Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Mis on tsüst?
 
Vee 14. jaanuar 2005, kl 17.24
Kas keegi oskaks kirjeldada millest see koosneb. Kas on vedelikust koosnev? Mädane? Sõlmeline kasvajalaadne? Rasv? jmsg.
 
olen 1 14. jaanuar 2005, kl 18.53
Tsüst on nahaalune muna, mis valmib kaua ning siis selle pigistamisel tuleb sealt mäda. Kui tsüst on suur, tuleks minna kasvõi perearsti juurde, seal eemaldatakse mäda süstlaga. Pisemate tsüstide puhul tuleks lihtsalt oodata ning siis pigistada ära ning siis ok.
 
kata 14. jaanuar 2005, kl 19.05
tsüst on vedelikuga täidetud moodustis, mis võib koosneda erinevatest kudedest, tsüst võib olla näiteks munasarjas ja sellest millisest koest ta koosneb vastavalt sellele saab ta nime
 
jaa 14. jaanuar 2005, kl 20.35
ja võib täidetud olla koe vedelikuga mis segunenud verega või misiganes ollusega mida sinna kogunend on

seee millest Autor: olen 1
Aeg: 01-14-05 18:53
kirjutab on pigem pompoon
 
Vee 14. jaanuar 2005, kl 21.05
Tore, et vastasite, arvasin ise, et see lõppkokkuvõttes ikkagi nagu suur sisemine mädapunn (koeranael, pompoon jne.) igaljuhul siis põletikuline protsess!?
Mida tähendab ultrahelis tulemus "leid normi piires"? Kas see et leiti midagi, aga ei peeta (veel) ohtlikuks, või kõik mis leiti oli OK?
 
heh 14. jaanuar 2005, kl 22.06
Ei ole põletikuline.
 
Vee 14. jaanuar 2005, kl 22.15
Kuidas nii HEH? Kui mileestki tuleb mäda, siis on ju põletikuline protsess, või mis?
 
:( 15. jaanuar 2005, kl 11.36
mul on tsyst lõhkenud ja oioioi kui valus mul oli, enne kui arstile otsustasin minna, kusjuures ma ei teadnud, millest mul sellised valud on, et magada ei saa, töötada ei saa, istuda ei saa... yldse elada ei saa....
antibiootikumidega raviti pärast
 
Vee to :( 15. jaanuar 2005, kl 12.52
Aga kus see tsüst sul oli?
 
inga 04. august 2017, kl 23.01
T
Tere.mulle arst ütles et mul on tsüst põskkoopas,ja et pole ohtlik,kuid tuleb jälgida.Ei teagi kas tunda hirmu või mitte,kuid tunnen peas rõhku silmades ja nina piirkonnas.kuid arst ütleb et see pole tsüstist.
 
Tee 05. august 2017, kl 22.19
tsüstiga ongi nii, et see pole ohtlik seni kuni ta muutub ohtlikuks. See võib juhtuda, aga võib ka mitte. Ja vahel võib tsüst ka lihtsalt kaduda. Sellepärast tulebki jälgida, regulaarselt. Sest kui muutub ohtlikuks, siis tuleb eemaldada/opereerida.
 
Sama siin 28. detsember 2017, kl 16.31
Ühel hetkel tundsin, et astudes ühe jala tald keskelt valus. Vaadates oli näha, et veresoon lõhkenud. Edasisel vaatlusel/katsudes tuntav nagu nahaalune vistrik. Ultraheli näitaski, et seal tsüst. No pole võimalik, valis ikka koha. Traumasid vms. pole, seega miks just seal, ei teagi. Lootus jääb, et midagi hullu pole, kui kirurgi juures saab ära käidud.
 
igasuguseid 28. detsember 2017, kl 23.10
tsüste võib tõesti olla igasuguseid ja erinevates kohtades. Mul on kaks tsüsti neerus, seda näitab ultraheli. Aga nendega ei tehta muud kui et paari aasta tagant tehakse uus UH uuring, et vaadata kas on muutunud. Ja nii juba üle 10 aasta. Ja ei mingit põletikku. Samas oli tsüst munasarjas, mida üsna tihedalt ultraheli uuringus jälgiti. Ise ei tundnud midagi. Kuni pärast üht järjekordset UH teatas arst, et nüüd tuleb see ära opereerida. Ja kui juba lõikamiseks läks, siis lõigati tsüst koos munasarjaga välja. Pärast saadeti väljalõigatud tsüst uuringule ja vastus oli samuti "normi piires" ehk ei midagi halba.
 
muretu 09. jaanuar 2018, kl 09.58
aga põlveõndlas? või on see "muna" nn veenikomu?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!