Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
meniere haigus
 
sofi 26. august 2011, kl 16.59
jagage kogenusi, kuidas selle haigusega toime tulla? pearinglus ja iiveldamine tuleb ja läheb.on paar päris hullu korda olnud, siis jälle vahe vahel ja kõik kordub. võtan betaserci, eriti nagu ei aita. huvitaks rohkem inimeste kogemused, kelle sama häda. mis võimlemisharjutusi teete jne? kuidas oma tööeluga hakkama saate?
 
Ei 26. august 2011, kl 21.36
oska seisukohta võtta,kuna pole sellenimelisest haigusest kuulnudki.Ehk räägiksid lähemalt.
 
anna 26. august 2011, kl 23.25
Minule aitab see kui ma viin ennast päevas mitmeid kordi sellesse olekusse et pea käib ringi. mind ei aita tabletid kuna on uuritud et mul see trauma tagajärg.
 
kaia 27. august 2011, kl 10.23
Betasercist pole pea kellelgi erilist tolku olnud, see rohkem nagu libaravim. Kui raha palju ja kangesti loodad, et aitab, ehk suti aitabki.

Foorumitest otsides soovitatakse loobuda soolast. See olevat tõesti paljudele kasuks tulnud. Aga ma ise ei tule sellega toime, vist pole see M-tõbi veel nii kaugele läinud. Ja eks see sool ole kuskile ka omamoodi kasulik. Seepärast soovitan soola tarbimisega suti siiski tagasi tõmmata, teiste kogemused näitavad, et tuleb kasuks.

Teine asi, mida soovitatakse, on juua piisavas koguses vett. Vot see on see, mida ma ka püüan järgida ja vist on tõesti abiks, ise vähemalt tunnen nii.

Võimlemisele ära väga palju looda, see on paljudel olemise halvemaks teinud.

Aga üldiselt M-tõvele ravi pole, see laseb kuidagi elada, aga sellega sa ka sured. Katsu ta enda jaoks kuidagi talutavaks teha.

Üldiselt on õpetatud, kuidas peaks inimene tegutsema, kui tal on diagnoositud meniere`i sündroom.
Tähtis on õppida tundma haiguse iseärasusi ja kõigepealt peab inimene leppima tõsiasjaga, et tal tuleb järgida üsna mitmeid piiranguid. Tal tuleb kindlasti:
a) loobuda alkoholist, tubakast, kangest kohvist ja teest, gaseeritud karastusjookidest;
b) tarvitada vähesoolaseid toite;
c) vältida ülepingutusi, niihästi füüsilisi, kui ka psüühilisi;
d) võimaluse piirides vältida stressi;
e) mitte jätta uneperioode liiga lühikesteks;
Peale selle peab iga inimene jälgima oma enesetunnet, et teha kindlaks, mis talle sobib või mis tekitab sarnaseid nähtusi. Meniere`i sündroomiga võib elada, kuid temaga peab lakkamatult arvestama.

Eks ta raske ole aga püüa hakkama saada.
 
ssss 27. august 2011, kl 10.40
Soovitan homöopaadi poole pöörduda, kallis on aga ilmselt ainuke asi, mis aitab.
 
sofi 27. august 2011, kl 11.40
tänud vastajatele, Anna, kas sa tööl käid? kui jah, siis kuidas sa sellega toime tuled? ise olen paar korda töö juures kokku kukkunud. aga päris koju ka ei taha jääda, vahel on ju selged päevad... ja rahalises mõttes ka ei ole võimalik. soola kohta küsin ka, et millist soola tasuks siis tarvitada? no vähendan soola toitudes küll, aga millist üldse kasutada?
 
Heinar Kudevita 24. jaanuar 2018, kl 10.11
Kahjuks ei aita ka see variant, sest enamasti on homöopaatilised ravimid platseeboefektiga ehk siis põhinevad inimese usul.
 
Heinar Kudevita 24. jaanuar 2018, kl 10.13
Eesti tegutseb Eesti Tinnituse ja Meniere`i Ühing, kust võib saada vastuseid oma küsimustele. Ühingu kodulehe leiate siit
http://meniere-haigus.simplesite.com
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!