Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Krooniline mandlipõletik? Lokaalne ravi?
 
Küsin ka 17. jaanuar 2017, kl 17.36
Nonii..minul siis selline mure, et ca kuu aega tagasi hakkas kurk kriipima ja valutama. Sellega kaasnes ka palavik ca 37-37,3. Käisin paar nädalat tagasi erakliinikus arstil, kes pealevaadates ütles, et mul on neelupõletik. ravisin mis ma ravisin, paremaks ei läinud. Nüüd käisin jälle kurguarstil, tema peale vaadates ütles, et mul krooniline mandlipõletik. Andsin hiljuti ka vereproovid, põletikunäitaja crv veres normi piires (leukotsüüte on veidi rohkem, st lubatud vist 9,4, minul 10,6). Varasemalt vereproovid korras olnud.

Mul pole ealeski varem kurguga probleeme olnud, kurk pole isegi valu teinud ka lihtsama külmetusega, angiini pole ammugi öelnud.

Kuna arstid, kellele ainult pealevaatamise eest muudkui maksan, arvavad nii erinevalt, siis ei teagi, keda uskuda ja kas üldse uskuda. Või peaks siiski edasi uurima ja kahtlustama midagi muud?

Kuidas Teil krooniline mandlipõletik diagnoositud on? Mul on viimased kuu aega ka kaelavalud, aga muu üle nagu ei kurda.

Kuna mul operatsioon hetkel välistatud (rasedus), siis äkki oskab keegi soovitada ka põletikus mandlite lokaalseid ravivahendeid.

Tänud.
 
Mirjam 17. jaanuar 2017, kl 18.15
Miks sa ometi küll suhu ei võta. Sortsuke spеrmat sinu kurku on parim vahend mandlite ennetamisel.
 
ehhhh 17. jaanuar 2017, kl 21.23
tead. vanasti oli igas arstipunktis olemas sinise valguse aparaat. ega ma teagi kuidas seda nimetatakse

AGA tänapäeva ravimiusku maailmast on need kaotatud, sest muidu ei ostaks keegi antibiotse.. vottak

mul oli kunagi ammu raseduse ajal hull angiin. ikka nii et punnid peal jne. arst ei tahtnud tablasid võtma panna ja pidin mingi 10 korda vähemalt selle sinise valguse käes kurku peesitama.. pärast on imelik maitse suus..
aga terveks teeb hästi.

lapsepõlvest mäletan, et oli midagi põskkoopa põletiku taolist. siis lasti seda valgust nii kurku kui mõlemasse ninasõõrmesse.

uvitav. kas neid lampe tänapäeval kuskilt saaks... teeks ise mingi kupli talle ja papist toru.... saaks lapselapsi ravitseda ravimifirmasid nuumamata ja lapsi mürgitamata...
 
teadja 17. jaanuar 2017, kl 21.37
1. soolaheeringas vastu kaela ööseks, vastik on aga jube hästi võtab põletiku välja
2. kuristada mitmeid kordi päevas, kindlasti peale söömist ja joomist iga kord, punase peedi mahl segatud äädikaga, et tuleks selline süldiäädika hapu ja kurku ära ei kõrvetaks
3. määrida apteegis müügil oleva jodi puri - ga. ma ei tea, mis ravim see õigemini on, aga see sisaldab joodi, on selline kollakas punane ja üsna hea maitsega. sellega siis võõbata need haiged mandlid üle
4. kui on mädased plekid sees, siis kõige parem oleks need viinaga puhastatud spaatliga mandlite pealt välja kaapida, aga see on jube kurnav ja vastik tegevus.
eelmine kirjutaja räägib uv lambist, mis jah oli külm valgus justkui aga väga hästi aitas ja seda valgust ei tohtinud silmadega vaadata, seda mäletan ma ka hästi. peaks mõne arsti käest lausa uurima.
kaelavalud on ilmselt sellest et mandlid on põletikulised ja siis lümfisülmed suurenevad ja tekitavad kaela piirkonda ebamugavustunde ja valu. mandlite ära lõikamine suht kahe otsaga asi . kuna nad mõjuvad halvasti eelkõige südamele, siis lõigatakse nad ära, aga siis on batsillide kinnipidamise barjäär eest ära ja kurgu asemel maanduvad nad koheselt bronhidesse või kopsu. seega enne ikka mitu korda mõelda kui olla nõus opiga.
ja muidugi jäätis on see mis neid ravib. süüa veerand teelusika kaupa ja mitte väga jäätunud jäätist ja ikka sellist mis on valmistatud koorest mitte piima ja vee segust - plombiir. kui tassitäie korraga ära sööte, peaks olema väga hästi. kurgus ei tohi tunda olla jäätise külmust, enne hoiate suus, enne kui kurguni lasete valguda.
endal olid mandlid nii läbi, et taheti koos nendega pool kurku eemaldada, aga hakkasin ennast tõsiselt ravima ja lahti ma haigusest sain. kuigi minu mandlid enam ei lasku nendesse külgede peal olevatesse taskutesse vaid ongi kogu aeg nagu paistes olekus. kuid plekke pole nende peal olnud oma 30 aastat enam, samuti mitte põletikke. ka südame probleemid möödusid.
 
Krooniline??? 18. jaanuar 2017, kl 07.36
Küsin ka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Nüüd käisin jälle kurguarstil, t
> ema peale vaadates ütles, et mul krooniline mandli
> põletik. Andsin hiljuti ka vereproovid, põletikunä
> itaja crv veres normi piires (leukotsüüte on veidi
> rohkem, st lubatud vist 9,4, minul 10,6). Varasem
> alt vereproovid korras olnud.
>
>
> Kuidas Teil krooniline m
> andlipõletik diagnoositud on? Mul on viimased kuu
> aega ka kaelavalud, aga muu üle nagu ei kurda.
>

Kuu aega kurk haige - see pole mingi KROONILINE tonsilliit!
Kui angiin (äge tonsiliit) sageli kordub, vaat siis võib tagajärjeks olla kroonilise tonsilliidi teke.

Diagnoosimiseks peab tegema bakterioloogilise külvi, st uuringu jaoks võtta vatipulgaga proovi kurgumandlitelt Kurgulima külv näitab, millised mikroobid kasvavad neelus ja vaadatakse samas, milline antibiootikum toimib. Ilma selle analüüsita ära nõustu antibiootikumiraviga.

Arvata võib, et on ikka neelupõletik, (ka kurgupõletik, farüngiit). Viirused (adenoviirused, rinoviirused) on kõige sagedasemad valu põhjustajad.

Neelu valu leevendavad paikselt kasutatavad aerosoolid (n Hexoral 0,2% suuõõnepihus), taruvaigu-saialille õli aerosool) ning soojad joogid. Neid oskab kõige paremini apteeker soovitada. Maini ära ka, et ootad last. Kurku võib kuristada soolalahusega. Hoida soojas, mitte juua külma.

Angiini kohta: http://tervis.postimees.ee/3029673/angiin-ei-ole-neelupoletik
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!