Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Palju maksate hambaplommi eest?
 
Tallinnas 08. juuni 2016, kl 20.48
Olen aastakümneid käinud hea ja õrna käega arsti juures. Nimelt ravis ta prestiižika firma töötajate hambaid, nüüd on FIE ja paljud käivad ta juures edasi. Iga kord maksan 40 euri (vahel teeb 2 auku), süsti ma tavaliselt teha ei lase. Aga nüüd on probleem - suured plommid tulevad tihti ära. Viis aastat olevat tegelikult valguskõvastuva eluiga, aga arst vaatas arvutist et eelmise plommi panime vaid 2 a tagasi, ja nüüd mingi 10 päevaga on jälle nurk lahti nagu hakkaks ära tulema. Arst ütles, et tegu elusa hambaga, tihvti panna ei saa, ja kuna all on kroonitud hambad, siis ei püsigi ülemine plomm hästi.
Ei teagi, kas loota et ta nüüd ilma rahata uue plommi paneb, või siis peaks hoopis arsti vahetama - tema väitis küll et materjalid kõigil samad.
Väga palun infot - kas Tallinnas on veel mõni soodsa hinnaga hea arst, soovitage! Olen kunagi käinud Viru hambakliinikus ja siis kuskil Tartu maanteel, mõlemas olid hirmsad hinnad... Sooviks leida veel mõnda FIE-t, pole mulle vaja nahkdiivanitega ooteruumi jms. Palun mitte halvustada vaid nõu anda, tänan!
 
lühidalt öeldes 08. juuni 2016, kl 21.04
su arst on idioot. ja petis.
 
Tallinnas 08. juuni 2016, kl 21.33
Pole vaja laimu loopida kui midagi ei tea. Internetis on tema kohta palju kiitvaid hinnanguid. Ootan asjalikke vastuseid mu küsimusele.
 
me 08. juuni 2016, kl 21.57
40 euri on mingi täielik säästuhind.Tallinnas nii odavalt ei remondi vast keegi.Olen kuulnud Tallinna ajakirjandusmajas Pärnu maanteel on hambaravi mis odav.Mul sõber käib seal.Ise olen käinud Kaarlis või Maxillas.Aga jah odav seal pole.70-100 euri läheb nagu niuhti.
 
me 08. juuni 2016, kl 22.01
Kaarlis oli ükskord üks noor naine kes tegi kõva skandaali et temal tuli plomm ära.Nii et seda juhtub vist päris palju.Osadel on ka looduse poolt antud väga nõrgad hambad.Nii et arst ei pruugi alati süüdi jääda.
 
Tallinnas 08. juuni 2016, kl 22.34
Jah, seda uskusingi siit kuulvat. Nagu öeldud, ei arvagi ma, et mu arst on SÜÜDI. Odav on tal seepärast, et tilluke kabinet ja mõnikord pole õdegi kohal, kõik ise teeb. Varem töötas ka vanalinnas, vot seal oli plomm poole kallim sest rendipind oli kallis! Sama arst, linna ääres tegi sama töö poole odavamalt. Nii käib.
 
tõde 09. juuni 2016, kl 06.28
Mina lasen tartus tudengitel 8,50 eest ja väga rahul
 
ma 09. juuni 2016, kl 08.53
käin viru hambakliinikus dr marrandi juures. olen väga rahul ja plommid ei ole mitte kunagi ära tulnud. hinnad on ok - eriti kui arvestada, et minu hammastele sobib vaid parim ja nende pealt ma kokku ei hoia.
 
asjalik 09. juuni 2016, kl 13.06
Mu sõber lasi 1994 a pool esihammast ehitada! (mis raskemini püsib, kui väike plomm) valguskõvastuvast materjalist ja see siiani püsib.
Korralik materjal peaks püsima vähemalt! 10 aastat (aga on ka kindlasti erandeid), mingist kehvast savist kindlasti vähem. Nõukaaja saviplommid püsisid ka rohkem kui 2a.
 
tegelt 09. juuni 2016, kl 21.51
pole asi plommis vaid hambas. Mul püsivad plommid, aga hammas laguneb kõrvalt. Ei aidanud ka hambaarsti vahetus, oma hamba materjal on vilets. Kuidas selles hambaarst süüdi saab olla.
 
algataja 12. juuni 2016, kl 19.10
viimasele - just, ei aita ka arsti vahetus, ja mis ma siis jooksen ühe juurest teise juurde kui kõik seda praegust Internetiski kiidavad.
minu arst paneb nüüd tasuta uue plommi, aga vist tuleb lasta kroon peale panna
 
u 18. juuni 2016, kl 09.08
62 eurot maksis plomm korralikus(?) firmas. olin veel väga tänulik pealegi, sest tegu oli pikuti pooleks läinud esihambaga, mida oli eelmises firmas aasta-poolteise eest suurema summa eest pikalt plombeeritud. "fassaad" peab ju korras olema, kui inimestega lävid.
diivanid, telekas ooteruumis ja "kino" toolis istudes, eesnime pidi kõnetamine jm mugavused on ju toredad asjad, aga kõige paremat ja odavamat tööd teeb tegelikult üks tuntud-teatud vanaaegne meesarst (teeklaasiga: "loputage!"). tema nõrk koht on paraku teatud suhtlemisraskused.
 
u 25. juuni 2016, kl 10.21
no nii, aga kui kaua teil plommid, hinnast sõltumata, siis ikkagi püsinud on?
meenub, et ühes kliinikus (seal, kus patsiente eesnime-pidi kutsutakse) nägin esimese asjana seinal suurt "epistlit": inimesed ei peaks nii rumalad olema, et mingit garantiid eeldavad.
 
killu 25. juuni 2016, kl 19.30
arstid ja hambad on ikka erinevad ka. minu arstil garantii plommile 6 kuud ja mis parata olen kahel korral tagasi läind garantiiga, tegi korda ja ei mingit raha.noh ühel korral ka tunnistas, et oli tellinud uued valguskõvastuvad materjalid, pani mullegi ja siis tuli ära, oli ka ise solvunud ja nördinud just materjali tegija peale, et sitt.minu plommid ongi jäänud 40-60 vahele ja ikkagi ok. oleneb ju kus paned,mul natike nagu tuttavam arst ka. kui maksad tavalise keskmise plommi eest juba ligi 100 euri,siis tea, et oled sattunud väga kallisse kohta, vaheta arsti on mu siiras nõu,vaata ise ka kuhu lähed.
 
Tallinnas 13. juuli 2016, kl 19.14
Tõstan oma teemat. Jah, eelmine kord saingi tasuta uue täidise. Nüüd jälle jama lahti - alumisel esihambal (no mitte päris esi-) pikuti pandud valguskõvastuv kukkus eile ära, mis sel aastal pandud.
Armas Killu, palun ütle kus käid et arst tunnistab materjali kehvust? Arvasin et valguskõvastuv igal pool sama.
 
killu 29. juuli 2016, kl 19.52
paraku ei saa ma aidata,sest minu arst juba ammu enam juurde ei võta uusi, pole lihtsalt aegasid, oma klientuur tal nii suur, kahju.
 
Sugulane täidiste maaletooja aga aegunud värgid kasutan ära 30. juuli 2016, kl 21.13
killu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> paraku ei saa ma aidata,sest minu arst juba ammu e
> nam juurde ei võta uusi, pole lihtsalt aegasid, om
> a klientuur tal nii suur, kahju.

Teen ise hambaplomme:
Valan piima potti ja panen poti pliidile. Ootan, kuni piim keema hakkab ning siis lisan suhkurt. Segan, kuni suhkur on piimaga üheks saanud. Suhkurt ma palju ei pane. 2-3 supilusikat. Seejärel ühe käega raputan plommisegu pakist potti ja teise käega segan sujuvalt, et mitte piima koos helvestega põhja kõrvetada. Vahepeal olen lisanud isegi natukene vett, kuid enamjaolt seda vaja ei ole. Kui puder on paraja paksusega, keeran pliidi temperatuuri vähemaks, lisan potile kaane peale ja lasen hambatäidisel paar minutit seista. Seejärel segan läbi ning mees topib augu täis. Kogu täidise valmistamiseks kulub mul umbes 10-15 minutit. Ma ise nagu ei teegi sellist plommi aja järgi vaid pigem tunde järgi, millal on õige mingit koostisosa lisada.
Osake olla säästlikud!
 
Hmm 31. juuli 2016, kl 21.27
Kahjuks palju hambaauke olnud, aga ainult mõni üksik (1-2) kunagi ära tulnud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!