Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Seen
 
Õnnetu 12. veebruar 2002, kl 15.10
Mul on pärmseen... juba mitu kuud. Arsti juurde ei lähe, sest www. kliinik.ee-s mu enda günekoloog soovitas kasutada intiimgeeli ja oodata, kuni üle läheb. No ei lähe ju! Kardan, et see muutub mul juba krooniliseks ja kõriauguni on sellest valgest voolusest. Kuna pooltel naistest pidavat sama haigus esinema, siis äkki oskate nõu anda, mida teha, et seen taanduks ja tagasi ei tuleks. Antibeebipillide söömise jätsin ka ära, kuna need pidavat soodustama pärmseene levikut. HELP!
 
gerbera 12. veebruar 2002, kl 15.18
Tunnen Sulle kaasa. Midagi hullemat annab ette kujutada.
Ise istusin seenega Pelgulinnas poolteistnädalat sees (muidugi tehti mulle seal veel mingeid muid uuringiud ka). Lõpp-tulemus oli ikka see, et koju ja tabletid ja küünlad. Ja sellest jubedusest ei saagi lahti :(
 
sips 12. veebruar 2002, kl 15.21
on endalgi sama mure olnud-parim lahendus oli-kyynlad, mida saab retseptiga (siis ikkagi gynekoloogilt)ja soovitati palju keefiri, jogurteid-yhes6naga piimbaktereid tarbida.
 
sips 12. veebruar 2002, kl 15.22
...ja veel yks imelik soovitus, kasta tampoon keefirisse ja siis teadagi kuhu, annab leevendust m6neks ajaks.(arsti soovitus kusjuures)
 
Õnnetu 12. veebruar 2002, kl 15.26
...ja sips, said lahti?
 
helgi 12. veebruar 2002, kl 15.29
Arst soovitas tampooni maitsestamata biojogurtisse ja..Kindlasti ka vitamiinikuur. Lugesin teepuuõli kohta ja soovitatakse ka seda kasutada tampooniga.
 
sips 12. veebruar 2002, kl 15.56
sain lahti. ja veel yks oluline p6hjus- pesukaitsed, ise poleks sellepeale tulnudki. aga parem mitte kasutada.
 
chameleon 12. veebruar 2002, kl 15.59
sipsul õigus. Olen isegi samamoodi, kas keefiri või jogurtiga, tampoone selle probleemi puhul kasutanud ja aitab väga kenasti.
 
ka õnnetu 12. veebruar 2002, kl 16.08
Aga kas organism tampooni välja ei hakka tõrjuma, nagu päevade lõppedes? Ja kui kaua sees hoida ja pikalt kuuri teha?
 
Merin 12. veebruar 2002, kl 16.17
Polygynax on ühe väga hea rohu nimi.
Peaks ilma retseptita saama.
Peale esimest gloobulit on paar päeva veel tunda, siis on kadunud. Proovige!
 
chameleon 12. veebruar 2002, kl 16.23
ka õnnetu
Ei oskagi öelda, minul ei tõrju organism sealt midagi eriliselt välja. Eka esialgu targem oleks seda asja ikka õtul teha, mitte hommikul sihukese lirtsuva tampooniga tööle kõndida. :)
Ise olen vahel ka ööseks pannud. Ja kui pikalt seda teha, vaata ise oma enesetunde pealt. Endale on vahel aidanud ühest-kahest tampoonist ja ongi asi korras.
 
Õnnetu 12. veebruar 2002, kl 16.32
Merin
just otsisin netist selle ravimi kohta ja seal oli kirjas, et kuur kestab 12 päeva, st. 1 kapsel õhtuti 12 päeva järjest, seega yhest kapslist siis ju ei piisa ?!?
 
pärm 12. veebruar 2002, kl 17.41
Toidu hulgast maha kõik, mis seenele meeldib: jahutooted, rafineeritud suhkur jne.

Igasuguste antibiootikumide võtmine tgelikult soodustab ka seenekese vohamist. Ta kolib lihtsalt tupest näiteks jämesoolde ümber. Ja siis algavad kõhuhädad.

Loputa oma alapoolt meresoolalahusega - selline päris soolane võib olla. Loputamise järgselt võid kodus ju ka püksata käia. Eelpool soovitatud biojogusti ja keefiri tampoonid on väga head. Hügieenisidemete asemel võid nö kaitseks panna ka marlisidemest kokku keeratud lapi - laseb õhku läbi ja ei ole nii umbne.

Ja siis tasub mõelda, milles ta sul üldse nii uhkelt vohama lõi ning edaspidi selliseid situatsioone vältida või kohe jogurti tampoonid profülaktika mõttes sisse keerata.

Lisaks anitbeebipillidele võib seenehoo esile kutsuda stressav situatsioon, hingelised üleelamised, teised ravimid jne.
 
väikeMy 12. veebruar 2002, kl 19.03
minul tuleb just sellest, kui tööl/koolis on mingi jama ja kohutavalt närviline. siit naistekast lugesin, et loputada sidrunimahla-lahusega (ca 1 viil klaasile veele) ja täitsa aitas!
 
eneL 13. veebruar 2002, kl 09.11
Retseptiga saadavad rohud toimivad paremini. Üks Diflucani kapsel. Või 3 küünalt maeiteamisnimi oli. Gynofilus vist?

Diflucan aitab päris pikka aega. Põhjus sooril on enamasti, nagu ma olen aru saanud, piimhappebakterite hävimine. Need on tundlikud stressile, antibiootikumidele, mingitele teistele bakteritele vms. Jogurti kohta öeldakse küll, et selle piimhappebakterite sisaldus on liiga väike, et midagi loota. Piimhappebakterite küünlaid ka enam käsimüügis pole. Dieet - vältida pärmitooteid. Mina sain lahti, isegi ei tea kuidas
 
Minake 13. veebruar 2002, kl 10.59
Arst kirjutab tupetabletid ja peale esimest tabletti on asi juba enam-vähem korras.
 
Mips 13. veebruar 2002, kl 11.17
Ilma retseptita saab apteegist Femigeli, aitab ka päris hästi. Soovitan.
 
Tamara 13. veebruar 2002, kl 14.38
Tuleks ikka kõigepealt välja ravida kuulikeste, küünalde ja salviga. Intiimgeel on järelraviks ja profülaktikaks hea. Ja profülaktikaks on väga hea pesta seda intiimpiirkonda iga päev Dercome Femmega, mis apteegis müügil. See ei lase ka seentel vohama hakata. Kallis suhteliselt, aga korraga kulub teda vähe ja pudelitäiest jätkub kauaks.
 
ohhh 13. veebruar 2002, kl 19.15
Minul on selle seenega nii,et muidu pole viga aga peale päevi lööb jälle välja...mis siis teha?
 
Minake 14. veebruar 2002, kl 12.13
Nõus Tamaraga. Seebiga ei soovita arstid intiimpiirkonda üldse pesta. Kõige hullem on muidugi safeguard-i seep.
 
kit 15. veebruar 2002, kl 21.59
proovige soodalahust
 
silja 25. veebruar 2002, kl 09.55
Kas kellegil on juhtunud, et peale kuulikestega ravimist algab mingi verejooks (mitte menstruatsioon)?
 
kiisu 28. veebruar 2002, kl 16.09
Kindlasti ara pese sa oma asja mingil juhul seebi vaid spetsiaalse intiimvedelseebiga mida saad osta apteegist 100kr eest.Veel ara kanna stringe ja sidemeid .Varsti on seened lainud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!