Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
naise steriliseerimine
 
karukene 23. aprill 2004, kl 08.53
Vot küsimus nendele, kes on munajuhad sulgeda lasknud. Et kuidas on - kas seksiisu pärssiv või hoopis suurendav, sest kaob ära hirm rasestumise ees ja ei pea ka mingeid vahendeid tarvitama. sSiis need, kellel on kogemus. Igasugu fantaseerijad ja muidu ullikesed ei pea oma näppe klaviatuuril kulutama hakkama;)
 
ullike 23. aprill 2004, kl 09.55
kui ennast steriliseerida lased, muutud karuks.
 
karuke 23. aprill 2004, kl 09.58
ullike - mina muutun karuks, aga sul pole enam kellekski ega millekski muutuda:)
 
naks 23. aprill 2004, kl 10.25
väga hea küsimus :
soovin ka ise selle sammu ette võtta, ära on tüüdanud nende pillide neelamine ja lapsi ka juba 3 ning vanust omajagu.
Seega kel kogemusi, palun jagage ikka inffi - kus teha lasite, kaua kestis op, kui palju maksis, kas on järjekorrad ka, kas haigekassa toetab ? tean, et küsimusi sai nüüd palju, kuid siis ei pea veel mitu korda üle küsima.
Tänud kõigile, kes vastavad !
 
messu 23. aprill 2004, kl 11.30
aga palju Sul vanust? enne 35 seda ei tehta. tahtsin ise seda teha kunagi väga ja kuna üks opp oli juba, siis arvasin et see ka teha, aga naistearst ütles, et enne 35 ei. olin toona väga pettunud, kuid nüüd 38 ja tahan endale beebi suvel hakkama panna! vot nii võib elu minna!
 
karuke 23. aprill 2004, kl 11.44
jutt pole vanusest. kõik on järgi uuritud ja teada. huvitab vaid konkreetsete kogemusega inimeste jutt.

tehakse ka enne 35, aga siis on tingimuseks 3 last.
 
tt 23. aprill 2004, kl 11.52
kas keegi on ka tervislikel põhjustel end steriliseerida lasknud? ise olen sama probleemi ees, vanust küll alles 30, aga tervise tõttu lapse saamise tõenäosus heal juhul 1% ja tablette/spiraale/kondoome eriti ei tahaks pidevalt kasutada...
 
Liisu 23. aprill 2004, kl 11.53
Aga minu sugulane oli ka munajuhad sulgeda lasknud, ent ikkagi jäi kaks korda rasedaks. Esimene rasedus katkes, aga umbes aasta pärast jäi uuesti rasedaks ja nüüd on lisaks 3 poisile tore tüdrukupõnn ja terve pere õudselt õnnelikud. Nüüd siis tehti uuesti see munajuhase sulgemine, eks elu näitab, mis saab.
 
millimullikas 23. aprill 2004, kl 12.07
Tegin rohkem kui aasta tagasi Fertilitases. Maksis 500 raha. Hommikul läksin, operatsioon kestis ... ei teagi kui kaua, vist pool tundi, mina olin narkoosi all. Järgmine hommik lasti koju. Sexiisus pole küll mingeid muutusi märganud. See operatsioon neid isusid ei puuduta. Suletakse ju ainult munajuhad.
 
karukene 23. aprill 2004, kl 12.19
millimullikas:
ma sellepärast just konkretset huvi tunnengi, et mingis foorumis üks väitis, et peale sterilisatsiooni tunneb ta end kui vanamutt, ei mingit seksiisu. ma mõtlengi, et kas tal on see kuidagi peas kinni või siis tehti ta täiesti tühjaks seest. sest arsti jutust sain minagi aru, et suletakse vaid juhad ja kogu süsteem jääb toimima, st. hormonaalselt ei toimu mingeid muudatusi. hind ja muu värk on teada:)
 
malle 23. aprill 2004, kl 12.47
Haigekassa maksis kinni (mõned aastad tagasi), op kestis ei tea kui kaua (pool tundi?) - kõhul on 3 väikest armi (tehti laparoskoopiliselt). Minul küll tekkis mingi kergenduse tunne, ilmselt mingi alateadlik rasestumise hirm siis oli koguaeg.(Kuna vanust juba piisavalt, siis lapsi enam plaanis ei ole). Arvan küll, et paljud asjad on vist peas kinni.
Ahjaa, küsiti kas abikaasat olen informeerinud (oli mingi leht ja pidin allkirja andma)
 
mina 23. aprill 2004, kl 15.11
vaatan kõrvalt oma sõbrannat, kes poolteist aastat tagasi ennast sterilieerida lasi. ta on muutunud kuidagi kalgimaks ja karmimaks kui varem, naiselik pehmus ja tasadus on hakanud tasapisi ära vajuma ja isegi näojooned on kuidagi kalgiks läinud, suhtumisest rääkimata.
 
kah 23. aprill 2004, kl 15.41
minu ilus sale sportlik sõbranna võttis aastaga CA 15 kg kaalus juurde, arst ütles alles hiljem, et see oht on tõesti.
 
* 23. aprill 2004, kl 16.39
to kah: ei tea millest see oht küll seisneb???
to mina: saad sa ikka aru, et hormonaalselt ei muutu midagi??? muidugi juhul kui vaid munajuhad sulgeda.
 
pill 23. aprill 2004, kl 18.49
Tegin kaks aastat tagasi.Mingeid muutusi halvemuse poole küll ei ole.Täisnarkoos ja üks terve päev sees.Antakse järele- mötlemiseks kuu aega,peab olema 3 last ja vanust vähemalt 35.
Vöetakse vere analüüsid ka suguhaiguste osas.Minul on igaljuhul kergem olla.
 
Ärge nüüd 23. aprill 2004, kl 22.35
Mingeid seksiisu ega hormonaalseid muutusi see küll kaasa ei too. Need, kes siin kalkusest ja karmusest räägivad, on suured ettekujutajad ... neid leidub alati.
 
uskmatu 23. aprill 2004, kl 22.56
kuidas see võimalik on, et ei too hormonaalseid muutusi kaasa ???? kas see on mingi nali või ?
 
**** 24. aprill 2004, kl 04.55
isegi steriliseerimine ei anna 100% kindlust,et naine rasedaks ei jää.ise tegin umbes neli aastat tagasi,paksemaks pole läinud,seksiisu pole ka kuhugi kadunud,aga viimasel ajal olen hoopis kuidagi õrnahingelisemaks muutunud,pisar tuleb kergemini silma,aga see võib ka muudest asjaoludest tingitud olla.
operatsioon ise ei võta kuigi kaua aega,haiglas eelmine õhtu tehti mingid analüüsid ja siis lubati koju,hommikuks läksin tagasi ja koju sain järgmine päev,ma peale narkoosi magasin peaaegu õhtuni välja.haigekassa maksis kõik kinni,aga kui lased kuskil erakas teha,siis on ilmselt vaja ise ka maksta.

ja muide pillide söömise ajal tekkis tselluliit,millele ei mõjunud ükski vahend.nüüd olen suht vähese vaevaga jälle niikaugel,et julgen suvel jälle randa minna:)
 
"Tühi" 24. aprill 2004, kl 13.24
Siin keegi mainis "seest tühju naisi"... Minul lõigati seoses onkoloogilise probleemiga kõik ära. Nüüd olen terve ja sama naselik kui enne ning seksiisu suuremgi veel kui enne. Ainult asendushormoone kasutan küll, et vältida kliinilise klimakteeriumi sümptomeid. Östrogeeni toodavad nimelt munasarjad. Munajuhade sulgemine ei tohiks minuteada küll midagi halba teha.
 
naine 24. aprill 2004, kl 20.15
see jutt on jama,et enne35 ei tehta.
 
* 25. aprill 2004, kl 11.36
to uskmatu: loomulikult ei too kaasa muutusi - kõik organid jäävad ju alles ja munasarjad toodavad hormone edasi. kasuta oma pead mõtlemiseks:) nali on hoopis teistsugune asi.

enne 35 ei tehta juhul kui pole 3-e last. tinfimus on, et kas 3 last või vanust vähemalt 35 aastat (seda siis ilmselt juhul kui lapsi on vähem).

erakas on vaid palati maksumus, opi maksab kinni haigekassa.
 
donna 01. september 2014, kl 22.02
Sellest teemast küll 10 aastat, aga tahaks teada viimasemaid kogemusi kellel on olnud. Kas siiamaani on seadus, et peab olema 35 aastane või vähemalt 3 last?
Ja kas keegi on ka otsust kahetsenud? Küsin, sest olen ka mõelnud selle peale, minul siis tervislik põhjus, aga aastaid või lapsi piisavalt selleks kriteeriumiks pole.
 
teemasolkija 02. september 2014, kl 08.23
Huvitav, miks selles seaduses ei nähta naiste ebavõrdset kohtlemist, kui mehi steriliseeritakse ilma 3 lapse ja vanusetsensuseta, aga naised, kes ei taha nii palju lapsi, ei saa ennast steriliseerida?
 
Helenavanje 02. september 2014, kl 13.44
Sest kui sa praegu arvad, et näiteks olles 30.a ja 1-2 last, et enam lapsi ei taha, siis see võib veel muutuda.
Ise on plaan ka see tee ette võtta peale kolmandat last.
Ja tingimuseks on jah kas vanust 35.a VÕI 3 last, mitte 35.a ja 3 last. Üks neist tingimustest peab olema täidetud.
 
ebavõrdus 02. september 2014, kl 15.43
Meestele pole nii karme kriteeriume, sest nende puhul on võimalik sigivus hiljem taastada (kui seemnejuhadel klambrid pealt võetakse), naistel peaaegu, et mitte.
 
juha 02. september 2014, kl 15.49
Ja kui klamber teeb valu et inimene ei saa istuda ega astuda?
 
pole 22. aprill 2016, kl 11.45
tere,mina olen 22 a ja hakkan juulis kolmandat last synnitama ja see on kolmas keiser,kuna tervis ei kannata ja lapsi ka juba 3 siis arst pakkus ka välja munajuhade sulgemise,niiet võtan ka selle ette.kui tervis kannatab või lausa elu on ohus siis ja sul on vähemalt 3 last, siis ei pea olema selleks protseduuriks 35 täis.
 
polele 22. aprill 2016, kl 18.39
sigid nagu noor tarakan, selge see, et vaja sul sealt midagi kähku välja võtta või sulgeda, sest endal sul ju ajusid netu..
 
Irma 05. oktoober 2017, kl 10.01
Tere mina olen 34 aastane,mul on ka tervislikel põhjustel steriliseerimine tehtud,mul on 2 last ja neeru probleemide tõttu lasin end steriliseerida.nyyd on kõik ok.
Agne Tamm 06. oktoober 2017, kl 17.03
Minul munajuhad pintseeritud, arvati et ühel pool munand ja see võeti ära! Sest eraldas meessuguhormooni! Teiselpool polnud midagi! Vähemalt ei visualiseeriunud! Aga aastatega võib-olla kasvanud midagi, pulseerib vahel! Äkki on mul seal munasari? Hormoone ei kasuta! Aga seksiisu vahel on, harva!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!