Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Plastiline operatsioon-kõrvade korrigeerimine.
 
liia 11. oktoober 2008, kl 15.50
Kaalun siin, kas minna või mitte minna oma kõrvu korrigeerima.(dr. Merle Sellendi juurde). Lapsest saati on nad mind häirinud.(st hoiavad peast eemal-üks rohkemgi, kui teine). Koguaeg peab midagi juustega välja mõtlema, et kõrvu varjata. Hetkel olen 30 aastane. Kui keegi ütleks omast kogemusest, kas operatsioonijärgne periood on väga vaevarikas? Mitu päeva on tunda valud? Kes on teinud-kas tulemus kaalub vaeva üle?
 
Liisa 11. oktoober 2008, kl 16.42
Mul on sama probleem. Operatsioonile on mul kindlasti plaan minna, kuid praegu olen alles 17 :( Kui korraliku raha kokku kraamin siis lähen 100%. Nõme on koguaeg varjata neid juustega. Üks kõrv on mul natuke suurem kui teine. Juuksed on hõredamapoolsed ja seetõttu paistab suurem kõrv natuke rohkem välja. Naguinii peale oppi on mõned ebameeldivused (valud jne), kuid need kannatan ilusate kõrvade nimel ära.
 
mina 11. oktoober 2008, kl 17.52
Ma olen ammu selle opi teinud,valus oli lõikamise aeg ja kui kõrvatagust nahka pingutati.Kui valmis oli siis seoti side ümber pea lõua alt ringi ja kaks nädalat pidin nii käima.Pärast natuke vajus kõrv tagasi aga üldiselt norm null saivad mõlemad.
 
tegija 11. oktoober 2008, kl 18.38
perearsti saatekirjaga saad plaanilises järjekorras haigekassa rahadega kõrvaarstide juures.
 
WWW 11. oktoober 2008, kl 19.03
käisin sama arsti juures aastal 1992 olin siis 22 aastane. op tehti siis kohaliku tuimestusega,valus ei olnud ainult see kõhre lõikamise hääl oli jube. kõrvad on tagant (rohkem) ja külje pealt veits erinevad, aga kuna juukseid kinni ei kanna siis vahet pole. side oli peal 2 nädalat siis tol ajal eemaldati niidid nüüd vast need kaduvad niidid. ELU KVALITEET 100% PAREM. nüüd tahtsin pojaga ka minna, aga teda see ei häiri :)
 
liia 12. oktoober 2008, kl 12.13
Aitäh kõigile vastajaile. Nagu aru saan, on ikkagi väga suur tõenäosus, et ka peale oppi ei pruugi nad jääda ideaalsed st ühesugused.(sest hetkel üks hoiab rohkem peast eemale, kui teine.) Äkki jäävad veel hullemad, kui praegu.. Seega kahjuks ei saanud ma julgust juurde. Aga eks ma kaalun veel. Aitäh ikkagi!
 
oh sind 12. oktoober 2008, kl 20.05
No mis sul veel kaotada on?Tõesti,palu perearstilt saatekiri kõrvaarsti juurde ja ole siis haigekassa järjekorras,saad tasuta lõikuse.Kindlasti lase ära teha,enesetunde pärast.Täiskasvanul peaksid üsna hästi jääma ,sest lapsel veel pea ja kõrvad kasvavad,siis võib natuke jälle eemale tõmbuda.Mul tütrel sai tehtud 6-aastaselt,nüüd 11-aastane ja väga rahul.Valutasid mõne päeva peale oppi,kandis peapaela ja näha ei jäänud midagi-praegu kannab mistahes soengut.
 
kah opil k2idud 12. oktoober 2008, kl 20.28
Mina k2isin dr Peep Pree juures, nyyd sellest paar aastat m66das ja tulemusega olen rahul 100%, mu k6rvad on ideaalsed. Operatsioon oli t2is narkoosiga, midagi ma sel hetkel ei tundnud, peale opi oli ka ok, aga j2rgmised 3-4 p2eva oli hullumaja. Lamasin voodis ei s66nud, minimaalselt j6in, valud olid megad, yldiselt olen ma v2ga v2lutundlik inimene ka ja v2ike vereproov paneb juba nutma. :) kaks n2dalat k2isin selle turbanida ringi ja 4 kuud magasin peav6ruga, et k6rvu kaitsta, tegelikult nii kaua ei pea, aga ma igaksjuhuks. Tasus see valukannatus 2ra, olen nyyd nii palju kompleksivabam. Kindlasti soovitan. Olen nii-nii rahul. :)
 
..... 12. oktoober 2008, kl 23.31
käisin 5aastat tagasi dr.margus luht opil.Op toimus narkoosis.Kaks nädalat oli kõrvade peal side.Kui side eemaldati,pidi ööseks peapael panema.Muideks kordagi peale oppi ei valutanud kusagilt.Lasin ainult ühte kõrva korrigeerida.Mine kindlasti,ära karda.
 
just tegime :) 13. oktoober 2008, kl 23.09
ma ei tea, kas sa veel loed eelmisi lehekülgi, sealhulgas oma postitust, loodan, et loed :)
meil oli just 10.okt. selline op., nii et kui sina siin küsimuse panid, oli meil opijärgne päev.

käisin koos peagi kuueseks saava pojaga ja ise ka. mul endal onli selline mõtteke juba peas liikunud 18-eluaastast saadik, sest tõesti, varjasin ka peast eemalehoidvaid kõrvu juustega ja ikkagi jäid kõrvad ka juuste vahelt välja paistma, suured ja peast eemal :(
panin neti otsingusse kõrvade korrigeerimine ja uurisin sealt, seal on ka pilte enne ja pärast. oli selliseid nagu mina pojaga, aga oli ka minu arust täiesti armsalt VEIDI peast eemalehoidvaid kõrvu, mida minu arvates polekski vaja olnud korrigeerida.

ma siin nüüd muljetan, sorry, värske elamus ju :)

lapsele tehti üldnarkoosis, mulle lokaalselt (tuimestusega), praegu on pea ümber sidemed meil mõlemil, meil ümber lõua pole nagu keegi siin eespool kirjutas, meil on lihtsalt ümber kõrvade ja pea, n.- ö peapaela põhimõttel paksem side.
veidi ebamugav ja häiriv on, aga reedel läheme niite välja võtma, pärast seda tuleb peapaela umbes kuu aega kanda.

küsid, kas op.järgne periood on väga vaevarikas, valu otseslt justkui polegi, on selline häiriv ja ebamugav tunne, muide, minul on, poja ütleb, et temal pole midagi viga ! eks lapse kõhr ole pehmem, täiskasvanul juba kõvem ja annab rohkem tunda.
kohe pärast op.i antakse valuvaigisteid, ühe öö olime sees, meie tegime kõrvakliinikus tartus, minul oli 2 a järjekord, et haigekassa kaudu tasuta lõikus saada (konsultatsioonil käisin 2006 a), lapsega käisin konsult. mais sel aastal.
öeldi, et kui ise maksta (kohe tahta), siis üks kõrv on 4 pool tuhat ja teine kõrv sama palju.

pojal oli ka üks kõrv väga palju eemal, teist poleks ehk olnudki vaja, oli vähem, tehti mõlemad, et ühtemoodi jääks.
minul olid nagunii mõlemad väga laiali :(, nii et kui teisel päeval uuesti seoti ja peeglist näidati tulemust enne teist sidumist, siis ma ei tundnud ennast ära, nii pea ligi olid kõrvad, eks side ka mõjub, ehk hiljem vajuvad pisut tagasi, nagu keegi eespool kirjutas (praegu on ikka väga pea ligi litsutud).

mind koolis narriti üsna palju (algklassides poisid) ja olen kuulnud, kuidas mõnele lapsele hüütakse:kõrvik vms.
ma tahtsin oma poega sellest säästa.

muide, sa oled 30 a., ma olen veel vanem kui sina :)
 
ka mineja 17. oktoober 2008, kl 11.00
Väga huvitav on sii teiste muljeid lugeda. Ise ka plaaanis lähiajal see operatsioon läbi teha.
Mind huvitaks kõige rohkem taastumisperiood. Nagu aru saan on turbanitaoline side peas 2 nädalat. Kas pärast seda peab veel sidet või peapaela kandma nii päevasel ajal kui öösel?
 
plaan minna ! 03. november 2013, kl 07.43
Tean seda et enam perearsti saatekirjaga ei saa tasuta
käisin ja öeldi , et me ei tee seda enam tasuta et selle operatsiooni maksumus võib olla kuni 600£
aga see ei ole selline raha mis tapaks ja teen kindlasti selle ära ma ei häbene neid peast eemal olevaid kõrvu jne
kuid kindlasti tahaks näha milline ma olen ilma nendeta.
 
kerli 21. jaanuar 2014, kl 22.43
Minul on sama lugu (naine 26a), kõrvad hoiavad eemale, üks rohkem kui teine. Tahaksin ka minna operatsioonile ja ka raha pole takistuseks aga uurin , kuidas , kuhu peab minema ja kes on kõige parem arst :) Siit sain palju vajaliku infot, aitäh! :)
 
*** 25. veebruar 2014, kl 13.16
Käisin dr.Sellendi juures kõrvu korrigeerimas, nüüdseks kaks nädalat möödunud. Just võeti suurem side maha ja saab käia peapaelaga. Kõrvad on ilusad, olen rahul. Veel on paistes, aga täitsa normaalsed.
Opi tegin kohaliku tuimestusega, arst ise ka soovitas et parem teha seda, kui üldnarkoosi.
Tehke ära, keda häirib! Pärast ehk kergem elada:)
Sellend on väga hea arst ja kena inimene, mina lähen tema juurde küll tulevikus tagasi, kui veel kunagi midagi vaja välimuse juures parandada või muuta ;)
 
kah lähen 08. mai 2014, kl 21.42
Mina ka lähen nüüd 21.mai sellele opile, siis pealse seda saan muljetada.
 
sssss2 11. juuni 2014, kl 22.47
Kui kõrvad on peast eelmale hoidvad, siis operatsioon ei ole mingisugune probleem - tehakse kõrva taha lõiked ning venitatakse peadligi. Teine variant, kui kõrvad on lihtsalt hiiglaslikud ning kui on vaja lõigata väiksemaks, siis sellega pidi ainult Luht tegelema mingi määral. Tihtipeale kutsutakse peast ligi hoidvaid kõrvu suurteks, kui kuidas, nad ei ole seda, lihtsalt hoiavad peast eemale. Keegi tahab suuri kõrvu näha, siis peaksite minusuguseid nägema. Olge õnnelikud, et te olete sündinud veaga, mida annab parandada.
 
** 20. jaanuar 2015, kl 22.29
Uuriks ka selle operatsiooni kohta.
Olen 21 ja kõrvad ikka väga häirivad. Ei saa juukseid patsis kanda ja krunni teha. Üks kõrv hoiab isegi veidi rohkem eemale kui teine.
Nagu siit eelnevaid kommentaare lugedes, siis peaks sellega pöörduma perearsti jutule? Ja kuidas on selle lõikuse hinnaga? Haigekassa maksab mingi osa ja maksad ise ka mingi osa või kuidas?
Tänan juba ette info eest :)
 
lö. 21. jaanuar 2015, kl 09.51
Haigekassa maksab ainult laste eest selle lõikuse kinni, täiskasvanute jaoks on see tavaline iluoperatsioon, mis oma taskust kinni tuleb maksta. Ma arvan, et ei ole mõtet perearstile ennast lolliks minna tegema, hakkab veel naerma su jutu peale. Seda viimast räägin enda kogemusest kui LOR arstilt seda ükskord küsisin.
Parem hakka raha koguma ja saad selle opi tehtud võimalikult ruttu.
 
K... 01. veebruar 2015, kl 18.54
Tere ja tänud kõigile, kes on kõrvade korrigeerimise kohta infot andnud!
Palun vastust, kellel on kogemusi järgmistes küsimustes!
Kes annab soovitud tulemuse?
Kes on parim?
Kelle juurde minna?
Tänan!
 
Lilian 08. veebruar 2016, kl 19.13
Uuriksin ka selle operatsiooni kohta. Kas kohaliku tuimestusega on valu ikkagi tunda?
Kas on oluline vahe, teeb selle operatsiooni plastikakirurg või LOR arst(haigekassa kulul teevad vist LOR arstid)?
 
Kirzika 27. aprill 2016, kl 17.41
Olen hetkel haiglas,tulin opilt. Soovisin kohaliku tuimestusega,olen rahul et narkoosi ei valinud,kurb näha neid siin kes narkoosist ärganud.
Opp oli normull. Enne anti valuvaigisti sisse ja rahusti. Opp kulges hästi,valu tundsin kohati,siis ütlesin kohe....ei midagi hullu.
Tegin tartu ülikooli kõrvakliinikus,dr.Priit Kasenõmm, hind 900 eur.

Tulemuse kohta muljetan hiljem kui sidemetest lahti saan.
 
Jaaa 04. mai 2016, kl 15.53
Mina soovitaksin ka kindlasti kohaliku tuimestusega seda operatsiooni, ainult tuimestussüsti on tunda, edasine täiesti null! Sellise asja pärast end üldnarkoosi panna oleks rumalus. Lugesin hirmuga teiste kogemusi, kuidas veri kaelast alla nirises, mina isegi ei näinud ei opil ega paranedes mitte ainsatki veretäppi. Jah, valu oli esimesed viis päeva karm aga selle vastu peaksid retsepti valuvaigistid aitama. Tulemuste kohta on vara veel kommenteerida.
Kuidas Kirzikal paranemine läheb?
 
Kirzika 07. mai 2016, kl 11.14
Hei.

Täitsa hästi. Valu oli öösiti mõned päevad tunda aga päeval küll mitte. Side on maas, tiba on veel paistes ja tuimad.
 
Kats 17. jaanuar 2017, kl 22.08
Ma k2isin ka mingit r6hksidet kyll ri topitud ja ma voisin juba eemaldada selle 2-3 p2eva p2rast et seda puhastada .esimene 66 oli julm ainult aga muidu rahul .
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!