Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Cipralex
 
Niit 17. september 2009, kl 01.17
küsimus, arst soovitas cipralex tablette, et kes on kasutanud, kas mingeid tuntavaid kõrvalmõjusi ka ilmnes?
 
N45 17. september 2009, kl 13.39
kasutasin 2 kuud, kole kogemus, minule ei sobinud kõik see 2 kuud kannatasin tasakaaluhäirete,segasuse ja kui võtsin siis mingi 1 tunni pärast oli selline asi, et nägemine ähmastus ja pilt nagu ujus ees, õnneks arstiga konsulteerimise järel lubas ära jätta.Ärevuse lõi ka lakke,mina rahusteid ei kasutanud kõrvale. Samas olen näinud inimesi, kellele imehästi sobivad ja ei mingeid kõrvalmõjusid.Võtsin pool tabletti e. 5 mg.Paar päeva proovisin 10 mg, aga siis olin tõesti loll valmis (selline rahutus sees, et ainult kappasin ringi ja värinad-surinad juurde) ja langetasin jälle 5 mg.Eks sa ise pead järgi proovima, üle paari nädala pole mõtet kannatada kõrvalmõjusid (kui nad on),siis konsulteeri arstiga.
 
Nööp 17. september 2009, kl 14.14
ma soovitaks cipralexi enne magamaminekut võtta, siis magad esialgse iivelduse ja muud võimalikud kõrvalmõjud maha.
mingeid muid kõrvalmõjusid pole endal eriti tundnud.. öine higistamine vaevas küll paar nädalakest, aga see läks üsna kiirelt üle.
 
Moonika 18. september 2009, kl 19.19
Minul tekkis kõhukinnisus ja vastumeelsus seksi vastu. Kui võtta õhtul, siis muid kõrvalmõjusid ei ole. Alustada tuleb väiksemast annusest.
 
mari 18. september 2009, kl 20.47
Mina piinlesin 2 kuud seroxatiga ja kui cipralexile üle läksin, mu hädad kadusid. Võtsin õhtuti, kerge higistamine öösel oli. Aga see ongi nii, et igale oma rohi. Paar nädalat ja siis on pilt selge, kas sobib või mitte. Kangemad(st.aremad uuesti arsti tülitada) kannatavad kauem:))
 
rita 19. september 2009, kl 10.28
kõrvalmõjud kestsid ca kuu aega (iiveldus, higistamine), edasi väga ok.
 
n46 19. september 2009, kl 12.06
Minul ei olnud mitte mingeid kõrvaltoimeid, ei kaalu ega tuju osas. Tõmblused, mida ravisin, said aga korda. Väga rahul olen.
 
keegi 19. september 2009, kl 17.57
kasutan cipramili (citaleci) juba 10 aastat, igal aastal üks 2-3 kuu pikkune kuur. Aitab küll. Kõrvalmõjusid on igal rohul, täna õnne, et sa ei pidanud võtma psühhofarmakone, mis olid enne cipramili väljatöötamist (anafranil, amitriptylin jms), vaat neil olid koledad kõrvalmõjud. Valik on sinu - kas tahad eluaeg elada poolikult ja piinelda depressiooni käes, või võtad rohtu ja elad tükk aega rõõmsalt edasi.
 
nõel 19. september 2009, kl 20.01
minul ei olnud kõrvalmõjusid, paraku polnud ka üldse mingit tuntavat mõju st ei aidanud see ravim. väga individuaalne see asi ikka. edu sulle.
 
lemmi 06. oktoober 2009, kl 21.23
olen kasutanud Cipralexi 2 kuud, mul on olnud igasuguseid kõrvalmõjusid nagu higistamine, käte ja jalgade värisemine, püsimatus, hammaste krigistamine jne aga need ei ole mind väga seganud, tundub et ravim sobib.

Olen mõelnud, et võibolla peaksin ravimikogust tõstma, see tähendab 2 tabletti korraga võtma. Kas keegi on seda proovinud?

Selline tunne, et nende mõju hakkab kaduma. Teise kuu alguses hakkasin muutuma küll aktiivsemaks ja energilisemaks aga nüüd olen sama loid kui varem.
 
el 06. oktoober 2009, kl 22.08
ei olnud absoluutselt mingeid kõrvaltoimeid ja aitasid.
 
küsin ka 06. oktoober 2009, kl 23.25
Mis erinevus on Cipramilil ja Cipralexil?
 
20 06. oktoober 2009, kl 23.45
Küsimus "keegi"-le: kui sa juba 10 a. võtad seda rohtu, mis muide pole AD-de hulgas enam ammugi populaarne, siis küsin otse -kas sul mees ikka on ja kuidas seksieluga lood? Cipra teeb ju absoluutselt frigiidseks!?
Olen ise 20 a. paanik ja ammu enam ei kasuta AD-d, asi oleks peaaegu lahutuseni läinud..:)))))
Praegu on ju palju paremaid AD-sid saada, milledel üldse puuduvad kõrvalmõjud ja toovad kiirelt ka deprekast välja.
 
vups 07. oktoober 2009, kl 09.44
to 20
no ei ole absoluutselt kuulnud AD, millel üldse puuduksid kõrvalmõjud, järsku mainiksid mõnda?
 
43n 07. oktoober 2009, kl 23.31
Vaatasin ja lugesin, mõtlesin kah sekka-ega CIPRAMIL pole enam ammu mingi imerohi ja kõrvalmõjud on tal ka, aga siiski talutavad. Hullem on CIPRALEX-eelmise analoog, aga teise koostisega, kuigi toimeaine on üks. Kahjuks pean ka nentima, et AD - d teevad frigiidseks, olen ka paljusid proovinud ja see ongi nende kõige hullem kõrvalmõju, minul küll...aga loomulikult on uued ja paremad - EFFEXOR,näiteks, kasutasin seda pikka aega aga siis loobusin neist täielikult, kuna paanikahood ei ole ravitavad, aga mul ka need juba 17 aastat, harjunud olen...ja tüdinenud jubedalt...
ei soovita küll seda CIPRALEXI võtta, mine tasulisse psühhiaatri juurde ja ta soovitab
 
n40 08. oktoober 2009, kl 08.30
Kasutasin cipralexi poole aastat ja mitte mingit vihjet frigiidsusele sealt küll ei tulnud, küll aga hormonaalsetest rasestumisvahenditest, mida hoopis hiljem kasutama hakkasin.

Väga rahul olen selle rohuga - sain terveks ja mingeid kõrvalmõjusid ei olnud!
 
Zoloft 08. oktoober 2009, kl 10.29
on normaalne AD,Cipraleksiga ei mingit seksiisu ,aga zoloftiga kõik ok!
 
kilo 14. oktoober 2009, kl 08.15
kas keegi on märganud ka kehakaalu kasvu, minul on nii et kui võtan neid nii tuleb kilosid kohinal juurde.
 
naine 14. oktoober 2009, kl 08.28
Cipralexiga võtsin pigem alla, kuna murede leevendamiseks polnud enam vaja õgida. Mingeid kõrvalmõjusid ei olnud.
 
kollane kraana 14. oktoober 2009, kl 15.16
Mul tekkis ka tohutu söögiisu ja unisus. Need kaks olid suurimad kõrvalmõjud, aga lõppkokkuvõtteks saadud tulu ületas need ebameeldivused ja kogutud ca 4kg on nüüdseks maha võetud. Siiani ainuke rohi, mis tegelikult ka aitas, põdesin aastaid paanikahäiret, ega nüüdki see päris möödas ole, esineb ärevust, aga paanikahoogusid enam mitte.
 
gog 14. oktoober 2009, kl 15.54
mul teikasid imelikke sähvatusi ja kui enne magamaminekut võtsin, siis hakkasid kannikalihased tõmblema - tekkisid spasmid.
kui hommikul võtsin, siis haigutaisn pool päeva. iiveldama ajas ka. seega ei sobinud.
 
naine 14. oktoober 2009, kl 16.11
..ja mul võttis spasmid just maha, olen terve nüüd :D
 
kalju 14. oktoober 2009, kl 17.57
Cipralexi tuleb alustada nii, et alustad veerand tabletist ja aja jooksul suurendad kogust. ma ei kujuta ettegi, et kohe esimese korraga terve tablett võtta, ilmselt oleks väga väga paha olla. Mul erilisi kõrvalmõjusi ei olnud, väga heaks tegi enesetunde. Lõpetamine oli tunduvalt jamam. Lõpetada tuleb kogust vähendades, kuid mul oli ikka selline ujumise tunne, nagu vati sees oleks.
 
teemu 14. oktoober 2009, kl 18.22
minul ei olnud mingeid kõevalmõjusid, sa ära hakka ise paaniliselt ootama neid, Niit
 
annveli 21. aprill 2010, kl 08.37
Mina sain sellest rohust väga kiirelt abi, kadusid hirmud ja paanikahood, kuna enesetunne paranes siis paranesid ka automaatselt suhted elukaaslasega ja mingit armueluprobleemi küll pole pigem vastupidi, sest enam pole sellist igapäevast muret ja pidevat väsimust. Kõik on muidugi individuaalne aga raskes hingelises olukorras elamine on kõige hullem.
 
katri 30. juuni 2010, kl 09.49
kas keegi on seda votnud koos rahustiga.
 
katri 30. juuni 2010, kl 10.11
kusiks ka kui kaua teil sellega ravi kestis,kes on ravi ára teind
 
kai 09. juuli 2010, kl 12.24
Mul oli peaegu terve aasta selline tunne, nagu oleks klomp kurgus. See oli ilmselt aga õppimise ja pingega seoses. Siis käisin verekoormustesti tegemas ja seal arst katsus kilpnääret ja ütles, et võtaksin Cipralexi. Tol ajal üsna uus ravim. Kasutasin terve karbi ära, mingit mõju ega kõrvaltoimet ei täheldanud, aga mingil päeval avastasin, et olin saanud klombist kurgus lahti.
 
Ärevik 09. juuli 2010, kl 13.33

Cipralex 15 mg võtnud ca 2a.Paanikahood on kadunud, kuid söögiisu, meeletu apaatsus,huvipuudus ja frigiitsus need on asemele tulnud.
Ei taha seda AD - d enam.
Alustamine väga raske ei olnud, kerged peavalud või raskustunne peas,higistamine need möödusid nädalaga.Natukene võttis vist une ka kergemaks öösel.
Rahustavat efekti ei olnud.
Seroxat 20 mg ootamas aga ravimitest on tegelikult kõrimulguni küll.
 
n28 23. juuli 2010, kl 15.16
Cipralex mõjus ainult hästi, ei mingeid kõrvalmõjusid ja tohutult energiat juures, ärevust palju vähem. Võtsin küll ka 5 kilo juurde, kuid see on hea, kuna olin alakaalus niikuinii.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!