Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kes käinud psühhiaatri juures?
 
mitte hull õun 19. juuli 2008, kl 22.41
tekkis küsimus, et kas psühhiaater suvatseb tänapäeval üldse patsiendi muredesse süüvida või käib vastuvõtt ikkagi konteiner-meetodil et ruttu-ruttu, järgmine...
mul on hingeliselt suured mured ja tahaksin tõesti arstiga rääkida aga millegipärast kahtlen kas ta mind üldse kuulata viitsibki.
 
mitte hull õun 19. juuli 2008, kl 22.42
vabandust: konveier-meetodil ikka
 
od7 19. juuli 2008, kl 22.57
hingeliselt suured mured ja tahaksin tõesti arstiga rääkida aga millegipärast kahtlen kas ta mind üldse kuulata viitsibki.

Selle jaoks sobib siiski rohkem psühholoog mitte psühhiaater.
 
soovitan.... 20. juuli 2008, kl 00.06
...ka psühholoogi, kui tunned, et ta on ükskõikne, siis vaheta teise vastu välja.
 
inimene 20. juuli 2008, kl 07.35
Ei käi "konveiermeetodil". Psühhiaatri juures esmakordselt olles on ette nähtud aeg 45 minutit visiit. Korduvalt vist veidi vähem. Parem on minna tasulise erapsühhiaatri juurde; saad rutem. Sest ooteajad on vist küllalt pikad (vähemalt Tartus, Raja kliinikus). Kummaline, et veel tänapäeval kardab mõni psühhiaatri juurde minna, nagu oleks see 150 aasta tagune "hulluarst"!!
 
ka soovitan 20. juuli 2008, kl 15.07
oleneb millise psühhiaatri juurde satud. mina olen ka käinud erapsühhiaatri juures ja olen väga rahul.
 
urve 20. juuli 2008, kl 17.50
oletan, et ei viitsi süveneda. nagu ka kõik muud arstid.
 
siisike 20. juuli 2008, kl 18.13
kui ei süvene, järelikult ei tee oma tööd. Oluline ei ole see, kas ta nutab Sinuga koos kaasa või mitte, oluline on see, et saad oma probleemidele lahenduse. Ta ei saa ju Sulle näpuga näidata milles asi, vaid oluline on see, et jõuaksid ise lahendusteni. Tema ülesanne on vaadata asja kõrvalt ja juhtida Sind ja Su mõtteid. Oma probleeme hakkad lahendama ikka Sina ise, mitte tema. Nii olen mina asjast aru saanud. Enamasti on nad palju kõrgema empaatiavõimega inimesed kui tavalised inimesed. Usalda arsti, päris palju on häid spetse.
 
?? 20. juuli 2008, kl 18.13
psühhiaater on pisut teistlaadne loom kui "kõik muud arstid". Tema ei janda torude, voolikute, aparaatide, hambatangide ja muuga, tema vestleb patsiendiga.
 
mitte hull õun 20. juuli 2008, kl 19.23
millegipärast kardan seda, et ta kirjutab mulle antidepressandid välja ja soovitab siis näiteks kuu aja pärast ennast näitama tulla. aga kui ta ei süüvi minu probleemidesse, siis jäävad hingeliselt ju asjad lõpuni lahti harutamata?
 
siis 20. juuli 2008, kl 19.57
...mine palun psühholoogi juurde, kui sul on probleemipundar, mis vajab lahtiharutamist! Psühhiaater on kah psühhoterapeut ja psühholoog - kõik ühtekokku, aga kuna tänapäeval on nii palju neurootilisi hädasid ja depressioone, siis puht-ajaliselt ei jõua ta sinuga NIII palju tegelda kui vahest tahaksid... Psühholoog ei ole arst, st ei kirjuta tablette, ei ravi, aga kuulab ja annab nõu.
 
n 20. juuli 2008, kl 23.23
erapsühhiaatrite hind on 500.- sai käidud tln-s
 
oleneb 21. juuli 2008, kl 11.45
oleneb, mis küsijal õieti on! Kui tal on kliinilise depressiooni nähud või neuroos või muud, siis loomulikult peaks arst - psühhiaater - teda konsulteerima ja ravima. Aga kui tal on vaja vaid suurt probleemi lahti harutada, siis aitaks ju ka psühholoog. (ainult et psühholoogid on kõik tasulised).
 
reeli 21. juuli 2008, kl 14.50
ka psühholoogid ei ole kõik tasulised, psühhiaater saab ka ühe ravimeetodina sind psühholoogi juurde suunata (st haigekassa teenusena).
 
mina 21. juuli 2008, kl 15.22
mina käisin ,maksin raha ja vastu sain umbluud.
Läksin väga vara ,probleemide algstaadiumis ja öeldi ,et vaadake mis ühiskonnas toimub ,narkomaania ja alkoholism jne, laps koolis käib ,õpib hästi ,siis on ju kõik hästi .
Tegelikult oli alles probleemide algus ja pärast tuli koolist puudumine ja mitte õppimine ja suitsetamine ja joomine ja kanep.
Ma veel lootsin et saan asjalikku nõu, olin viimane patsient , arst vaatas kogu aeg kella ja lohutas mind ,et aga keegi peab ju ütlema ,et kõik on hästi ,et muidu inimesed muretsevad lihtsalt ilmaasjata ,ise pakkis oma asju juba kojuminekuks kokku.
Edaspidisega pidin ise toime tulema ,lugesin kirjandust ja analüüsisin ja katsetasin pea 2 aastat ,enne kui tüdrukuga asjad joonde sain ,nüüd tagantjärele olen tark ,mõttekam on rääkida lähisugulastega või sõbrannadega ja saad paremaid ideid asjade lahendamiseks kui psühholoogilt koolis või väljapools kooli.
Tuli ette juhuseid kus pidin kooli psühholoogi ja õpetajaid ise harima,sama oli alaealiste asjade komisjonis.
Enamjagu ainult viibutatakse näppu ja siunatakse ,et pole osanud last kasvatada ;OK ,tõesti ei olnud ,aga kallid spetsialistid ,te oleksite võinud ju aidata
 
to siis 21. juuli 2008, kl 15.42
Ka psühholoog ravib aga mittemedikamentoosselt ja mitte iga psühholoog vaid ainult kliiniline psühholoog. Psühhoteraapiat tohib teha ainult vastava sellealase koolituse läbinud psühholoog või psühhiaater, psühhiaatri või psühholoogi kutse ei anna automaatselt õigust teraapiaseansside läbiviimiseks.
 
to: mina 21. juuli 2008, kl 16.36
väga kurb lugu. Oleksid pidanud selle psühholoogi peale kaebama!! Olen kah kuulnud ühest taolisest juhtumist, kus psühholoog käitus väga totakalt, aga klient polnud kah kuu pealt kukkunud; kaebas kuhu vaja. See on jäme kutse-eetika rikkumine, kui vaadatakse kella ja pakitakse asju - vastuvõtu ajal!
 
to mina 22. juuli 2008, kl 10.44
Kui üks psühholoog on napakas, siis otsitakse teine ja ongi kogu lugu. Sul siis veab tegelikult, et on asjalikke sugulasi ja sõbrannasid. Paljudel ju pole neid ka.

Aga põhimõtteliselt on mul endal sama kogemus paljude "spetsialistidega" lõpuks tuleb ikka ise oma last aidata.
 
irw 22. juuli 2008, kl 11.19
psühholoog RAVIB?!?
pole seda väljendit veel kuulnud nende soolapuhujate kohta
 
:( 22. juuli 2008, kl 13.04
käisin ka 3 kuud psühhoteraapias(2x nädalas, 1 x 250.-)kahju rahast sest ausalt öelda kergem ei hakanud.Muidugi psühholoog ütles, et see teraapia võib aastaid kesta aga garantiid pole kas abi saab ja rahast ka lage...
 
pole viga - küsitljale 10. august 2008, kl 01.03
Mõned teevad ikka "konteineri-metood", kahjuks.Neil pealine huvi saada endale protseendid farmatseev.firmadest.Et müüme rohkem tabletti - saame rohkem raha , seepärast kohe pakkuvad kohutavad rasked/raskeim kui asi on olemas tegelikkus/ haigusi diagnoosid jne.Loe ise raamatuid , uuri välja mis ja miks - abiks on infoallikaid , sest põhimõtteliselt maksab üks kord ja vähem.On aeg isemõtlemiseks ja iseotsustamiseks.
 
Hädaline 05. august 2018, kl 17.06
Kas erapsühhiaater raatsib ikka rohkem patsiendile vajalikku ravimit väljastada?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!