Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Menopaus ja pearinglus.
 
n43 04. detsember 2011, kl 15.08
Aasta juba kirurgilisest menopausist möödas,pole väga hullu olnud miskit peale kuumahoogude aga nüüd viimased paar nädalat kerge pearinglus ja süda ka nagu klopiks kõvemini,ravimeid ei tarvita ja paar kilo ülekaalu vaid.Kui siis ainult vitamiine ja käsimüügist kuumahoogude vastu sojat.Vererõhk on ka alati normis olnud.Andke nõu,kas peaks üle kontrollima oma näidud ja verepildi või ongi see tavaline ja tuleb üle elada ja mida saaks looduslikku tarbida selleks puhuks.Tänud.
 
no 04. detsember 2011, kl 15.49
minul on kah menopaus, kuid ei mingit pearinglust. Võiksid ikka arstile kurta, põhjusi võib olla teisigi.
 
pole hullu 04. detsember 2011, kl 20.04
Minul oli pearinglust küll, päris hirmutav tundus aga läks varsti iseenesest mööda. Südame tuksumise tundmine on ka tavaline üleminekuea sümptom.
 
teemaalgataja 16. detsember 2011, kl 17.58
Pearinglus läks tõesti peale paari nädalat üle,aga südametukslemine ja rinnus rõhumine on ikka.Andke nõu millega selle vastu abi saab,kas palderjani tee või Validool aitaks.Päeval pole nii hull aga magama minnes muudkui tuksub,mõni unetu öögi olnud.
 
naistearstile 16. detsember 2011, kl 22.04
sea sammud.
 
sama siin 16. detsember 2011, kl 22.29
Olen kogenud samuti tasakaaluhäireid.Vaikselt toimetades oli enam-vähem,aga hoogsalt käia ei saanud,kõikusin nagu paremle ja vasakule.Rääkisin siis perearstile,kuigi probleem oli juba väiksemaks jäänud,kui ükskord arstile sain.Põhjust ei uuritud,kohe tabletid tasakaaluhäirete vastu ja kõik.Sümptonid taheti jõuga maha suruda,põhjust ei tea.Kuidas määratakse ösrogeeni taset?Elame veel!
 
ann 17. detsember 2011, kl 09.14
Mis sinna naistearstile, kui munasarjad ja emakas ära lõigatud?
 
naine46 17. detsember 2011, kl 15.48
Menopausi saabumist saab diagnoosida FSH uuringuga.Tegin selle endokrinoloogi juures.Seoses kilpänäärme kontrolliga.Minu fsh oli 158.Kõrge näitabki sügavat menopausi.Siiani olen proovinud apteegi käsimüügil olevaid "imesid".Ega nad ikka ei aita-hoolimatta ilusast jutust karbil.Need südamekloppimised olen vähemaks saanud ja ka kuumahoogusid on leevendanud maca kapslid-lihtsalt on kergemini.Menopausis on östrogeeni puudus ja see tekitab igasugu vaevusi kogu keha ulatuses-see nimekiri on üsna pikk.Uuel aastal plaanis külastada naistearsti ja loodan pikale reale küsimustele vastuseid saada.Õnneks pole ma nii masenduses nagu menopausi reklaamis see naine.Ilusat jõuluootust!
 
''' 18. detsember 2011, kl 16.01
to sama siin
östrogeeni (ja ka muude suguhormoonide) taseme määramiseks kirjutab analüüsid välja günekoloog
 
teemaalgataja 18. detsember 2011, kl 16.37
Ükskõik kui madal mu tase ka pole,HAR on vastunäidustatud,vähemalt veel aastaks,seepärast huvitabki,mis veel alternatiivks on ja kas ükskord see möödub lõpuks ise ja saan rõõmus ja rahulik keskealine olla:)
 
a49 18. detsember 2011, kl 18.52
Olen samuti menopausis, kuid päevad veel käivad. On lihtsalt enne päevi ja päevade ajal halb enesetunne, öine higistamise ja meeleolulangus. Kõhuvalud ka veel ning väga lühike tsükkel. Minu arst soovitas tavitada hormonaalseid ravimeid , et tõsta elukvaliteet. Olen suht skeptiline, kas ikka tasub hormoonidega alustada ja mis tagajärjed on kui tuleb lõetada. Mäletan, et rasedusvastase pillidega oli küll igasuguseid probleeme. Vast tasub ikka kannatada seda mida looduse poolt määratud on?
 
s47 19. detsember 2011, kl 09.15
a49,sama asi minulgi,et päevad veel käivad ja just lühikese tsükliga,on samuti öine higistamine.Aeg ajalt,ilmselt seoses tsükliga,on südamerütmihäired,aga lähevad õnneks mööda.Olen skeptiline samuti asendusravi suhtes ja kuni ikka vähegi endaga hakkama saan,ei kavatse neid võtma hakata.Samuti olnud probleemid rasedusvastaste pillide võtmisega:)
Kas sul kaal ei kipu ülespoole nihkuma?
 
vaevas 14. märts 2016, kl 12.09
olen 52, igasugused imehädad algasid 45 aastaselt, päevad hakkasid tembutama kuskil 47'selt. Eelmise aasta mais oli puhastus, kuna järsku paksenes emaka limaskest ja päevad ei tahtnud lõppeda. Sellest ajast pole tavalisi päevi olnud, on mingi 3 korda olnud määrimisi, nii 3-5 päeva. Nüüd juba nädala määrib ja jube nõrk on olla, tasakaaluhäired, uimasus, pearinglus ja jõuetus. Menopause vitamiine võtan juba peaaegu aasta järjest, enne võtsin vahedega. Mis võiks aidata?
 
to vaevas 14. märts 2016, kl 17.58
Soovitan võtta super omega 3.
 
KURI 3. LAPSE ISA... 18. märts 2016, kl 06.19
no Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minul on kah menopaus, kuid ei mingit pearinglust.
> Võiksid ikka arstile kurta, põhjusi võib olla tei
> sigi.
SELLEKS ON NAISTELE PALJU ARSTE ::::
MIKS TEIE ---SIIT TERVISE KOHTA UURITE:???
ARSTE OM TARTUS TEILE ---VÄHEMALT 100--
HAIGE KOHTA 2. TARTU ARSTI,,
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!