Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kuumahoogudest
 
keskealine 22. august 2009, kl 17.16
Olen vist menopausi jõudmas.
Käivad kuumahood, nii kord tunnis jooksul, sh ka öösel. Hoog läheb üle u 5 minuti jooksul, kuid selle jooksul, nagu lugenud olen, punakseks ei lähe ja vett ei lahma ka. Lihtsalt kuum hoog on ja keha on veidi niiske.
Palun, kirjutage on kuumahoogude kogemusest.

Ise miskipärast arvan, et need siiski menopausist ei ole, kuna veretestid näitavad normaalset, st fertiilse ea hormoonitaset.
 
penskar 22. august 2009, kl 17.33
omal on see probleem võõras, aga olevat menopausi puhuks midagi sisse võtta.
 
Noh 22. august 2009, kl 19.47
Sul on selline kergemat tüüpi kuumahoog. Ole õnnelik, et pole hullem. Põhjustab seda ikkagi menopaus, ära valeta endale.
 
tjah 22. august 2009, kl 22.48
on, siis on, pole vaja midagi erilist sisse süüa, mööduv nähtus...
 
keskealine 23. august 2009, kl 07.28
Aga kas see on normaalne, et nad nii sageli on? Vaatasin, et tegelikult isegi paar korda tunni jooksul.
 
n59 23. august 2009, kl 07.37
see kõik on nii individuaalne. Sain just 50 ja ühel kuul päevi ei tulnud ja kohe ka kuumahood. Olin ka hämmingus, sest olin lugenud, et tsükkel hakkab enne ärajäämist jupsima jne. Kuid mul oli kui kellavärk. Ja ka pärast rohkem polnud enam probleeme, ei määrinud, ei miskit. Kuid kuumahood olid päris tugevad. Otsisin ka abi toidulisanditest. Proovisin mitmeid ja mõned ikka toimisid ka. Isegi nüüd veel vahest lööb keha kuumaks, aga väga harva.
 
to keskealine 23. august 2009, kl 09.29
See, et nad sind nii tihti kimbutavad, võib olla ka sinu mõtlemisest- ajad enanst närvi ja närvis inimene hakkabki higistama. Püüa olla tegus ja mitte sellele mõelda. Mina eile üritasin oma painavaid muremõtteid eemale peletada nii, et tegin raskel matkarajal paaritunnise rassimise rattaga. Polnud aega mõelda painavaid mõtteid ja õhtul tundusid mured ka väiksemad, kuigi täna jälle platsis. Ehk peab midagi jälle aseaineks välja nuputama. Kui sadama ei hakka, siis ikka välja.
 
punapea 23. august 2009, kl 10.49
sellest on ennemgi siin juttu olnud loe eelenevaid postitusi samal teemal.
 
keskealine 23. august 2009, kl 11.59
Ei ole ma närvis ega midagi. Ja sportlik ning tegus olen ka. Muu günekoloogilise kontrolli käigus tehti hormoonide taseme uuring ning selgus, et menopausi see ei näita.

Kuumahoogusid on olnud ka varem seoses polüüpidega seedesüsteemis. Pärast nende eemaldamist läks üldine enesetunne paremaks, kadusid ka kuumahood.

Pigem ei tahaks ma enam neid hooge sarnase häda kaasnähtusena, vaid menopausi kaaslasena lepiksin sellega kui normaalse nähtusena.

Aga mis toidulisandeid vms on olemas menopausi kuumahoogude vastu? Prooviksin neid hea meelega.
 
kelluke 23. august 2009, kl 16.36
Minul ka tehtud hormoonide analüüs, aga öösiti paar korda kuus ikka kuumahood-päevade eel ja ajal.
 
kogemus 23. august 2009, kl 21.46
olen nüüd juba üle 50-ne ja kuumahood algasid juba kusagil 4-ndate lõpus. Hakkasin kasutama Hiina meditsiini põhitõdesid, sest mõnikord ärkasin öösel ikka veeloigus. Põhitõde on selline, et ei tohi süüa neid toiduaineid, mida sööte siis, kui tahate sooja saada. Väidetavalt kuumendavad need toiduained maksa üle ja sealt ka higistamishood. Vältida tuleb kohvi, alkoholi, ingverit, küüslauku, mett, vaarika moosi jms. Sain toitumise jälgimisega asjad enam-vähem korda ja võtsin veel lisaks kulkepi õli kapsleid ja Sommes on müügil spetsiaalsed Menopausi kapslid, mis sisaldavad humalat.
Kuid siis sain teada niisugusest teadlasest nagu Robert O. Young, uurisin tema kirjutisi ja tellisin ka raamatu Amazonist. Nüüd on ka eestikeelne raamat ilmunud "pH ime". Ühe lausega öeldes on tõde selline, et kui süüa 80% aluselist ehk toortoitu ja 30% happelist ehk siis töödeldud (kuumutatud, praetud jne.), siis tekib organismis selline tasakaal, et igsugused kuumahood, rasvavööd kõhu ümber ja muud elu häirivad sümptomid kaovad.
Kuumahood on täiesti kadunud, häirivat rasva kõhu ümber ei ole.
Joon igapäev vähemalt 1 liitri värskekurgi püreestatud jooki koos maitserohelisega, söön salatit ja ka köögivilju.
Tuleb küll vaeva näha, aga enesetunne ja välimus on super.
 
keskealine 24. august 2009, kl 09.16
Aitäh, kogemus!

Ma jälgin süües juba pikemat aega PH tasakaalu, ja seda just seedepsüsteemi murede pärast. Oli/on polüüp, mis tekitaski samasuguseid kuumahoogusid.
Alustan päeva alati sidrunivee joomisega.
Aga kuna mul need kuumahood pole niisugused, nagu menopausis naised kirjutavad, et vesi lahmab, siis kipungi arvama, et mul ei ole need (veel) menepausist põhjustatud.

Kuigi välistada ju ei saa, sest vanust on 45 aastat juba.
 
to kogemus 24. august 2009, kl 09.24
Palun kas saaksid kirjutada lähemalt sellisest toitumisest, et natukenegi ettekujutust saada. Olen samamoodi hädas, nii kuumahoogudega, kui rasvavööga. Need kuumahood käivad periooditi, harva magan terve öö jutti. Kuigi aken lahti ja värske õhk toas. Tarvitan ka AD-d. Mõtlesin selle ära jätta, alles järgmisel nädalal saan psühhiaatri juurde. Või kust otsida tutvustust just sellise toitumise kohta? Tänud!
 
keskealine 24. august 2009, kl 12.08
internetis on palju infot aluselise toitumisviisi kohta.
Kui otsida "aluselised toidud" vms peaks infot olema kuhjaga.
ka ajakiri Üks on pika artiklisarja selle kohta ilmutanud.
 
lilli 11. september 2009, kl 21.29
need ei kõlba ju süüa
 
mannike 11. september 2009, kl 22.01
Minul olid ka sellised kuumahood, vesi ka ei lahmanud. Aga põhjuseks ikkagi menopaus.Õieti peagi saabuv menopaus.Ja käisid ka nii sageli. Nüüd söön HARi. Elu korras.Ja jälle magan öösiti. Siis hakkasin juba magamatusest segi minema.Ja juba liigesevalu hakkas ka tulema.
 
Haa 13. juuli 2017, kl 22.20
Mis on HAR?
 
HAR 13. juuli 2017, kl 22.33
...tähendab hormoontabletid.
 
capri-koosa kuumahood 13. juuli 2017, kl 22.36
Kas luuletuste lugemine ei aita sind enam? Varem tundus et aitab nagu, isegi pankrotistunud puhastusfirma ei põhjustanud kuumahooge ja higi
 
Hormoonasendusravi 17. juuli 2017, kl 06.01
Haa Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis on HAR?


Viimase aja uuringud näitavad, et menopausijärgse hormoonasendusravi (HAR) kasutajanutel on suurem risk haigestuda rinnavähki.

Ka on risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse ja sapipõiepõletikku ning võib tekkida tromb, mis on päris ohtlik asi.

Üldse peaks ettevaatlik olema igasuguste hormoonide kasutamisega. Kes teab - ehk need antibeebi pillid põhjustavadki seda, et noored naised oma kaaluga hädas on, vanasti polnud mingeid dieete, ei rassitud jõusaalides ja kõik olid normaalkaalus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!