Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
veenilaiendite operatsioon
 
Catikas 01. jaanuar 2011, kl 22.26
Olen veidi pabinas. Kohe-kohe seisab ees veenilaiendite operatsioon. Arst eriti midagi ei selgitanud, ütles ainult, et tehakse päevakirurgias. Kellel värsked kogemused, ehk selgitaksite veidi, kuidas toimub ja kuidas taastumine? Tänan.
 
mures 01. jaanuar 2011, kl 22.31
Kuidas sellisele opile pääseb?
 
ingel 01. jaanuar 2011, kl 23.41
mina olen 3x kàinud. 2x on tehtud yldnarkoosis, yhe korra kohaliku tuimestusega. Seda viimast varianti kyll enam teha ei laseks. Valus kyll polnud, aga sàilinud on puutetundlikus, vàga ebameeldiv tunne ja pàrast valutas ka jalg rohkem
Yldnarkoosist àrgates oli natuke kehv tunne, aga ei tundnud valu ei pàrast oppi ega ka hiljem.
Kohe sama pàeva òhtul làksin ise wc-sse, jàrgmisel pàeval juba kòndisin pàris korralikult
Pole vaja hirmu tunda, ka kohalikus narkoosis oli valu pàrast suht talutav ja peale valuvaigisti vòtmist oli enesetunne vàga ok. (Ainuke mis hàiris, oli teadvusel olek opi ajal)
Usu, kòik làheb hàsti, arst oleks vòinud muidugi natuke rohkem seletada.
Kòike head ja ole tubli!
 
Catikas 01. jaanuar 2011, kl 23.50
Suur tänu Sulle ingel. Arsti seletus piirdus tõesti ainult sellega, et lõikus toimub päevakirurgias. Nüüd tean vähemalt midagigi.
 
to mures 01. jaanuar 2011, kl 23.54
Opile pääseb kas oma raha eest ilukliinikutes või võtad perearstilt saatekirja vasoloogile. Kui vasoloog leiab, et vaja lõigata, paneb su opi järjekorda. Mina oodanud 1a.2kuud ja nüüd 6.jaan. minek.
 
Dok 02. jaanuar 2011, kl 20.37
Päevakirurgias tähendab seda, et hommikul haiglasse, ja õhtul koju, kui narkoosist oled üles ärganud ja pea selgeks saanud. Seda ikka õeldi, et 6 tundi ennem juua ja süüa ei tohi, ka mitte nätsu närida ja suitsu tõmmata. Reeglina tehakse op üldnarkoosis, ja pärast ärkad üles ning tavaliselt saad kohe ka kõndida. Kui iiveldama hakkab, siis ütle kindlasti, selle vastu on rohtu.
 
klemm 02. jaanuar 2011, kl 21.06
mul värske kogemus: tehti seljasüstiga, mis oli jah suht ebameeldiv kogemus, aga samal päeval sai koju. mul on 3 sisselõiget ja haiguslehel ca 2 nädalat, niite alles lähen välja võtma, siis ta vaatab, kas pikendab kodusolemiseaega.
taastumine on kindlasti individuaalne, mul oli esimene õhtu jalg tuim ja jääkülm, sipelgad jooksid aegajalt, aga see kõik on normaalne ja juba hommikuks hakkas "elu" tagasi tulema.
ülepabistada pole vaja, haiglas on terve brigaad inimesi, kes igal hetkel su eest hoolitsevad ja pealegi, see asi saab üsna ruttu mööda, sest opp ise ei kesta kaua. Kõige rohkem lähebki aega sellele, et vahetult pärast oled veidi aega ärkamisruumis ja peale seda puhkad palatis (tuuakse ka süüa) ja kui arst on su üle vaadanud, siis juba enda enesetunde järgi võid hakata end ära sättima.
 
catikas 04. jaanuar 2011, kl 10.23
Miks on seljasüstiga ebameeldiv kogemus? On see siis tõesti üldnarkoosist nii palju halvem? Mulle öeldi eile, et tehakse ka seljasüstiga.
 
klemm 04. jaanuar 2011, kl 11.31
see on ebameeldiv, sest ta ehmatab veidi. valus nagu ei ole, aga sind pannakse looteasendisse, hoitakse pead ja põlvi kindlalt keha vastas ja kui ta nõelaga tabab seda õiget kohta, siis võib lihtsalt kergelt võpatada.
 
f 04. jaanuar 2011, kl 12.00
mind küll ei pandud mingisse looteasendisse, istusin opi laual, jalad kõlkusid üle ääre, kummardasin natuke ettepoole ja tegi ära, mitte midgi ei tundnud!
 
klemm 04. jaanuar 2011, kl 12.07
novot, kui süsti tehakse ka veel mitut moodi, siis pole vajagi muretseda, vbla on sul samamoodi nagu eelmisel kirjutajal (huvitav, mille kuradipärast nad mind siis seal väänasid...)
 
Dok 04. jaanuar 2011, kl 12.33
Üldnarkoosis on alati parem, sest siis on kõik näitajad paremini kontrollitavad. Ediduraal-või spinaalanesteesia puhul ei tea kunagi, kuidas organism sellele reageerib, mõni ei kannata seda kohe üldse. Üldnarkoosis magad nagu lapsuke, ärkad üles, mingit vastikut mälestust sellest kuidas sind nõeltega torgitakse jne sulle ei jää. Seljasüstiga oled kogu protseduuri ajal ärkvel, ja kuigi sa valu ei tunne, siis puutetundlikkus ikka jääb, ja see on ülivastik tunne, kui tunned, aga liigutada ei saa. Milleks ennast nii piinata? Aga kui arst arvavb, et seljasüst siis seljasüst, kuigi mina soovitan üldnarkoosi.
 
silesäär 04. jaanuar 2011, kl 14.57
Sai ka kunagi jalalt veene vähemaks võetud.Tehti alakeha tuimestus ja polnud häda midagi.Kõige tähtsam on pärast.Siis peab sul olema ümber jala elastikside,mis jalal naha ilusti siledana hoiab et nahk krobelisena ei jää pärast kinni kasvamist.Ma hoidsin paar kuud sidet ümber ja jalg on ilus sile.
 
catikas 04. jaanuar 2011, kl 17.23
Suured tänud kõigile, kes viitsisid muljetada. Mul hakkas kohe tunduvalt kergem.
 
Dok-ile 04. jaanuar 2011, kl 20.11
kuidas sa saad nii rääkida ja soovitada?
iga inimene reageerib individuaalselt üldnarkoosile. mina näiteks oksendasin ja öökisin 10 tundi järjest neoonrohelist sappi, õmblused rebenesid ja veritsesid, tahtsid lahti tulla. see oli kohutav.
mõni tõesti magab ja näeb und. see on individuaalne.
ei saa üldistada ja rääkida sellest nagu reeglist.
 
klemm 05. jaanuar 2011, kl 11.32
alakeha tuimestamisest veel niipalju, et vähemalt mina ei tundnud opi ajal muffigi, isegi midagi aimatavat mitte.
 
Keskealine 05. jaanuar 2011, kl 14.50
Mul mitu oppi olnud, ka veenilaiendite oma kümme aastat tagasi üldnarkoosis. Huvitav on see, et peale mõnda suurt oppi pole oksele ajanud ja vahel jälle peale väiksemat oppi olen ka sappi öökinud, näiteks peale konisatsiooni, mis on keisriga võrreldes ikka väike lugu.
 
klemm 05. jaanuar 2011, kl 16.25
aga mul selline küsimus, et millal eemaldasite need väikesed plaasterribad haava peal? mäletan, et arst ütles, et need võivad jääda, kui pealmise plaastri 3 päeva pärast ära võtan... aga eks ma olin nii ähmis pärast, et unustasin küsida, kas ma võin nad siiski mingi aeg ise eemaldada, kui nad hakkavad lahti tulema
 
Vita Vita 23. märts 2016, kl 16.20
Vitaclinikas teostavad veenilaiendite operatsioone 2 spetsialisti Dr. Bekeris ja Prof.Vilkevicius,järjekord ei ole pikk.
 
drona 15. jaanuar 2018, kl 09.38
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!