Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
maouuring
 
.... 24. november 2006, kl 17.48
Kas kellelgi on tehtud maouuring? Kas kurk tuimestatakse ára? On vága jube? Kaua kestab? Samad kúsimused ka soolteuuringute kohta?
 
pille 24. november 2006, kl 17.56
ei taha sind hirmutada,aga on ikka jubeküll.kestab ala 5 min ja kurk tuimestatakse küll,aga pidin seda ise küsima.
 
pille 24. november 2006, kl 17.56
ei taha sind hirmutada,aga on ikka jubeküll.kestab ala 5 min ja kurk tuimestatakse küll,aga pidin seda ise küsima.
 
k 24. november 2006, kl 18.32
Vaata mõned teemad tagasi,mõõka neelama,sael arvamusi küll
 
TÄI 24. november 2006, kl 18.34
MIS MADU SUL ON? BOA VÕI RÄSTIK?
 
she 24. november 2006, kl 22.02
Ma muidu ei viitsikski siia kirjutada, aga lihtsalt selles eelmises teemas kirjeldati "mõõga neelamist" nii õudsalt, et ma ei taha, et Sa nüüd totaalselt ära kohkuks.

Mulle ei tehtud tuimestust ja ise ei osanud seda ka küsida. Samas praegu võin öelda, et selleks polnud ka mingit vajadust. Kogu toiming kestis alla 5 minuti. Ebamugav oli tõesti, aga valus küll mitte. Samuti ei oksendanud ma ennast ega arsti täis, nagu eelnevas teemas kirjeldati. Tõsi, kui arst teatas, et nüüd vaatame magu ka, siis tuli selle mõtte peale okserefleks ja selline kõõksumine, aga otseselt oksele küll ei hakanud. Algul imestasin, kui õde mulle pea alla kausi pani, aga tõesti, sülg muudkui voolas kogu protseduuri aja. Aga muidu oled lihtsalt vasaku külje peal pikali ja kõige tähtsam on see, et oleksid ise rahulik ja ei närvitseks. See võib ka algul ära ehmatada, et mõõga "neelamine" pole mitte lihtsalt piltlik väljendus, vaid sa tõesti pead neelatama ja samal ajal arst liigutab seda instrumenti sinu söögitorru.

Ma usun, et see kirjeldus kõlab üsna vastikult, aga protseduur kestab nii vähe aega ja see on ju ainult Sinu enda huvides, nii et selle ära kannatamine pole üldse raske. Mulle tehti seda TÜ sisehaiguste kliinikus, doktor oli vist K. Kull. Igatahes arst ja õde olid hästi sõbralikud ja toetavad, nende jaoks pole see ju esimene kord sellist asja teha, nii et kui uurid täpsemalt, kuidas olla, siis nad oskavad sind väga hästi juhendada. Põhiline ongi see, et oled rahulikult paigal. Usu mind, midagi hullu Sinuga ei juhtu :)
 
ei nohh 25. november 2006, kl 18.42
olen käinud sellel uuringul 3 korda ja seda ilma tuimestuseta,kuna selleks pole vajadust-see pole valus,lihtsalt ebamugav.pealegi ei kesta see asi kaua.ärge põdege,see pole maailma lõpp,isegi selle algus mitte.ütleme nii,et minu jaoks on iga süst tunduvalt vastikum.
 
sirje 22. november 2014, kl 18.41
Kas kellegil on tehtud viimasel ajal maouuringut? Kui kaua kestab?
 
nojahnoh 22. november 2014, kl 19.05
on tehtud ja kõik ikka samamoodi kui aastal 2006
Elad üle see 5 minutit,osades kohtades tehakse kurku spreyga tuimestus nt mustamäel aga Ltkh on senini nii kui aastal 2006 aga elus olen.
 
sirje 22. november 2014, kl 20.43
Tahan veel küsida,kas kurk ära ka tuimestatakse? Olen kuulnud,et tehakse tuimestus,kuidas teil oli?
 
no 22. november 2014, kl 20.45
Kas keegi teab kui kaua kestab maouuring ja kas om valus ka ?
 
mis lahti 22. november 2014, kl 20.56
Mustamäe haiglas Dr.Riispere tegi küll tuimestuse-lasi mingit spreyd kurku.Vist ei läinud viit minutitki.
Valus ei ole aga ebamugav on kui see toru sul kõhus vingerdab.
 
no 22. november 2014, kl 21.01
Olen kuulnud ,et tehakse tuimestust kas kurk valutab pärast ?
 
käinud 22. november 2014, kl 22.46
Ei teha aga natuke ebamugav. Toru oli sees umbes 1,5 minutit, kui nad peavad proovi võtma läheb ehk nati kauem kui ei siis korras. Kurk valus polnud aga ebamugav tunne oli umbes 1-2h peale uuringut. Süüa ei tohi siis 8h enne uuringut ega juua ja peale uuringut ei tohi ka süüa umbes 2h , aga natuke juua võis.
 
Merike 47 23. november 2014, kl 12.44
Käisin ka alles, nädal tagasi, küll Pärnus. Mitte midagi hullu ei ole. Ise pead olema rahulik, hingama rahulikult lahtise suuga ja rahulikus rütmis. Kui hakkad närvitsema ja tahad neelatada siis muidugi on ebamugav aga see kestab nii vähe aega et kui ennast häälestad, ei hakka rapsima, siis ei saa arugi. paar korda oli nagu öka aga ei midagi hullu. Just rahulikul läbi suuhingad, las see ila jookseb sul suunurgast, midagi sellest ei ole, arst ja õed olid väga sõbralikud ja arst küsis kohe et kas ta räägib juurde mis ta teeb ja mina soovisin seda. Hoidsin küll silmi kinni, et hingamisele keskenduda. Üleelatav. vanasti oli hullem, siis olid voolikud jämedad.
 
jube 23. november 2014, kl 12.47
ma ka käinud,ise ronisin,ise palusin.Vot siis luops,kui see toru kõhus siis mõtlesin,mis ma olen peast põrunu ,et sinna ise ronisin.Mis asja ma ka mõtlesin,et no teadus edasi arenenud aga toru mis kurku oli ikka jäme ,pani silmi punnitama.
Endal vaja ka minna aga olen igati kõrvele hiilinud:(
mis sellest tuimestusest ega valus pole aga no halloo mingi harjavarre suurune toru kõris...
Aga käi ikka ära ega sinna surda,kähku käis küll
 
Nõus Merikesega 23. november 2014, kl 14.34
mitu korda käinud, KÕIGE OLULISEM on end lõdvestada, olla rahulik ja rahulikult hingata, tühiasi võrreldes sooleuuringuga.
 
no 23. november 2014, kl 17.24
Mind suunatud uuringule ,kas on valus ja kaua kestab ?
 
no no 23. november 2014, kl 17.57
no ,loe..jummal küll puust/punaseks aga ikka ei saa aru?
 
no 23. november 2014, kl 23.11
Miks mina ei või kümme korda küsida ?kõik küsivad ja ei tea kas lõpp juba paistab ?
 
Rasvamagu 22. oktoober 2015, kl 13.29
http://nuusi.ee/01161044

Aga kas võetakse proov maomahlast või maokoest ka
 
Ly 22. oktoober 2015, kl 16.14
Mina käisin sellel uuringul suvel.
Lisaks lasin ka soolteuuringu teha. Eelnevalt käisin arsti vastuvõtul ja siis tema selgitas, et karta pole vaja. Selleks tehti mulle üks väikene süst veresoonte,
mis võttis mul ära hirmud ja ma olin rahulik.
Muidugi pidin eelmisel päeval jooma mingit vedelikku, mis tühjendas mul soolestiku.
Mul ei olnud mingit valu soolte uuringul ja mao uuringuks lasti mulle kurku spreid, mis tuimestas.
Palusin uuringuks tükki võtta, aga seda ei tehtud, sest polnud vajadust.
Ma olen sellele arstile ja õele väga tänulik, et mul
kõik hästi läks ja ilma vaevusteta.
Soovitan minna ilma hirmuta ja paluda tuimestust.
Inimene ei pea tänapäeval hirmu ja valu kannatama
(nii ütles mulle arst).
 
kas 22. oktoober 2015, kl 16.38
Te Ly võiksite kirjutada, kus ja kes uuringut tegi ?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!