Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Nahaga seotud mure.
 
Mopsel 09. märts 2016, kl 12.40
Tere,
nimelt mul on üsna kuiv nahk - see vajab pidevat niisutamist ja hoolitsemist. 2x päevas pesen nägu leige veega ja kasutan niisutamiseks kookoseõli, et näonahk ei hakkaks ketendama. Vastasel juhul on mu nahk väga kiskuv (selline tunne nagu oleks mask peas) ja kohutavalt sügelev, sügamisega lähen ma mõnikord suisa üle piiri ning seetõttu on nahk jällegist valus ja kipitav. Siiski üritan seda võimalikult vähe näppida, aga tõesti vastik on.
Aga sellele vaatamata olen tähele pannud, et kuigi nahk pole niivõrd kuiv, KUI ranget režiimi järgida ehk vahetpidamata näonahka niisutada, on mu näonahk võrdlemisi jube. Jubeda all pean silmas seda, et üsna punetav, eriti põskede juurest on justkui väiksed kapillaarid katki läinud (vaatepilt näib seesugune) ja üleüldse on sealne piirkond punane, ebaühtlane ja kuiv. Ka nina ja suu juurest on pisut punakat tooni, suu ja huulte juures on ka üpris kuiv ala.
Lisaks sellele panin hiljuti tähele ka seda, et viimasel ajal on mu mõlemad käevarred väga kuivaks muutunud ja peale selle, et nad on kuivad, tekitavad need kuivad ja karedad kohad väga suurt sügelust ka. Kui neid vaadata, siis ma ei märka suurt midagi, nahk tundub pisut ebatasane ja kuiv olevat. Eile küll määrisin kookosõliga natuke neid kohti, kuid täna on need ikka kuivad ja õhtuks isegi kuivemad.
Seega tahan teada, kas kellelgi on mõtteid, mis mu nahal on. Kindlat diagnoosi ma siit kindlasti ei leia, aga ehk on kellelgi samasugust probleemi esinenud. Ise plaanitsen nahaaarstile aega kinni panna, kuid kardan, et sealsed järjekorrad on pikad.
Seda ma tean, et näonahk on mul kuiv, kuid asjaolu teeb imelikuks just need punakad laigud näol ja sügelevad kohad käte ülemises piirkonnas. Kui kellelgi on juhtumisi midagi taolist olnud või oskab keegi kasvõi midagi öelda, siis kõik on teretulnud.
Tänan!
 
jah, mis iganes 09. märts 2016, kl 12.57
võib olla ja kindlasti saad alles nahaarstilt peale teste tulemuse teada. Alustuseks arvan, et kui on kuiv nahk, siis ei tohiks veega küll niisutada pidevalt, sest see kuivatab veel. Vett tuleb rohkem juua, sest ka seespidiselt me ju niisutame nahka. Tuleb valida head niisutavad kreemid ja kasutada neid hommikul ja õhtul.
Muidugi võib olla tegemist ka allergiaga, seega kuluks kindlasti allergiatest ära.
Aga alusta perearstist ehk, las teeb vereanalüüsi.
 
ühesõnaga 09. märts 2016, kl 16.13
minul oli näoga sama lugu. väliselt nagu oli isegi rasune, määrisin õliga kokku ja no nii kiskus, sügeles, samatmoodi ketendas. nahaarstil käisin. esimene asi kohe õliga mäkerdamine lõpetada, seletas ära kah miks aga ma ei mäleta enam. mingi üleniistutamise värk. mine apteeki või osta kõige tavalisem näiteks nivea niisutav kreem.
 
ww 09. märts 2016, kl 21.29
jeerum küll, ära mõtle, vaid pane nahaarsti juurde aeg. võib-olla on see allergia või nahapõletik või mida iganes. perearsti juurde võid ka minna kuniks nahaarsti aega ootad. või minna tasulisse vastuvõttu, mis on küll kallis, aga ühekordne kulu - tõenäoliselt oskab arst diagnoosi panna lihtsalt naha seisukorda hinnates. ja lõpeta kookosõli kasutamine (kas nahk oli ka enne selle kasutama hakkamist punetav?)
 
nahk-nahk 09. märts 2016, kl 21.59
Mopsel Kirjutas:
-------------------------------------------------------
.
> Lisaks sellele panin hiljuti tähel
> e ka seda, et viimasel ajal on mu mõlemad käevarre
> d väga kuivaks muutunud ja peale selle, et nad on
> kuivad, tekitavad need kuivad ja karedad kohad väg
> a suurt sügelust ka. Kui neid vaadata, siis ma ei
> märka suurt midagi, nahk tundub pisut ebatasane ja
> kuiv olevat.

Tsingi puudus.

Ja üldse mine apteeki, küsi "nahavitamiine"! Apteeker teab.
Süüa tuleb kõike, mitte dieete pidada ja suvel palju rohelist (kodumaist loomulikult).
 
Mopsel 09. märts 2016, kl 23.28
Võibolla tõesti mängib olulist rolli ka üleniisutamine, lihtsalt ise ei arvanud, et see võib nii halvasti mõjuda mu näonahale. Üritan siis kookosõlist loobuda mõneks ajaks, et näha, kas on muutusi.
Punakad laigud on olnud üldiselt kogu aeg, kuid mitte nii tugevalt, nüüd on need aga hullemini nähtavad, tehes üldmulje üsna koledaks.
Hüppan ka apteegist läbi ja üritan leida omale niisutava kreemi. Nahaarstile panen niikuinii aja kinni, kuid senikaua üritan leida muid leevendavaid vahendeid.
 
Mopsel 10. märts 2016, kl 14.06
Olgu, mulle näib, et ma tõesti olen selle üleniisutamisega oma näonaha taasakaalu sassi ajanud.
Eile ei pannud kookosõli, vaid üht teist niisutavat kreemi, mis ei sisalda kemikaale ja on hea kuivale nahale, selle toime on üldse ööpäevaringne, kaitstes nahka. Proovin sellega hetkel läbi saada ja vaadata, mis juhtub. Ise arvasin vahepeal, et meik teeb mu näonahale nii suurt kahju, aga kui nüüd mõtlema hakata, siis varasemalt kandsin ma isegi rohkem meiki ja mitte midagi polnud, kuid nüüd, kui ma regulaarselt niisutasin oma nahka (mõnikord isegi 3-4korda päevas)kookosõliga, on mu nahk kardinaalselt muutunud, ka minimaalne meik teeb sellele kahju. Mainin ära, et ma ei kasuta jumestuskreeme ega muud plöga, tavaliselt värvin vaid kulme ja kasutan silmapliiatsit, seega võimatu, et põsed ja sealne nahapiirkond on meigi tõttu niivõrd kahjustunud. Pigem usun, et olengi oma naha tasakaalu rikkunud. :(
Järgmine kord olen targem. Hetkel hoian igasugustest õlidest ja asjadest eemale, vaid hommikuti pesen silmi ja kasutan seda niisutavat kreemi üksnes õhtul pealepanekuks, meigist loobun ka mõneks ajaks, kuigi kahtlen, et see nii halvasti mõjuda võiks, arvestades fakti, et ma ei kasuta nii palju meigitooteid. Eks näis!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!