Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kolposkoopia
 
naine32 08. detsember 2009, kl 22.10
Mind huvitab, mida kujutab endast kolposkoopia? Kas seda tehakse tuimestusega või ilma ja loomulikult millised on järelmõjud? Kardan seda väga, kuid on vajalik - nii, et tuleb ära teha. Kas kolposkoopia on hullem biopsiast? See biopsia oli küll hull värk.
 
H. 08. detsember 2009, kl 22.18
Natuke uurisin ja tundub, et on täiesti valutu ja ohutu uuring. Tehakse seda peeglite abil kolposkoobiga, mis aitab emakakaela suurendada 10-40 korda. Lihtsalt põis peab tühjendatud ning 24 tundi enne uuringut võiks vahekorda vältida. Ainult äädikhappetesti ajal on võib veidi kõrvetustunnet olla, kuid see pole midagi hullu. Annan sulle lingi ka, kust infot sain: http://www.kliinikum.ee/index.php?menu=60&mod=info_haigustest&id=111&group=uuringud
 
autor 08. detsember 2009, kl 23.24
Aitähh lingi eest! Kuid asi on selles, et ka biopsia pidi olema täiesti valutu protseduur, natuke ebameeldiv ainult. Aga tegelikult oli ikka väga valus ja teist korda enam ei läheks. Veel nädal peale protseduuri oli valus istuda. Loodan, et kolposkoopia midagi sellist pole.
 
agerty 09. detsember 2009, kl 08.45
Kolposkoopia tähendab mikroskoobiga emakakaela uurimist. Noo mis valu saab olla vaatamises? Ma käin kolposkoopias iga poole aasta tagant ja pole valus. Enne vaatamist pannakse äädikalahust emakakaelale, et paremimi oleks näha, see võib alguses kipitada. Mu kipitab siis kui eelnevalt on võetud PAP test. Biopsia võtmisl minestasin ära - see peaks näitama mu valuläve :)
 
N. 09. detsember 2009, kl 10.17
Kolposkoopia ei ole midagi hullu, korraks on natuke ebamugav/valus, aga mingit sellist asja, et pärast toolilt tõusmist veel midagi tunda annab, ei ole mul küll olnud. EDU ja ära karda!
 
Olen käinud ja tean 09. detsember 2009, kl 17.52
Kolposkoopia ei ole üldse valus...sama mis günekoloogi juures käik ja biopsia polnud ka valus,arst ütles küll,et natuke ebameeldiv tunne võib nüüd olla...aga see oli nii korraks ja valust oli asi ikka väga kaugel( võib olla rahustas mind ka see,et õde hoidis enda kätt minu käe peal kogu see protseduur ).Ma ei saa lihtsalt aru,mis arstide juures te küll käite:D Mina uurisin enne pikalt kelle juurde kolposkoopiasse minna...minu enda naistearst soovitas hoopis teist arsti,aga see kelle juures mina käisin pidi nö kõige hellema käega olema - julgen soovitada Lee Padrikut Tartu Naistekliinikus!
 
eke 10. detsember 2009, kl 14.02
mul oli kolposkoopia ajal vastikult ebamugav ja korraks isegi valus. aga ei midagi talumatut õnneks. vastikud on need protseduurid küll, kuna lebad jalad harkis nö kaitsetult ja keegi surgib su kõige õrnemas piirkonnas. võehh...
 
kõigile 10. detsember 2009, kl 15.25
no mismoodi see valus on jms?
kindlasti natuke ebamugav, ja kui korraks ongi valus, siis kogu protseduuri ajal ju ei ole.
Tehti mullegi biopsia(koetüki võtmine uuringuks), ainus mida korraks tundsin oli valu ja muud midagi. Pärast veritses muidugi natuke.
Kolposkoopias uuriti, näidati mullegi ekraanil, mismoodi mu "sisu" välja näeb, rääkis juurde ka. Pani ka äädiklahust. Kuid siiski otsustas veel ühe tüki võtta. Ka see oli vaid korraks valus, kuid kuna hiljem hakkas kipitama (arvan, et kuna eelnevalt oli äädiklahusega koos) ja veritses tohutult, siis arst otsustas kõrvetada haava veidi. Vat see hais ja valu oli küll meeletu, kuid õnneks suhteliselt kiiresti tegi. Haav jäi ikka veel natuke veritsema, nüüdseks siis juba pruuni verega ja arst soovitas infektsioonide vältimiseks 2 n mitte seksida.
Muud polegi.
See oli 2 a tagasi.
 
Rohe Kollane 10. detsember 2009, kl 18.08
Kolposkoopia on lihtsalt ebamugav. Eriti kui vajad põhjaliku ja pikka uurimist, sest peegel on pikalt sees. Aga biopsia- sellega on kummalised lood. Mult seda koeproovi mitu-setu korda võetud. Viis korda oli nagu õrn mesilase nõelamine hetkeks aga kuues kord... no ütleme nii, et jalaga arsti löömine ja minema jooksmine tundus hetkeks täitsa hea mõte olevat. Nii, et kõik korrad pole ühesugused.
 
murelik 11. detsember 2009, kl 00.02
Minulgi on väike küsimus kolposkoopia kohta. Nimelt, kas selle uuringu tegemiseks on vaja günekoloogilt saatekirja?
Probleem sellest, et pool aastat tagasi tehtud pap-test oli positiivne. Nüüd tehti uuesti ja analüüsid olid korras. Olen mures, kumb test valetab? Kolposkoopias peaks täpselt teada saama milles asi on. Kas pean selleks oma arstilt saatekirja saama või võin ise ennast kontrollima minna?
Kes on asjaga kursis, vastake.

Tänud!
 
Rohe Kollane 11. detsember 2009, kl 09.47
Pap-test võib iseenesest korda ka minna. Seega ei pruugi kumbki test vale olla. Oota pool aastat ja tehakse uus.
Kolposkoopia võib ka mitte midagi näidata. Mul oli pap-test pikalt korrast ära aga kolposkoopias muudkui kiideti et kõik korras ja ilus. Saatekirja on kolposkoopiasse vaja kui su arstil endal seda aparaati pole.
Seega soovitan rahulik olla (öelda lihtne;)) ja poole aasta pärast kui uus test võetakse ja see taas positiivne on, palu ennast kolposkoopiasse saata.
 
H. to murelik 11. detsember 2009, kl 10.18
Mis oli PAP-testi näit? See ei näita sugugi ainult emakakaelavähki või ohtu sellele, vaid ka põletikulisi protsesse. PAP1 ja PAP2 on täiesti normaalsed. PAP3 näitab, et on ilmselt mingisugune põletik. PAP4 näitab põletikku ja muutusi. Seega PAP3 ja PAP4 puhul tehakse täiendavaid uuringuid.
 
Erle 06. veebruar 2014, kl 19.48
Käisin täna kolposkoopiasm ei olnud midagi hullu, ärge põdege!
 
h 01. august 2014, kl 13.27
Käisin kolposkoopias Tartus dr. Aivar kuusiku juures.
uskuge mind, kartsin väga. olin lugenud väga palju foorumites kirjutatut ja kuulnud tuttavatelt. Põhjust hirmuks oli palju, sest teatavasti pidid liited olema tohutu valulikud ja kui juhtub olema tavalisest pikem jämesool siis ka väga valus. 4 l lahuse sisse joomine tundus õudne, olin kuulnud et see on väga rõveda maitsega.
Tegelikkus oli see, et joogil polnud suurt häda, natuke läila ehk.
Protseduurile minnes võeti hirmud juba kabinetti
sisenedes, tehti rahustav ja valuvaigistav süst ja
nii see algas. Natuke ebamugav ehk oli ja pisut-pisut valulik, igatahes mitte märkimisväärselt.
Seega kõik kes te netist infot otsite ja muretsete teadke, et vähemalt Tartus dr. Kuusiku käe all ja tema suurepärase õe hoole all te küll valu ega hirmu tundma ei pea.
Pärast protseduuri on mõistlik külastada WC, et pisutki gaasidest vabaneda ja mõned Espumisanid alla neelata. 2h pärast olete ka gaasivalud unustanud:
Nii et tõesti, ärge põdege ette, pole vaja.
Ah jaa, minu jämesool oligi pikem kui tavaliselt ja liiteid oli mul ka , sest tehtud 2 oppi.
 
n55 03. august 2014, kl 17.54
Proua või härra h, t ei käinud kolposkoopias vaid kolonoskoopias (soolte uuring). Kolposkoopia on emakakaela uuring mikroskoobiga.
 
kkk 01. märts 2016, kl 22.25
PAP testi peaks kindlasti korra aastas tegema. Kui muutusi pole, on aasta pärast vaja uuesti teha. Kui muutused on, tehakse poole aasta pärast uuesti, sest need muutused vahel lihtsalt tulevad ja lähevad iseenesest ja see on täiesti normaalne.

Kui korra on muutused olnud ja poole aasta pärast tehakse uuesti ning ikka on muutused, saadetakse sind kolposkoopiasse.

Kolposkoopia tähendab lihtsalt suurendusega vaatamist ja see iseenesest on täpselt samasugune kogemus nagu niisama naistearsti juures käimine. Kolposkoopia käigus aga tehakse enamasti ka biopsia, mis tähendab väikse koetüki "näpistamist" emakakaelast. Emakakaelale pannakse midagi äädikataolist ja kui seal on kahtlased rakud, siis need muutuvad äädika abil valgeks. See tükike näpistataksegi ära, et lähemalt uurida, vahel näpistatakse kaks tükki.

Näpistamine on mõnele nagu tavaline pap-proov, lihtsalt korraks ebamugav, aga kindlasti mitte valus. Mõnele on aga valus, selline krambitaoline valu, aga õnneks kestab ainult hetke. Pidi olenema sellest kui tundlik su emakas on - kas pap testi tegemine on valus või ainult ebamugav ning kas päevad on valudega või ilma?

Mina kartsin kohutavalt, aga ei olnud valus, ainult hetkeks ebamugav. Kokku 20-30 sek võib-olla.
 
Kolposkoopia 02. märts 2016, kl 09.09
- kolposkoop suurendab emakakaela kuni 10 kordselt ja võimaldab arstil paremini näha rakuliste muutuste asukohta, ulatust ja tõsidust.

PAP testiga saab avastada rakumuutusi,mis võivad viia emakakaelavähi tekkeni.Peamist osa emakakaelavähi tekkes mängib inimese papilloomviirus (HPV).

Tegelikult ju vana teemaalustus.
 
Naine 53 a 13. detsember 2016, kl 22.52
Mina käisin kolposkoopiat ja biopsiat tegemas Puru polikliinikus Ida-Virumaal. Arst oli väga tore. Enne seletas kõik ära, mida ta teeb ja millal peaks valus olema. Kolposkoopia on nagu tavaline läbivaatus, pannakse sisse peeglid ja seejärel aparaadiga vaadatakse. Biopsia oli ebameeldiv, aga mitte valus. Võrrelda saab PAP-analüüsi võtmisega. Minul võeti mitmest kohast emakakaelal, nii et 4 korda keerati pika varre otsas rullikest sees ringi. Tundus pikk aeg. Kestis umbes 8 min. Sisse jäeti tampoon, mis 3 tunni pärast tuleb välja võtta. Verd palju ei tulnud. Seest veidi tundlik ja valulik. 3 päeva ei tohi olla vahekorras ja ei tohi saunas käia. Biopsia analüüsi vastused saab 7 päeva pärast. Kolposkoopia järgi ei olnud erilisi muudatusi. Loodan, et operatsionile ei pea minema.
 
2009 küsimus 14. detsember 2016, kl 16.18
Erle Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Käisin täna kolposkoopiasm ei olnud midagi hullu,
> ärge põdege!

Kuidas saab nii vana teema üles korjata ja VEEL KÜSIMUSELE VASTATA?

Saaks aru, kui ise lisa küsiks vana teema juures.
 
mari 14. detsember 2016, kl 20.37
mina käisin korralises emakakaela uuringul, söeltestis ja ma mõtlesin et ma minestan seal ära. juba kui see värgendus sisse pisteti hakkas koheselt nii õudsalt kipitama, et oleksin püksi lasnud. vot mina ei tea, mis valesti oli, täiesti terve nagu ma olin ja olen siiani. uuring oli ka korras, aga miks nii kuradima jube valu oli, ma ei saanudki aru. hambad olid ikka ristis täitsa
 
Kats 10. jaanuar 2017, kl 18.27
Olen kaks korda käinud ja nüüd on liiga pikk vahe sisse tulnud. Tean, et pean minema aga lihtsalt jalakesed ei taha kuidagi minna..
Esimene kord sain aimu, mis võib valesti minna. Pole see niisama vaatamine midagi. Koetüki proov võetakse ikka.
Minupuhul tegi asja raskemaks see, et veri ei hüübinud enam- jooksis nagu kraanist. Tuli õmmelda.. see ei olnud sugugi tore tunne.
Teisel korral päris õblemiseks ei läinud, aga tampooni ehk seda hääästi pikka sidet välja võttes oli küll väga ebameeldiv ja verine tunne.
Ühesõnaga kadestan neid , kellel on väga kergelt läinud.
Proovi võtmine on ikka samasugune näpistus nagu tavaliselt, muud asjad otsa teevad asja väga ebamugavaks + hirm proovi vastuste ees.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!