Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Ärevikud!! Lugege
 
Calciumgirl 02. detsember 2016, kl 09.44
Tere!
Hakkasin kaltsiumi tablette tarbima ja 5 aastat kestnud ärevus taandus pooleteist päevaga. Olen tarvitanud AD-sid ja nõrgemaid rahusteid paari aasta jooksul. Need on aidanud, kuid vahel lõi ikkagi ärevus välja. Nüüd olen 3 päeva kaltsiumitablette söönud ja tunne end oma nahas paremini kui 5 viimast aastat tundnud olen.
Proovige!! Hetkel magneesiumi ei lisa juurde, kuna olen selle kuuri hiljuti läbi teinud, aga kui teie pole, lisage seda mineraali ka juurde, sest need kaks mineraali töötavad koos ja nende suhe hoitakse organismis stabiilsena.
ÜLdse ei teadnud, et võiksin kannatada Ca puuduse käes, kuid kõik, kes armastvad kohvi ja nädalavahetustel napsutada võivad selle käes kannatada! Tasub proovida!
 
sinisilm 02. detsember 2016, kl 10.00
Alkohoolik ütleb, et jättis joomise maha. Küsid, kui kaua sa enam joonud pole? Vastuseks saad:"Kolm päeva."

Muidugi on tore kui 3 päevagi on terve inimese tunne:)
Õnnitlen.
 
kullerkupp 02. detsember 2016, kl 10.23
seda võiks nimetada ajutiseks platseeboefektiks. meenub ka vanasõna, et ei maksaks hõisata enne õhtut. edu siiski!
 
milleks neid kaltsiumitablette vaja on 02. detsember 2016, kl 11.42
selline asi on olemas nagu söögisooda. samuti mineraalvett on kaubanduses igasuguse koostisega.
 
Calciumgirl 03. detsember 2016, kl 23.35
Uskuge või ärge uskuge, ärevust ei ole. Kutsuge seda platseeboks või milleks iganes. Tahtsin lihtsalt kirjutada inimestele, kes võitlevad aastaid ärevusega, et tegu võib olla mineraalide puudusega. Nagu magneesium aitab lihastel lõõgastuda, siis kaltsium on oluline närviülekannetes. Olen võtnud erinevaid AD-sid, mis pole andnud head efekt, no isegi platseebona ei toiminud..
Aga ei pea uskuma mind. Võib ka edasi kannatada.
 
Calciumgirl 04. detsember 2016, kl 09.56
Lisan ka nii palju, et arsti sõnul oli mul atüüpiline paanikahäire. Ilmselt see atüüpilisus oligi selle tõttu, et mul oli mineraalide puudus. Depressiooni ma ei tundnud, kui siis episodiliselt selle tõttu, et paanika ja ärevus mu elu segasid ja hakkasin veidi oma igapäeva tegevusi ära jätma kartes sattuda piinlikku olukord ärevuse tõttu.
Kaltsiumit ei hakanud tarbima selle tõttu, et arvasin sellel mingit mõju olevat. Kuna olin viimasel ajal märkamatult piimatooteid vähem tarbima hakanud ja kohviga liialdama kippunud, siis tahtsin teha profülaktiliat kuuri. Ootamatult sain aga ärevusest lahti.
mul on hea arst ja esimesel visiidil küsis ta ka mu toitumise ning une kohta. Ise vastasin, et sellega on korras, sest ma sõin küll 3-4x päevas, kuid ta poleks saanud kahtlustada, et ma just piimatooteid liiga vähe tarbin.
Ma kirjutan seda, sest olen nii kaua piinelnud ärevuse käes ja miski pole aidanud. Ja kui see teema vähemalt 1 inimest aitab, siis on see väga tore
 
Söögisoodast postitajale 04. detsember 2016, kl 10.05
Kes siin kirjutab oma soodast jälle. Lõpetage ära see kutt juba!!! Saage aru, et sooda arst lasti lahti, sest tal on peas ainult sooda ja on ära unustanud kõik, mida talle ülikoolis õpetati. Sooda on NaHCO3, kus sa siin valemis kaltsiumit näed?? Ma saan aru, kui sa soovitad süüa katlakivi veekannu põhjast (CaCO3), aga sooda?!? Saan aru, et sa 7ndast klassist vist kaugemale ei jõudnud, sest söögisooda ja katlakivi on 8nda klaasi keemia. Ja kui sealt juba edasi ei saanud, ei tasu teistele inimestele tervise kohta õpetusi jagada.
 
njahh 04. detsember 2016, kl 11.36
paraku on nii, et mitte ükski tablett - olgu selleks kaltsium, magneesium või mõni AD või AB ei avalda organismile koheselt mõju. Eriti puudutab see toidulisandeid. Läheb aega, enne, kui kaltsium hakkab su närviülekannetele mõju avaldama. Seega on sinu puhul tegemist puhta ettekujutuse viljaga ehk sinu ärevushäired olid välja mõeldud.
Nüüd võtad kaltsiumi, su aju mõtleb, et see aitab ja ennäe, ärevushäireid polegi. Tore, et sina mõtlemise muutmisest abi said, paraku ei pruugi see teistele ärevikele samamoodi toimida.
 
Calciumgirl 04. detsember 2016, kl 18.29
Halloo. Mitte ükski tablett? Ibuprofeeni toime avaldub sul 20 minutiga, samuti Xanax ja on ka veel kiiremini toimet avaldavaid tablette. Mina tundsin enesetund muutust, lihaspingete taandumist 1,5 päeva pärast, kui olin võtnud 3 annust.

Ma siia foorumisse enam tagasi ei tule, sest inimesed ei soovi mind uskuda, et sain abi, aga kindlasti mõni lootusetu ärevik seda loeb ja võib proovida.
 
Calciumgirl 04. detsember 2016, kl 18.30
AB avaldab tavaliselt tugeva infektsiooni korral mõju 3h, mõni AB kuur kestabki vaid üks päev. Miks esitada väiteid, kui asjast midagi ei tea?
 
NN 04. detsember 2016, kl 18.53
Liigne kaltsiumipreparaatide manustamine on ohtlik! Nii nagu iga vitamiini või mineraalaine manustamine , võib probleeme tekitada mujal organismi talitussüsteemis, õnneks aga suukaudsed toidulisandid väga hästi ei imendu.
 
njahh 04. detsember 2016, kl 19.07
usu, mida tahad ja edu sulle. Tore, et oma moehaigusest lahti said. Paraku pead nüüd mingi uue trendi oma tarbeks välja mõtlema, sest muidu sa pole oma ringkonnas enam piisavalt tegija. Hakka nüüd toortoitlaseks, gluteenitalumatuks või midagi taolist.
 
kaltsiumist 05. detsember 2016, kl 15.45
Calciumgirl Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Ma si
> ia foorumisse enam tagasi ei tule, sest inimesed e
> i soovi mind uskuda, et sain abi, aga kindlasti mõ
> ni lootusetu ärevik seda loeb ja võib proovida.

Ära nüüd solvu - mina usun sind küll.

Pikaajaline kaltsiumi defitsiit toob kaasa luude hõrenemise, halvendab vere hüübimist. Lühiajaline kergem puudus põhjustab närvide tundlikkust, lihasete tõmblemist, samuti haprad küüned, südamepekslemine ning meeleolu ja käitumise muutused, sealhulgas ärrituvus, ärevus, depressioon, unetus.
Samas kaltsiumit peab olema parasjagu, ka liigne kaltsium toob kaasa häired: väsimus, kurnatus, depressioon, ärevus, paanikahood peavalud, paranoiline tundeid, mälukaotus ja keskendumisvõime, peavalu ja unetus.

Seepärast on kõige parem saada mineraale ja vitamiine toidust, kus need on loomulikus vormis ja tasakaalustatud.
Kui kaltsiumi on vaja juurde võtta, siis kindlasti sellist, mis hästi imendub, mitte seda levinud kaltsiumkarbonaati ja juurde ikka D-vitamiini, boori K2-vitamiini, magneesiumit ja mangaani.

Terve seedimisega ja normaalselt toituv inimene saab kaltsiumi jm peale D-vitamiini kätte täisväärtusliku söögiga.
Kes dieeditavad või tarvitavad mingeid ravimeid pikemat aega, peavad purgist juurde võtma.
 
kah sama murega 10. detsember 2016, kl 19.54
Minu meelest on tore ,et sa siia postitasid selle isikliku kogemuse,inimesed on erinevad ja alati võib proovida erinevad asju ,mineraalainete katsetamine on igatahes etem kui erinevate ADdega katsetada.Teinekord võib suurel murel olla lihtne lahendus.Milliseid kaltsiumitblette ostsid....
 
pole otseselt selle teema värk aga 10. detsember 2016, kl 22.47
soovitan dolokalk-i.
hakkasin võtma seda jalakrampide raviks, kuid see tõmbab mulle koti pähe nagu kapitaalselt.
ülekeevalt närvilistele ilmselt mõjuks hästi.
mul on kott peas juba peale viiendiku killukese tarbimist. jalakrampidele mõjub hästi, aga minu teeb jube uimaseks, mu madal vererõhk ka niikuinii.
https://internetaptieka.lv/rus/dlja-kostej/dolokalk-ca-mg-250-tabletes
siuke näeb välja, see on mingi venkude leht, ma ise ostsin kuskilt mustamäe teelt, ei viitsi seda aadressi otsida.
 
cal 11. detsember 2016, kl 07.41
pole otseselt selle teema värk aga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> soovitan dolokalk-i.

> https://internetaptieka.lv/rus
> /dlja-kostej/dolokalk-ca-mg-250-tabletes
> siuke
> näeb välja, see on mingi venkude leht, ma ise osts
> in kuskilt mustamäe teelt, ei viitsi seda aadressi
> otsida.


Soome toode, sisaldab neid KARBONAADI vormis Mg ja Ca, mis ei imendu ja pealegi kaltsiumkarbonaat takistab ka raua ja tsingi imendumist toidust.

Kalsiumsitraat imendub 10 korda paremmin kuin kalsiumkarbonaat! Aga kaltsiumkarbonaat on odav selle eest :-)

Paistab, et see 7.80€ maksnud toodet enam Soomes müügil polegi, http://www.suomiapteekki.fi/Dolokalk-250-tabl
.
 
johanna 11. detsember 2016, kl 11.05
mul riivas silma postitaja lause, et tegi läbi magneesiumi kuuri,,, magneesiumi ei saa ju teha kuuridena vaid seda oleks vaja meie organismile iga päev ja alati,,,mg puudus on meie toitumise juures kõigil aga väga tuleb vaadata et see ei oleks magneesiumoksiid vaid ikka stearaat või kloriid, sest oksiid on kahjulik ja ummistab veresooni nagu kaltsiumgi
 
Johannale 12. detsember 2016, kl 14.12
Tablette võetakse KUURIDENA. LOOOOMULIKUKT on Mg igapäevases toidus ka, aga saa aru, et apteegipreparaate võetakse kuuridena ja seda ei tarbita tablettidena terve elu juurde.
 
Johannale 2 12. detsember 2016, kl 14.13
Aa.... sa ikka tead, et Mg on toiduainetes ka? Või sa arvasid, et ainult tablettides ja magneesiumipulbris? Delfi tädid on ikka kõige "targemad" nõuandjad..
 
Calciumgirl 12. detsember 2016, kl 14.28
Ma ei näe ühtegi põhjust, miks ÄREVUS ja PAANIKA mind teiste silmis lahedaks teeb? Just kaotasin sõpru, sest ei tahtnud enam kuskil käia ega kellelegi otsa vaadata, nägu oli kange sellest hirmust juba. Tõesti, hari ennast ja ära räägi asjadest, millest sa ei tea. Ainult head soovidega...
 
Calciumgirl 12. detsember 2016, kl 14.34
Eelmine postitus oli mõeldud "njahhile".


Vastus sinule "kah sama murega"

Ma ostsin kõige odavamaid Calcigran Sine 500 mg närimistablette, võtsin soovituse järgi 2 tabletti päevas. Need on ka Ca-karbonaadi tabletid. Ei ole see imendumine nii võimatu midagi, nagu paljud siin räägivad. Probleem võib tekkida madala maohappesusega. Tuleks ka tarvitada koos D3-vitamiiniga. Neid võtan talvisel ajal niikuinii. Mõju tundsin paari päeva jooksul. Algul tundsin kerget surinat lihastes ja siis kadus lihaspinge ning sellega koos ka emotsionaalne pinge. Väga imelik oli olla, sest sellist kergendustunnet polnud väga ammu tundnud.

Nüüdseks on möödas u 2 nädalat ja ma tunnen end endiselt väga hästi :-)

Varsti saan arstile ja katkestan ravikuuri ning küsin tema arvamust minu kogemusest.
 
.. 16. detsember 2016, kl 18.17
Täiesti võimalik, et ajukeemiat puudutav osa saigi AD-dega ammu juba korda, aga alles olid veel mingid vitamiinipuudulikkusest tingitud probleemid. Hea, et nüüd ennast hästi tunned :)
 
ei usu sellesse 18. detsember 2016, kl 12.58
Ise tarvitanud juba aastaid calciumi aga depressioon ja ärevus ikka. Mingitest sõpradest pole kunagi unistanud.Neist rohkem muret kui rõõmu ja väidaks, et inimene on selline nagu loodud ja seal ei ole küll rohtudest ega vitamiinidest abi.
 
kullerkupp 18. detsember 2016, kl 15.33
kui arvad, et inimene on loodud depressiooni ja ärevust põdema, siis polegi sul paraku võimalust neist lahti saada
 
loomulikult 18. detsember 2016, kl 16.07
Jah kullerkupp.Paraku võivad halvad suhted just depressioonini viia ja parem elada endale ning jätta ümberkaudsed elust välja.
 
kullerkupp 18. detsember 2016, kl 19.37
siin on mõtlemise koht - kellest või millest oleneb suhte kvaliteet? lülitad ümberkaudsed oma elust välja, aga kas oled selle olukorraga ka rahul? väidan, et ei ole, sest teed seda ainult seepärast, et vältida "rohkem muret", mis viiks sind lõpuks depressioonini. tegelikult oled otsustanud lihtsalt põgeneda selmet probleemile otsa vaadata
 
kullerkupule 18. detsember 2016, kl 20.40
Kui on juba suhtes probleemid, mis viinud inimese depressioonini, siis vaevalt soovid sellele inimesele enam otsa vaadata ja hea väljend selleks"põgene vaba laps, see on ainus võimalus..."
 
kullerkupp 18. detsember 2016, kl 22.12
ega's probleem kellelegi depressiooni tekita vaid ikka oskamatus/suutmatus/tahtmatus probleem enda jaoks mõistlikult lahendada
 
sinilill 19. detsember 2016, kl 14.51
mõne probleem seisnebki selles, et valib valesid inimesi kõrvale, satub halba seltskonda, kus laseb end pidevalt jooksutada ja ära kasutada.
siis pole siin midagi lahendada, tuleb lihtsalt sellise seltskonnaga lõpparve teha ja pigem üksi olla, kuniks paremad inimesed teele satuvad.
üksindushirmust suvaliste ja valede inimeste külge klammerdumine on suur probleem. seda pole mõtet nende inimeste ringis otsa vahtida ja nämmutada, on vaja lihtsalt lahti lasta ja ennast pisutki austama hakata.
 
D. 20. detsember 2016, kl 13.19
kehalisi põhjuseid võib olla erinevaid ning ka eri vitamiinide-mineraalide probleemid võivad psüühikahäireid põhjustada. siin on toodud välja nimekirjad vahenditest:

https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/psuuhikahairete-kehalised-pohjused/

https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!