Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
jooditinktuur
 
mer 13. august 2010, kl 22.54
kas jooditinktuuriga saab ravida joodi puudust organismis?
 
oeh 13. august 2010, kl 23.36
kindlasti mitte. Kuidas sa tead, et sul just joodipuudus on? Seda on ju organismis suht vähe vaja, kuigi tema puudus tekitab probleeme. Kui sa kardad, et puudus on, tarbi jodeeritud soola. Kui sul selle puudus diagnoositud on, siis on olemas jooditabletid. Aga joodi leidub näiteks ka merekalades.
 
kah küsimus 14. august 2010, kl 12.47
ma proovisin ka joodi 5% lahusega. tegin kaelale paar triipu joodiga. tunnikese pärast olid triibud kadunud. see tähendab, et on joodipuudus.
ja sümptomid on ka nagu oleks joodipuudus, väsimus on kogu aeg peal. kaela ümber on tekkinud 2 rõngast. kusjuures 2 a tagasi neid veel ei olnud. :S kilpnääre on üleval, käega katsudes on kohe tunda!!
kas ma saan seda ravida keha joodilahusega edasi määrimisega? või peaksin apteegist jooditablette vms vaatama?
 
oeh 14. august 2010, kl 13.47
mis diagnoosivõtted? Kas sa selle peale ei tulnud, et ehk sa higistasid kaela pealt selle joodi lihtsalt maha.
Kui kahtlustad, et kilpnääre haige, mine perearstile ja lase vereproov teha. Ärge tegelege omaalgatuse korras kõikvõimalike lollustega. Pudelis müüdav jood on desinfitseerimislahus ja söövitava toimega, paljud inimesed on joodile allergilised. Kui sellist asja hakkate sisse jooma, lõpetate söögitoru haavanditega ja allergia korral kõritursega.
 
aga 14. august 2010, kl 14.10
Oeh, ega seda siis puhtalt võeta, võetakse paar tilka klaasi veega.
Allergiaga muidugi ei tohi.
 
kah küsimus 14. august 2010, kl 14.16
ega ma seda sisse ei ole võtnudki. paki peal on kirjas, et ainult välispidiseks kasutamiseks. aga seda võib siis sisse ka võtta, klaasi veega??? kas see aitab joodipuuduse korral?? plaanin ka toidulisandeid võtma hakata. millised oleksid kõige paremad?
arsti juures vaevalt, et miskit tarka öeldakse. alles hiljuti käisin, vereproovist ei leitud mitte midagi.
 
aga 14. august 2010, kl 14.48
miks sa üldse arvad, et sul joodipuudus on. Ja kas tehti selline vereproov, mis näitab ka kilpnäärme ala- või ületalitlust? Palu, et arst teeks sellise proovi, mis ka neid näitajaid kajastaks.
Ole hea ja palun loe http://www.kodutohter.ee/arhiiv/200703/main3.html
 
nõu 14. august 2010, kl 14.59
Proovi saab teha ka arstile minemata, jooditinktuuriga teha kilpnäärme kohale rist, kui see kiirelt kaob, siis on tegu kilpnäärme häirega e. alatalitlusega, kui jääb püsima pikaks ajaks, siis on see korras ega vaja ravi. Seda õpetas mulle muide arst!
 
aga nõule 14. august 2010, kl 15.18
ma soovitaksin ka sinul lugeda seda artiklit, mille lingi ma andsin.
 
nõu 14. august 2010, kl 23.10
Mul pole mõtet seda lugeda, kuna kahtlustasin ka endal kilpnääret, siis selle Pasti juurde ka kohe läksin - ei leitud midagi, kuigi tehti kõikvõimalikud analüüsid, ka hormonaalsed, ja sain UH-s veel sõimata, et miks raiskan asjatult nende aega, kui kõik on korras, kästi psühhiaatri juurde minna....vastik kogemus!
Ja veel, et "mitte raisata arstide kallist aega", siis võib proovi jaoks teha ka need triibud taldadele, kui kiirelt kaovad on joodipuudus!
 
ja 15. august 2010, kl 13.20
sinu triipude vedamine jalataldadele on siis usaldusväärsem diagnoosimeetod kui ultraheli, hormonaalsed ja muud analüüsid?
 
abi ja nõu 15. august 2010, kl 15.54
Apteegis leiduvast valikust on parimad "Healthilife" firma "Sea kelp" tabletid. Sisaldavad piisavas koguses joodi, pikemaajalise puuduse kompenseerimiseks pead ilmselt üsna mitu purki järjest ära tarbima. Selline puna-valge pakend. Vaata raviminfo.ee, kus apteegis müügil.

Kaelale jooditinktuuriga triipude tõmbamine on väga usaldusväärne joodipuuduse tuvastamise vahend ja mingi higistamine seda triipu sealt ära ei kaota. Mäletan, kui mul mingi pisiopi eel nahka joodiga puhastati ja need tumedad laigud seal ligi nädala püsisid. Kui triip kaob vähem kui 24 tunniga, on tegemist joodipuudusega. Võid rahulikult ka tablettide võtmisega paralleelselt neid triipe kaelale tõmmata, võimaliku liigse joodi pissid lihtsalt uriiniga välja. Lisaks võiksid igati vältida soja - see on kilpnäärme tööd tugevalt pärssiv toiduaine, mida tänapäeval igale poole topitakse ja mistõttu ka kilpnäärme alatalituse diagnoos üha sagedasem on.

Teine hea kilpnäärme alatalituse tuvastamise meetod on hommikul ärgates voodist tõusmata temperatuuri mõõtmine. See ei tohi olla alla 36,7.

PS. Skeptikud võiksid uurida, palju jaapanlased toiduga joodi saavad. Päevas. Tegemist on maailma pikaealisema ja väikseima vähki haigestumisega rahvaga.

Joodiallergia on minu jaoks sama müstiline nähtus kui naatriumi-, kaaliumi-, kaltsiumi- või mistahes muu sarnase eluks vajaliku aine allergia.
 
no 15. august 2010, kl 16.41
jood (see pudelikeses müüdav) on muuseas vägagi tugev allergeen. Olen näinud last, kes selle tulemusel anafülaktilise šoki sai. Muideks, jaapanlased saavad tõenäoliselt oma joodilaksu mereandidest ja sushist ja merikapsasalatist. Mis takistab meie inimestel neid tarbimast, et ollakse valmis suisa jooditinktuuri sisse jooma?
Ja üldse, mis uus hullus nüüd jälle lahti on läinud - joodihullus? Alles te jõite omale peroksiidi sisse...
 
see 16. august 2010, kl 19.06
to no
eestis ei müüda eriti seda merikapsast, rääkimata siis veel külakolgaste maapoodidest. seal vedeleb mõni mädanenud banaan leti peal ja merikapsast võid ainult und näha. jooditinktuuri saab aga igast apteegis. ja pole see midagi odav, 30 kr maksab 50 ml jood.
 
no 16. august 2010, kl 22.36
kes mere läheduses elab, leiab seda merikapsast ka Läänemere äärest. Ja seda merikapsast on ikka enamikes vähegi suuremates kauplustes. Kui muud mitte, siis konservina ikka. Ja külmutatud merehulguseid leidub ka.

ja copipasta artiklist, mida enne linkisin
Rohkesti joodi on piimas, piimatoodetes ja munas – seetõttu ei tohiks unustada eriti lastele neid anda. Samuti saab palju joodi kalast, eriti merekaladest. Ka rohelised taimed, spargel- ja teised kapsad, annavad suhteliselt palju joodi. Sellepärast peaksid eriti teismelised sööma taimseid asju, mitte ainult rafineeritud toitu.

Palun, ärge seda jooditinktuuri küll sisse jooma hakake.
 
joodi foobia 17. august 2010, kl 19.36
Mina arvan, et tänapäeval valitseb mingi üldine "joodi foobia". Uurige palun, palju on tänapäeva inimese sissesöödava broomi ja fluori kogus kasvanud võrreldes saja aasta taguse ajaga. Vihjeks võin öelda, et tasakaal on kaldunud joodi poolelt broomi ja fluori poolele. Neil elementidel puudub igasugune bioloogiline roll, samas kui joodi vajab iga rakk kehas ning palju suuremas koguses kui RDA (soovitatav päevane norm - 150mcg). Lisaks on broom ja fluor suurema elektronegatiivsusega - bromiidi ja fluoriidi ioonid hakkavad jodiidi ioone asendama/välja vahetama.

Oluline on suurt kogust joodi tarvitades tarvitada palju soola: joodi kontsentratsiooni tõustes plasmas suureneb broomi ja fluori eritumine ning Cl- ioonide piisav kogus takistab nende tagasiimendumist uriinist verre. Samuti tuleks vaadata, et tarvitataks piisavas koguses antioksüdante ja magneesiumi, sest joodil on mõningal määral oksüdatiivne mõju.

Uurimused üle-normi-joodi-doseerimise kohta: http://www.optimox.com/pics/Iodine/opt_Research_I.shtml (ing. k).

Tarvitan ka ise joodi (tinktuuri kujul). Kogused jäävad vahemikku 6-30mg (see on siis 40-200x suurem kogus kui RDA/soovitatav päevane norm). Kuuri alguses olid tugevad bromiidi mürgistuse nähud, kuid need on nüüdseks kadunud ning enesetunne läheb aina paremaks.

NB! Ei soovita kellelgi sellist kogust joodi tarvitada. Igaühel on võimalik uurimistööd teha ning seejärel ISE vastav otsus teha.
 
mann 18. august 2010, kl 17.03
mul on kilpnääre suurenenud, kas see võib olla joodi puudusest?
 
k 18. august 2010, kl 18.08
Ajendatuna 19.36 postitusest.
Ühtaegu naljakas ja kurb on, kui keemias ja füsioloogias tume inimene on mingitelt veebilehelt midagi kokku lugenud, usub seda kriitikavabalt ja hakkab seejärel veel teisigi õpetama...

"Uurimistöö" saab olla vaid niivõrd hea (või kehv), kui head (või kehvad) on uurimistöö aluseks olevad allikad.
 
ah 18. august 2010, kl 19.05
inimesed on uskumatult varmad omaenda tervisega eksperimenteerima. Las nad siis teevad seda. Kes pistab kahe suupoolega GNLD toidulisandeid, kes joob peroksiidi, kes joodi, kes uriini, kes noni mahla, kes peab ekstreemdieete.
Lasku käia, mis see peaks teiste asi olema, sest ühtegi vastuväidet sellised inimesed ju ei kuula. Mida keegi "sensitiiv" kuskil ütleb, seda ka kriitikavabalt järgitakse.
 
ke 29. juuni 2011, kl 12.03
Olen üle 50.ja minu vanaemal oli kilpnäärme haigus ja mäletan, et ta võttis igal hommikul 3 tilka jooditinkturi -koos piimaga, mitte veega. Ja ei teaks, et oleks mingeid häireid või söögitoru põletamist. Vähemasti ei teinud kilpnääre talle hiljem enam probleemi.Miks küll ei usuta meie esivanemate pärimusi?
 
toidulisand 30. juuni 2011, kl 13.41
Ikka see väsimus. Oli joodi puudus.
Kasutan GNLD MULTI vitamiini/mineraalide complexi, saan 75% joodi , tsingi ja vase pävasest vajadusest ja erinevaid vitamiine - A,C, D, E ja mitut erinevat B.
 
ikka vaja ise vusserdada 30. juuni 2011, kl 18.24
mis kuradi rahvameditsiinitarkusi siin küll jagatakse. kilpnäärme saate väga edukalt vussi keerata sedaviisi eksperimenteerides. kui vereanalüüs näitab, et hormoonid on korras, siis järelikult ongi korras ja viga on kusagil mujal. mingi debiilikute akadeemia siin. uurige parem kusagilt, kuidas oma logisevad kruvid kinni saab keerata
 
. 30. august 2011, kl 16.44
Isegi minu vanaema juba teadis et saab jah jooditriipude nahale tõmbamisega teada kas kehas on joodipuudus või ei. Kui 12 tunni jooksul ei ole mingit jälge nahale kantud joodist, siis on joodipuudus.
Ja seda ütles talle ka arst.

Ja ma ei tea tõesti kas on üldse vaja mingit arsti kes kinnitaks seda, mida niigi ise tunned kehaliselt? Lääme meditsiinis on olnud palju juhtumeid kus inimene kukub kokku ja arstid laiutavad käsi ka siis kui inimene juba surnud on. Palju asju ei avastata aparaatidega ja igast ultrahelidega. Igal inimesel on oma looduslik tasakaal organismis ja see et analüüse ja teste tehakse mingite üldheakskiidetud norminäitajate piires, ei tähenda, et ei ole probleemi.

Jõudu, Jaksu.
 
ssss 21. mai 2016, kl 22.08
Selle 5% joodilahuse joomine ei tohiks olla kuidagimoodi ohtlik, sest sisaldab järgnevat: dest. vesi, 96% sisaldab etanooli ning kaaliumjodiidi ehk joodi. Nii, seletage nüüd ära, miks seda päevas paar tilka suu kaudu võtta ei tohi? 1ml sisaldab 50mg joodi. Minge nüüd apteeki ja vaadake mis hinnaga ning mida müüakse seal. Mingisugune vetika jura joodi sisaldusega 0.135mcg! maksis 5 euri 90 tabletti. Võttes paar tilka lahust, saab kordades suurema koguse.
Endal vaja lühiajaliselt suuremat kogust joodi, et saaksin välistada joodi puuduse.
Targemad võivad aga parandada või vastu vaielda, miks ei tohi juua.
 
kullerkupp 21. mai 2016, kl 22.52
kui vene keelt loed, siis http://www.e-reading.club/chapter.php/129285/32/Dzharvis_-_Med_i_drugie_estestvennye_produkty.html
 
sss 22. mai 2016, kl 11.54
Sellest tekstist sain ma aru, et juuakse, kuid seal oli tegemist Lugolsi tinktuuriga, mis sisaldab 96 & destilleeritud vett alkoholi asemel.
 
Vastab endokrinoloog MARJU PAST 23. mai 2016, kl 02.19
"Inimestel on kilpnäärmega seoses muidki uskumusi. Näiteks määrivad mõned joodi käe peale ja usuvad, et kui jood sealt plekki jätmata ära imendub, siis järelikult on joodipuudus – kilpnääre võttis kõik joodi naha pealt ära. Ka see rahvatarkus ei pea paika."

http://www.kodutohter.ee/kilpnaare-tookorda/
 
küsimus 15. jaanuar 2018, kl 13.47
mitu tilka tinktuuri sa igapäevaselt tarbid?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!