Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kõhugaasid
 
Liisa 16. jaanuar 2005, kl 12.12
Mul on nimelt selline mure, et mul on pidevalt kõhugaasid ja eriti päevade ajal. See ajab juba nii närvi, mitte kuskil ei saa rahulikult olla, pidevalt peab kontrollima ennast, õhtul kodus ei julge varem magama minna, sest äkki "juhtub" midagi ja häbi missugune. Me oleme elukaaslasega juba paar aastat koos olnud ja eelmisel aastal juhtus juba selline ebameeldiv asi, pärast oli temal nii naljakas ja minul nii häbi. Ma ei saa ennast kuidagi mugavalt tunda. Nüüd õhtuti koguaeg pabistan läbi une, koguaeg üritan ennast kontrollida ja kardan, et see alati ei õnnestu. Kas keegi oskab soovitada midagi, mis nende gaaside vastu aitaks? Ja olen ma tõesti ainuke imelik või sellise murega tüdrukuid on veel?

Liisa, 19.
 
mann 16. jaanuar 2005, kl 12.58
proovi köömneteed ja espumisani...ja eelköige loobu muretsemisest! :) Närvidest vöib ka selline asi olla. Hoia ka köht korras. St käi öigel ajal vetsus, kui vajadus on.
 
tips (20 a) 16. jaanuar 2005, kl 13.32
mul ka pidevalt, mitte ainult päevade ajal. otseselt õnnetust vist ei ole veel juhtunud, aga ebakindel on olla küll. espumisan küll ei aidanud. võib-olla vale toitumine.. söön vist liiga kuiva ja raskesti seeditavat toitu. leib ja õunad muidugi tekitavad gaase.
kummeliteed joon, natuke vist aitab. aga peaks vist tõesti veel apteeki pöörduma ja midagi küsima.
 
Liisa 16. jaanuar 2005, kl 13.47
Kui oled leidnud midagi, mis aitab, siis teavita mind ka.
 
malle 16. jaanuar 2005, kl 14.23
Mul sama probleem.Kuid arvan,et päris paljudel need hädad,aga sel teemal eelistatakse vaikida.
 
loll nagu lauajalg 16. jaanuar 2005, kl 14.29
Mina soovitan sul oma valehäbist jagu saada ja julgelt peeretada.
See pidev kinnihoidmine ei tule su tervisele kuidagi kasuks.
Mees kah sul suht imelik peaks mainima. Peeretamine omas kodus on ju suht normaalne, pole naljakat midagi.
 
muska 16. jaanuar 2005, kl 14.39
Ma vaevlen juba aastaid gaaside küüsis, kuid alles nüüd hakkas asi paremuse poole muutuma. Tegin organismi puhastuse ja soole puhastuse mitu kuuri ja mitu aastat järjest.Iga hommikul tuhja kõhuga võimlemine mitte kurnav,vaid 10 min.vastavaid harjutused.Ega selle vastu muud rohtu pole. Ja kui juba probleem vaevama hakkas, asuge kiiresti tegutsema, sest ise enesest ei lähe üle, vaid arneneb veel hullemaks.
 
:) 16. jaanuar 2005, kl 15.49
Juba tekkinud gaaside kontrollimine on vaid tagajärgedega tegelemine, gaaside tekkimine tuleb kontrolli alla saada, siis laheneb ka piinlike momentide tekkimise probleem iseenesest.

Gaasid tulevad sobimatust söögist. Proovi teha muudatusi oma toidusedelis ja jälgi, kas asi paraneb.
Kõigepealt rõõsk piim ja tooted sellest, katseta nt nädal aega. Siis liha (sea- ja veiseliha, ka linnuliha). Seejärel liigu maiustuste ja teraviljatoodete juurde.

Endal mul kadusid gaasid, kui loobusin lihast. Piimatalumatus on tavalisem ja väga levinud.

Jõudu katsetamisel!
 
minni 16. jaanuar 2005, kl 15.58
vale toitumine, liiga süsivesikute-ja rasvarikkad toidud tekitavad sooles käärimise ja sellest ka gaasid. minul mõjus väga hästi gaaside vastu odavad söetabletid. paar-kolm tükki korraga ja nüüd kõik ok. proovi, äkki on abi.
 
pipi 16. jaanuar 2005, kl 18.52
köömnetee ka vahel tõesti aitab.
 
krista 16. jaanuar 2005, kl 22.07
Miks sa gaasitoru ei kasuta? Ei mingit puuksutamist siis enam.Olen ise kasutanud ja päris mugav.
 
-------------- 16. jaanuar 2005, kl 22.29
Esiteks, puuksutamine on tervislik ja vabastav tegevus. Kui su oma mees ei häälega ei peereta siis laseb ta kindlalt pussu, mis on veel jubedama haisuga kui häälega lastud puuks. Nii, et ta on sul sala peeretaja või surnud;)
Tõsisemalt rääkides, mulle teeb kohutavaid gaase kartul, kapsas, oad ja herned.
 
fänn 16. jaanuar 2005, kl 22.29
gaasitoru !? misasi see on
 
to fänn 16. jaanuar 2005, kl 22.34
kokteilikõrs vist võiks ka asja ära ajada, arvan ma
 
Mare 17. jaanuar 2005, kl 09.56
Ristiköömnetee gaasidele hea. Gaase tekitavad paljud asjad - leib näiteks. Toores puu- ja juurvili (pirn on minul seal tipus). Mina ei talu laktoosi - seega ka piim, samuti nisutooted, alkohol (eriti need, mis on kääritatud).

Söetablette ma ei soovitaks, sest see paneb kõhu kinni.

Ise peab ära selekteerima, mida kannatad ja mida mitte. Ränk töö, aga tasub end ära. Kui tead, et õhtul lähed külla, siis ei maksaks enne näiteks värske-kapsasalatit süüa...
 
xxx 17. jaanuar 2005, kl 10.00
Tõenäoliselt piimaallergia e. laktoosi talumatus, tulebki tavaliselt sellises vanuses. 30% ininmestel on see, aga enamus neist ei teagi seda.
 
to xxx 17. jaanuar 2005, kl 11.07
Mis mõttes "sellises vanuses tuleb"?
 
mul ka 17. jaanuar 2005, kl 11.09
Tead, sa ürita maha rahuneda..see on peamine! Mul oli ka kunagi niimoodi..nt tuttava juurde ööseks jäädes, tundsin ka ,et kohe nigu kiuste, tulevad gaasid...sain pihta, et see oli liigsest närveerimisest!
Ennekõike rahu, ainult rahu ja siis mõningad siinsed soovitused järele proovida...ja kui elukaaslane naerma peaks jälle hakkama,siis naera temaga koos!!! Ütle,e t ei tea,mis jama on...:)) järgi proovitud..ja sain üle sellest!
 
Liisu 17. jaanuar 2005, kl 16.40
Tänud kõigile :)
 
Pille 17. jaanuar 2005, kl 17.46
Joo enne igat söögikorda klaas vett, see aitab hoda seedimist korras.
 
mamma 18. jaanuar 2005, kl 09.41
Omaenda kodus võib igaüks pussutada niipalju kui tahab. Kelle asi see on? Kas tunned end oma kodus võõrana, et pead kuidagi eriliselt peenelt käituma? Et kui kogemata piuks tuleb, siis kallim jätab su koheselt maha? Võta asja loomulikult, siis kaob liigne närvilisus ja probleem leevendub, muuda ka toidusedelit. Ja muidugi - õhuta tihedalt tuba!!
 
Siga lekib... 18. juuli 2023, kl 17.10
https://www.youtube.com/watch?v=FHxQc2mWpZs

Siga zittus silm pilkus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!