Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Puudub ravikindlustus?
 
Miu 06. oktoober 2013, kl 20.59
Küsin siis kogemusi - ise hetkel töötu-, kuidas teised ravikindlustuse on "hankinud", kes tööl ei käi ja ka töötuna arvel pole? Või kuidas te arstil käite?
 
maksad 06. oktoober 2013, kl 21.17
ise oma arstivisiidi eest.Nii lihtne see ongi ja kallis ka pole.
 
Ise 06. oktoober 2013, kl 21.21
Juba 12 aastat kindlustamata. Ise, kõik ise, viimse sendini ise maksnud, kuni operatsioonideni välja.
 
just 06. oktoober 2013, kl 21.39
Mis sellest kindlustusest kasu kui järjekorrad arsti vastuvõtule minimaalselt paar kuud pikad. Endal pole üle 30a aasta arsti juurde asja olnud, aga teised pereliikmed on kasutanud alati eraarsti teenuseid.
Saad visiidile samal päeval ja tänu kiirele diagnoosile saad koheselt alustada raviga ja kuniks riigi arsti järjekord kätte jõuab oled ammu juba terve.
 
tehke 06. oktoober 2013, kl 23.09
ERGO Kindlustuses Ravikindlustus, arstile pääseb 1-3 päeva jooksul ehk siis eelijärjekorras, kus on kaetud kõik ravimid ja protseduurid, kaasarvatud hambaravi.
Seda kindlustus pakubki ainult ERGo kindlustus. Vaadake nende kodulehelt infot ergo.ee
 
isele 07. oktoober 2013, kl 09.55
aga jah, sa pead siis ikka vist keskmisest rikkam olema, opid ikka maksavad ka ju. Kas sa näite võiksid tuua mõne asja kohta, mille eest masknud oled ja kui palju?
 
Ise 07. oktoober 2013, kl 10.10
Mul on lõigatud sapipõis, pimesool, "naistevärgid" - kõik sellel ajal, kui mul kindlustust polnud. Enne kõiki oppe on olnud uuringud, vereproovid, ultrahelid jne. Kätesuremine oli väga pikk probleem, hästi noorelt hakkasid pihta, lõpuks 6 aastat tagasi lõigati ära, aga üks käsi läks nihu, ikka sureb ära. Väga palju olen kompuutris käinud, seljaga, peaga jne. Sellepärast ma kodune olengi, et tervis on nii kehv, et ei saa tööl käia, kogu aeg on mingid valud. Neuroloogide juures olen käinud lõputult, kõik saavad murest aru, aga ütlevad, et lahendust ei ole.
Hinnad on tavalise ametliku hinnakirja alusel, ma olen alati eranditult riigimeditsiini kasutanud, kõik opid on Mustamäe Haiglas tehtud.
Rikkust pole midagi, sest mina tööl ei käi, ainult kulutan, ja just nimelt arstide ja uuringute peale. Kunagi sai üks väike maatükk maha müüdud, selle raha eest olen saanud käia arstide juures, aga see raha on ka otsakorral. Häh, mis siin enam vaja, sain suvel 49, varsti ongi aeg kirstu kobida.
 
isele veel 07. oktoober 2013, kl 13.47
Tänan. No aga kui sa mäletad, mis see pimesool umbkaudu maksis, ma mõtlen suurusjärk, kas 1000 või 10000 (kr)? Ja perearst siis arvestabki sellega, et maskad ise ja muidu on kõik ikka samamoodi? Siis on sul vast õigust olnud ka temalt selliseid uuringuid nõuda, nagu ka ise vajalikuks oled pidanud, kasvõi lisaks?
 
tädi prill 07. oktoober 2013, kl 14.13
Ise Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul on lõigatud sapipõis, pimesool, "naistevärgid"
> - kõik sellel ajal, kui mul kindlustust polnud. E
> nne kõiki oppe on olnud uuringud, vereproovid, ult
> rahelid jne. Kätesuremine oli väga pikk probleem,
> hästi noorelt hakkasid pihta, lõpuks 6 aastat taga
> si lõigati ära, aga üks käsi läks nihu, ikka sureb
> ära. Väga palju olen kompuutris käinud, seljaga,
> peaga jne. Sellepärast ma kodune olengi, et tervis
> on nii kehv, et ei saa tööl käia, kogu aeg on min
> gid valud. Neuroloogide juures olen käinud lõputul
> t, kõik saavad murest aru, aga ütlevad, et lahendu
> st ei ole.
> Hinnad on tavalise ametliku hinnaki
> rja alusel, ma olen alati eranditult riigimeditsii
> ni kasutanud, kõik opid on Mustamäe Haiglas tehtud
> .
> Rikkust pole midagi, sest mina tööl ei käi,
> ainult kulutan, ja just nimelt arstide ja uuringut
> e peale. Kunagi sai üks väike maatükk maha müüdud,
> selle raha eest olen saanud käia arstide juures,
> aga see raha on ka otsakorral. Häh, mis siin enam
> vaja, sain suvel 49, varsti ongi aeg kirstu kobida
> .
kui nii haige oled, et tööl ei saa käia, kas siis puuet ei anta? saaksid ju ravikindlustuse.
 
Ise 07. oktoober 2013, kl 14.36
Ei anta puuet, sest perearst ei tegele kindlustamata inimestega. Selles probleem ongi, et mul ei ole ühtset "keskust", kuhu minu andmed kokku koonduksid. Perearst mitte ainsatki saatekirja mulle pole andnud, sest ütleb, et kui ise maksate, võite ilma saatekirjata ükskõik kuhu minna. Mul ei ole perearsti vaja, perearst saab "pearaha" minu pealt, aga iialgi ei tegele minuga. Ükskord oli vaja ühte valuderohtu, maksin 17 eurot perearsti visiidi eest, näitasin rohupakendit, et mul on vaja seda. Ta küsis, kes kirjutas, ütlesin, et neuroloog, siis vastas, et mine siis selle neuroloogi juurde, mis sa siia tulid. Neuroloogi visiit on 50 eurot, mõnes kohas rohkemgi.
Kui mul lõigati sapipõis, siis sama operatsiooniga tehti ka müoomilõikus (kõlab uskumatult?!), ja see kokku maksis üle 21 tuhande eesti krooni. Pimesooleopi sain tasuta, sest viidi räigetes valudes ära, kuna tegemist oli eluohtliku seisundiga, siis selle eest maksma ei pidanud, see on ka ainus asi, mis ma ilma rahata olen saanud.
Seljakompuuter maksis krooni ajal 2200 krooni, ajukompuuter 500 krooni. Pärast oppe olen ka Magdaleenas taastusravides käinud, ei mäleta neid hindu enam, ma ei hakanud üles kirjutama, sest ei tahtnud ennast vihastada sellega. Korraliku auto raha on igal juhul arstide ja ravi peale läinud.
 
teed oma rahaga kõik uuringud ja lased 07. oktoober 2013, kl 17.47
veki-i saata perearstil
 
aga 07. oktoober 2013, kl 22.59
palju see ergo kindlustus maksab?
Ja misasi see vek on?
 
njahh 07. oktoober 2013, kl 23.20
selle jutu peale tekkis üks küsimus: missugusesse tasulisse vastuvõttu saab samal päeval? Olen käinud tasulistes viimasel ajal päris palju, kuid järjekorrad ikka mitu nädalat, ja südamearstile ulatus saba ikka kuudesse...
 
vek-i 08. oktoober 2013, kl 09.09
grupikomisjon
 
'-' 08. oktoober 2013, kl 17.30
vaheta ometi perearsti, see pole mingi jutt, et nad kindlustamata inimestega ei tegele, aga see on oma viga, et lased eriarstil ravi määrata ja perearstile selle kohta teadet ei võta perearstile, ma kannan ise seda info perearsti juurde kokku (kuigi olen kindlustatud,) et saaks tema kaudu ka korduvaid retsepte. (Siiski peaks mingi jälg sinu visiidist ju raviasutusse jääma, millest oleks õigus väljavõtet nõuda. Asi selles, et suured haiglad ei taha edastada infot haige kohta eraettevõtjast perearstile, puhas konkurentsieelise loomine kliinikute poolt. Eriarstidelt korduvretseptide saamine on suht lootusetu, neid ei saa kunagi kätte. No ei ole minust seda ringi jooksjat mööda arste. Kiirabiga lähen kui jälle EMO laks on.
 
juuli 08. oktoober 2013, kl 22.21
Ergo kindlustuse kõige odavam pakett maksab 49 euri kuus umbes, sõltub vanusest, tervislikust seisundist jne. Hambaravi pole mõtet osta neilt, maksad aastas 250 euri, ja selle summa eest saad ka hambaravi aastas, ei rohkem. Aga ka haigekassat saab ise osta, 100 euri kuu ja oledki kindlustatud.
 
Ise 08. oktoober 2013, kl 22.33
Ma ei tea, kuidas praegu, aga krooni ajal ma uurisin seda tasulist haigekassakindlustust, ja sellega oli ilge jama. Inimene isiklikult ei saa niimoodi, et marsib uksest sisse ja soovib kindlustust, ma pidin leidma mingi "tugiisiku", kes nagu oleks vastutav minu eest ja kes garanteerib, et kvartalimakse oleks makstud. See oli midagi nii absurdset, et ma rohkem edasi ei tegelnud sellega. Nii et pole oluline, et sul on miljon madratsi sees, keegi pidi ametlikult vastutama sinu eest. Kuidas praegu on, ei tea, pole enam küsinud.

Mis puutub perearsti vahetusse, siis see ei päästaks samuti. Mul eelmine perearst suri ära, tema ei tegelnud minuga, absoluutselt, üldse ei huvitanud, kus ma käin või mis ma teen; siis tuli järgmine perearst ja täpselt sama seis: ise tead, kuhu lähed ja mida teed, tema asi ei ole.
 
hm 09. oktoober 2013, kl 05.40
Töötuna saad ravikindlustuse vanuri hooldajana või kui sul on puue. Liikumispuude taotluseks peab olema 2 erinevat diagnoosi, selja-ja kaelahädad lähevad ühe diagnoosi alla. Kõige kergem peaks olema saada puuet stressavatel foobikutel ja padujoodikutel.
 
mis jutt 09. oktoober 2013, kl 12.10
haigekassaga saab sõlmida vabatahtliku kindlustuslepingu, sellega on kuumakse kuskil 130 euri ringis. mingit käendamist ja tagatist vaja ei ole, ainuke miinus, et maksma peab minimaalselt kolme kuu kaupa ja leping tehakse aastaks.
niipalju, kui mina ergo kindlustusest teada sain, siis selle odavama kindlustuse (49 euri kuus) eeltingimuseks ongi, et kehtiv haigekassakindlustus on olemas. muidu maksad ikkagi selle 130 euri pluss siis muud teenused otsa.
 
Kodanik 26. aprill 2017, kl 17.40
Just lugesin selle Ergo ravikindlustuse kohta ja see sobi ka inimesele kellel riiklik kindlustus puudub. Kuidas siis maksetega on ma ei tea. Riiklik makse käib mul üle jõu. Riiklikku kindlustust tuleb ju kolm kuud korraga maksta, mitte iga kuu? Ma arvan, et lähen ja uurin Ergos järgi kuidas kõik täpsemalt käib.
Arstil käin ma ise harva, enne ravin ennast ise ja viimases hädas ronin perearstile(külmetushaigused jne). Kuna kindlustus jaanuarist puudub, siis pole käinudki kontrollis. Olin töötukassas arvel, aga lõpetasin selle ära. Võimatu on tööd otsida, kui sul kogu aeg kuklas ollakse. Ja sokutatakse mia iganes, et sinust lahti saada. Vahet pole kas sulle see töö sobib ka või mitte. Ma selleks kül tööl ei käi, et lapsehoidjale maksta. Siis peaks vähemalt 800...900 puhtalt kätte saama, et sellise asja peale mõtleks.
Mandlid olid jälle paistes mingi kuu ja ravisin ise ennast. Arst oleks kohe antibiootikumi peale pannud ja muid rohtusid täis toppinud.
Kindlustust tahaks selleks, et mis saab siis kui midagi juhtub. Kukun jala, käe kipsi või on vaja kiirabi kutsuda, retsepti kirjutada, haiglas sees olla. Ok maksad kõik ise kinni, aga Ergost saaksid mingi summa tagasi. Haigekassast ei saa sa sentigi tagasi.
Kellel väiksed lapsed, siis abikaasa kaudu saab ka ravikindlustuse.
Keegi mainis et maksab oma venna eest alla 100 euri iga kuu, kuidas nii vähe?
 
Ravikindlustuse 27. aprill 2017, kl 14.12
saab abikaasa kaudu ka siis, kui ametliku pensionieani on jäänud kuni 5 aastat. Ja kui järjekindlalt ennast töötuna registreerimas käia, ka siis säilib ravikindlustus, kuigi töötutoetust ei pruugi enam saada.
Sellised ootamatud haigestumised nagu nt. luumurd või muud traumad, äge pimesoolepõletik või infarkt kuuluvad vältimatu abi alla ja see on meie riigis tagatud kõikidele inimestele olenemata ravikindlustusest, nende ravijuhtude eest tasub riik.
 
Kodanik 21. mai 2017, kl 08.59
Eks sa mine käi töötuna arvel. Enne saad infarkti, kui tööd leiad. Kui tööd ei ole leidnud siis laiutavad tädikesed käsi, et kuidas nii. Töökuulutusi ju lademetes. Lõpuks hakatakse sokutama vägisi mingit suvalist ametit, et ikka sinust lahti saada.
Ravikindlustuse saaks ka abikaasa kaudu, kui on väiksed lapsed.
Mingi töö ots on nüüd olemas, aga jah sotsmaksu ikka vist ei maksta.
Peab ikka ühe otsa veel vaatama ja ise maksma hakkama kui muud tööd ei leia.
Selline tunne tekib vahest, et tööandjatel endil vist lapsi pole. Kui tahad ise last lasteaia vahet vedada, siis pead kas töötu olema või oma firma tegema.
 
skd 22. mai 2017, kl 18.18
Ei ole nii, et töötu peab Töötukassa tädi käsul igasuguse töö ükskõik mis palga eest vastu võtma. Jõuga saab peale sundida ainult erialast tööd, kui sul on mõne eriala kutsetunnistus olemas, ja töötul on õigus esitada tööandjale oma palgasoov. Ei ole nii, et peab miinimumi eest tööle minema, kui tööandja pakub näiteks 600€ palka, kuid töötu palgasooviks on 700€, kuid tööandja ei nõustu küsitud summat maksma, siis töötu ei ole kohustatud sinna firmasse tööle minema. Töötukassasse minnes tuleb konsuldandile öelda, et ei saanud töötasus kokkuleppele. CV'd peab muidugi tööandjatele saatma, aga seda tehakse nagunii kui on soov tööle minna.
Seda, kas sotsmaks makstud, saab riigiportaalist vaadata.
 
töötuna arvel 22. mai 2017, kl 19.13
Ühel hetkel, kui oled juba piisavalt kaua töötu olnud, siis tuleb vastu võtta ka miinimumpalgaga töö. Töötukassal on selline mõiste nagu "sobiv töö". Pidin selle nimelise dokumendi allkirjastama, et olen teadlik, et pean pakutava töökoha vastu võtma. Kui olen üle 20 nädala töötu olnud siis pean vähemalt töötasu alammäära suuruse palgaga töö vastu võtma ja see ei pea enam vastama minu haridusele, kvalifikatsioonile või kogemusele. Kolmanda põhjendamatu keeldumise korral lõpetatakse töötuna arvelolek. Ega jõuga sundida ei saa muidugi, aga kui vastu ei võta, võetakse arvelt maha ja sellega lõpeb ka ravikindlustus.

Tsitaat Töötukassa veebilehelt:
"Sobiv töö vastab töötu haridusele, erialasele ja varasemale töökogemusele, ei ole talle tervislikult vastunäidustatud ning ühistranspordiga ei kulu sõiduks elu- ja töökoha vahel üle kahe tunni päevas ega 15% kuupalgast.
Sobiv töö tuleb vastu võtta, muidu kaotate saadava rahalise toetuse.
Esimese 20 nädala vältel alates töötuna arvele võtmisest loetakse sobivaks tööks tööd, mis vastab töötu haridusele, erialale ning kogemustele ning mille eest pakutav töötasu on vähemalt 60% teie senisest töötasust, kuid mitte alla kahe Vabariigi Valitsuse kehtestatudtöötasu alammäära.
Kui töötuna arvele võtmisest on möödunud üle 20 nädala, loetakse sobivaks ka tähtajalist tööd, mis ei pea enam vastama teie haridusele, erialale ega kogemustele. Pakutav töötasu peab olema vähemalt ühe Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud töötasu alammäära suurune ning suurem samal perioodil saadavast töötuskindlustushüvitisest."
https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootu-oigused-ja-kohustused
 
skd 22. mai 2017, kl 21.01
to töötuna arvel, ära aja jura. Olen ka töötuna arvel olnud ning pikemat aega kui 20 nädalat. Töötukassa kaudu võttis ühendust firma, kellega me töötasu osas kokkuleppele ei saanud ning tööle ma sinna ei läinud. Töötukassa tädidele see muidugi meeldinud, kuid siiani ei ole Eestis ametlikult veel pärisorjus tagasi tulnud ning inimest ei saa sundida tööle palga eest, mis ei võimalda äraelamist.
Olen 99% veendunud, et "töötuna arvel" postitaja on töötukassa ametnik. Töötukassa ametnikud püüavad igal moel ähvardada, kuid ärge laske end hirmutada, luguge seadused läbi ning kui ametnik ületab oma võimupiire, siis kirjutage kaebus, pöörduge ajakirjanduse poole, tehke mis iganes, kuid ärge olge vait, sest seda ülbemaks ametnikud lähevad. Töötukassa nn. teenuste hulka kuulub ka psühholoogi nõustamine, kuhu tahetakse väevõimuga saata ning ametnik loomulikult ei ütle, et töötul on õigus psühholoogi nõustamisest keelduda ning selle eest ei saa lõpetada töötuna arvel olemist. Nii, et kui ei taha minna psühholoogi juurde, siis ei pea minema. Ja igat paberit ärge allkirjastage, töötu ei ole kohustatud kõigega leppima.
Veel kord, lugege enne ametnikega kohtumist hoolega seadused läbi, siis on teil lihtsam.
 
^Hinnad 23. mai 2017, kl 00.25
isele veel Kirjutas:
-------------------------------------------------------
No aga kui sa mäletad, mis see pimesool umb
> kaudu maksis, ma mõtlen suurusjärk, kas 1000 või 1
> 0000 (kr)?

"Apendektoomia" nime alt otsi:

https://www.riigiteataja.ee/akt/130122016013

Alates 1.jaanuarist 2017 kehtiv uus tervishoiuteenuste loetelu ja hinnad

'
 
skd 23. mai 2017, kl 15.23
Ergo ravikindlustusel on piirsummad, mille ulatuses raviteenused hüvitatakse. Üle nende summade Ergo ei hüvita.
Kui rahakott võimaldab, siis lisakindlustusena on see igati OK, sest kirjade järgi saab kiiremini arstile. Kas see ka reaalselt nii on, seda ei oska öelda. Peaks tegelikult tegeme 1-2 kuuks kui lastakse ja proovima.
 
töötuna arvel 23. mai 2017, kl 20.16
skd-le
sa eksid siiski, 100%. Ma ei ole töötukassa ametnik, ei ole üldse mingi ametnik, vaid töötu juba üle aasta, lisaks 40% töövõimetu. Sina oled töötuna arvel OLNUD, aga mina olen PRAEGU. Ja ei ähvarda ma siin kedagi. Et kiiremini minusugustest lahti saada, mõeldakse välja üha uusi käteväänamise meetodeid. Töötukassas pidin allkirja andma paberile, et tean, mis asi on sobiv töö. Loomulikult ei saa keegi mind vägisi tööle viia, aga arvelt maha saavad võtta küll, ilma suurema kärata. Ma ei ole küll veel sinnamaani jõudnud, et mind see ähvardaks. Aga kuna teema on siin ravikindlustus ja selle puudumine, siis tõin näiteks oma kogemuse, kuidas töötukassa saab tugevama õigust kasutades mind kui töötut ühel heal päeval ravikindlustuseta jätta.
Agne Tamm 23. mai 2017, kl 23.02
Ainuüksi naistehädade eest peaksid grupi saama!!! Antakse ju, kõik kokku teeb suure grupi!
 
skd 24. mai 2017, kl 22.17
to töötuna arvel, nagu juba eespool kirjutasin, tuleb enne seadused läbi lugeda, et teada oma õigusi ja kohustusi, muidu ongi nii, et ametnik teeb mida tahab.
Osalise töövõimega inimest ei saa töötuna arvelt niisama lihtsalt maha võtta isegi siis kui inimene jätab seadusega pandud kohustused täitmata. Esimese rikkumise korral jäetakse inimene ilma 10 päeva töövõime toetusest, teise rikkumise korral 30 päeva töövõime toetusest.
Ilma kisa ja kärata ei saa ka 100% töövõimelist inimest arvelt maha võtta, Töötukassa peab saatma arvelt maha võtmise otsuse ja töötul on õigus see vaidlustada.
Kordan, Töötukassal ei ole õigust sekkuda tööandja ja töövõtja vahelisse palgaläbirääkimisse ega dikteerida, millise palganumbri eest on inimene kohustatud töötama. Seadus ütleb, et töötu on kohustatud töö vastu võtma kui tööandja pakub vähemalt keskmist palka, mis pakutava töö eest makstakse. Näiteks kui tolle eriala keskmine palk on 700€ bruto, siis ei ole töötul tööst keeldumiseks õigust nõuda 1400€ palka, kuid 430€ palga eest ei saa Töötukassa inimest tööle sundida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!