Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas epilepsiat saab ravida?
 
murelik 08. juuli 2004, kl 21.47
Kas epilepsia puhul on selline asi võimalik, et ravi tagajärjel hoogusid pole 3 aastat. Ja siis korraga jälle hoog.Äkki hoopis häda milleski muus. Minu heal sõbral pandi diagnoos juba aastaid tagasi aga mulle ta sellest ei rääkinud, enne, kui nägin hoogu. Nüüd olen sokeeritud.
 
kaastundlik 08. juuli 2004, kl 23.23
see haigus käibki nii,on võimalus,et käib ka ainult magamise ajal.seda ei saa unustada,kui diagnoos on pandud,aga kui elu on stabiilne,on võimalik seda kontrolli all hoida,nii et keegi ei oska probleemi aimatagi
 
alice 09. juuli 2004, kl 08.47
Mul tuttav sai sellest lahti (ma loodan), tarvitas 4 a rohtusid ja siis lõpetas ära - siiani pole uusi hooge olnud, möödas on 4 aastat. Käis tegi peauuringu, mis näitas et korras. Kas on täitsa vaba seda näitab aeg, aga loodame.
 
Jaa 09. juuli 2004, kl 09.14
Epilepsiat ravida ei ole võimalik. On lihtsalt võimalik hoida ravimitega kontrolli all. Minu elukaaslasel on epilepsia ja tema võtab iga päeva tablette Carbamazepin. Kunagi tegi ka nii, et vähehaaval jättis vähemaks ja siis üldse ei võtnud, kuid peagi tuli hoog. Nüüd on kõik hästi, kui tablette võtab. Aga nii ongi, et u. 3 aastase vahega tuleb uus hoog, ei teagi millest, üle-eelmisel suvel oli näiteks väga kuumad ilmad, arst arvas, et sellest. Aga iga kord kui on hoog tehakse peauuring - MRT või CT (kompuutertomograafia). Temal on hood olnud öösiti.

to murelik

loodan, et sa ei ole väga ehmatanud, kui nägid hoogu pealt. Mina olin küll endast väljas esimesel korral.
 
Juhtub ka nii 09. juuli 2004, kl 10.53
Aga kas on ikka päris kindel, et tegemist on epilepsiaga?
Ma ei ole tohter ega taha ka külvata kahtlusi nende kompetentsuse
kohta.
Aga mul on näide omast käest - minu abikaasal diagnoositi
epilepsia, sai ka vastavaid ravimeid kuid äravajumised läksid
üha sagedamateks. Kiirabi käis mitu korda väljas, tegi süsti
ning selleks korraks läks üle (hood käisid seeriate kaupa).
Kuni üks kiirabibrigaad tuli ning keeldus süsti tegemast ja
viis abikaasa haiglasse- intensiivi.
Selgus, et viimasel hetkel- viga hoopis südames.
Transporditi kiiresti Tartusse, sattus koomasse, toodi tagasi
ja sai südamestimulaatori.
(Siinjuures veelkord suur tänu KÕIGILE asjatundlikele meedikutele, kes olid osalised selles haigusloos!)

Nüüd elab rõõmsasti selle aparaadiga juba 1,5 aastat.
 
mina 09. juuli 2004, kl 11.51
Minul oli eimene hoog 3 aastat tagasi öösel. Tehti uuring ja pandi ravimid peale. Aasta pärast jätsin tablettide võtmise pooleli kuna kõik oli korras. Aasta olin ilma tablettideta ja hooge polnud. Ja siis sain uue paugu. Jällegi öösel unepealt. Nüüd võtan uuesti tablette. Arst on nüüd küll teine kes esimsel korral aga mõlemad ütlesid et 5-6 aastat kestab ravi ja siis peaks kõik korras olema. Ilmselt oleneb see väljaravimise võimalus haiguse raskusest. Mõnel ei hoia ju ka ravimid hooge päris ära. Ja ilmselt oleneb ka sellest kas epilepsia on pärilik või tekkinud traumast. Minul on peatrauma tagajärjel epilepsia. Ja haigus lõi välja 16 aastat peale traumat.
 
haldjas 09. juuli 2004, kl 12.46
Kirjeldage palun, mis tunne see on ja kuidas see kaib.
Kukkusin 1 kuu tagasi ilma igasuguse eelneva halva tundeta kokku, naoli porandale, olin yksi, kui arkasin olin umbes 15 min lamanud. Parast seda on mul lamades vertigo, pead poorates tekib karusselli tunne. Enne kukkumist, paar sekundit, oli kusagil vookohas eespool selline kylm kohutav kivi tunne ja koik laks valgeks...
Esmaspaeval on mul peauuring compuutris. Arstid kysisid lihtsalt, kas ma keelt narisin. Ei narinud, aga argates oli mul vist vaiba serv suus, igatahes oli mu suu liivane (esikus).
Palun kirjeldage kuidas see tundub.
Olen sellest paevast alates pidevas kartuses, et see veel kordub ja et ma eluohtlikult ennast kusagil ara loon. Ei julge autot juhtida ega jalgrattaga soita.
Kas compuuter naitab epilepsiat, kas siis on peas mingid visuaalselt jalgitavad muutused?
 
mina 09. juuli 2004, kl 13.02
Kuna mul olid hood unepealt siis ma hoole eelnevat tunnet ei oska kirjeldada. Peale hoogu oli keel katki sest tekivad ju krambid, ise ei mäleta midagi pärast, kohutav peavalu on, esimesel korral oli mul järgmisel päeval nägu veidi paistes aga teisel korral oli nägu järgmine päev pisikesi verevalumitäppe täis. Esimesel korral oli millegi pärast üks käsi täiesti valus ja kui õieti mäletan siis tekkis ka vist sinikas käele. See on kõik krampidest. Järgmine päev oli mõlemal korral enesetunne väga halb. Ja epilepsiakrampidega ajab ka suust "vahtu" välja. Pea alla linale oli hommikuks suur kollane laik kuivanud.
 
to mina 09. juuli 2004, kl 18.18
Tanan sind vastuse eest, aga kui vana sa olid ja oled, mina olen 45. Kas vaht tuleb kuidagi arapooratud seedetegevusest, kas see on sapp, voi on see mingi surve all valja tulev sylg, loppude lopuks tuleb ju koik meist endast, mis see on siis?
 
mina 09. juuli 2004, kl 20.14
Olen 25. Kui aus olla siis ma pole isegi kordagi küsinud kellegi käest, et millest see vaht tuleb.
Aga arstide arvamused epilepsiast on ka erinevad. Esimesel korral saadeti mind AP Neurodiagnostikasse Ain Pajose juurde, kes pidi oma alal väga hea spetsialist olema. Dr Pajos tegi uuringu ja tegi mulle selgeks et see haigus peab mul pärilik olema. Seda juttu ei tahtnud ta üldse kuuldagi et äkki on sellest et ma lapsena pealaega vastu asfalti lendasin. Suguvõsas ei tea keegi et oleks varem epilapsiat esinenud. Praegune arst aga ütles kohe kui kuulis mu kukkumisest et loomulikult on see traumaga seotud epilepsia.
 
haldjas 09. juuli 2004, kl 23.34
no jah sellega on nii nagu sageli tanapaeva meditsiiniga, aitah sulle vastamast, aga ma siiski ei saa aru, kui see on une pealt... kuidas sa yldse tead, et see juhtus? kas sa haalitsed, nii et keegi teisest toast kohale tuleb, voi otsustad hommikul peavalu ja ... millegi muu jargi et see on juhtunud, kui kaua see kestnud on? Anna andeks mu pealetykkivus, kas nad raagivad midagi ajukahjustusest. Kas oled sa muidu roomsameelne voi kurvameelne?
 
mina 10. juuli 2004, kl 09.18
tean ma oma hoogudest sellepärast et mees magab minuga samas voodis:) esimesel korral kutsus ka kiirabi. aga kui ma ka oleks üksi kodus ja öösel oleks hoog siis saaks hommikul aru katkise keele järgi sest kui keegi hoo ajal sul suud lahti ei hoia siis närid oma keele ikka päris puruks:( õnneks on mul olnud ainult 2 hoogu 3 aasta jooksul. ravimid hoiavad kõik ilusti kontrolli all. mul on selles suhtes vedanud. aga eks iga hoog on organismile kurnav ja ohtlik aga ajukahjustustest pole arst mulle rääkinud. vähemalt ma ei mäleta et oleks.
rõõmsameelsus ja kurvameelsus otseselt ei mõjuta neid hooge kuidagi. mõjutavad alkohol, magamatus ja ka väga suur pinge/stress.
aga kõige olulisemana tõi arst välja et peab öösel korralikult välja magama ja alkoholi ei tohi üldse tarbida.
 
haldjas 10. juuli 2004, kl 11.41
Aitah vastamast, soovin, et neid kordi sul enam ei tuleks.
 
mina 10. juuli 2004, kl 12.22
Võta heaks. Kas sul uuring alles ees? Minul näitas see uuring ajus mingit kollet mis pidigi epilepsiat tähendama. Ma usun, et kui sul keel oli terve peale kokku kukkumist siis sul krampe polnud. Hoian sulle pöialt et kõik hästi läheks.
 
k. 10. juuli 2004, kl 17.17

"mina" jutt on väga tuttav ka mulle.arst väitis ka mulle et see on pärilik, sugulastest mitte keegi ei teadnud et oleks keegi kunagi midagi sellist põdenud.hiljem arst siiski nõustus et võib olla lapsepõlve trauma, mis lõi siis peale sünnitust välja.aga kõige rohkem meeldis mulle arsti küsimus, kui teil hoog peal oli mis te siis tegite.üritasin talle seletada et ma kahjuks ei näinud seda kõrvalt.soovitas teine kord filmida :)))) aga kahjuks ei suuda ma enne hoo algust otsida kaamerat ja seda veel nii sättida et see kogu protsessi jäädvustaks :)
 
to mina ja to K 10. juuli 2004, kl 17.37
aitah minale, aga K, arvatavasti motles arst, et keegi kes juhtub pereliikmetest pealt nagema filmiks.
Olen elus yhte inimest, varajases koolipolves, nainud hoo ajal, mul on meeles, nagu oleks see tydruk selle hoo ajal pyksi pissinud. Kas see kaasneb sellega voi ei pruugi?
 
soone 10. juuli 2004, kl 19.08
17:37,

jah, nii püksi pissimine kui kakamine võib selle hooga kaasas käia.
 
k. 11. juuli 2004, kl 21.37

kuna arstile sai mainitud, et elan üksi koos väikese lapsega siis ei saa ma lapse käest küsida mis ma siis tegin(kuna laps ehmatas sellest ikka väga ära). selle peale vastaski arst et kui teil järgine kord nii juhtub siis filmiga :)
 
haldjas 11. juuli 2004, kl 23.01
Vabanda minu reaktsiooni parast, paistab toesti kohtlane arst olevat. Tead mis, olen lugenud ammuseid aegu tagasi et epilleptikutel poorleb mingi chakra vales suunas, aga ma ei maleta tapselt mitmes. Soovitan sul ja loo autoril Reiki inimestega yhendust votta, nad aitavad.
 
Juura 28. jaanuar 2018, kl 19.20
Epilepsia ei ole pärilik haigus.
 
tõsi ta on 28. jaanuar 2018, kl 19.49
ükski haigus ei ole pärilik. enamus haigusi on elukorraldusest ja muudest ühe perekonna liinis toimuvatest traditsioonidest, käitumistest...ja sedasi need tõved kipuvad ka tulema...ühest ja samast valetegevusest, mis kestab , antakse aina edasi järglastele ja meie kutsume seda pärilikkuseks. jah, pärilik valetegevus, valekäitumine, valetoitumine jne... tõesti nii.
see, kui suust kollast vedelikku tuleb, näitab, et ajus on mürgise vedeliku liig, mis hakkab peale prassima ja kutsubki hoo esile. hoo ajal vabaneb aju survest, vedelik voolab välja, aju puhastub, saab mingi aja puhtalt toimida, kuni uus laadung mürgist vedelikku ummistama hakkab ja uue hoo esile kutsub.
 
olen lugenud 30. jaanuar 2018, kl 14.49
lugesin ühest vanast eestiaegsest raamatust, et seda vahtu ja vedelikku ajus tekitavat liigne nisutoodete söömine, Lina raamatus oli kirjas, et kõigil epileptikutel olevat suur tsingi puudus, kõige rohkem tsinki on hapendatud täisteraleivas
 
Rainis 21. aprill 2021, kl 14.05
Tere.Lugesin teiepoolset artiklit ja ise võtan ka epilepsia tablette,et hoogusid kontrolli all hoida ja käisin hiljuti neoroloogi juures vastuvõtul,sest öösel 3-me nädala jooksul tulid mul hood peale ja ma ei olnud sellest ise teadlik aga lähen Tartu Ülikooli ajuuuringutele ja eks siis näib aga ei tugine ise nende artiklite lugemise sisust vaid lähtun reaalsusest.
 
kraaks 03. mai 2021, kl 18.06
tõsitaon, appi, keegi elab ikka veel 16 sajandis!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!