Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Ei saa rögast/raginast lahti
 
kädi 15. mai 2008, kl 00.14
Olin bronhiidis, köhisin algul kinnist köha nagu hobune. Köha läks pärast kuuajalist põdemist ja köhimist lahti, hakkas röga tulema aga see kestab siiamaani. Mul tuvastati ka kopsuklamüüdia antikehad ja siis mycoplasma omad ka. Sõin kangeid antibiootikume, nime ei mäletagi, mingid 500se kangusega.
Arst kuulas, ütles, et väike krõgin on kopsu alaosas, lasi teha kompuuteruuringu, sest kopsuröntgen ei näidanud mingeid iseärasusi.
Praegu tarvitan PROSPAN-i siirupit (2xpäevas, H ja Õ), et teeks bronhid lahti ja röga saaks välja tulla. Arst määras ka Salbutamol-i siirupi, aga see tekitab jalgades ja kätes värinaid, justkui oleks mdagi ülirasket kandnud ja siis lõppemisest väriseks. Tund aega kestab selline paha tunne, ei saa võtta seda rohtu. Paar päeva võtsin, muid muutusi ei märganud peale selle jõuetustudina.

Kuidas ometi rögast lahti saada?
Seda ei tule palju, aga see on seal kopsus ja rägiseb, vahel tuleb midagi välja ka, aga ikka rägiseb. Tundub, et see pole ka vana kraam, sest kui oleks vana, siis läheks roheliseks ja saaks juba ota ka, aga see on valkjaskollakas ja tihe - kardan, et seda tekkib seal juurde.
Kopsus on selline paha tunne, nagu oleks kogu kops seest ära seenetanud.
Sügavalt väljahingates tekkib ebamugavustunne kopsus. Valus ei ole, õhk tuleb kopsust sügavalt välja hingates imelku heliga. Mitte selge vihinaga nagu varem, vaid raskendatult, ei vilise ka on selline imelik vileta heli. Raske kirjeldada.

Arst soovitas hingamisharjutusi, et puhun kõrrega õhku veeklaasi. Pidavat bronhidele hea olema.

Hirm on, äkki mul on tekkinud mingi kole krooniline haigus. Ma ei ole varem kopsuhaige olnud rohkem, kui lapsepõlves põdesin korra kopsupõletikku, astmat ei ole, suguvõsas ka ei ole.
Reedel saan kompuuterdiagnostika uuringu vastuse. Siis selgub kogu tõde. Ma nii väga kardan halba diagnoosi, sest olen kaua köhinud ja tunne kopsus ja hingates pole päris hea. Õnneks ei ole mul palavikku ja ei valuta kusagilt. Arst ütles, et põletikujäägid rögana on bronhis ja võib olla, et sealt, kus krägiseb, on bronh tiba kinni ja röga ei pääse välja. Selle avamiseks ka see Salbutamol aga ma ei talu seda :(

Palun andke nõu, kuidas röga lahti saada, mida olete teinud või tarvitanud? Eukalüptiaur hakkab vastu. Võib-olla oskab keegi midagi efektiivset soovitada. Äkki peaks värskes õhus kiiremat kõndi tegema, et bronhid tööle saaks, võimlema, joogaharjutusi tegema? Peab ju olema midagi, mis tervisele tagasi aitab.

Hästi hirmul ja murelik Kädi
 
just 15. mai 2008, kl 03.00
Mul oli sama jama pool aastat aga nagu sooja kliimasse nädalaks läksin, nii alguses läks hullemaks aga siis kadus, praegu soodusreisid pakkumisel, kui saad käi korraks ära, aitab küll.
 
Kädi 15. mai 2008, kl 09.25
Eks see on hea mõte muidugi, aga ma lõpetan ülikooli ja ei saa enne minna, kui alles juuni keskpaigas - eksamid pidevalt.
Mõtlesin juba siis, kui köha lahti läks, et peaks kliimat vahetama, aga kool ei lasknud minna. Tahaks ikka õigel ajal lõpetada.

Vaatsin, et vahemeri on veel üsna külm 16-17 kraadi. Kui minna, siis tahaks ikka soojas vees end jahutada ka, kui õhk väga palav. Paar aastat tagasi käisin juuni algul Türgis Marmarises, siis oli meri soe. Õhk oli päeval ligi 40 kraadi. Hea kliima oli. Siis läksime emaga, sest tema vajas kliimavahetust. Võttis suure nutsu ravimeid kaasa: küll vererõhu jaoks ja südame jaoks ja kõrvetiste vastu jne. Mitte midagi ei läinud tal vaja.

Aga kuni ma veel kodus olen, pean siin oma rögast lahti saama.
Arst "ähvardas" bronhoskoopiaga, kui rögast lahti ei saa, siis tuleb uurida bronhe seestpolt ja võtta bronhi seest analüüsimaterjali jne. Ma ei talu mingied ekstreemseid uuringuid - kopsusonde ntx. Kompuuterdiagnostika on väga humaanne viis sisemise uuringu läbiviimiseks. Loodan, et seal on ka kõik näha ja loodan ka, et vastus ei ole ehmatav.
 
oli abi 15. mai 2008, kl 12.12
Vaata www.mirra-luxe.ee lehelt tooteid.Seal selline toidulisand nagu Miranda 3 kopsu-bronho kompleks,Meie perele igatahes aitas.Kadus igasugune röga ja köha vaev.Aga eks ta aega võtab.
 
kädi 15. mai 2008, kl 12.33
Aitäh. See leht on kuidagi halva avanemisega - ei ole võimalik toodet vaadata (mida sisaldab jmt).
 
astmaatik 15. mai 2008, kl 13.02
Salbutamol on bronhilõõgasti, röga vastu see nagunii ei aita,

Teelehe ja/või paiselehe õitest tee. Viimast ei soovitata väga pikka aega järjest kasutada.

apteegist ACC200 on ka rögalahtisti, kindlasti oskavad apteekrid veel vahendeid soovitada.
 
kissu 15. mai 2008, kl 15.15
tead, minu emal, kes on 76-aastane, avastati peale pikka rögistamist ja köhimist selline asi, nagu kopsu hallitusseened... pole kuulnudki, et sellised asjad ka olla võivad. ja nüüd on talle pulmonoloogi poolt määratud tabletid ning mingi inhalaatoriga ravim. seega - alati tasub põhjalikult uurida!
p.s. aga mina ise olen kroonilist bronhiiti aastaid põdenud ja rögast olen alhti saanud ainult bromhexini tablette võttes (need on käsimüügis). siis tuleb röga kõhides ilusti kurku ja pole muud kui välja sülitada. kuni enam pole midagi, mis üles tuleks.
 
Anna Banana 15. mai 2008, kl 15.35
Mina võtan Bromhexine'i tablette 8mg-seid 2 tk korraga. Alati on ilusti aidanud ja mõjuvad kähku ka. Neid soovitas mulle arst, kelle juures käisin bronhiaalastma murega. Salbutamoli ja Ventolini kasutan kah, aga see on muuks otstarbeks. Kui vaja röga lahti saada, siis ikka bromhexine ma arvan.
 
Kädi 15. mai 2008, kl 16.24
Aitäh, ma proovin siis bromhexini, kui käsimüügis.
Mulle on tehtud rögaanalüüs, siis kui röga lahti läks ja vastuses oli kirjas:
Hemofilus influenza
Hemophilus influenzae massiivne kasv.
Tulemus Candida albicans.

See on ka mingi seen, mis elutseb inimese organismis, kuid kui vohama hakkab, siis põhjustab paha. Ma uurisin välja ravaimi nime, mida ma võtsin, selle toimeaine oli clarithromycin (kirjapildis pole kindel). Seda ravimit võtsin enne röga analüüsi.

Internetist leidsin selle bakteri kohta järgmise jutu:
Candida albicans seen elutseb normaalsetes tingimustes soolestiku ja kuseteede limaskestal.

Seen võib hakata vohama ning tungida teistesse keha organitesse. Candida seene liigset kasvu soodustab immuunsüsteemi nõrgenemine, haigused, mõnede ravimite (näiteks antibiootikumide, analgeetikumide, glükokortikoidide) kasutamine. Organismis levides, eritab candida seen mürkaineid ning antigeene, mis tekitavad allergilisi reaktsioone, koormates immuunsüsteemi. Samuti väheneb organismis eluliselt tähtsate ainete hulk. Inimene ärritub kergesti, on närviline ning väsib kiiresti.

Nii, et on vaja kindlustada soolestiku loomuliku mikrofloora ja candida seene vaheline tasakaal.

Täiesti kole bakter :(
 
ja 15. mai 2008, kl 19.57
candida on sama seen, mis põhjustab tittede keelel seda valget kattu(soor) ja naistel tupes seenhaigust(kohupiimataoline eritis siis).
 
Aga 15. mai 2008, kl 20.07
selliseid asju ravitakse välismaal juba aastakümneid HINGAMISEGA. Tervistava hingamise tehnoloogiaid on välja töötatud juba üle kolmekümne, kuid alusbaasiks on neile Buteyko hingamine. Ülevaate saate siit: http://www.zone.ee/silicium Eesti astmaatikud võivad siin juba rohtude tarbimise lõpetada ja Soome ravile minna, sest ka Soome on lõpuks avastanud Buteyko hingamise tohutu mõju tervisele: http://www.astmapysakki.fi/index.html
 
But(eyko) 15. mai 2008, kl 22.13

Buteyko-menetelmä ei ole korvaava vaan täydentävä astman hoitomuoto.

Lääkityksen muutoksista on siis aina keskusteltava hoitavan lääkärin kanssa. Esim. hoitavan lääkityksen lopettaminen liian aikaisessa vaiheessa heikentää Buteyko-menetelmän tehoa, sen sijaan avaavan lääkityksen tarve pienenee harjoitusten avulla erittäin lyhyessä ajassa.

Seega hingamist võib õppima minna (see on efektiivne ja kahjutu ja ei ole ka kulukas), aga ära kutsu ülesse inimesi ise oma ravi lõpetama.
 
Kädi 15. mai 2008, kl 22.45
Aitäh, see on väga huvitav sait. Palju uut ja mulle seni teadmatut informatsiooni. Joogahingamisega on nii, et seda ilma juhendamata ise õppida on raske. Minule tundus, et see on terve teadus! Algul on kindlasti vaja juhendamist ja hiljem, kui ollakse selle sisse kasvanud, saab seda õiget hingamist iseseisvalt juhtida nagu vaja.

Seda ma olen ka arstilt kuulnud, et tuleb hingata sügavalt sisse ja siis hoida hinge kinni ja siis läbi kitsa suuprao järkudena või aeglaselt välja puhuda. Ha hästi oluline on sel ajal kõhuhingamine.

Mul tekitab sügav väljahingamine kohutava köhahoo ja bronhides on ebamugav tunne - nagu oleks värvilõhna sisse hinganud (see justkui õuhkab ja ärritab).

Oeh, kui ma leiaksin omale selle õige meetodi, kuidas ennast õigesti aidata. Et midagi valesti ei teeks ja et sellest ka tõepoolest kasu oleks.

Täna näiteks käisin mere ääres ja jalutasin, tegin kiirkõndi (kindla hingamisrütmiga), pisut keget sörkjooksu, võimlemisharjutused, venitused. Kõike rahulikult tunni aja jooksul, ei rabelenud, ei pingutanud üle. Ei tekkinud hingeldust, köha, süda ei kloppinud. Kõik oli peaaegu ok. Ainult jõudu ei ole (käed-jalad väsivad) ja ikka selle sügavama väljahingamisega on jama - raske ja ebamugav.

Kõik liigesed nagisevad, eriti õlaliigesed.
Ma olen kogu aeg tegelenud spordiga (sörkjooks, kiirkõnd, rulluisutamine, rattasõit, suusatamine), sellist asja pole enne olnud. Nüüd, haiguse jooksul on minust saanud rägisev, logisev ja jõuetu olend :(
Tahan oma tervist ja elurõõmu tagasi!

Peaksin vist organismi puhastama - püüdma mürke mingi konkreetse puhastava toiduvalikuga välja ajada. Minus on praegu kõike: antibiootikumi seened, siis bakteri poolt põhjustatud sente mürkained ja kes teab, mida veel... ja see istub mul ilmselt veres ja kopsus ka, miks muidu selline ebamugav tunne seal sees.

Keha peale on tulnud väikesed vistrikud (mõned mädased)- alaseljale, rinnale, õlgadele, kaelale, mõni näkku. Enne pole olnud. Ilmselt ikka mingi mürk veres.
 
Kädi 16. mai 2008, kl 16.52
Täna sain kompuuterdiagnostika uuringu vastuse.

Leid:
Vasaku kopsu alasagara S10-S9 silinderjalt laienenud bronhivalendikud, millest osad sekreediga täidetud. Bronhide ümber väiksed kolded - põletikule sobiv leid. S10 lokaalsel alal paramediastinaalsel subpleuraalsel kopsukoe tihenemisala, samas ka pleura paksenenud - ilmselt põletikujärgne muutus.

Arst kirjutas viieks päevaks Zinnat 250mg 2xp ja inhaleeritavat kraami. Info siin: http://www.sam.ee/SPC/Hum/SPC_16238.pdf
ja siis tagasi vastuvõtule.
Bronhoskoopiaga ma ei nõustunud, selline uurimsprotseduur ei ole inimlik, mul tuleb paanika ja saan veel püsiva psühholoogilise tervisekahjustuse (kui leban seal uimastatult ja kinni seotult ja topitakse torusid hingamisteedesse).

See inhaleerimise ravim on nii jubedate kõrvalmõjude kirjeldusega, et ei julgegi sellist asja omale kopsu tõmmata.
Lisaks on seal kirjas, et seennakkuse puhul peab olema eriti ettevaatlik, minul ju ongi seen (candida mis-ta-oligi), keel on ka valge :S
 
kädi 16. mai 2008, kl 16.57
Juba kolmas antibiootikum selle haiguse ajal.
 
juta 09. mai 2009, kl 15.00
Tere,vabandan et tülitan,Lugesin et Soomes on astma kursused,kas olete ise seal käinud ja millised on tulemused?
vÕI on keegi teie tttav käinud?Mul on astma kontrolli alt väljunudkuna ei tule enam Eestisse seda inhalaatorit mida kasutasin.Mina läheksin küll,kuid tahaksin veits lähemalt teada.
Sau
 
juta 09. mai 2009, kl 15.07
Tere,vabandan et tülitan,Lugesin et Soomes on astma kursused,kas olete ise seal käinud ja millised on tulemused?
vÕI on keegi teie tttav käinud?Mul on astma kontrolli alt väljunudkuna ei tule enam Eestisse seda inhalaatorit mida kasutasin.Mina läheksin küll,kuid tahaksin veits lähemalt teada.
Sau
 
juta 09. mai 2009, kl 15.14
Tere,vabandan et tülitan,Lugesin et Soomes on astma kursused,kas olete ise seal käinud ja millised on tulemused?
vÕI on keegi teie tttav käinud?Mul on astma kontrolli alt väljunudkuna ei tule enam Eestisse seda inhalaatorit mida kasutasin.Mina läheksin küll,kuid tahaksin veits lähemalt teada.
Sau
 
a 10. mai 2009, kl 13.14
acc on parim köharohi.
 
vana 10. mai 2009, kl 15.24
see on ju vana teema juba. keegi küsis astma kursuste kohta. ei tea sellest küll midagi.
 
Krista 05. veebruar 2018, kl 10.26
Minul tekkis sama.....aga toitudest....allergia....nüüd väldin neid....ja palju paremaks läks......jahu, valge sai....teatud....maitseained.....võiksite lasta uurida....äkki allergia.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!