Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
inv.grupi määramine tööhõives
 
huvitab 18. jaanuar 2017, kl 12.24
Kuidas see käib, et kes on käinud. Kas seal kohapeal keegi täidab paberid? Kas inimene kes pole isegi arst pääseb patsiendi haiguslehele ja näeb kõik andmed ja haigused? See poleks ju normaalne, et iga suvaline inimene saab arsti lehele. Arvasin, et kodus täidab raamat nagu vanasti ja siis viib tööhõive aga mehele öeldi, et tulge sel ajal ja siis kaua aega läheb, et palju pabereid ja komisjon otsustab?? Mis komisjon?
 
teadja 18. jaanuar 2017, kl 12.41
ikka komisjon, mis koosneb vastavatest arstidest. aga raamatu täitmisest vist ikka ei pääse, sest see on nüüd nii suureks ja keeruliseks aetud. ja koha peal konsultandid oskavad aidata.
 
huvitab 18. jaanuar 2017, kl 13.11
Arstid käivad siis sinna komisjoni tegema. Huvitav, et nüüd meenub nõukaaeg kui ise käisin komisjoni ees. Kas selle seaduse taga on ka alkoralli minister. Igatahes oli öeldud, et arvestaks, et kaua aega läheb.
 
reaal 18. jaanuar 2017, kl 14.56
praegu on kõik digitaalne, komisjon teeb otsuse ikka reaalseid andmeid võrreldes ja töötukassa spetsialist arvestab oma. Inv gruppi ega töövõimetuist aga enam ei määratagi, määratakse nüüd hoopiski töövõimekuse protsent ja vastavalt sellele määratakse ka hüvitis
 
Asjaajaja 18. jaanuar 2017, kl 15.44
Kõigepealt peab käima arstil, kui vaja ja olenevalt haigusest ja diagnoosist võib perearst suunata eriarstile, nemad annavad hinnangu tervisliku olukorra kohta.

Kui artslik diaginoos on olemas, tuleb täita töövõime määramise anakeet kas internetis või käia töötuassas ja tuua ankeet, mis on tõesti paksu raamatu mõõtu, koju. Kodus on aega täita, täidetuna tuleb siis töötukassasse tagasi viia. Töötukassal on leping artsidega, so siis komisjoniga, kes teevad arstide diagnooside ja inimese objektiivsete kaebuste põhjal otsuse.

Inimene ise EI PEA töötukassassee minema, kuid kui ta üldse ankeeti täita ie oska, siis VÕIB minna. Siis tuleb eelnevalt aeg kokku leppida, siis töötukassa töötaja aitab ankeeti täita inimesel. Ankeedi täitmine võtab töötukassas aega paar tundi.
 
skd 18. jaanuar 2017, kl 16.41
Teadja, ei ole mitte mingit arstliku komisjoni, puutusin Töötukassa töövõimetuse määramisega ise kokku ja ei ole šokist veel siiani üle saanud.
Töövõimetust muidugi ei antud, kuigi arst keela seljatrauma tõttu füüsilise tegevuse ära. Taotluse täitsin Töötukassa iseteeninduses, kohale minema ei pea, kuid soovi korral saab taotluse ka Töötukassas paberkandjal esitada. Töövõimetuse määramisest keeldumise põhjuseks oli märgitud olematu visiit arsti juurde, kus ma tegelikult üldse käinud ei olegi. digilugu.ee logiraamat näitas, et mitte ükski ekspertarst ei olnud mu haiguslooga tutvunud, seal olid käinud paar Töötukassa ametniku ning üks arst, kel puudub õigus anda eksperdihinnangut, kuid kes on vahele jäänud Haigekassalt raha välja petmisega. Esitasin vaise Töötukassale, sellele loomulikult ei reageeritud. Hetkel kaalun, kas minna Töötukassa vastu kohtusse kuna tegemist on andmete võltsimisega.
Soovitan kõigil, kel tekkib probleeme töövõimetuse määramisega, kindlasti esitada kaebus.
Teemaalgataja võib jätta oma e-maili ja ma võin taotluse täitmisel tekkinud küsimustele vastata ning kaebuse esitamisel aidata.
Kui patsiendiportaalis keelata juurdepääs epikriisidele, siis ei pääse seda mitte keegi lugema, ei ametnikud ega ka teised arstid.
 
sekkun 18. jaanuar 2017, kl 18.10
skd - päris jõhker lugu.

Võta palun ühendust meilil ajakirjanik112@gmail.com
Uurin just praegu seda teemat, palun Sul mõnda asja täpsustada. See mis sünnib, lihtsalt ei ole normaaalne...

Kui kellelgi on veel ebameeldivaid kogemusi, palun võtke ka ühendust. Võite jääda anonüümseks artiklis.
 
100 protsenti 18. jaanuar 2017, kl 20.44
Seda nad siis samuti määravad töötukassas? Kuidad depressioonihaigel see määramine käiks,sest pole otsaette kirjutatud ja see haigus pole koheselt äratuntav.
 
skd 18. jaanuar 2017, kl 21.06
Depressioonihaigel ei jää muud üle kui kodust taignarull kaasa võtta ja sellega ametnikule vastu pead anda--kui kulm rullis ja muhk otsa ees, küll siis aru saab, et tegemist haige inimesega
 
no nii haige pole 18. jaanuar 2017, kl 21.12
Siis kuidas veel võimalik 100prossu deprekaga saada ja üldjuhul kipuvad sellised haiged ikka enda elu kallale ja mitte ei lähe teisi taignarulliga taguma. Vot nii!
 
isver skd 18. jaanuar 2017, kl 21.15
Sel juhul peaksid kõik naistepeksjatest mehed ajuinvaliidid olema.
 
huvitab 18. jaanuar 2017, kl 22.27
Ma ise olen 30a. grupil olnud ja mul sai aeg täis dets., et siis oli võimalus vanaviisi õnneks aga kahjuks pandi 6 kuud. Sellist väikest aega pole mul kunagi olnud. Ja siis tulid tähitult paberid koju mis olid infolehed ja sealt loen välja, et puuet saab edasi ka vanaviisi teha ja kui on grupp ja puue mõlemad siis teha taotlus mõlemale, et ei pea ühte üheskohas ja teises ehk töötus siis gruppi . Tahaks loota, et sain õigesti aru siis 6 kuu pärast saadan paberid endiselt Tartu.
 
asjaajaja 18. jaanuar 2017, kl 23.20
huvitab, said valesti aru. Töövõimet saad hinnata üksnes töötukassas ja kui soovid ka puuet, siis selle saad samuti lasta määrata töötukassas koos töövõime määramisega. See tähendab, sa ei pea eraldi sotsiaalkindlustusametisse pöörduma. Kuid võid pöörduda. Töötukassa suhtleb sotsiaalkindlustusametiga ise ja liigutab pabereid.

Vastupidist asja ei ole.
 
skd 19. jaanuar 2017, kl 11.50
Asjaajajal on õigus--taotlus tuleb esitada Töötukassale, selle saab kodust lahkumata täita Töötukassa iseteeninduses ning Töötukassa teeb otsuse ning saadab selle sotsiaalkindlustusametile. Olen sel teemal ka sotsiaalkindlustusametiga suhelnud ning nende ametniku sõnul oleneb otsus Töötukassast, nemad ei saa midagi muuta.

Tundub, et Eesti valitsus ei taha enam eestlastest töövõimetuse toetust maksta, raha on vaja Merkeli pagulaste eest hoolitsemiseks, ja selle pärast anti töövõimetuse määramine Töötukassale, kes isegi andmeid võltsides võtab töövõimetuse ära. See, kas inimene on 100% töövõimeline või mitte, ei huvita mitte kedagi. Olen 99% veendunud, et selline käsk on tulnud otse valitsuselt. Kirjutasin Töötukassas toimuvas dokumentide võltsimisest ka presidendile, kuid siiani ei ole Kaljulaid midagi vastanud, kuigi räägib Euroopa väärtustest. Mis kuradi Euroopa väärtused, nii nahaalselt ei võltsitud dokumente isegi nõuka ajal. Mul on tahtmine Kaljulaidile öelda--kui sellised ongi Euroopa väärtused, siis pista nad omale peenrasse ja mine tagasi sinna, kust tulid.

Ükshaaval on väga raske Töötukassa omavoli vastu võidelda, nad teevad inimestega mida tahavad, tuleb koos võidelda, ehk siis muutub midagi. Panen siia oma e-maili aadressi, kõigil kel on olnud või on Töötukassaga probleeme, võivad kirjutada.

skd-2017@mail.ru
 
kah ei saanud 19. jaanuar 2017, kl 12.01
Taotlesin ka osalist töövõimet. Oli minugi taotlus eitava vastusega. Huvitav oli see, et vastuses oli kirjas, et minu häire segab tugevalt igapäeva toimetusi, kuid töötamist see ei pidavat takistama. Esitasin kaebuse ning sain taas eitava vastuse. Kaebuse vastuses oli kirjas, et ma ei esitanud uusi tõendeid. Huvitav on see, et minuga ega perearstiga ei võetud kordagi ühendust. Praegu lihtsalt vegeteeringi nüüd.
 
skd 19. jaanuar 2017, kl 14.24
Ka minu perearstiga ega mitte ühegi teise arstiga, kellede juures olen uuringutel käinud, ei ole ühendust võetud. Nad ei saa võtta, sest sel juhul oleks Töötukassa pidanud tunnistama minu osalist töövõimetust kuna arstide poolt on mul keelatud füüsiline tegevus. Leiti üks petisest arst, kes on kõigega nõus, ehk anti arstile selle eest isegi Haigekassast raha välja petmine andeks, mina seda ei tea.

kah ei saa, kes oli töövõimetuse otsuse vastuses märgitud eksperdiarvamuse andnud arstiks või firmaks?
Otsuse tegijad peavad kirjas olema. Kui ei ole, siis juba sellega on su õigusi rikutud, kuna kõik andmed, mis sind puututava otsusega on seotud, peavad olema sulle kätte saadavad. Ei ole nii, et keegi tegi anonüümse otsuse ja meditsiinihariduseta inimene ei saa üldse taolisi otsuseid teha.
 
naine 19. jaanuar 2017, kl 18.22
Ja kes on nende seaduste taga ehk siis ikka alkominister Ossinovski.
Aga see seadus, et töötukassa otsustab on ikka väga vigane. Haige inimesega peab algusest lõpuni tegelema ikka arst.
 
skd 19. jaanuar 2017, kl 19.04
Loomulikult. Ja kõige täpsemalt oskavad inimese töövõimet hinnata perearst ning need erialaarstid kelle juurde perearst on inimese konsultatsiooni saamiseks saatnud. Ei oleks vaja tervet karja ametnike, kes tegelikult ei jaga asjast muhvigi, aga kelledele makstakse selle eest palka. Ning lõpuks veel nn. ekspertarstid, kelledele samuti makstakse palka ja kes ei ole kunagi inimesega kokku puutunud ega ei vaevu perearstile isegi päringut teha.
Töötukassa väitis, et nende koostöö partner töövõime määramisel on OÜ Corrigo, kuid ma jõudsin enne tollele erafirmale e-maili saata kui ametnikud ekspertarste hoiatada taipasid ja sealt vastati, et nemad ei tea minu töövõime eksperdiisist midagi, kuna nemad ei ole seda teinud. Hiljem hakati muidugi keerutama.
 
... 20. jaanuar 2017, kl 03.56
Eesti Patsientide Esindusühing

Puue ja töövõimetus - puudetoetus ja selle arvutamine, puude raskusastme tuvastamine, püsiv töövõimetus, töövõimetuse protsendi tuvastamine, töövõimetuse korduv ekspertiis, vaide esitamine
http://www.epey.ee/index.php?page=235


Mittetulundusühing EESTI PATSIENTIDE LIIT

https://patsiendid.ee/liikmele/kkk

https://patsiendid.ee/liikmele/kusi-juristilt-tasuta
 
täielik töövõimetus 20. jaanuar 2017, kl 11.36
no nii haige pole
18. jaanuar 2017, kl 21.12
Siis kuidas veel võimalik 100prossu deprekaga saada

Ei olegi võimalik.
Täielik töövõimetus määratakse inimesele, kes
a)põeb IV staadiumi vähki
b)saab dialüüsiravi või on juhitaval hingamisel
c)on tunnistatud dementseks
d)on raske või sügava vaimse alaarenguga
e)on püsivalt voodihaige
 
skd 20. jaanuar 2017, kl 15.02
Ole õnnelik kui Töötukassast üldse mingit töövõimetust saad, 100% on helesinine unistus--sul on suurem tõenäosus hommikukohvi koos ufoga juua kui Töötukassast 100% töövõimetust saada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!