Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas see on migreen või silmavalu?
 
Migreenikutele 01. aprill 2005, kl 13.59
Valutab kohutavalt paremalt poolt silma tagant.Enne ka olnud nii. Kas see ongi migreenivalu või hoopis valu silmadest? Iiveldab ka.Mul on väike miinus ja arvutitöö.
 
täpselt 01. aprill 2005, kl 14.29
Täpselt sama asi mul ka, hädas silmakoopa valuga.Migreen ikka, mis muud.Väga vastik kui hakkab pihta.Silmakoopa lau nurgas oleks justkui sõlmeke, mis valutab ja silma tagant.Lõpuks lõhub pool pead, ikka paremal pool mul alati.
Imelik, et sellele eelneb ka justkui kaelasoonte kangus, ebameeldiv tunne maos(maost tuleb õhku nagu umbes peale coca-cola joomist).Kardan, kas ka migreen ei ole seotud kuidagi mao ülehappelisusega.Silmavalule ei ole aidanud muu kui see ikka vana ja hea vietnami salv.Vee paneb küll silmist jooksma, aga aitab.Clotam muidugi ,aga kui nii mõelda,kas peame neid elu lõpuni sööma.õnnelikud inimesed on need, kes ei tea, mis tähendab migreenivalu.
Jõudu sulle ja rohkem päevi aastas kui pea ei valuta.
 
autor 01. aprill 2005, kl 14.53
Ma juba lootsin, et valu on silmadest...et käin opil ära ja kõik saab korda.Sama mis sul, täpselt.Kuidagi on seotud tõesti maoga. Kui kõht on kinni või maost tuleb õhku, on valu garanteeritud. Kaelasooned on ka kanged, aga see on vist valesti magamisest.Mulle soovitati hiina nõelravi. Järgmisel nädalal hakkan käima.Pidi silmi ka tugevdama.
 
novalux 01. aprill 2005, kl 14.54
Jessas mul samad sümptomid aga iial ei ole sellepeale tulnud, et migreen. Mul muidu nägemine + ja samuti arvutitöö oli. Ja mul lõhub siis tavaliselt parempool peast nii hirmsasti, et isegi tabletist ei ole abi. Alles järgmisel hommikul peale korraliku und on norm olla.
 
mul 01. aprill 2005, kl 15.12
oli sama mure kui kandsin miinus prille, peale silmaoppi kadusid ka need valud õnneks ära
 
autor mul`le 01. aprill 2005, kl 15.16
Kas olid just iiveldusega ja oksendamisega ühepoolsed (tavaliselt paremal pool) peavalud, silmakoopa tagant, silma seest-tundub, et silm on 1 kg raske ka? Mis miinus sul oli? Vot nüüd ei teagi, kas ikka silmadest või migreen. Ma natuke pingutan silmi ka-kissitan oleks õigem ütelda.
 
autor veel mul` le 01. aprill 2005, kl 15.18
Muuseas, silmaarstil on käidud. On küll väike miinus, aga silmad samas tugevad ja arst ütles, et silmadest see valu küll ei saa olla!?
 
to autor 01. aprill 2005, kl 15.24
üks silm oli -1,5 ja teine -2, ja valu oli ikka selline, et kodus voodis pikali
 
täpselt 01. aprill 2005, kl 15.24
Ei usu, et silmadest.Mul on nägemine korras.Ainult kulla poovinumbrit sõrmuse sees ei näe enam, eks aastad ka.
Terelikult ei tea, kas maseerida saab ja tohib, pole kelleltki küsida, aga olen seda teinud ja alustan ikka ise, nii juuksejuurte alt ja käin kõik läbi, kogu pea, eriti körvade ümbrus ja kõrvalestad.Ei muud kui kõrvarõngad riiulile ja nii et kõrvad tuliseks lähevad.Pidi palju punkte olema.Vahel aitab keegi pereliikmetest, tütred jne.Kuuma dussi all olen ka käinud just migreeni ajal.Mulle aitab, aga venelasest neuroloog ütles, et just jahedat midagi.Mine ja võta kinni.Nõelravi sain ka Otepääl Munamäe tänaval. Esti Külm seal, aga jäi väheseks.See pidi küll pooleks aastaks muidu peavalu ära võtma kui mitte kauemaks.
Tablette ei jõa enam süüa.Nõiad ja posijad ka ära proovitud.Ajude läbivalgustus tehti, ka ei midagi.
Ehk töuseb silma siserõhk, sellest ka valu, ei tea, pole asjatundja.Halb ongi, et mul ka töö arvutiga ja kui silmadevahe ikka julmalt valutab, on ka tööd teha väga raske.Lausa nutma ajab.Noh, midagi pole teha, peab kannatama.
äkki kellelgi on veel mõned nöksud, kuidas peavalust kiiremini lahti saada.Ettepanekud oleks küll teretulnud.
 
line 01. aprill 2005, kl 15.24
samad sümptomid, mida autor kirjeldas ja migreen, mis migreen. silmad kontrollitud ja terved.
 
veel 01. aprill 2005, kl 15.29
kui viitsid mine käi Dr.Schotteri juures konsuldatsiionis, ta peaks oskama öelda kas see valu võib olla silmadest, ise käisin tema juures opil
 
autor mu`le 01. aprill 2005, kl 15.38
Mul on samad miinused! Ma käisin Silmalaseris, kus öeldi, et valu pole silmadest. Lähen veel Fertilitasse ka. Teemantnoalõikuse lasid teha siis? Kui ka silmavalu on peale oppi edasi, saan vähemalt nägemise korda.
 
m. 01. aprill 2005, kl 15.46
Endal on silmad miinuses ja silmade tagant tuikab ja valutab...
Silmaarst rääkis,et see tuleb ülekoormusest.Isegi võib olla silmaõhust.
 
teemantlõikuse 01. aprill 2005, kl 15.56
jah, edu sulle ja loodame et saad peale seda oma valust lahti
 
tark hammas taskus 01. aprill 2005, kl 16.45
kas hambad terved?
minul selgus, et tarkusehammas päris jubedalt lõikab iget ning seetõttu lähebki pool nägu paiste.
teine kord tagumised hambad lihtsalt mädanevad, ei valutagi, kuid ikkagi põletik nii aju lähedal on lausa eluohtlik.
niiet mina soovitaksin hambaid kontrollida.
 
migreenik 02. aprill 2005, kl 16.15
täpselt sama jama parema silma peal,kuskil kulmu ja silma vahel pidevalt valu.Masseerin ja olen leidnud kõrva tagant mingi valusa soone,kui seda masseerin lööb silma taha ja kulmu alla valu ja kui silma juurest lööb kõrva taha valu.Olen auraga migreenik ja silma valu kummitab pea päevast päeva.

Muideks minul on hambad täiesti korras,kuna hambaarst on sõbranna ja seda valu küll hammastega siduda ei saa.
Pigem on ikka pinge,saastatud õhk,väsimus jne.
 
:(( 04. aprill 2005, kl 17.20
sama siin:((

ma ei teadnudki kui paljud migreeni käes vaevlevad:(jube!
 
marko 11. aprill 2013, kl 11.02
tore teada et mul on migreen siis kah.
 
migreenik 11. aprill 2013, kl 11.59
migreen vast jah.. kui ühepoolne, ajab oksele ja valu on selline, et "elada ei taha". Paljud inimesed arvavad, et tavaline pingepeavalu on ka migreen, aga migreen on tegelikult kordades hullem (nagu sünnitusvalu, aga "asi" tahab pea kaudu väljuda :P). Kas sul oli enne peavalu algust nägemishäireid ka (migreeni aura?), kas oli tujukõikumisi, isusid mingite asjade järgi, oled ärritunud ja ei tea, kuidas seda tuju maha saaks, kaelakangust? Tarbisid palju kohvi või punast veini või tsitruselisi? Või on sul teatav periood kuus?

Praegusel aastaajal migreen päris tihe, sest hele valgus toob selle osadel esile. Migreenikutele soovitatakse kanda päikeseprille. Samuti kandke mütsi, eriti sellise kahtlase tuulise ilmaga. Mul on hele valgus üheks suureks süüdlaseks. Keskeltläbi kord-kaks kuus olen siruli. "Õnneks" ennustab aura mul seda ette ja saan neuroloogi poolt kirjutatud sumatriptaani võtta, mis pisut kergendab elu. Soovitan kõigil migreenikutel arsti juures ära käia - on rohtusid ja võtteid, mis aitavad. Kahjuks päriselt ravi ei ole asjale.. ainult kasvav vanus viib hooge vähemaks.
 
kata 11. aprill 2013, kl 15.06
Mul on ka ligi nädal aega uut tüüpi peahäda. Kuklas on pinge, mis lööb kohati ka paremale otsaette. Parema silma tagune on ääretult imelik, pressib kuidagi. Kuklas suriseb. Parem kõrv on ka imelik. Teravat valu kusagil ei ole, aga normaalselt elada ka ei lase. Särtsub ja pressib siin ja seal. Sellist mul pole enne olnud, hakkasin juba endale igasuguseid koledaid diagnoose panema. Peavalutaja olen kogu aeg olnud, aga see kuidagi uut moodi. Vahel on tunne, et pea kohe lõhkeb ja igast august hakkab mingit ollust välja pritsima. Tasuks ilmselt neuroloogi ära käia, aega pakuti juuli kuusse :)
 
marju 11. aprill 2013, kl 15.17
mina saan migreenist lahti tavaliselt 20 minutiga aga on olnud ka valusid, mis on kestnud pea 24 tundi ja nii hullult, et oksendamine, kõhulahtisus ja iiveldus samaaegselt on viinud mõtteni, et tahaks teha enesetapu.
olen siis palunud jumalat ja mida kõike veel.
kuna ma selline et ma jubedalt kardan ravimeid võtta, siis aastaid kannatasin migreenivalud lihtsalt üle.
Vahel võttis aega 10 tundi, vahel 30 tundi.
ja siis kogemata sattus näppu üks venekeelne ajakiri, mis tegi selgeks et pea veresooned mingil põhjusel tõmbuvad kokku. ja pea hakkab meeletult valutama sellest, et veri tungib ikka edasi veresoontesse nagu ennegi ja need peavad siis hakkama normaalseks tagasi laienema. ja see laienemine teebki valu.
mina siis oma lolli loogikaga mõtlesin, et siis kõige parem ju, kui verd satuks pähe vähem kui muidu, et kui ehk vere hulk ei ole nii suur, siis ei pea sooned nii kiiresti uuesti laiemaks minema jne.
igatahes ühe korra proovisin ja nüüd alati kasutan sellist asja - kui migreenivalu on juba jubedaks muutunud, siis katsun ETTEVAATLIKULT hoida pead sellises asendis, et kaelasooned oleksid kinni surutud. seda ei tohi väga tugevalt teha, sest ajul on verd väga vaja. aga kallutan pead natuke haigele küljele ja natuke rohkem tahapoole.
ma ei oska seda seletada. vahel otsin seda õiget asendit terve tunni, kuid kohe tunnen, kui õige asend on leitud, siis mingi 20 minutiga on peavalu kadunud.
olen proovinud käega suruda, aga see ei ole aidatanud.
Mul muidugi kaela radikuliit ka üsna tugev, aga migreen on ikka arstide poolt pandud diagnoos.
enne oli mul aastaid ka migreeni aura, millele järgnes see jube peavalu koos kõige muuga, aga on olnud ka mitmeid kordi nii et aura on, aga peavalu ei järgne.
selle kohta kehitavad arstid õlgu, et võib olla ka nii.
Aga jah, selle kaela kõverdamisega olen tõesti saanud migreenist kiiresti jagu. või mis on kellegi jaoks kiiresti. minule kes ma kannatasin vahel poolteist ööpäeva, on mingi tund-kaks kannatamist naljategu
 
näiteks 17. aprill 2013, kl 22.47
sellised silmamunavalud koos peavalu ja oksendamisega võib koll olla ka silmarõhust. ja see on juba ohtlik variant. alati tasub lasta selliste vaevuste puhul silmarõhku kontrollida.
 
Migreeniki 13. september 2017, kl 13.41
Mul olid kunagi auraga migreenid 1-3 korda kuus, mis kestid ~8 tundi. Ainult tänu allolevatele punktidele sain vähendada migreene kuni 1-2 korrani aastas, needki lohakusest.

Tänapäeval neuroloogidest väga vähesed oskavad kuidagi aidata. Ärge lootke nende peale. Tegutsege ise. Lugege palju ja lugege rohkem venekeelseid artikleid, kuna infot on rohkem.

Selleks, et migreeni vähendada tuleb(mida mina teen ja mis tõesti aitab mul vähendada pingeid):

1) Osta hea arvuti monitori, näiteks: Benq BL2710, kus on blue light filter ja ekraan ei vilgu
2) Ekraani eredus ja heledus panna nulli. Jah, täitsa nulli. Silmad mõne ajaga harjuvad ära ja te näete, et on kergem. Silmi võib olla rikkub veidi mõnede arvamusel, kuid mul kolme aastaga pole midagi muutunud. Ainult plussid. Kunstilist eredust tuleks vältida igal pool. Mobiilid ei ole erand.
3) Alla laadida programm f.lux ja seadistada. See programm teeb värvid ekraanil pehmemaks (punasemaks). Mina panen maximumi. Best.
4) Osta silmadele silmatilgad, näiteks: Systane Hydration.
5) Kui tunned, et migreen lähenemas, siis võtta Triptaane, näiteks Imigrani. Kirjutab välja neuroloog.
6) Istu sirgelt. Hoia oma selga ja kaela. Püüa ennast kontrollida alati. Kuna migreen võib olla ka osteokondroosist (kaela probleemidest). Loe lähemalt vene keelsetest artiklitest: шейная мигрень. Meie mõned arstid pole sellest kuulnudki.
7) Ära maga kõhu peal. Kael peab puhkama magamise ajal. Ehk siis külje peal või selja peal. Püüa ennast kontrollida alati.
8) Võta vitamiine, näiteks: Ocutein Forte (Luteiin + Zeaksantiin), magneesium + B6, ja teised B gruppi vitamiinid ajule.
9) Osta endale prillid blue light filtriga. NB! Silmaarst peab välja kirjutama. Ära otsi Internetist.
10) Osta endale vibreeriv massaažimasin (soojus+massaaž) ja tee iga õhtu massaaži kaelale ~30 min.
11) Liikuda. Näiteks joosta iga õhtu. Füüsiliselt olla aktiivsem, et veri jookseks.

Teed kõik need punktid ära?
Usu mind, mind aitas ja sind aitab kah, kui sa istud terved päevad! 5 aastane kogemus võitlemises migreenidega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!