Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
puusaliigese artroos
 
spets 09. juuli 2009, kl 13.52
Kas kellelgi siin on pandud sellist diagnoosi? Mina selle sain. Tahaks teada, kuidas olete haigusega võidelnud ja kui edukalt. Sain perearsti juurde lisanumbri, kuna ei suutnud enam valu kannatada (järjekord on 1 kuu!) ja siis polnud tal aega pikalt seletada, kirjutas retseptid valuvaigistile ja glükosamiinile ning nägemist!Kas on üldse lootust veel normaalsele, st. valuta elule? Ega need valuvaigistid, mis ta mulle kirjutas, seda valu täielikult ära ei võta. Päris masendav värk.
 
jah 09. juuli 2009, kl 14.52
operatsioonile,mis tha. minu mees käis ja 2 kuud pärast oppi oli nagu uuesti sündinud
 
mul ka 09. juuli 2009, kl 15.02
Mul kase diagnoos uba mitu aastat, ise alles 34.
ka kardan hirmsasti, ei tahaksveelnii vara uut liigest saada.
Eelmisel aastal ortopeed ütles et mõõdukalt kulunud ja söö aga glükosamiini ja tegele taastusraviga, aga seda kuidas edasi kulgeb ei oska keegi öelda. vahestikka annab tunda ka, võimlema peaks ka igapäevaselt, see ka aitab palju kaasa.
Kui kellelgi on häid kogemusi kuidas liigest säästa palun andke teada.
 
spets 09. juuli 2009, kl 15.07
liigesevahetusest hakatakse rääkima, kui on IV kulumusaste, minul on diagnoosis esmane.Nii, et tahaks loota, et veel mitte.Mis valuvaigisti on teil kõige paremini mõjunud? Arst ütles, et peab katsetama, paratsetamool ja arxocia on proovitud, abi eriti pole.
 
jah 09. juuli 2009, kl 15.22
 
spets 09. juuli 2009, kl 15.35
tänan info eest
 
mul 09. juuli 2009, kl 15.43
Mul läks valude algusest kuni opini 4 aastat. Kulumisastmeid ei oskagi öelda. Algul sain tabletiga valust lahti, aga valu tuli vahelduva eduga tagasi. Hiljem enam tablett eriti ei aidanud, viimased kuud enne oppi oli ikka päris hull. Opi järjekord on hullult pikk, 1,5 aastat oli mul, aga sain õnnekombel ettepoole ja pidin ootama ainult 4 kuud. Ei taha ju kohe hakata opile mõtlema, ikka lükkad edasi seda ebameeldivat asja ja ega arst ka sinna kohe ei saada, otsus tuleb endal teha. Mulle arst ütles, et see, kui kiirelt kellelgi asi halvaks läheb või siis ei lähe, on väga individuaalne ja võimatu ette öelda. Käi regulaarselt arsti juures ja lase röntgeneid teha, siis on täpselt näha. Edu Sulle. Mul on uue puusaga nüüd elu ilus (pikka iga talle!) ja kui ma sellele just ei mõtle, siis ei saa midagi aru, et mingi võõrkeha sees oleks. Ja lennujaamades piiksub alati.
 
mul 09. juuli 2009, kl 15.50
valuvaigistitest aitasid kõige paremini xefo rapid ja arcoxia, aga seda viimast mul arst keelas pidevalt võtta, ainult hädaabiks suures doosis suure valu korral. õhtul tablett ja hommikuks oli palju parem. ja arthryli pulbrit pidevalt, see aitas alguses ka. samuti kortikosteroidsüst aitas väga hästi, aga mõju kestis lühikest aega. selle kohta ütles arst, et mõnel inimesel piisab ühest süstist ja saabki valust lahti, teisele see ei aita.
 
aga 09. juuli 2009, kl 15.53
Aga mis see annab kui regulaarselt pilte teha? ainult endale stressi, ega see pildi tegemine ei ravi.
 
agale 09. juuli 2009, kl 17.00
pildi tegemine näitab liigese kulumise astet / kiirust / iseloomu ja selle järgi saab edasist ravi määrata. kord aastas täitsa piisav pilti teha. valu on stress niikuinii, parem siis juba teada, misvärk sellega täpselt on, kui pead liiva alla panna ja loota, et asi kuidagi ehk paraneb. võibolla selgub pärast, et kulumine on peatunud ja sellest teadmisest saab stressi hoopis vähemaks :)
 
meta 09. juuli 2009, kl 18.11
kehakaal minimaliseerida, liigutused puusaliigesele, igapäevane treening vähemalt tund, kusjuures kas pikali olles harjutused liigestele või rattasõit. glükoosamiin, omeega 3 rasvhapped ja vajadusel valuvaigisti
 
alli 07. oktoober 2009, kl 19.28
Minu vanaemal on see puusa op ees, kuna tal ikka päris suured valud siis pääses päris kiiresti opile.Nüüd loll küsimus, kas pärast peaks arstile midagi maksma ka ? sest tean, et tal tuleb kindlasti veel üks op.
 
Puus 08. oktoober 2009, kl 11.56
Kui esimene op tehti paigaldati kruvi, mis hakkas luud kulutama tasapisi.Lõpuks käisin karguga 2a. Yks jalg oli lõpuks teisest pea 5cm lühem.Tehti uus op.ja paigaldati mingi uus protees.(dr.ANTS KASS. Nüüd 2,5a juba nagu uus inimene. Soovitan ennast opi järjekorda panna.
 
mammu 09. oktoober 2009, kl 16.17
abi võiks olla ka kiropraktiku poole pöördumisest ja kindlasti võimlemisest.
On olemas ka igasuguseid looduslikke mineraale, nii kaltsiumi baasil kui ka glükosamiiniga.
Enne peaks muidugi huvi tundma, missuguse kaltsiumiga tegu on, sest kõiki organism ei omasta ja söömisest midagi kasu ei ole.
 
Vares 09. oktoober 2009, kl 16.21
arstile ei pea maksma
 
M 09. oktoober 2009, kl 19.41
Taastusravisse kindlasti. Mulle sobis kõige paremini vesivõimlemine. Algul läheb hullemaks kuid peale ravi lõppemist valud leevenduvad mingi aja möödudes. Tasuta on jäänud veel vesivõimlemine, mudakompressid ja individuaalvõimlemine(oli aasta tagasi vist veel), võimalus saada 2 x aastas.Valusid kannatasin üle 10 aasta, kuna ma tablette eriti ei salli, siis süstisin, kui väga hulluks läks. Algul diclofenak 2-3 päeva jutti ja siis jälle valude ägestumiseni(kuus max 3 -6 süsti). Suutsin metsast ka borrelioosi üles korjata ja see ajas asja hullemaks veel. Siis mingist ajast diclofenakki enam ei talunud ja läksin üle tramadoli peale. Ikka 3 päeva süstisin ägedate valude puhul ja siis vahe, kuni talusin. Dr. Mustimets ütles, et valudel ei tohi üle pea kasvada lasta, muidu oleksin vist veel rohkem välja kannatanud. lõpus enne operatsiooni tarvitasin kanget alkoholi juba ca 3 kopsakamat pitsi. Ka see leevendab aga üle ei tohi pingutada, ma pingutasin. Hea, et operatsioonijärjekord lõpuks minuni jõudis. Nüüd peale oppi selgus, et selgroog ühe külje peale kõveraks vajunud ja jälle uut liiki valud, lihaspingetest tulenevad. Nüüd leidsin imehea massööri, kel ka omal 2 puusaproteesi ja ta sel alal vägagi teadlik.
Jätan ta mobiili nr. 55654364, nimi: Toivo Kuusk, Tartus praegu.
Veel on soovitav süüa igasuguseid naturaalse kallerdisega toite, lõhet või forelli ka. Artrüül-liigesetoit(retseptiga).
 
Eve O. 27. september 2014, kl 15.04
Tuttav tunne! Minu jaks ka kõik veel väga uus ja murettekitav -kolm nädalat olen tarvitanud Glucadoli ja valuvaigistiks Diclofenaki aga muutunud ei ole suurt midagi :( Vahepeal on juba tunne, et valu annab järele siis järgmised pool päeva olen jälle sandim kui varem. Niisiis elan helgema homse nimel! :)
 
Ttoime 27. september 2014, kl 16.45
glükoosamiinil tulebki alles 1-2 kuu möödumisel peale ravi alustamist, ikka 3 tbl. korraga 1 kord päevas koos kalaõlikapslitega.Nii 3 kuud ravi, siis 3 kuud vahet, need rohuvõtmise kuud võiksid olla kevadel ja sügisel.Suvel ja talvel pole vaja võtta.Olen abi saanud.Füsioteraapia muidugi ka, hea on ka ijumine ja jalgrattasõit.
 
Eve O. 28. september 2014, kl 11.02
Hästi pidavat aitama ka kuum saun ja vihtlemine -ise pole peale seda karmi diagnoosi veel sauna jõudnud aga kindlasti proovin omal nahal ära.
Ja krevettide söömine on nüüd ka au sees :)
Kui keegi teab veel midagi soovitada, mis tema puhul aitas siis tänud juba ette abi eest!
 
m65 29. september 2014, kl 15.41
Taastusravi, milline, kuhu minna, lihtsalt suvaline liigutamine peaks asja veel hullemaks tegema,
kulub ju.
Ja kui ravimid ei paranda midagi, nii väidavad arstid, ainult pidavat pidurdama kahjustuste süvenemist, aga mitte isegi peatama, segaduses.
Mulle soovitati pulbrit, Glucosamin-ratiopharmi,
1178mg-ne, päevas tassi veega peale sööki juua.
Ka pidavat röntgeni pildi põhjal algstaadium olema, aga valutama hakkab kohe peale valuvaigisti mõju.
Või on seal puusas veel mingi probleem, mingi põletik
või lausa kasvaja.
Need, kaks ühes probleemid on kõige nirumad, nendega
peavad erinevad arstid tegelema, aga kui järjekorrad on nagu on, siis ei oska lahendust leida.
 
tuleb 30. september 2014, kl 11.31
ortopeedi vastuvõtule minna,mitte kuulata perearsti jutte.Algstaadiumis kulumisega puusaliiges ei valuta koguaeg.On paremaid ja halvemaid päevi.Kui ikka koguaeg valutab,siis tuleb operatsiooni järjekorda panna,sest järjekorrad on pikad,mõnel pool lausa aasta ja valud lähevad järjest suuremaks.Lõpus eladki ainult valuvaigistitega,siis vähemalt lootus operatsioonile pääseda.
 
lisan veel 30. september 2014, kl 11.48
clucosamini kogus päevas peab olema vähemalt 1500mg muidu pole mingit kasu.Hakkab 2 kuu pärast alles mõjuma ja siis loomulikult võtta edasi mitte 3 ndal kuul vahe sisse jätta nagu soovitatakse.Juurde tuleb võtta ka kindlasti kalaõli kapsleid.Minule aitas mingil määral alguses,kuid paljud ortopeedid ütlevad ,et pole mingit kasu.Ka teaduslikud uuringud ei näita mingit tulemust. Kõige paremini mõjub jalgrattaga sõit.Tegelikult kõik see on kergendus nii kauaks kuni operatsioonile saad,sellest ei pääse kuhugi.
 
m65 01. oktoober 2014, kl 16.24
ka keegi oskab mõnda tubli arsti soovitada, kes puusaliigese artroosiga tegeleb, Tallinnas
ja viitsib pilku arvutist tõsta ka.
Minule soovitati Betiral 100mg, pika vinnaga nii 12 tunni pärast hakkab mõjuma,
aga siis ka pikaks ajaks, vahest nädalaks valu kadunud, vahest paariks päevaks.
Soovitused palju käia ja rattaga sõita on ebaloogilised,
need tegevused lisavad ju liigesele koormust.
Mõned venitusharjutused vast peaksid paremini mõjuma,
kas keegi netis midagi sobivat on leidnud, et millised harjutused oleksid sobivad
 
lisan veel 01. oktoober 2014, kl 21.52
jalgrattaga sõit on kõige kasulikum,võid ka velotrenazööril sõita.Jalgrattasõit sellepärast,et lihased ei jääks nõrgaks ja puusaliiges liiguks.Rattaga sõites ei koorma ka puusaliigest.Käimine tõesti ei sobi.Võid teha ükskõik mis harjutusi,aga mingit paranemist ei tule,läheb ainult hullemaks.Kui soovid oma elukvaliteeti parandada,siis on operatsioon ainuke lahendus.Usu mind olen selle kõik üleelanud.Olin 52 aastane kui lasin puusaliigese vahetada.Kannatasin ka enne aastaid ja sõin igasugu toidulisandeid,võimlesin ja käisin mööda arste.Kui tahad võimelda,siis otsi hea füsioterapeut.Arstid sellega ei tegele,sest seal ei ole midagi teha.Julgen sulle soovitada dr.Ants Kassi kui operatsioonile kavatsed minna.Ta on PARIM,kuid tema juurde vastuvõtule saamine väga raske.Kuidagi ikka saad kindlasti.
 
n64 02. oktoober 2014, kl 09.16
Minule ütles küll ortopeed, et mõnel läheb see kilumine kiiresti, mõnel aeglaselt. Ei pruugi isegi opile minna. Minule soovitas ka glükoosamiini 1400-1500 päevas ja kalaõli. Lisaks olen võtnud veel teisi ka, Boswelia, nanohapppi ja miskit ayurveda omasid veel. Eelmisel suvel algas, II aste, valutas ikka miski neli kuud kindlasti järjest, siis hakkas vähenema. Nüüd vahest natuke tunnen, aga päris valusaks pole enam jäänud. Ja trepist käia saan ilusti. Algul oli küll nii, et andis viiendalt alla minna, lase kasvõi kõhuli käsipuule:D Minul põlv ja ütles, et peale hüppamise tuleb kõike teha, liikuda, ujumine hea.
 
heiki 06. oktoober 2014, kl 11.42
Minul algas ca 3 a tagasi mõningate valudega kubeme kolmnurgas. Hiljem lasin teha pildi,aga perearst arvas,et ei ole asi nii hull.Siiski panin ortopeedi juurde aja ja sai 2 kuu pärast jutule. Jutt oli konkreetne- kulumine on päris suur ja aitab opp.Panin opi järjekorda. Valu aga ainult kasvas,ei aidanud mingi glücasamiin ega saun.Tuttav,keda oli varem opitud,ütles,et ära kannata ja kui võimalus,siis piltlikult öeldes jookse opile. Nüüdseks opp läbi ja taastusravi ka.Seda vii ast soovitan kindlasti,kui võimalik. Olla kuni haav paraneb,niidid välja ja saab esmast võimlemist ja juhendeid. Oppi ei maksa karta,nö "nohu". Tuimestus teeb asja lihtsaks. Tüütu on see hilisem 6-8 nädalane kodune taastumine. Aga asi on seda väärt.
 
nii on 06. oktoober 2014, kl 16.41
mida pikemalt valutab ja mida pikemalt oppi edasi lükatud, seda nõrgemaks lihased jäävad ja seda kauem võtab peale oppi taastumine.
 
... 06. oktoober 2014, kl 19.08
kas siin on mõni, kes pole opil käinud ja on iseseisvalt võimlemisega, selja venitustega, glykosamiiniga saanud puusa korda? no mitte just korda, aga elamiskõlbuliseks on parem sõna.
 
MSM 06. oktoober 2014, kl 22.10
MSM (metüülsulfonüülmetaan)
Guugeldage!
Suvaline link http://kmpharma.eu/naturaalsed-msm-tabletid-liigesvalude-korral.html
Imendub paremini molübedeeni ja C-vitamiiniga.
Isiklik kogemus puudub, ul pole liigeseprobleeme, aga olen sellest palju lugenud ja mõned väga kiidavad erinemate probleemide puhul.
 
ei 06. oktoober 2014, kl 22.40
aita miski selle haiguse puhul.Olen käinud vesivõimlemas,massazis,teinud jooga harjutusi jne.Söönud igasuguseid toiduliseandeid Seda kõike üle 5 aasta.Loomulikult suurtes kogustes ka valuvaigisteid.Olen käinud ka sentsitiivide juures.Ühesõnaga teinud kõik mis võimalik.Sellega seoses ka rikkunud oma närvisüsteemi,uskuge see valu ja mure tuleviku pärast ajab hulluks.Kui keegi oleks mind julgustanud opile minema,oleksin seda ka teinud.Isegi mu ortopeed,ütles,et enda liiges parem.
Kallid inimesed kes te loodate sellest paraneda või paranemist,seda ei tule.Palun uskuge ei aita midagi peale operatsiooni.See on väga lihtne operatsioon ja taastumine kiire.Peale oppi elate nagu poleks iialgi puus haige olnud.Kahetsen ainult seda,et 5 aastat jäi vahepeal elamata.Ainult võitlesin oma haigusega ja lootsin,et saab kuidagi elatud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!