Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Neerutsüst - mis ma sellest arvama pean?
 
neerumuster 08. november 2013, kl 12.01
Mul avastati ultrahelis vasakus neerus tsüst, pidi olema 2 cm läbimõõduga. Arst ei rääkinud väga palju midagi ja ma olin veidi ähmis ka, ei taibanud küsida. Ütles, et siseorganitel on tihti tsüste ja see pole haigus, peab ainult jälgima, et suuremaks ei lähe. Küsisin, kas see võib ise ära ka minna? Vastas, et ei, see jääb alatiseks. Poole aasta pärast lähen jälle kontrolli. Kogu lugu.
Ise siis nüüd guugeldasin natuke, vaatan, et mingi vanainimeste häda rohkem, aga ma olen 30 alles. Mõned internetiallikad jälle ütlevad, et võib küll vahel ise ka ära kaduda. Mul on olnud valusid alaseljas ja puusas, aga kuna diskopaatia on ka dianoositud, siis olen ikka seda süüdistanud ja võimelnud lihaseid. Nüüd loen, et tsüst võib ka selliseid sümptomeid anda.
Siin käib vahel meditsiiniala inimesi ka vastamas või ehk on kellelgi omal kogemusi, äkki teate teemast rohkem...
Kas 2 cm tsüst võib mingeid sümptomeid tekitada või on see siiski väike?
Lugesin, et neerutsüst võib põhjustada sagedast urineerimist, no ma käin eluaeg öösel korra või kaks, vahel ei käi ka üldse, aga iga kord on ikka põhjust minna ka, st põis on täis. Kas see võib tsüstiga seotud olla?
Kas tsüst võib ise ära kaduda ja kas ma saan ise teha midagi, et ära kaoks, neerude tööd soodustada vms? Alkoholi ei joo, ei suitseta, u korra kuus võtan mõned ibuprofeenid (pidi neerudele kahjulik ravim olema vist), sest päevade ajal kõht valutab ja ibukas on ainus, mis aitab.
Ja lõpuks - kas see tsüst võib kuidagi rasedust mõjutada?
Olen igasuguse info eest tänulik! :)
 
neerumuster 09. november 2013, kl 15.23
Vaat kus lops, paistab, et polegi kellegi eriti kokkupuudet. Ju siis vist ikka ei ole nii levinud häda nagu netis jutustatakse...
 
Mari 09. november 2013, kl 17.35
Mul avastati neerus tsüst 2000a-l, sest läksin neeruvaluga arsti juurde. Siis öeldi, et krooniline neeruvaagnapõletik ja mõne mm suurune tsüst paremas neerus. Midagi ette võtta polnud vaja, sest ei pidavat ohtlik olema kui just vohama ei hakka. Mitte palju tarbida kohvi, šokolaadi, punast veini. Hoida ennast soojas. Käia aeg-ajalt kontrollis.
Aeg-ajalt annab külg tunda, tuuletõmbust ei kannata. Siis hakkab tuikama. Kontrollis käisin viimati eelmine aasta, kõik analüüsid korras, aga muidugi tuleb ka edaspidi kontrollimas käia, sest kroonilist neeruvaagnapõletikku ju välja ei ravi.
 
kahe neeruga 09. november 2013, kl 20.31
Tervitus !
Minul on mitu tsysti ja kahes neerus. Tegemist on kaasasyndinud päriliku haigusega. Ma ei teadnud sellest midagi enne, kui mu isal yks neer eemaldati. Arst rääkis, et pärilik ja liigub edasi pölvest pölve nii vaheldumisi...ema-poeg-tytar-poeg jne. Kui ma oleksin syndinud poisina, ei oleks neid geenidega saanud.Tänapäeval käin iga 4 kuu tagant kontrollis. Kutse tuleb koju, elan Soomes. Haiguse nimi on polytsystilised neerud. Muidu elan tavalist elu, vereröhk on körge just neerude pärast. Ei valuta, ei tunne, ei tuika. Neerupöletikke pole olnud kunagi. Ja pidin veel mainima, et mu pojal on ka ( minult pärinud ) ja naistearst ytles juba enne lapse syndi, et tsystid neerus. Ultras oli kenasti näha. Laps mul samuti kontrollis regulaarselt aga 1,5 aastase vahega.Kutse tuleb automaatselt koju.
 
Janneke33 04. jaanuar 2019, kl 14.59
Tere.Ma kolm päeva piinlesin seljavalude käes.Läksin EMOsse.Avastati vasakus neerus 2,8 cm suurune tsüst.Öeldi,et sellega ei võeta mitte midagi ette.Mul jäi see arusaamatuks.Selg valutab nii,et hingatagi on valus.Olen veel 33 nädalat rase ka.Huvitav kas peangi siis lihtsalt kannatam ja elulõpuni valuvaigisteid sisse sööma.Masendav.
 
Neeru 07. jaanuar 2019, kl 18.40
Seda tean, et arstid ei taha neerusid eriti surkida, seal on kerge verevalum tekkima ja võib neerust üldse ilma jääda. Valitaksegi jälgimise variant- kui laseb elada, ei surgita.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!