Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Mitu tundi te magate?
 
Kati 21. veebruar 2002, kl 12.21
Mure selline, et magan iga öö u. 6 - 5 tundi ( al. 24.00 - 06.00 vahest vähem ) Tegelikult tunnen , et jääb väheks.Kui aga olen üritanud varem magama minna n. kell 22:30 ,olen hommikul veel rohkem unine. Olen kuulnud mingist iga inimese personaalsest graafikust , et kui täistunnil ärgata ja oled unine , siis ärka 15 min. varem või hiljem. Kes midagi teab ?
 
une-mati 21. veebruar 2002, kl 13.23
Huvitav teooria, peaks ise seda 15 min varasemat või hilisemat ärkamist katsetama! Olen juba pikemat aega unetusega/unisusega hädas. Õhtuti üldse magama ei jää, kui juhtun öösel kogemata üles ärkama, siis magama enam ei jää olenemata kui väsinud ma olen ja hommikuks olengi nagu siil udus, täiesti magamata, pea valutab ja reaktsioon on null.
Oleks küll väga tänulik, kui keegi sellel teemal oskaks head nõu anda!
:)
 
Kärt 21. veebruar 2002, kl 13.47
Kuulge kallid inimesed ega tegemist ei ole mingi stressiga?! Olin isegi suvel selline et ärkasin ööseti üles ja magama enne ei jäänud kui suitsu ei teinud. ja niimoodi öö jooksul paar korda. siis aga otsustasin hakata antideprssante võtma ja nüüd pean küll ütlema et une ja magamisega enam probleeme enam pole. Ja üldse on enestunne hoopis midagi muud kui enne.
 
nott 21. veebruar 2002, kl 15.02
magneesium pidi närvilisust korrigeerima ja tasakaalustama, proovige!
 
Katja 21. veebruar 2002, kl 15.03
Jah, stress mõjub sedamoodi ja hommikust ja päevast unisust pidid tekitama nii ülemagamine kui ka alamagamine. Sellepärast ongi soovitatud katsetada, kui pikk uneaeg antud isiku jaoks optimaalne on. Ja mõned inimesed on nii ööinimesed, et ka siis kui väga väsinud, ei saa enne kella 1-2 öösel magama ja tadagi siis, missugused hommikul ollakse. Mina magan 7-8 (23 või 24-7)tundi ja sellest piisab.
 
Kata 21. veebruar 2002, kl 15.29
Individuaalne jah see värk. Õhtul oleksin kaua üleval, hommikul magaksin. 6-7 tundi enam-vähem piisab nädala sees, aga nädalalõpus magan 10 tundi. Ja kõige rohkem kosutab just see hommikune uni.
 
vip 21. veebruar 2002, kl 15.52
vip läheb tavaliselt magama 2-4 vahel ja siis ärkab 12-2 päeval:))

kui keegi ei helista muidugi hommikul vara ja ei taha kohe midagi
 
une-mati 21. veebruar 2002, kl 16.03
Mina olen juba mõnda aega katsetanud palderjani tablettidega. Alguses aitasid, aga nüüd pole enam mitte mingit mõju. Tõepoolest väike stress on küll kallal, kuid samas isegi suurematel depreka perioodidel pole sellist unetust olnud. Peab vist ikka sammud arsti poole seadma ja antidepressante sööma hakkama. Sest see une-jama hakkab ju lõpuks tervisele mõjuma :(
 
chameleon 21. veebruar 2002, kl 16.08
Uinumisele aitab kaasa nurmenuku tee või sooja piimaga kakao, aga kuidas hommikul reipalt ja väljapuhanult ärgata, see on minu jaoks kah probleem. Magan palju või vähe, ikka on uimane olek.
 
tibi 21. veebruar 2002, kl 17.03
inimese unetsüklid (koosnevad 4 etapist) pidid 1,5 tunni kaupa käima ja kõige parem on ärgata peale tsüklit, mitte selle keskel. seega on kasulik magada näiteks 6 tundi või siis 7,5
 
ylenna 21. veebruar 2002, kl 21.02
No tundub, et mina olen suurim unekott.Lähen 24 paiku tudule ja ärkan 8-9 vahel. Laup. tõusen alles kl.11.Mulle kohe meeldib hirmsasti kaua magada!
 
kogenu 22. veebruar 2002, kl 11.04
jõusaal on abix: natuke rassimist ja ei mingit unetust.
 
Teigra 22. veebruar 2002, kl 12.28
Tahaks rohkem...

praegu kella 23-st umbes ja kuni ligi 7-ni aga nagu ei ole küllalt. Olen ka enda juures tähele pannud et vähem magamisega
koguneb seda väsimust ja mõned päevad kauem magades olen võimeline nö ette ära magama.

Selline naljakas tunne...

Olen ka öökulli tüüpi, hea meelega magaksin poole päevani ja oleks pool ööd üleval aga tööl peab käima ja tundub nagu graafik on natukene valepidi. Samas jälle omal ajal kasiinos 11 tundi ei kannatanud ka öövahetuses töötada.

Aga jah - eks inimene tahab ikka seda mida tal ei ole.

Minu jaoks oleks ideaalne regulaarselt kuskil 10 tundi. Puhkuse ajal saab küll ennast välja magada aga siis kui on mingid peod röövib see jälle selle puhanud tunde.

Nädalavahetust võiks üks päev juures olla. Siis puhkaks välja :P

-T
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!