Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Vahelöögid
 
Kersti 13. märts 2015, kl 09.57
Oleks küsimus südame vahelöökide kohta, kuidas neist lahti saab või mis neid üldse põhjustab. Mul on probleeme nendega just õhtusel ajal enne kui magama hakkan minema.
Olukord on selline, et avalduvad nad nii, et löövad sellise imeliku tunde kurku ja kui samal ajal kätt pulsil olla siis on tunda, et tekib väike paus südametegevuses sisse.
Perearstile olen ka rääkinud sellest murest, tegi ekg ja asjad kõik korras ja ütles, et need ei ole ohtlikud ja, et võivad igal inimesel mingis eluperioodis olla. Ma loll unustasin talt küsida, et kumbad need mul on kas ventrikulaaresed või supraventikulaarsed.

Internetist ma lugesin, et inimesed tavalised VES-e ise ei tunnetaks, et see lihtsalt on selline kiire vahelöök ja SVES-iga tekib väike paus südametegevuses sisse kas see info on õige ?
 
ekstrasüstol 13. märts 2015, kl 10.27
on küll õige!neilon päeva jooksul päris suur arv normaalseks tunnistamisel.ma ei tea, mitu tuhat see norm oli.....ja lahti neist ei saagi.õpid nendega elama.need on supraventikulaarsed rütmihäired ja räägitakse, et tulenevad närvidest.igal inimesel on nad olemas, kuid tunnevad neid tundlikud inimesed, nii vähemalt arst selgitas...
 
teadja 13. märts 2015, kl 10.31
info täitsa õige.
raske on muidugi uskuda, et selline sant enesetunne ja ole üldsegi ohtlik asi, ega seda eriti ei ravita ka.
see et sa tunned pulsis et löök jääb vahele, see ongi seesama asi, et tegelikult mitte ei jää vahele, vaid lööb toimub kiirelt eelmise löögi järel, ning et südamel on ette nähtud teatud löögiintervall, siis järgmine lööb tuleb viivitusega, et see löögiintervalli jada oleks ühesugune.
seega mitte löök ei jää vahele vaid löök toimub ette.
aga vahet pole, olen selle kõik ise läbi elanud, minul kestis see mingi 25 aastat. aga nii nagu ootamatult hakkas, nii ka ootamatult lõppesid. ise selleks mitte midagi tegemata praktiliselt.
kui arst ütles et EKG on korras ja süda ise ka, siis tõesti ei ole muretsemiseks põhjust. inimene jah tavaliselt VES-e ise ei tunne, sellest ka nende suurem ohtlikkus, kuna mida ei tunne, seda ei tea ka otsida ega karta.
aga üldjoontes nii SVES-e kui VES-e tohib olla ööpäevas ikka mitmekümneid tuhandeid, enne kui nendega peab midagi ette võtma.
Selleks et see arv täis saada, peaks olema igas minutis vähemalt 10 korda ja nii tunde järjest.
usun et sul sellist probleemi ei ole.
paljud asendid, toidud, joogid, meeleolu, provotseerivad neid vahelööke tekkima. mina pika staasi jooksul juba sain pihta, millega nad seotud on ja hakkasin seda kõike vältima, kuid see tekitas omakorda stressi, sest igal sammul pidin enne mõtlema, et oot-oot kas ma ikka seda võin ja toda teha tohin... igasugune närveerimine, täis kõht või liiga tühi kõht jne. kõik käivitasid need seeriad mul.
lõpuks isegi bussiga sõitmine ja pimedus ...
täielik utoopia. eks selle 25 aasta jooksul sai käidud mööda arste, sensitiive, psüholooge ja ma ei tea keda ja mida kõike ma kaasasin.... ja lõppesid ära praktiliselt alles siis, kui lõpetasin kooselu ühe inimesega, siis veel paar aastat olid ja lõpuks kadusid.
see puhtalt minu näide ja kogemused, aga loodan ehk on abiks. usaldage arsti, kui ütleb et pole ohtlik, siis ka pole ja sellesse tuleb suhtuda nagu .... kõhugaasidesse. Kui on siis on, aga lähevad kohe üle ka jälle, mis sest et järgmise korrani ainult, aga ühel hetkel kaovad päriseks. nagu mulgi.
 
1mees 13. märts 2015, kl 11.59
Mul oli ka õhtuti voodis vahelöögid.EKG oli täiesti korras.Arst soovitas Magneesiumi tablette võtta.(need vabalt müügil)Ja saingi oma hädast lahti.
 
Tirts 13. märts 2015, kl 12.33
Mul olid terve aasta ekstrasystolid, iga kuu ca nädal kuni 3 nâdalat kestusega igapâvaselt. Kôik uuringud tehtud, korras. Mingil hetkel läksin hambaarsti juurde ja lasin tarkusehamba välja tômmata, mis osutus pôletikuliseks. Peale seda 3 kuud pole enam sûda jamanud
 
mumm 13. märts 2015, kl 17.47
Minul kestsid ca aasta igal õhtul tundide viisi. Vahel istusin terve öö üleval ja midagi ei aidanud. Olin ikka õnnetu küll. Siis tabas üks arst muude uuringute ajal kurku vaadata. Kiirkorras mandliopile ja 3 nd peale oppi kadusid vahelöögid täielikult :). Ilma igasuguse kurguvaluta ja angiinita olid mandlid mäda täis ja armistunud ja tugevalt kurgukaartega liitunud. Nüüd elu lill :)
 
Naine 14. märts 2015, kl 11.16
Saa lahti probleemidest, kaovad ka vahelöögid. Närvisüsteem on paigast ära, sellest need ka tekivad. Jooksin ise mööda arste, arvates, et südamega on tõesti midagi korrast ära.
Väga hästi aitab kaa CardioACE ja Võluvits südamele. Midagi seal sees on, mis mõjub rahustavalt ja vahelöögid kaovad või pole vähemalt ebameeldivalt tunda.
 
Võtsin 14. märts 2015, kl 15.11
Panasili( K ja MG), mõlemad normaalseks südamelihase tööks vajalikud.Odavam ja mitte nii tõhus Panangin.
 
muia 14. märts 2015, kl 17.23
Kas need on käsimüügi ravimid kaua neid võtma peab.
 
Jah 14. märts 2015, kl 19.07
mõlemad on käsimüügiravimid.Esialgu kasuta ära 1 orig., mina sain abi ka Pananginiga, kui võimalik siis Panasil - ikka parem.
 
ikka pean proovima 17. märts 2015, kl 22.57
Panangin,tegi hullemaks.Seal Kaalium,mille üle doseerimine mõjub sama halvasti.
Ma ka nende vahelöökidega mässanud pikalt,pikalt.Miks ma ei õpi nendega elama? Ei saa,sest mul on ka süda rütmist välja läinud ja hoog saabki alguse vahelöögist.E siis mida vähem mul neid on ,seda vähem võimalus rütmist välja minemiseks.Ma olen ka kõik ära proovinud nagu "teadja"
Nüüd pritan spordiga ennast parandada,mis pole ka kerge ,sest ei saa iga päev kardiot teha,sest juba hommik algab vahelöökidega siis saan aru,et eelmisel päeval pingutasin üle.
Mul ka käib kogu elu nende vahelöökide ümber.Sest on päevi kui ei julge liigutadagi..;(
 
eelmisele 18. märts 2015, kl 08.34
Kas sul on ka probleeme vererõhuga.Minul on ja ka ükskord on süda rütmist välja läinud. Sel kevadel on ka mitmeid päevi kui vahelöögid kestavad paar tundi järjest. Nii ebameeldiv ja hirmutav tunne. helistasin 1220 ja seal öeldi, et kui rõhk ei tõuse sel ajal, siis pole hullu midagi. Hirm sellest kõigest on mu igapäevane saatja
 
küsimusele vastan 18. märts 2015, kl 15.30
ei rõhk jääb pigem madalaks.Rohud mis selleks mõeldud võib ka võtta kui vahelööke palju ja tunned kuidas hakkab rütmist välja kisuma.Siis keele alla nt pool tbl.
 
ann 18. märts 2015, kl 17.27
Mida sinna keele alla nt pool tbl panna?
 
Vastan 18. märts 2015, kl 18.32
Metoprolol 50mg,kui ei aita siis jälle pool.
 
jah, aga 08. november 2018, kl 18.59
Kas see Metoprolol on retseptiravim?
 
VM 08. november 2018, kl 22.18
Jah, metoprolol on retseptiravim. Just täna käisin apteegis ja ostsin järgmise kahe kuu koguse välja. Ikka südame rütmihäirete kontrolli all hoidmiseks, 25 mg päevas.
 
mamala 09. november 2018, kl 14.59
Minagi mässan nendega. EKG ja koormus EKG tehtud, näitas VES-d ära. Koormuse ajal kaovad, pulsi langedes tagasi. See pidavat hea olema, et koormuse ajal kaovad. Minul vahel terved päevad vahelöögid. Holter veel ees, et nende arv teada saada ja siis selgub, kas vajan ravi.

Ise arvan praegusels pigem, et neid võimendab mul ka vana hea ärevushäire. Kui Holter tehtud ja kõik südamega korras, teen AD ravi. Magneesiumtsitraat, viirpuutilgad jms juba kasutusel.
 
Mitte 25. juuli 2019, kl 03.01
Endal on täpselt sama nagu eelmine siin kirjutas.Koormuse ajal vahelööke ei ole.
Vahelöögid õhtuti ja stressis oleku ajal eriti.Perearst ütles et siis tuleks hoopis rahusti ära võtta.EKG on korras.
Arst kirjutas ka Metoprololi.Seda ainult vajadusel võtan.Ega muud ravi ei olegi,kui ainult kaalust alla võtta(kui on rasvumine)See aitab raudselt.
 
hea mõte 25. juuli 2019, kl 12.05
Võta rahustit kohe korralikult. Seda on ilmselgelt tarvis, kui inimesel südaöösel muud teha ei ole, kui aastatevanuseid teemasid välja kaevata ja siis veel neile vastata ka. Kardan, et sellise vaimuhaiguse puhul jääb rahustitest väheks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!