Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kaua kestab ärevus
 
mall 03. veebruar 2008, kl 18.30
olen juba kolm nädalat võtnud cipraleci ja hommikul ja õtul 0,5 xanaxit aga enesetunne ikka väga halb pideva kuuma hood,higistan, kõht on lahti ja pinges olek hommikul vara läheb uni ära on kellegil veel sedasi olnud ja millal läheb enesetunne paremaks.
 
muffenz 03. veebruar 2008, kl 18.52
Ma alustan homme hommikul Cipraleciga. Korra juba alustasin, aga peale kahe päevast rohu võtmist oli väga halb olla. Arstiga otsustasime, et teeme väikese pausi ja igaks juhuks ka vereanalüüs, et näha, kas kõik on korras. Loodan, et saad oma tervise korda! Kui Sa tunned, et see rohi Sind ei aita, siis vaheta. Vb see ei sobi tõesti Sulle.
 
küsimus 03. veebruar 2008, kl 20.02
pole küll teemasse, aga ma olen pisteliselt siit pealkirjasid lugenud ärevushoogudest jne.. millest need tekivad? kas lihtsalt stressist, või on mingi suurem trauma olnud (lähedase kaotus vms) või on see mõne teise haiguse kõrvanähtus?

aitäh, kes selgitada oskab.
 
mall 03. veebruar 2008, kl 20.06
to .muffenz mille pärast sulle cipralec välja kirjutati millised on sinu sümptomid,ma olen kaks aastat tagasi ka cipraleci neli kuud võtnud ja siis aitas kuidagi kiiremini .
 
muffenz to mall 03. veebruar 2008, kl 20.36
Ma jäin haigeks 6 aastat tagasi. Vahelduva eduga olen võtnud mitmeid erinevaid rohtusid. Läbi aegade on truuks saatjaks olnud Alprazolam. Kunagi võtsin AD nimega Citalec (loodan, et kirjapilt õige). Mul on paanikahood, täiesti puhtal kujul, depressiooni ei ole. Paanikahoog väljendub siis sümptomites: südamepekslemine ja rütmihäired, käed jääkülmad ja märjad, vappekülm, meeletu hirm (eriti) surma ees, nõrkustunne jalgades, pisted südamepiirkonnas, kõht lahti..jne jne. Ma läbisin hiljuti ka Soomes uuringu, mille käigus määratakse peaajus serotoniini sisaldus, vastust veel ei tea. Teadlaste hüpoteesi kohaselt määrab suures osas serotoniini sisaldus peaajus paanikahoogude tekke, sest see hormoon reguleerib ärevust ja head tuju.
 
mall 03. veebruar 2008, kl 21.05
to muffenz mis rohi on alprazolom kas rahusti.
 
muffenz 03. veebruar 2008, kl 22.44
Alprazolam ( mul 0,5mg) on sama, mis Xanax, ainult odavam. Arstide väitel pole neil vahet.
 
B. 04. veebruar 2008, kl 08.52
kle räägi lähemalt, mis uuring see selline oli ja kuidas sa küll sellele said? kes sind saatis ja miks? kes arstidest viitsib nii põhjalikult uurida asja?
 
muffenz 04. veebruar 2008, kl 10.46
Mõni aeg tagasi oli linnalehes kuulutus, et otsitakse paanikahäirega inimesi uuringusse. Kontakteerusin ja mind kutsuti vestlusele. Mul ei olnud enam kaotada midagi, sest 6 aastaga ma olen läbi käinud mitme arsti käe alt, söönud mitmeid rohtusid, olnud on ka paremaid perioode, kus oli 5 kuud ilma ühegi rohuta. Aga terveks pole saanud.
Uuring ise seisneb peamiselt selles, kolm kuud ravi cipraleciga, vereproovid ja nõustamine. Peale tunni ajalist vestlust arstiga ütles ta, et ta pakuks mulle veel ühte võimalust, et mul on just sellisel kujul paanikahood, mille kohta tehakse Soomes uuringut. Asi siis selles, et mul ei ole depressiooni. (Kes viitsib, vaata googelist lühend PET, see sama esimene link, mis tuleb, ongi selline masin jms). Uuring ise oli väga õudne minu jaoks. Tuli olla 1h 15min pea fikseerituna ühe aluse külge, (et pea ei liiguks) pooleldi masinas. Veeni lasti nn indikaatorit, mis muudab serotoniini peaajus nähtavaks ja siis 1h 15 min skanneeriti. Kui ma sealt lõpuks pääsesin...huuuh... Teine uuring oli veel MRI, seda tehakse Eestis ka, tavaline peaaju uuring, näitab ära ajusfäärid, kuju ja kasvajate olemasolu, kui midagi peaks olema. Mul aju korras :P Uuring Soomes oli sellepärast, et seda masinat Eestis ei ole. Ma soovitaks paanikutel jälgida neid pakkumisi, kus kutsutakse uuringule vms. Sest üldjuhul tähendab see seda, et Sinuga tegeletakse süvitsi, sina aitad meditsiini ja meditsiin sind.
Ma ei tea, kas sinna Soome veel saadetakse, sest ma kuulsin poole kõrvaga tookord, et noormees, kes pidi peale mind sõitma, on suhteliselt viimane selleks korraks.
 
Ott 04. veebruar 2008, kl 23.41
kuulge paanikud! kas keegi terveks ka tahab saada?
 
Berit taevere 27. märts 2018, kl 17.22
Tere olen 14 a tüdruk ja mul ärevushäire juba kolm kolm kuud ja mulle kirjutadi välja Asentra 50mg igal hommikul üks terve tablett ja ma olen sõltuvuses Xanaxsist ja kogu aeg võttan iga päeva jube lausa kaks päeva suudan olla ilma ja siis tulevad suured paanika hood et jube ja siis võttan ikka xanaxst edasi mida teha ??
 
to Berit taevere 01. aprill 2018, kl 22.02
Kui palju sa xanaxit võtad ? Ma olen seda võtnud, kui magada ei saa 0,5 -st pool. Kas Asentra on AD ?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!