Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Tramadolist pilves?
 
kkkkkkk 15. jaanuar 2017, kl 19.38
Tere,
Arst kirjutas mulle nädal tagasi tugevate seljavalude raviks Tramadol KRKA (100mg) ning kohe peale selle võtma hakkamist tundsin, et see ravim muudab mind rõõmsaks ja energiliseks, justkui oleks vati sees, samuti toimib see väga hästi minu seljavalu vastu.(olen alati võtnud seda doosi, mis arst soovitas) Kas see on tõesti võimalik, et see valuvaigisti tekitab nn pilves olekut? Kas teil on see toiminud sama moodi?
Ette tänades!
 
:-DDD 15. jaanuar 2017, kl 19.53
.. tulin hambaarsti juurest (ammu juba) ja tundsin, et pea lõhub valutada, võtsin ühe Tramadol'i ja siis ..
..jäin aina rohkem "purju", kuid pea valutas edasi. Nii purju, et tuikusin ja keel oli sõlmes. Kahtlustasin mingid keemilist reaktsiooni koos hambaraviga ja helistasin hambaarstile, tema naeris loksumiseni ja ütles, et pole mingit koos- ega keemilist asja, Tramadol pidavatki mõnele niimoodi mõjuma.
Minul läks ajaga aina kõvemaks "joobeks", vist ikka tunde läks enne "kainenemast". Teada asi on küll.
 
:-DDD 15. jaanuar 2017, kl 19.56
parandused:
mingit,
luksumiseni,
kainenemist.
 
apteeker 15. jaanuar 2017, kl 20.56
Jah tekitab.
 
:) 15. jaanuar 2017, kl 23.03
Ega teabelehel naljaviluks pole kirjas, et autoga ei tohi sõita:) Sellisest hoiatusest juba võib järeldada, et võib kummaliselt mõjuda.
 
N37 15. jaanuar 2017, kl 23.26
mulle määrati ka seda seljavalu vastu. võtsin ühe tableti ja terve ülejäänud õhtu oksendasin, nii-nii halb oli olla ja pea käis ringi, iiveldas, kõhus keeras. kahjuks midagi lõbusat küll ei olnud.
 
Narko 16. jaanuar 2017, kl 00.02
Muidugi jääb pilve, see on Morfiini paasil ja see tekitab füüsilist sõltuvust kui seda 2 nädalat järjest võtta ja päevapealt lõpetada.
 
helkivad ööpilved 16. jaanuar 2017, kl 00.04
Võib küll nõnda mõjuda, kuna Tramadol on ju poolsünteetiline OPIOID.
 
Ohhooo 16. jaanuar 2017, kl 01.34
Ja mõjub täiesti erinevalt:

A - rõõmsaks ja energiliseks, justkui oleks vati sees,
ja võttis valu ära.
B - jäin aina rohkem "purju", kuid pea valutas edasi.
C - Tõmbas vererõhu päris alla. Õhtul võtsin ja järgmiseks lõunaks sain enam-vähem normaalseks.
D - oksendasin, nii-nii halb oli olla ja pea käis ringi, iiveldas, kõhus keeras.

Küllap on ka neid, kellel kõrvalmõjusid pole, kummaline ravim.
 
n66 16. jaanuar 2017, kl 08.48
Olen võtnud harva mõne korra 50mg kapsli ja pole mingeid kõrvalmõjusid, valu ainult võttis ära.
 
Ma 16. jaanuar 2017, kl 09.49
võtsin tramadoli tsüstist põhjustatud tugeva valu tõttu.
Tegi hästi uniseks, jäin tukkuma või magama, kuid valu ära ei kadunud.
 
märt lasnamäelt 16. jaanuar 2017, kl 09.51
ma võtsin 400 mg ja sittusin end täis.
 
inimene 16. jaanuar 2017, kl 12.10
Tegu on narkootilise ainega ja peabki nii olema.
Ja seljavalu see kindlasti ei ravi, ainult leevendab.
Erinevalt muudest valuvaigistitest, millel on tavaliselt ka põletikuvastane toime.
Soovitaks tegeleda põhjuse väljaselgitamise, mitte tagajärgede ignoreerimisega.
eid_15170fa1622600 16. jaanuar 2017, kl 16.24
OLen võtnud täpselt sama tramadooli ja ka paratsetamooli 30mg kodeiiniga tabelette. Natuke teevad lõbusamaks alguses kui pole harjunud nendega aga toime oli mulle vähemalt väga nõrk ja pidevalt tarvitades ei tunne mingit "pilves olekut".
 
Aitäh 16. jaanuar 2017, kl 17.48
inimene 16. jaanuar 2017, kl 12.10 "Soovitaks tegeleda põhjuse väljaselgitamise, mitte tagajärgede ignoreerimisega."


(irooniliselt) Hea soovitus, peaks arsti usaldamise asemel siis minema TÜ-sse ise arstindust õppima, nii või?
 
Erinev 17. jaanuar 2017, kl 01.01
Mõne teeb lõbuska, teisel hirmutunne vm ebameeldib tundmus.

-Kesknärvisüsteemi ärritusnähud (kõrgendatud meeleolu, emotsionaalne ebastabiilsus, ärrituvus), aktiivsuse muutused (aktiivsuse vähenemine või tõus), tajuhäired ja hallutsinatsioonid.

Loe edasi: http://rx.ee/t/2820-tramadol-krka.html?start=1
 
Tramadol 18. jaanuar 2017, kl 11.05
narkootiline sõltuvust tekitav valuvaigisti.
Mulle ka kirjutati seljavalude vastu, ortopeed pärast ütles, et ära seda küll võta, see teeb lolliks. Olen kasutanud 2 tabletti, valu võttis hästi ära ja tegi rõõmsama tuju ka. Las nad olla, ainult hädajuhtumiks, ei taha sõltlaseks jääda, mul sugulane võtab juba aastaid, ütleb, et ta ei saa ilma elada. No ongi sõltlane. Hämmastav, et arst muudkui kirjutab, kas tõesti asendust millegi muu näol ei ole?
 
ann 20. jaanuar 2017, kl 18.22
Mina võtan seda Tramadoli 50mg.pikemat aega. Mingit halba mõju ma ei tunne Valu võtab ära. Aga seda ongi ju vaja. Mul kõik liigesed valutavad.
 
ongi nii 20. jaanuar 2017, kl 18.45
Sama ravim võibki erinevatele inimestele erinevalt mõjuda, oleme ju kõik erinevad.
Täna jumalat, et sulle mõjub hästi, siis kõik hästi.
 
inimene 23. jaanuar 2017, kl 12.12
Olen piisavalt pidanud arstide vahet käima, niiet võin julgelt kinnitada, et arste ei tasu väga tõsiselt võtta.
Kui arst isegi kaine on, siis ka lihtne diagnoos on tihtipeale ületamatu raskus.
Kasuta kasvõi Google abi - tihtipeale saab parema tulemuse.
Aga pea meeles, et arstile ei meeldi kui sina tast targem oled, nii et arsti suunamine õigele teele on selline keeruline psühholoogiline ettevõtmine.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!