Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Mis siis tegelikult õige
 
Aga 03. veebruar 2017, kl 08.52
Ega saagi aru, mida siis õigem teha, kas juua päevas 1,5-2 liitrit vett, mida soovitavad peaaegu kõik, või kuulata gastroenteroloogi juttu, et pole vaja juua, kui joogijanu pole, et see 2 l. jutt jura, ei tasu kuulata....
 
njahh 03. veebruar 2017, kl 09.33
arstil on õigus.
Ei maksa kuulata isehakanud spetsialistide juttu, kes tegelikult ei oma anatoomiast ja füsioloogiast õrna aimugi. See veejoomise jutt on veetootjate lobitöö tulemus, et sa ikka poest pudeli näppu ostaks ja nende kasumit suurendaksid.

Ärme unustame, et organism toodab ainevahetuse käigus ka ise mingi osa vett. Janutunne on tervel inimesel piisav signaal, et organismil on veepuudus ja tuleb lisa anda.
Liigne veejoomine viib soolade tasakaalu paigast ära ja häirib rakuainevahetust, ka hakkab vesi tungima rakkudesse, mis pole üldse tervislik.
Nii et säilitage mõõdutunnet.
 
:) 03. veebruar 2017, kl 10.06
Palju juua, sõltub inimesest: mida ta sööb, milline on ta füüsiline aktiivsus, millist tööd teeb, kui suur ta on. Selge see, et enamasti suppidest ja juurikatest toituv lühike 50-kg kaaluv kontoritöötaja, kes korra päevas jalutamas käib, vajab kordades vähem vett joogiks kui 100-kilone füüsilist tööd tegev pikk inimene, kelle põhitoiduks on tugevad lihapraed ja võileivad.
See on ju siililegi selge, et pead arvestama enda konkreetseid vajadusi.
 
kahtlen 03. veebruar 2017, kl 13.07
Ei usu, et see on niisama tühjalt kohalt võetud jutt. No minul soovitas küll südamearst rohkem vett tarbida.
Ja mis need veetootjad siia puutuvad? Egas ma ostetud pudelivett pea jooma - mul endal kodus ka ikka veevärk olemas ja vesi kraanist tuleb:)
 
Vana indiaanlane teab 03. veebruar 2017, kl 13.39
Vaatan, et keegi njahh on kohe igas teemas hakkaja ja tark. Alati ei ole tal vist õigus. Minul soovitas ka siiski arst juua päevas 1,8-2l vett. Olen 1.60 pikk ja kaalun 60kg. Vanus ... no ütleme, et hiline keskiga.Ja arst ütles ka seda, et kui juba janu tunned, siis on organismis juba veepuudus. Et seda tuleks ennetada.Aga lolliks minna selle vee joomisega muidugi ei tasu-mõned noored joovad 3-4 liitrit päevas ja see on ilmselgelt palju.
 
Pissilkäik 03. veebruar 2017, kl 13.52
Käid pissil ja vaatad, mis värvi see on. Kui helekollane, siis on kõik OK. Kui tumedamat karva, tuleb kindlasti vett juua.
 
ann 03. veebruar 2017, kl 14.01
joo parem õlut
 
truukola 03. veebruar 2017, kl 14.03
Nimelt suhkruhaigusega kaasneb kah suur joogiisu, muudkui tahad juua. Seega tasub ettevaatlikusele rõhuda, kui muudkui juua soovitakse.
 
njahh indiaanlasele 03. veebruar 2017, kl 14.57
vaata, selles, mis inimese anatoomiat ja füsioloogiat puudutab, olen ma kindlalt sinust üle. Et ma sinusuguseid harida üritan, on minu eralõbu.
Mina sinu arstile ju vastu ei vaielnud ega tema väiteid ümber ei lükanud. Tundub, et sul on raskusi ka kirjutatud teksti mõistmisega.
Inimene vajab päevas kokku ca 2 liitrit vedelikku. Siinkohal ei maksa unustada, et me tarbime erinevaid jooke ja sööke ja ka ainevahetuse käigus tekib organismis vesi. Nagu keegi juba soovitas, vaata oma pissi: kui see on tume ja haisev, on veepuudus, kui see on vesikollane, on vett liiast ja organism säilitab vajalikke soolasid. Ongi kogu tarkus.
Mis pudeliveesse puutub, siis kui palju on veel neid, kelle meelest on kraanivesi joogikõlbulik? Noortele ei meeldi selle värske maitsegi enam, vaja ikka pudeliga seisnud vett osta - vat sel on see õige maitse.
 
"njahhi" sõna peab alati peale jääma 03. veebruar 2017, kl 15.39
See on kui aamen kirikus selles foorumis.

Ei saa öelda, et ta tublit tööd siin ei teeks - väga palju on asjalikke nõuandeid. Tihti aga vihases toonis tavatseb peale hüpata teistele kommenteerijatele.

Aga üldiselt võiks öelda, et meenutab rohkem isehakanud professorit, kes vastuvaidlemist ei salli.
 
njahh 03. veebruar 2017, kl 16.45
jah ja siis? Kes keelab teil oma arvamusele kindlaks jääda, seda muidugi eeldusel, et teil on olemas selleks piisavalt teadmisi?

Kes vähegi arukam on, siis on ta märganud sedagi, et ma kommenteerin vaid neil teemadel, milles mul on olemas teadmised. Kui teema on mulle suht võõras, siis mind te kommenteerimast ei leia.

Halvasti võin öelda sellistele, kes oma alkeemia tarkustega või lausa isiklike solvangutega mind paika panna üritavad...
 
teadja 03. veebruar 2017, kl 18.36
ja mina ei joo üldse vett kui sellist. ainuke jook on klaas kaks piima päevas. ei joo vett, teed ega mahla ka. suppe ka eriti ei armasta. ja vetsus on mul vahel täiesti valge piss, pean topelt potti vaatama et näha. aga üldiselt on väga helekollane. järelikult ei ole ikka nii, et kõik peavad vett jooma. ja ei ole mingit haigust veel tuvastatud
 
seda et 03. veebruar 2017, kl 21.12
vähe vedelikku tekitab põiekivid. nii et jooma peab kuigi palju ikka. aga vat seda 2 liitrit vedelikku ma küll ei suuda tarbida, sest siis vetsust välja ei saagi.
 
teadja 04. veebruar 2017, kl 10.47
kui 60 aastaga pole põiekive vähese joomise pärast tekkinud, siis ilmselt ei teki ka. pole isegi veel liiva tuvastatud ei sapis ei pöies. seega see veejoomine on siiski väga individuaalne teema
 
njahh 04. veebruar 2017, kl 12.45
kivide teke sõltub tõesti pigem ainevahetusest kui veejoomisest. Küll aga aitab vedelik tekkinud liiva välja uhta ja ei lase sel kiviks muutuda.
 
Vana indiaanlane teab 05. veebruar 2017, kl 13.43
Näe, sain njahhil harja kohe punaseks ajada oma väikses sõnavõtuga tema absoluutse tarkuse aadressil. Mulle näib küll, et njahh oma dogmaatiliste "teadmistega" võib siin niimõndagi segi ajada. Mina eelistan siiski spetsialistide nõuandeid, mitte foorumi njahhide. Aga huvitav lugeda ikka. kahjuks pole mul tõesti meditsiinilist haridust, olen hoopis teise eriala inimene. Anatoomiat siiski koolis õppinud ja tean ka üht-teist organismi toimimisest. Ennast täiendanud tervise osas niimõnegi väga hea spetsialisti juures.Nii, et njahh, vaata ette:)))))Aga minu lugemisoskuses kahtlemine on solvav, njahh, nii ei ole ilus teha. Isegi, kui sa väga tark oled:)))
 
njahh 05. veebruar 2017, kl 19.18
hahh, või kohe pean ette vaatama? Ja inimene, kes hakkab teisi virtuaalses keskkonnas ähvardama, peab end targaks?

Täiskasvanud inimene teab ise, mida usub ja mida mitte. Kui tahab, joob pangitäie vett ja kiidab takka, kui hästi maitses, arukas inimene oskab sellise soovituse osas ettevaatlik olla. Nii lihtne see ongi. Mina jagan oma teadmisi (misasi on dogmaatiline teadmine? - fakt?) ja kui kellelegi need ei sobi, võib toimetada oma kehaga isikliku äranägemise järgi.
 
isiklik kogemus 05. veebruar 2017, kl 22.07
Olin ka väga vilets vee jooja. Peale vereproovi küsis arst, et kas ma joon vett vähe, või on neerudega midagi korrast ära. Edaspidi proovisin veidi rohkem juua ja aasta pärast tehtud uus proov oli korras.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!