Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kuidas teada saada veregruppi?
 
anni 17. detsember 2008, kl 19.26
Kuidas ma saan teada oma veregrupi?
Doonoriks ei ole võimalik minna ja sünnitunnistusel pole kirjas:)
Tänud.
 
M 17. detsember 2008, kl 19.38
räägi perearstiga, las laseb laboris ära määrata, seda üsna lihtne teha.
 
või 18. detsember 2008, kl 11.13
või mine ise haiglasse ja lase tasuliselt määrata. tartus saab seda nt puusepa tänava polikliinikus teha.
 
milli 18. detsember 2008, kl 12.05
Lähed verekeskusesse, maksad 50.- (vist oli), annad vereproovi ja siis saad paberi, kus on veregrupp, reesus ja arsti tempel/allkiri.
 
n 18. detsember 2008, kl 14.46
Võetakse sõrmest, mitte veenist, nii lihtne see ongi.
 
Ashria 25. juuni 2011, kl 16.02
minu teada määratakse iga inimese verekrupp kindlaks kohe peale tema sündi..... selleks pole vaja haiglasse minna ja teste teha... seda peaks olema võimalik ka läbi interneti välja uurida kui tead kust otsida... :P
 
joodik 25. juuni 2011, kl 18.32
Mina jõin palju viina...hiljem haiglas sain teada-veregrupp oli siis viru valge.
 
mnjahh 25. juuni 2011, kl 18.59
Õndsal heal vene ajal ikka hoolitseti inimeste eest, kui rasedaks jäid ja lapseootele, siis löödi ka veregrupp kohe passi sisse, ei mingit probleemi pold ja kõik oli tasuta, mul see pass siiamaani alles suveniiriks. Kas praeguses EV-s siis sedasi ei tehta või? Mis siis saab, kui rase või sünnitaja kusagil tänaval kokku kukub ja algab verejooks....et siis viiakse kiirabiga ära ja alles hakatakse gruppi määrama, hea riik küll, eriti rasedate- ja lapsesõbralik!!!
Ja mina hoian siiani alles neid kummist "käevõrukesi", kus nimi, sünniaeg ja veregrupp peal on. Eks mu lapsed sealt on saanud teada, peaks olema ka lapse med.kaardil, mille andmed ju ka ometi säilitatakse!
 
mimi 25. juuni 2011, kl 21.56
mine veredoonoriks. enne vere loovutamist võetakse sult näpuotsast veidi verd ja pannakse tilk vett spetsiaalsesse vedelikku, mille abil määratakse veregrupp - saad selle kohe teada ja raha maksma ei pea.
 
alustuseks 25. juuni 2011, kl 22.16
Ma arvan kõigepealt küsitle oma vanemaid,kui neil mõlemal on sama veregrupp ja reesusfaktor siis ei saa sinulgi olla midagi muud.Kui on erinev siis sul on emb kumb,kuid siiski oled juba 4 veregruppist välistanud 2.
 
aga? 25. juuni 2011, kl 22.29
....järsku on teemataja lapsendatud, siis ei saa nii teada, ja ei pruugi olla lapsel üldse vanematega üks grupp, minu gruppi näiteks pole minu kummalgil lapsel, see nii haruldane! Issi oma on ainult tüdrukul, poisil on hoopis, ei tea kelle oma...ma olen selle "õndsa vene ajaga" väga nõus, siis oli passis jah, tempel sees. Nüüd rasedatele seda ei tehta, ei tea, miks??? Doonoriks ei sobi sugugi iga inimene, need läbivad nüüd tugeva kontrolli. Ja teemataja tahab vist dieeti alustada, sellest ka selline uudishimu?
 
no 25. juuni 2011, kl 22.46
Muretse endale A ja B antikehasid kuskilt kus iganes neid müüakse, siis tee endale sõrmeotsa auk ja sega verd nende antikehadega kokku, kui aglutineerub siis on positiivne.
 
see alustuseks 26. juuni 2011, kl 11.14
on ikka eriline kloun
 
maali 60+ 26. juuni 2011, kl 13.14
ei teadnud mu ema ega isa kumbki oma veregruppi, ise sain selle ka alles 1991.aastal teada seoses autojuhilubade tervisetõendiga ,olles juba täiskasvanu.
 
n 26. juuni 2011, kl 19.04
"Nüüd rasedatele seda ei tehta, ei tea, miks???"

Igale rasedale tehakse veretest (veregrupi ja reesususe määramiseks, HIV-i tuvastamiseks jne), kui günekoloogi juurde minnakse ennast "kirja" panema (umbes 12. ndl paiku). Analüüsid pannakse kirja rasedakaardile.

Teine koht, kus on inimese veregrupp kirjas, on perearsti juures isikukaardil. Muidugi juhul, kui olete oma kaardi ka perearsti vahetamisel "üle viinud". Minu näiteks on oma esmane kaart (see mis oli sünnist saati) kodus, sest sain selle peale kooli lõpetamist kaasa, aga perearstile ei andnud (ta muidugi ei küsinud ja mul polnud meeles ning hiljem jätsingi endale mälestuseks).

Lisaks sellele saab veretesti teha ka HTI Laborites, polikliinikutes ja perearsti juures.
 
ei tehta 26. juuni 2011, kl 20.24
...rasedatele,mis jutt, mul tütar sünnitas 4 a. tagasi, polnud mingit gruppi kuskil kirjas, just küsisin ta käest, ta küll ei mäleta ja tahtis just minult teada, mis grupp tal on, mul oli meeles lihtsalt, kuna vene ajal olid beebidel käte ümber paelad, kus see oli ka kirjas. Nüüd pole!!!!, ma just vaatasin tütrepoja "käevõru", seal pole veregruppi! Ainult aeg, kuupäev, kaal ja nimi, muud ei tuhkagi.
 
tehakse ikka 27. juuni 2011, kl 10.04
minule tehti küll rasedana veregrupp, juhuks kui sünnitus osutub keeruliseks ja on vaja vereülekannet.Ei taha uskuda et praegu seda ei tehta, see on ju vägagi oluline.
 
K 27. juuni 2011, kl 10.24
Kindlasti tehakse kindlaks rasedate veregrupp. Rasedakaardile läheb see sünnituse tarbeks ka kirja.
 
telli 03. juuni 2016, kl 12.02
Kas id kaardil ei ole seda kirjas?
 
Katz 01. jaanuar 2019, kl 20.54
Ei ole. Ja tänapäeval ei teha seda ka lastel kindlax enam. Minu vanim poeg sai 14, noorim laps, ttar, saab 5 ja ka ei tea veregruppi. Seda niisama ei teha! Kuna veregruppi uuritaxe alles vahetult enne vajadust. Nii öeldi mulle!
 
trulla 02. jaanuar 2019, kl 06.51
Santlaagril pole vale majandamise tõttu raha! Loogiline oleks, et iga soovija saab teha veregrupi testi. Mis takistusi siin saakski olla!
 
agrupp 03. jaanuar 2019, kl 14.36
kunagi nõuka - ajal oli kohe kohustuslik lasta teha veregrupi jaoks analüüs, pärast löödi tempel passi. Praegu võiks ka nt digilugu.ee olla kirjas , mis on veregrupp. Kui mingi õnnetus ja saad rääkida, ütled ise kohe veregrupi. Aga nüüd ei tehtagi, kahjuks!
 
Veri siis näitas ""VIRU VALGE ka ÄRA ? 09. jaanuar 2019, kl 11.10
joodik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina jõin palju viina...hiljem haiglas sain teada-
> veregrupp oli siis viru valge.
SIIS pidid küll kuu aega jooma ?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!