Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Totaalprotees
 
Hammas 10. detsember 2021, kl 14.25
Kas kellegil on all ja üleval totaalprotees,kas alumised loksuvad palju ja kuidas söömisrga on, kas närida saab ilusti esihammastega.Kuidas kõne,kas kannate öö ja päev.
 
Ige 10. detsember 2021, kl 14.43
Palun selgita, mida mõtled totaalproteesi all?
 
Hammas 10. detsember 2021, kl 14.58
Mõtlesin selle all suust eemaldavaid proteese mis on üleval ja all ehk siis totaalproteese.
 
Protees 10. detsember 2021, kl 15.18
Alumisel on 1 oma hammas alles, aga kasutan alumisel proteesiliimi.Arsti jutu järgi pidi meestel alumine paremini püsima ka ilma liimita.Oma majas ka selline näide olemas. Enamasti ööseks võtan ära.Algul tuleb hoolega rääkimist harjutada, kõvasti lehte lugeda, aga rääkimine läks mul ruttu korda.Söömist ei sega..
 
Hammas 10. detsember 2021, kl 15.47
Kas esihammastega ka saad süüa,nt porgandit,õuna,küpsiseid,pähkleid jne edasi närida.
 
Ige 12. detsember 2021, kl 02.23
Mul oli üleval büügelprotees, so titaan kitsas plast hammaste taga ja selle küljes oli kumbagi pool üks hammas. Protees kinnitus suus olevate hammaste külge peenete kaarega samast materjalist nagu oli protees.
Praegu me seda enam ei kanna, sest veel kaks hammast on veel välja tõmmatud. Hambaarst võttis juba uued jäljendi ja praegu ootan uusi selliseid proteese. Lisaks ülemisele tuleb ka alla sarnane protees. Lähemal ajaj peaks tulema esimene proov.
Vana protees oli suust eemaldatav, kuid kasutada oli väga hea. Suhu pannes natuke pigista neid hambaid mille külge ta oli kinnitatud, kuid kandes harjusin sellega ära ja ei seganud rohkem.
 
Hammas 12. detsember 2021, kl 19.00
Tänud vastamast, mind huvitas tgl rohkem totaalproteesi kandjaid,kuna trauma tagajärjel peab neid kandma hakkama. Ei kujuta üldse ette kuidas nendega on, just süües kas alumine logisema ei hakka ja kas üldse esihammastega närida saab.
 
Ige 12. detsember 2021, kl 21.42
Ma võin vist öelda, et minu abikaasa kannab nn. totaalproteesi. Tal pole suus ühtegi hammast ja juba üle kümne aasta on tal kasutusel proteese, mida ta üle päeva ööseks suust ära võtab ja kruusi paneb ning lisab sinna iga kord ühe Corega proteeside puhastustableti, et neid proteese desinfitseerida ja puhastada, muidugi enne peseb nad need voolavas vees spets proteediharjaga puhtaks. Suus nende kinnitamiseks pike tal igemetega mitte midagi.
Nüüd nende kandmisest, ülemine protees seisab tal paigal ilma liimita. Alumised seisavad samuti ise paigal. Mõnel korral on ta pannud ülemistele liimi, kui oleme külas käinud. Liimib sellepärast, et süües sinna vahele toit ei koguneks. Muidu süüa on normaalne, kõva närimine vahel teeb haiget. Porgandi söömise kohta võin öelda, et ta lõikab porgandi väiksemateks tükkideks ja närib normaalselt, ei riivi eelnevalt. Süües on normaalselt paigal ja suust alla ei kuku ega ära ei tule.
Lõpuks võin öelda veel seda, et nende proteeside kvaliteet sõltub palju hambaarsti st, kes proovid võtab ja veel suuremat rolli mängib tehnik, kes need proteesid valmis teeb. Kui sul on oma kindel hambaarst, kes pole eriti odav (sest materjalidest sõltub ja palju) ja keda usaldad, siis võid päris head proteesid saada.
Head kandmist! Peaasi, et neid on vaja korralikult hooldada, et igemetele mingit haavandi ei tekkiks.
 
Hammas 12. detsember 2021, kl 23.26
Suured tänud vastamast kui nüüd ausalt öelda siis arst on hea,tehniku kohta ei oska öelda.Küsiks kas tal alumised ei logise suus ja söömise ajal liimist lahti ei löö.Olen kuulnud,et alumised just ei taha eriti suus püsida ja söömise ajal kipuvad logisemaTänud veelkord
 
Ige. 13. detsember 2021, kl 03.09
Minu kaasa ei kasuta tavaliselt kodus proteesiliimi. Tal on need suus ilma mingi liimita. Ülemised jäävad iseenesest kinni nagu väikse vaakumiga.
Ka alumised on korralikult paigal ja ei loksu ega tule ära. Tal on need juba teised samasuguse proteesid, lihtsalt esimesed said vahetatud uute vastu,sest need olid tal ka üle kümne aasta. Arvan, et kolmandaid meil pole aja tellida, sest tal on vanust juba ka parajalt.
Nagu ütlesin, et liimi pani ta ülemustele ainult erand juhul, kui vahel külas sünnipäeva sel käisime,muidu igapäev ilus tal süües nad suus ilma liimita.
 
Ige. 13. detsember 2021, kl 03.40
Unustasin ära, kaasa ülemine protees on koos suulaega, sellepärast jääbki hästi kohale kinna. Alumine protees on nagu on alumine ige, selline poolkaar.
 
Mareti 25. jaanuar 2022, kl 11.26
Kui kaua harjusite suulaega? Kas keegi on kuskil Tallinnas saanud Proteesid kohe tõmbamisega samal päeval? Välismaal selliseid asju tehkse kui meil olen uurinud öeldakse et kuu tuleb oodata peale tõmbamist kui saab tegema hakata. Aga käia tööl mis nõuab suhtlemist kui pole hambaid suus on keeruline.
 
viimasele 29. jaanuar 2022, kl 15.38
ja õieti ütlevad, sest ige vajab paranemiseks aega, et haavad saaksid paraneda
 
Ige 29. jaanuar 2022, kl 18.14
Minu arust, kui totaalprotees pannakse tihvtid ega, siis vajavad need ka aega, et ige saaks paraneda. Kui ige on opereeritud, et panna tihvt lõualuusse, siis need haavad vajavad paranemist. Olen kuulnud, et pannakse suhumingi prooviprotres.
Kuid meil reklaamib üks firma, et uues hambad ühe päevaga suhu.
 
Kai40 15. märts 2022, kl 09.55
Kui vana või noor on keegi olnud kui esimesed proteesid sai?
Kui ruttu ja kuidas ära harjusite?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!