Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Interstitsiaalne tsüstiit
 
murelik11 28. september 2018, kl 11.16
Tere!

Interstitsiaalne tsüstiit on haigus, mille kohta on vähe eesti keelset kirjandust. Ometi põeb seda tõbe USAS 4-8 miljonit naist. Saanud hiljaaegu diagnoosi on mul tunne, et olen kodumaal üks väheseid antud probleemi all kannatajaid. Kas siin on veel naisi, kes sama haigust põevad? Ma tean, et see on ravimatu, aga millest olete teie leidnud abi või leevendust? Olen noor inimene. Vahekorda astumine tundub mõeldamatu ning minu partner on küll äärmiselt mõistev, kuid kauaks? Mul pole veel lapsi ka lapsi ja hetkel tunnen, et ei julge neid saadagi. Olen alati olnud väga tervislike eluviisidega. Teen aastaid regulaarselt trenni ja toitun pigem tervislikult. Suitsu ei tee. See diagnoos lõi nö jalad alt ning ma ei arvanud eales, et pean selliste tervisehädadega edasi elama, sest tulevikuväljavaated ei tundu eriti lillelised... Kas siin leidub mulle mõttekaaslasi?

Palun mürgised kommentaarid ütlemata jätta. Mure on tõsine ja kui antud teema sind ei puuduta, siis pigem jäta kirjutamata. :)
 
bladder 30. september 2018, kl 15.20
Tere!

Millised on sinu sümptomid? Ma arvan, et mina olen mõttekaaslane küll, sest olen kannatanud juba 9 kuud pea igapäevase kroonilise kipituse käes... jooksnud palju arstide vahet. Ise alguses arvanud, et mul võib interstitiaalne tsüstiit olla. Aga täpset põhjust ei ole selgunud. Olen ka aru saanud, et diagnoos interstitsiaalne tsüstiit pannakse siis, kui tegelikku põhjust ei teata...
Palju oleks sinult küsida, kuidas sümptomid algasid, millised need igapäevaselt on? Kes pani diagnoosi, mis uuringul?
Kas sooviksid siin suhelda (et kellelgi tulevikus ka sellest ehk kasu) või eelistad meili teel kirjutada?
Aga tean, mida tunned. Minagi ei osanud oodata, et mulle tuleb kallale midagi nii jubedalt igapäevaelu segavat... mul on lapsed olemas, aga usu, pereelu elamine ja lastele täisväärtuslik ema olla selliste piinavate sümptomitega on ikka väga keeruline.
 
Murelik11 02. oktoober 2018, kl 01.03
Meeleldi jagan enda kogemust ka teistega. Ehk on kellelgi minu kogetust kasu. Aasta alguses tundus, et olen põiepõletikus. Pea et kõik tunnused viitasid sellele (va tihe urineerimisvajadus). Kulutasin arstide uksi tehes hulgaliselt teste. Küll günekoloogilisi ning korduvaid uriinianalüüse. Nende kohaselt olin täiesti terve. Ometi piinasid mind meeletud valud vetsus käies ja tunde peale sedagi. Arstid ütlesid, et see on mul peas kinni. No elasin siis veel kaks kuud teadmisega, et olen selle kõik välja mõelnud ning pean lihtsalt stressi vältima ja proovima muule mõelda. See osutus võimatuks ja suve hakul hakksin uuesti tohtrite vahet jooksma. Kordusanalüüsid - endiselt kõik korras. Tundsin, et olen hullumas. Viimases hädas pöördusin uroloogi poole, kes arvas samuti, et kui analüüsid korras, siis mis seal ikka olla saab. Kahtlevalt saatis ta mind tsüstoskoopiat tegema, mida sain teha alles suve lõpus. Kolm kuud piinlemist ja viimaks ometi migigi märk, et kõik see õudus ei toimu vaid minu peas. Tsüstoskoopia näitas põletikulist ja katuga põit. Sealt hakkas see lõngakera hargnema... uskumatu, et sellele pole ravi. Vaid leevendavaid rohte ja ravimeetodeid. Natuke aitab mind IC dieet, mille kohta on netis info olemas. Aga kohutav mõelda, et pean kohvist ja šokolaadist elu lõpuni lahti ütlema. Ja need on vaid üksikud asjad selles listis... kuidas Sinu lugu kulges bladder? Kujutan ette, et lastega on veelgi raskem... jaksu sulle!
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 13.21
Tore, et vastasid. Ja mul on nii niii kahju, et sinagi pead kannatama sellise piinava jama käes. Minul on asjad mõnevõrra teisiti, kuid ma kujutan ette, et algpõhjused võivad tegelikult olla samad (sest kuskil ometi põhjus kindlasti on, ükski põletik või jama ei teki niisama õhust, eks).
Algas sinuga hästi sarnaselt (vahetult enne eelmisi jõule). Arvasin, et mul on põiepõletik, sest oli meeletu kipitus- ja põletustunne, katkematult. Tihe urineerimine oli samuti, kuid urineerimisel valus ei olnud. Uriiniproovid olid korras, günekoloogiliselt ka väidetavalt kõik korras. Ainult mainiti, et gram+ mikrofloorat palju ja väideti, et need on laktobatsillid, nö head bakterid. Soovitati soodaveega pesta. Voolus on probleemi algusest olnud täiesti "vale", vahel paks valge, vahel kollakas-tihti väga limane. Ja ometi - proovid korras!
Märtsikuus sain siis ühelt günekoloogilt diagnoosi - tsütolüütiline vaginoos, et siis laktobatsillide ülekasv ja muudab keskkonna liiga happeliseks jne. Ometi aluseliseks muutmise võtted (soodaloputused jne) ei töötanud, vaid muutsid kokkuvõttes vooluse veel imelikumaks. Jooksin meeletu hulga arste läbi ja tegin ka AB kuure. Hullematel aegadel mõjus see asi ka põiele, jooksin sagedasti pissile. Ja pärast urineerimist on tihti kipitus tupeava nahal. Kõik justkui ärritab.
Jõudsin suvel ka gastroenteroloogile, kuna kõrvuti selle alumise otsa jamaga hakkas ka kõhulahtisus ja on siiani. Hommikuti on mul kõht täitsa lahti, vahel hullemini, vahel natuke vähem. Aga ikka alati vedelamat sorti ja hommikul on kiirelt vaja minna. Lisaks on väljaheidet kuidagi palju ja see on pudrutaoline. Gastro tegi posu analüüse, mis olid kõik üldjoontes korras, ei olnud parasiite, erilisi ainepuudusi, kalprotektiin hästi vähe kõrgenenud, aga korras. Peitverd ei olnud. Ütles, et söö probiootikume ja asi on fuktsionaalne. Ühtki põhjalikumat uuringut ei määranud. Et siis põhimõtteliselt vist diagnoos: ärritunud soole sündroom. Mis on taas hästi üldine asi ja ravi ei ole! Aga kuna mul on ka tupeprobleemid, mille põhjust samuti veel ei teata, siis siiski arvan, et need on omavahel seotud ja põhjustaja on kuskil olemas ning see on üks ja seesama.
Käisin ka uroloogil, kes tsütoskoopiat ei teinud ja kelle vastuvõtult sain vaid alandusi, sest tema oli veendunud, et asi on puhtalt günekoloogiline.
Käisin dermatoloogil, kes diagnoosis ärritusdermatiidi, sest tupeava läheduses on nahk punane ja ärritunud. Põhjust ei tea, aga mina arvan, et see siiski on tupevooluses põhjustatud.
Käisin ka infektsionistil, kes tegi taas palju analüüse, aga seekord ka täitsa teistsuguse, mida günekoloogid iial ei tee. Tupest PCR analüüsi sepsise paneelil. Analüüsi tulemus ütles, et gram- bakterite paneel - negatiivne, seente paneel - negatiivne, kuid gram+ bakterite paneelil tuvastas: streptococcus, enterococcus faecalis.
Samas edasi mind infektsionist ei aidanud, soovitas pöörduda günekoloogi juurde. Minu loogika ütleb, et need ülekasvanud gram+ bakterid ei ole algusest peale olnud vaid laktobatsillid, vaid midagi muud. Äkki needsamad streptokokid ja e.faecalis? Soolebakterid ei peaks ju tupes ikka (liigselt) olema? Nüüd proovin oma günekoloogi (ühte neist, kes on minu asjaga kõige rohkem kursis ja kõige rohkem abivalmis) viia niikaugele, et ta kordaks selle analüüsi õigel viisil. Infektsionist ütles, et tema võetud analüüs ei pruugi korrektne olla...
Ühesõnaga... täielik piinav jama. Ja kui palju olen kuulnud arstidelt seda, et see on su peas. Kuidas vaimse tervisega on jne. Niisiis lükatakse asi mulle, et ju ma ise ikka kuidagi midagi valesti teen või elan, stressan ülearu jne. Ütlen ausalt, meie pere ainus stress ongi praegu see, et ema on kogu aeg haige.
Mu elu on selline, et ma ei saa isegi istuda normaalselt. Kohe hakkab kõik kipitama. Mu töövõime on kahanenud olematuks... Üks arst pakkus ka vulvodüüniat. Mis on selline asi, mille põhjust ei teata ja on jube ÜLDINE diagnoos.
Niisiis mul on vulvodüünia ja ärritunud soole sündroom. :) Samas on voolus tihti kole ja täpselt nagu bakteriaalne vaginoos.
Ma olen veendunud, et mingi põhjustaja peab sellel olema. Võimalik, et seesama streptokokk või e.faecalis, mis mul tupest nüüd hiljuti leiti.
Mina usun seda ka, et see põletik sinul seal põies on samuti ikka mingi tekitaja poolt tulnud. See on mingi infektsioon, mida miskipärast ei tuvastata...
Tundub, et oleme mõlemad sattunud tänapäeva moodsas meditsiinimaailmas probleemide otsa, millest ei teata suurt midagi. See tundub uskumatu.
Kuidas on sinul seedimisega?
Kuidas naisteasjade poolse värgiga?
Kui palju kordi sind psühhiaatri juurde saadetud on? :)
Igatahes südamest jaksu sulle selles võitluses! Tundub, et see ei tapa, aga piinab lihtsalt nii hullusti....
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 13.29
Kokkuvõttes siis:
1) interstitsiaalne tsüstiit - krooniline põieärritus, põletik teadmata põhjusel,
2) ärritunud soole sündroom - krooniline kõhulahtisus, kinnisus teadmata põhjusel
3) vulvodüünia - krooniline vulva või tupe valu, ärritus, põleti teadmata põhjusel

Ja midagi neist ravida ei saa? Ja kui palju tuleb taluda suhtumist arstide poolt nagu sa hädaldaks niisama...
 
murelik11 02. oktoober 2018, kl 13.59
Appi! Tunnen sulle südamest kaasa. Tundub, et sinu teekond on minu omast käänulisem olnud...

Seedimisega oli mul ka pikalt-pikalt probleeme. Väljaheide kleepuv ja väga vedel aga ometi kõht mitte päris lahti. Ja teinekord nägi välja nagu pellet... Mingi hetk eelmisel sügisel hakkas ka peale igat söömist seest valutama. Kõht oli gaasidest punnis aga välja mitte midagi ei tulnud. Käisin hiljaaegu ka maouuringul, kuid seal ei nähtud midagi ebatavalist. Seega sinu jutus tundub olevat iva. See oleks justkui mingi organismi mikrofloora düsbalanss, mis mõjutab nii seedetrakti kui ka põiefunktsiooni.
Naisteasjad kestavad lühemalt kui varem ja on oluliselt valulikud. Vahepeal elasin üle perioodi, kus tundsin end nagu sinagi. See oli siis suve hakul kui uuesti otsustasin arstide vahet jooksma hakata. Samamoodi oli tupeavause juures valulik ja kibe ning ilmselge ärritus. Istuda oli kehva ja voolus kahtlane. Samuti tõmbas aeg-ajalt kõik spasmi, see oli kohutav valu. Nagu emakaspasm. Uroloog rääkis ka veel sellest, et tihtilugu esinevad IC ja endometrioos üheaegselt. Võib-olla siis ongi mul see probleem.
AB kuuri tegin ka läbi, sest naistearst ütles, et kuigi proovid on puhtad, siis on seal mingi bakteri ülekasv... ehk siis on meie lood ilmselt siiski sarnasemad kui arvame.
Soovitan sul pesukaussi ohtralt kummelit panna, see sooja veega täita ja seal sees istuda. See pakub pärast pissil käimist tekkivale kihelusele kohest leevendust. Samuti tarbi palju-palju vett. Ma jätsin igasuguste pesuvahendite kasutamise alumisel korrusel ära, ka intiimpesuvahendite. Tampoone enam ei kasuta. Jube ebamugav ilma, aga nii on vähem ärritust. Söön puhtamalt. Väldin vürtsi, kofeiini, alkoholi ja happelisi toite. Raske on, aga toob leevendust. Antibiootikumid, mis välja kirjutati mõjusid kõhule hästi, seega midagi nad seal igatahes ära hävitasid. Peale seda on kõht palju paremas korras ja meeletuid gaase enam ei teki, samuti pole enam seda jo-jo'tamist, et kord kõht lahti ja järgmine hetk kinni. Kõht käib paremini läbi ja oma rolli selles mängib ilmselt ka see, et vähendasin ka liha tarbimist. Toidulisanditest võtan rauda, probiootikume, C-vitamiini (mittehappelist - apteegis on selline olemas) ja D-mannoosi põie läbi loputamiseks. Raud, sest tean, et mul on puudus, C-vitamiini organismi tugevdamiseks, probiootikumid lootuses, et häid ja kasulikke baktereid tekib juurde ning D-mannoos, sest see pidi põiele väga hea olema. Tavalisest Urinal Akkutist pole mul mitte kunagi kasu olnud. Praegu muidugi ei tohiks ma seda võttagi, sest see liiga happeline. Ja kõik mis happeline ärritab hirmsasti.
Uroloog teadis veel rääkida, et tihtilugu ongi IC hoopis mingi teise haiguse üks kaasnevaid sümptomeid ja põhiprobleem on hoopis kusagil mujal. Psühhiaatri juurde õnneks saadetud ei ole, aga oi-oi kui palju antidepressante on tahetud välja kirjutada. Kuidas arstid ometi aru ei saa, et mu stress ongi põhjustatud mu tervislikust seisundist ja murest selle pärast? Nokk kinni, saba lahti.
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 15.47
Tõesti on väga sarnane värk! Minu väljaheide on tihti selline nagu pellet (guugeldasin seda ja uurisin pilti :)) ja tihti selline veider vedel pudrune mass. Lisaks olen kaalus alla võtnud ilma et oleks tahtnud... 9 kuu jooksul kuskil 6-7 kilo.
Millist antibiootikumi sa tarbisid?
Ma tegin suvel kuuri Augmentini ja samuti selle ajal ja üsna pikka aega pärast seda oli seedimine parem - normaalne isegi. Samas tupeprobleemid tulid paari päevaga tagasi. Kuid kuna antibiootikumid üleüldse ajutiselt mõjusid, siis vast saab enam-vähem kindel olla, et asi ongi mingites bakterites. Tahaks aga nüüd täpselt teada, millistes ja mis ravile need alluvad.
Kas sul praegu ei ole enam kahtlast voolust? Kas see läks ka pärast AB ravi ära?
Milliseid probiootikume sa võtad? Ma olen ka mõnda proovinud, kuid on veel hullemini mõjunud.
Kõige sellega, mida kirjutasid, olen kursis. D-mannoos jne. Tampoone pole mulle kunagi meeldinud kasutada.
Küsin veel ühe imeliku küsimuse. Kas su päevade voolus on ka kummaline? St minul on nt selline paks ja veniv punane lima... ja see on nõnda juba aastaid. Varem aga ei olnud muid kaebusi, seega ei osanud sellest midagi arvata.

Lisaks veel selline asi, et ma tean üht noort naist veel, kellel on meiega väga sarnased sümptomid. Samuti väga paljud asjad lähevad kokku ja tema pole ka abi kuskilt leidnud. Olen temaga juba pea pool aastat olnud kirjavahetuses... niisiis meid on rohkem. Mul on küll tunne, et peaks kokku koonduma ja "üles tõusma". Need kannatused on täielikult ebainimlikud. Äkki on meist materjali mõnele teadlasele, mikrobioloogile? Ma olen pea kindel, et need jamad on mingi konkreetse bakteri vms põhjustatud.

Peame siin omavahel ühendust? Millised plaanid sul edaspidi on?
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 16.23
kuigi proovid on puhtad, siis on seal mingi bakteri ülekasv...


Sa kirjutasid nii, arst ilmselt ütles, eks? Tõenäoliselt oli sul ka siis gram+ bakterite ülekasv. Ja see lause tundub nii vastuoluline, proovid on puhtad, aga on bakteri ülekasv. Millise bakteri siis? Siis ei ole ju "puhtad"? Nad uurivad ainult gram- baktereid tupest. Gram+ pea iialgi mitte, kuigi nende hulgas võib ka vabalt olla halbu baktereid. Ei ole pelgalt vaid laktobatsillid nagu mulle selgeks tehti. See on mulle nii arusaamatu, kuidas see günekoloogiliste testide tegemine sedavõrd ühekülgne on?

Selle peale ma järgmisena lähengi... et korrata gram+ bakterite analüüsi. Olgu või sepsise paneelil. Ma usun, et iva võib siiski selles olla...
 
murelik11 02. oktoober 2018, kl 16.25
Jään kahjuks vastuse võlgu. Ma tõesti ei mäleta selle antibiootikumi nime aga saan selle info ka kätte, kui natukene otsin.
Ei, selles osas on muutusteta. Päris korras ei tundu olevat aga oluliselt vähem on teda. Välimus sama - kohupiima sarnane. Mis viitaks tegelikult justkui probleemidele aga arstid väidavad vastupidist. Valulik on sealt endiselt... ei teagi millest tingituna aga sportimiseks tahtsin siiski tampoone kasutada, aga see on ilmvõimatu. Liialt tundlik on sealt kõik.
Veniv ja punane lima tundub väga kahtlane. Ma ei suuda uskuda, et arstide meelest on see ok. Alati on ju räägitud, et läbipaistev või valge... aga et punane? Seda tuleks ju kindlasti veel uurida. Limane on voolus tavaliselt vahetult pärast päevi. Aga üldjuhul siis peaks see olema värvitu.

Jah, meil on sinuga tervisehädade osas kattuvusi... palun anna mulle enda edasiminekutest märku. Olen aru saanud, et diagnoosi saamiseks tulebki arste mööda joosta. Sest kui ma oleks esimest arsti kuulanud ja enda vaimuga tegelenud, siis ma ilmselt juba söökski antidepressante ja õmbleks hullusärki. Käi uroloogil ära. Nõua tsüstoskoopiat. See pole meeldiv protseduur aga midagi hullu ka mitte. Äkki on siiski seal mingi põletik, mis sulle kaebusi põhjustab? Hoian sulle ja ka sellele teisele naisterahvale pöidlaid. Siit saab ainult paremaks minna, eks! :)
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 16.29
Ma rääkisin päevade voolusest. Päevade ajal noh. :) Mitte muul ajal pole selline.
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 16.38
Sul on siiski ju tupes ka siis midagi imelikku, ka mingi ärritus või lausa põletik. Ma usun, et sama asi, mis põies (ja varem ka seedimises). Mina oskaks sulle soovitada ka seda, et nõua kelleltki välja gram+ bakterite analüüs. See läheb täiesti n-ö reaanalüüsidest välja, aga on võimalik....
Kirjuta ja sina ka, kuidas läheb, mis on leevendanud ja mida plaanid teha... hoian pöialt kõigeks ja tean, mida tunned :)!

P.S. Kui leiad, siis äkki jah kirjutad, mis AB see oli...
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 16.43
...ja milliseid probiootikume võtad... :)
 
murelik11 02. oktoober 2018, kl 16.52
Probiootikumid Tervisepüramiidi omad. Kahe nädala jagu tablette ühes purgis ja neid krõbistan juba varsti teist kuud. :)

Vabandust... lugesin küll su teksti mõttega läbi aga ikka sain millestki valesti aru. Päevade ajal ma voolust ei tähelda enda puhul üldse.

Jaksu! :)
 
murelik11 02. oktoober 2018, kl 16.54
Ja aitäh, uurin seda gram+ bakterite asja ka. Sellest polnud enne kuulnudki, aga tundub tõesti, et tuleb teha.
 
bladder 02. oktoober 2018, kl 17.13
:) Ma sõnastan siis teisiti. Päevade vere koostis on mul selline, et see on nagu paks punane lima, mis ei tule kergesti välja. Ei ole vedelamat sorti veri. Sul ilmselt on normaalne vedel veri, muidu oleksid kohe taipanud. :)

Uurin veel, et kas sul on iga päev kaebusi? Või on ka paremaid päevi?
 
bladder 03. oktoober 2018, kl 11.05
Veel üks küsimus tuli pähe. Kui sulle tehti tsütoskoopia ja leiti põletikuline ja katuga põis, siis kas võeti samal ajal ka mingi mikrobioloogiline analüüs otse sealt põiest? Ja see ei paljastanud midagi?
 
bladder 03. oktoober 2018, kl 11.11
*tsüstoskoopia :)
 
murelik11 11. oktoober 2018, kl 12.05
bladder, kas on mingi meiliaadress, mille kaudu võiksin sinuga ühendust võtta. Tundub, et mu lugu keerulisem, kui arvasin...
 
bladder 11. oktoober 2018, kl 22.05
Hei!

Jaa, kirjuta mulle laktobatsill@gmail.com
Ootan huviga ja toetan igati!
 
bladder 13. oktoober 2018, kl 14.33
Murelik11. Ootan sinu kirja väga. Ma pole kedagi niivõrd sarnaste sümptomitega leidnud. Äkki leiame selle info põhjal, mis meil kahepeale on, mingi lahenduse, leevenduse, põhjuse...
 
hädaline 21. oktoober 2018, kl 18.44
Tervist! Kas oskate mõnda head uroloogi soovitada? Murelik 11, kes sullu tsüstoskoopiat tegi? Kas pakuti välja mingi edaspidine tegevusplaan, nt. põieloputused (installatsioonid) mingi limaskesta kaitseva seguga? Gennadi Timberg on artiklis sellest kirjutanud: http://www.medtim.ee/wp-content/uploads/2016/08/terviseraamat_4_7_kristiina_vaarik.pdf

Kahtlustan endal sama asja, seepärast uurin. Bakterit pole, vaevused on, ja pidevalt, paar kuud juba. Günekoloogi juures kontrollitud. Tsüstoskoopiat tehtud pole.
Töövõime minimaalne, sest pidevalt pakitseb või valutab. :-(
 
bladder 22. oktoober 2018, kl 12.27
Oeh, meid on veel rohkem. Hädaline, millisest kohast sul pakitseb? Kui mul see jama algas, oli paar kuud või vähem olnud, siis keskendusin ka põiele, olin kindel, et põiejama. Hiljem aga läks keerulisemaks - kipitus ureetra kandis, just väliselt. Kõige hullem istudes. Ja lisandus igahommikune kõhulahtisus. Kuidas sinul on seedimisega? Imelikku voolust vaginaalselt?

Murelik11 - sinu pärast olen täitsa mures juba. Anna märku, kuidas sul läheb? Loodan, et ükskõik kui keeruline värk, ehk paistab kuskilt ka lootus lahendusele... mõtlen Sulle ja hoian pöialt!
 
hädaline 22. oktoober 2018, kl 16.54
Ma arvan, et pakitsus või valu on ureetras, seespool. Seedimisega esialgu korras, voolust pole. On olnud ka välimiste limaskestade kirvendus, sõltub päevast. Nädalapäevad olen paikset HAR-i kasutanud, erilise eduta.
Jama, et valu on, aga ühtegi selget haigust mitte. Mõned üksikud uriiniproovid on näidanud verd ja leukotsüüte, enamus on täitsa puhtad olnud. Nitrofuratoin miskit paremaks pole teinud. Korra näitas proov ka E. Coli bakterit, seepeale üks uroloog arvas, et proov pole nõuetekohaselt võetud ja mingit bakterit pole kunagi olnudki.
 
bladder 23. oktoober 2018, kl 13.20
Hei hädaline

Mis alusel see Uroloog arvas, et bakter tuli proovi mittenõuetekohasest võtmisest? Kas ta oli juures? E. Coli on ju see kõige põhilisem põiejamade tekitaja. Kas sulle siis ravi ei määratud, kuigi bakter oli? Kas uroloog oli mees? Ma soovitaks minna naisuroloogi juurde. Mul on ka ühe meesuroloogiga väga halvad kogemused. Kas otse ureetrast on sul proovi võetud? Ureetrakaabe. Teinekord pidi nii olema, et proovid ei näitagi, aga ureetrast võetu näitab. Kas d mannoosi oled proovinud. Seda väga kiidetakse just Coli puhul.
Oled täiesti kindel, et mingi vaginaalne voolus pakutust ei tekita? Minul on just sageli nii, et kõrvetustunne ja siis vaatan alla ning näen, et natuke voolust just seal ureetra peal. Seda ei pea üldse palju olema, aga miskit ärritavalt selles on. Kuigi güne proovid "korras". Anna teada, kuidas läheb ja mis lahendusi leiad. Kas kannatused on igapäevased? Miks HAR? Kui vana oled?
 
Kah sarnane 02. november 2018, kl 14.49
Kallikesed, meid on veelgi, mul IC juba varsti 10 aastat ja et kõik ära öeldud saaks, läheks päevi. Eestis jah paraku abi pole saada. Ma võtan hoogu ja kirjutan oma loo aga sellega läheb natuke aega. Seniks jõudu!
 
bladder 02. november 2018, kl 18.53
Hei "Kah sarnane"!

Väga kahju kuulda, et 10 aastat oled maadlenud. Loodan, et selle aja jooksul oled leidnud mingid toimivad toimetuleku strateegiaid ja oskad ka teistele nõua anda...
Loeksin põnevusega sinu lugu ja usun, et on väärtuslik sellised lood kirja panna!

Teistelt ootaks ka väga tagasisidet... loodan, et Teil läheb hästi!
 
icdiagnoosiga 14. november 2018, kl 02.31
Minul olnud 2 aastat, aga elan Soomes ja siin on veidi paremad võimalused just põiesisese ravi ja füsioteraapiaga. Käisin põievenitus opil, see tegi hullemaks, enne seda olid sümptomid tasasemad. Hoiatan, et seda laiendust kergekäeliselt ei lastaks teha. Soomes see on põhidiagnostikaks või siis raviks, Osale aitab.
 
bladder 14. november 2018, kl 14.10
Tere, icdiagnoosiga!

Millised on su sümptomid? Kuidas algasid? Kas ainult põiega-urineerimisega seotud? või midagi muud ka? Reaalselt bakterit pole kunagi leitud? Oled leidnud midagigi, mis sind aitab?
 
Sama jama 08. jaanuar 2019, kl 08.19
Bladder, saatsin su laktobatsill@gmail aadressile kirja. Võime edasi rääkida.
 
Bladder 09. jaanuar 2019, kl 10.10
Oleme loonud salajase Facebooki toetusgrupi naistele, kellel on pikaajalised alumise otsa jamad, mis ei leia lahendust. Nt interstitiaalne tsüstiit, vulvodüünia, vaagnavalud, vestibulodüünia, krooniline põiepõletik, vaginism, tsütolüütiline vaginoos, kõrvetus kipitus ilma põhjuseta jne. Kõik, millest avalikult enamasti ei räägita, kuid paljud naised piinlevad. Kellel niisugused mured, siis teadke, et te ei ole üksi.
Tulge gruppi, jagame kogemusi, toetame üksteist, otsime üheskoos leevendusi-lahendusi.

Kirjutage: vvalutab@gmail.com või laktobatsill@gmail.com

P.S. Kõik on diskreetne ja salajane grupp tähendab, et su FB sõbrad ei näe, kus grupis sa oled ning mida seal postitad.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!