Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Retin-a-cream - kes kasutanud?
 
Kati 03. juuni 2003, kl 11.08
Hei! Paluks natuke nõu inimestelt, kes kasutanud retin-a-creami (tegu siis aknevastase ravimiga). Nahaarst kirjutas selle mulle eelmisel nädalal ja hoiatas, et see võib naha kuivaks muuta ning soovitas paralleelselt kindlasti mingeid niisutavaid kreeme kasutada. Seda olen ka teinud, aga ikkagi on peale 4-5päevast ravimi kasutamist nahk läinud nii jubedalt kuivaks, kiskuvaks ja kestendavaks, et enam üldse ei lase elada. Mul nimelt on üsnagi tundlik ja õhuke nahk (samas siiski rasune ja suurepooriline), kõiksugu punnikesi ei olegi niivõrd palju, probleem on pigem selles, et need, mis tulevad, ei taha kuidagi paraneda - ja tundub, et selles suhtes teeb retin-a-cream asja nagu veelgi hullemaks.
Siit ka minu mure - on see nomaalne? Kas teile on see rohi ka samuti mõjunud? Kui on, siis kas see jääbki nii kogu ravikuuri jooksul või on lootust, et läheb varsti normaalsemaks? Kas ma üldse peaksin kuuri jätkama? Milliseid niisutajaid (kreeme/maske) olete teie selle rohuga koos kasutanud, et naha liigset kuivamis vältida? Ja üleüldse - kas ja kui pika aja jooksul on selle rohu abil lootust ilusat puhast nahka saada, on keegi selle abil aknest lahti saanud?
Nii - sai küll nüüd päris pikk kiri ja palju küsimusi, aga loodan väga teie nõuannetele ja abile!
Kena algavat suve teile kõigile!!!
 
Kiisu 03. juuni 2003, kl 12.01
Tere tere!
Kasutasin jah seda sama kreemi aasta paar tagasi ning mul oli värk selline, et kui kasutama hakkasin, lõi nagu punne isegi rohkem juurde, kuid seda ka arst hoiatas. Kuid edasisel regulaarsel kasutamisel andis täitsa positiivseid tulemusi. Kuivaks ja kiskuvaks ta mul nahka ei teinud ja niisutavaid kreeme ka ei pidanud kasutama. Kuna mu enda nahk on suhteliselt rasune ja pole õrn ega hell, siis kuivamis ja kestendamist ei tekkinud. Aga selge see, et iga nahk on erinev ja seega mõjub kreem mingil määral teistmoodi. Kuid soovitan siiski, teha kuur läbi!!!
 
tuttav tunne 03. juuni 2003, kl 12.12
ka mul olid terve oma teadlik elu punnid, vinnid, vistrikud, armid sellest tulenevalt, punetav nahk, kestendas ja oli samas rasune, ei paranenud jne ja samuti ka madal enesehinnang.

aga kui hakkasin beebipille võtma, siis paari kuuga kõik need hädad kadusid. nagu nõiaväel :)

oleks ma seda enne teadnud, ei oleks nii kaua kannatanud..
kas te sellisele variandile ei ole mõelnud?
 
Kati 03. juuni 2003, kl 12.28
Võtan pille juba mitmeid aastaid (Diane 35 - spetsiaalselt aknevastased peaksid olema), aga paraku väga suurt abi neist ei ole...
 
to tuttav tunne 03. juuni 2003, kl 12.54
sa nagu kirjeldaksid minu näonahka:)
mul sama mure ja võtsin ka 3a beebipille. nüüd otsustasin, et enam ei võta, juba 3-4 kuud.

üllatus üllatus....nahk muutus hullemaks kui kunagi varem. olen praegu tõeliselt hädas vistrikega. ise juba 26 hakkan saama :(
 
Deandra 03. juuni 2003, kl 12.59
Mul oli ka sama lugu. Nahk kestendas ja oli nii hell, et puhas vesi tundus ka nagu hape.... aga kannatasin ära ja tegin ka kuuri läbi. Peaasi, ära katkesta kasutamist! 4- 5 päeva on alles algus ka, nahk vajab veidi harjumist, siis hakkab mõjuma.
 
nupsu 03. juuni 2003, kl 15.06
Ka minul sarnane lugu. Mina kasutasin kreemi / salvi 2-3 nädalat ning nahk hakkas koledasti ketendama, jumestuskreemi vôi puudrit ei andnud kohe kuidagi peale panna, sest tulemus jäi hirmus. Pôletikulised vistrikud vist küll kadusid, kuid selliseid pisikesi punne tuli robinal juurde. Jätsin salvi kasutamise katki ja nahk tômbas natuke tagasi.
Pubekaeas olin oma nahaga hädas, kuid kui hakkasin kasutama rasestusvastaseid pille sain asja nagu kontrolli alla. Vistrike probleem sai mul aga jällegi aktuaalseks umbes 8 kuud tagasi, kui lôpetasin pillide manustamise. Nüüd käisin aga jällegi güne juures ja nôudsin pille, sest kaua sa selle jamaga jändad. Varem kasutasin Femodeni, kuid nüüd küsisin Jeanine'i. Loodan, et saan probleemist jagu, aga môtlen hirmuga, et kui tahan tulevikus last saada, kas siis pean järjekordselt vistrikega vaeva hakkama nägema?
Üleüldiselt on mu nahk täpselt samasugune, kui eelpool kirjeldatud. Samuti olen paljude asjade (teatud toit, näokreemid jne) vastu tundlik - nahale tekib mône päevaga palju väikesi punnikesi - alles hiljuti avastasin, et piimatoodete (armastan jogurtit ja kohupiimakreeme)söömisel peaksin olema tagasihoidlikum, just mis puudutab seda uut Helluse sarja.

Sulle soovin aga edu ja hoian pöialt, et saaksid probleemi lahendatud.
 
nupsu 03. juuni 2003, kl 15.07
Ka minul sarnane lugu. Mina kasutasin kreemi / salvi 2-3 nädalat ning nahk hakkas koledasti ketendama, jumestuskreemi vôi puudrit ei andnud kohe kuidagi peale panna, sest tulemus jäi hirmus. Pôletikulised vistrikud vist küll kadusid, kuid selliseid pisikesi punne tuli robinal juurde. Jätsin salvi kasutamise katki ja nahk tômbas natuke tagasi. Aeg-ajalt panen aga seda salvi üksikutele kohtadele.
Pubekaeas olin oma nahaga hädas, kuid kui hakkasin kasutama rasestusvastaseid pille sain asja nagu kontrolli alla. Vistrike probleem sai mul aga jällegi aktuaalseks umbes 8 kuud tagasi, kui lôpetasin pillide manustamise. Nüüd käisin aga jällegi güne juures ja nôudsin pille, sest kaua sa selle jamaga jändad. Varem kasutasin Femodeni, kuid nüüd küsisin Jeanine'i. Loodan, et saan probleemist jagu, aga môtlen hirmuga, et kui tahan tulevikus last saada, kas siis pean järjekordselt vistrikega vaeva hakkama nägema?
Üleüldiselt on mu nahk täpselt samasugune, kui eelpool kirjeldatud. Samuti olen paljude asjade (teatud toit, näokreemid jne) vastu tundlik - nahale tekib mône päevaga palju väikesi punnikesi - alles hiljuti avastasin, et piimatoodete (armastan jogurtit ja kohupiimakreeme)söömisel peaksin olema tagasihoidlikum, just mis puudutab seda uut Helluse sarja.

Sulle soovin aga edu ja hoian pöialt, et saaksid probleemi lahendatud.
 
vitamiin 03. juuni 2003, kl 15.29
Mul ka probleemne nahk. Kunagi naistearst soovitas A vitamiini (mitte seoses nahaga) aga vitamiin mõjus väga hästi ka näo nahale. Soovitan proovida. Vitamiin A vähemalt 6000 ühikud õli kapslites (saab ainult retseptiga)üks kord päevas hommiku peale sööki. Olen tarvitanud ka 10000 ühikud - väga tõhusad aga neid enam ei tooda sisse.
Muidugi A vitamiiniga on see lugu, et ta pruugi kõigile sobida...
Muide see kreem sisaldab A vitamiinu ehk retinooli.
 
täiskuu 03. juuni 2003, kl 16.47
kasutasin kah,kannatasin ära paar nädalat,kuid punne tuli nagu juurde(kuid see oli ka infolehel kirjas).suured laigud näos kuivasid ja ajasid nahka,lõpuks olin veel täitsa ära kõrvetanud naha,jätsin katki määrimise.kas tead et sellel ajal ei tohi päikest kah võtta?
ise soovitan kah antibeebisid,kuid nendega on jah asi niimoodi et kui järgi jätad võtmise,siis mul tulid igatahes pooleaasta pärast punnid näkku tagasi(ise nagu ei saanud arugi et millest).ennem tarvitasin kah femodeni ja nüüd jeaninet.
kreem üks parimatest on eucerini kreem-geel,kuid selle jubeda kestenduse vastu ta nagu ei aidanudki.
maske ma sellel ajal ei tarvitanud-ega saanudki,nahk oli küllalti pahas seisus...
ahjaa ettevaatust koorijaga...niimoodi on vähemalt infolihel kirjas...
soovitan soojalt veelkord infoleht läbi lugeda...paludele küsimustele vastus on seal kah kirjas.
muide küllaltki hästi mõjub nahale ka veel hapupiima või maitsestamata jogurti (parem bio) mask,kui õhtul teha ja hoida nahal 15-20 minti...hapupiima pane aga vatitupsule ja siis mitu korda järjest.
kui veel küsimusi,vastan rõõmuga;)
 
muska 03. juuni 2003, kl 18.32
ma lugesin ka netist et hapupiim (eriti veel see maapiima hapendus) mõjub vistrike vastu
 
mammu 03. juuni 2003, kl 20.42
Kui ärritus on nii tugev, ära määri igal õhtul. Mina kreemisin ennast üle kahe õhtu ja kui nahk harjus,siis üle õhtu. Sa ikka tead, et määri peale ainult õhtul ja päikesevalgust nahk eriti sel ajal ei talu, nii et hommikul kõva blokaator peale.
Anna Malyar 29. juuni 2023, kl 06.35
user_d630a0 08. märts 2024, kl 14.36
Ma olen vaikselt hakanud uurima näonaha vananemist ning avastanud, et kõige efektiivsem asi, mida soovitatakse, on retinool (A-vitamiin) - https://euhealth24.com/et/drug/tretinoin-cream
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!