Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
mrt põlvest
 
malle 06. juuni 2017, kl 11.22
mrt põlvest, kas tehakse kontrastainega või mitte? saatekirja peal ei ole kirjas, et sellega tehtaks.
kas torusse aetakse pea ees või jalad ees. kas kestab pikalt ? see vist ei ole see pontsikukujuline auguga masin vaid see teine toru moodi ?
 
toru 06. juuni 2017, kl 18.07
kontrastaine kohta ei oska öelda, mulle pole seda küll enne MRT-d manustatud. Aga torusse lähed ikka pea ees, haigla paberkostüümis. Seal kõva müra, saad klapid pähe ja ca poole tunni pärast jälle välja.
 
malle 06. juuni 2017, kl 21.51
ei julge mina siis minnagi. kord taheti mul peast teha uuring, seoti mind rihmadega ja pandi puur pähe jne. kui nüüd jälle vaja torusse sõita, siis mina ei saa mindud. ma ei saa liftiga sõita, ei aita rahusti ega miski ja kui seal kõvad hääled siis ka veel, siis kindlasti hakkavad ka pearinglused, siis ei aita ka kõrvaklapid, sest nende kasutamisel kohe tekivad pearinglused. mida siis teha?
 
malle 06. juuni 2017, kl 21.52
ei tea kas on ka võimalik torusse sisse sõita jalad ees? või seda üldse kunagi ei tehtagi? põlved on ju peast nii kaugel, oleneb kui kaugel torus see mõõtev asjandus asub
 
toru 06. juuni 2017, kl 23.11
ei ole see nii hull, ei maksa karta. Olen 3 korda seal torus olnud, konkreetselt põlve pole mul uuritud. Ehk teab keegi öelda, kas põlvega on äkki midagi teistmoodi. Ei tahtnud küll kuidagi ära hirmutada. Aga pole tegelikult üldse hirmus. Saad kindlasti hakkama:)
 
malle 07. juuni 2017, kl 09.18
no ma olen sealt kaks korda pea uuringult põgenenud. sest ma lihtsalt ei suuda sinna torusse sisse sõita, isegi mitte sisse sõita, mis siis veel rääkida, kui mind on kinni rihmastatud ja igasuguseid troppe ja klappe külge pandud. juhtmetest ja voolikutest ma üldse ei räägigi. ometi on põlvevalu selline et ei anna kannatada. ja uuringule minna ei julge. pean vist minema nendega seal rääkima et mis ja kuidas. siis on teada. arvavad et mingi tsüst on. ei tea, kas kuskil eestis tehakse seda uuringut ka teistmoodi kui torus ??
 
toru 07. juuni 2017, kl 11.17
uuri sealt meditsiiniasutusest kuhu sind uuringule saadeti, et kuidas põlve MRT toimub. Kui ikka pea ees torusse, siis palu arstil omale mõni rahusti välja kirjutada ja võta mõni aeg varem sisse. Ja küsi kindlasti omale paanikanupp kätte, kui ise ei anta. Küsi, kas keegi võib sinuga kaasa tulla, äkki on kasu, kui keegi varbast kinni hoiab:)
Ja võid ka paluda, et sulle öeldaks vahepeal, kui palju aega veel on jäänud, sest ajataju seal kaob.
Muidu võib juhtuda, et pead korduvalt seda protseduuri läbi tegema, kuni õnnestub. Parem juba esimesel korral võimalikult palju keskenduda.
 
H. 07. juuni 2017, kl 11.25
Käisin Regionaalhaiglas põlve MRT s eelmisel nädalal. Selline tünnikujuline masin jah, kus auk sees. Ainult et jalad ees pandi sisse, pea ja rindkere oli väljas üldse, tünnis sees küünarnuki osani umbes ja selle aja sai muusikat kuulata. Masin teeb häält küll jah. Mingit ainet ei manustatud küll kuhugi.
 
malle 07. juuni 2017, kl 20.03
aitäh, see vastus mind rahuldab, et pea jääb välja. no kohe üldse ei kujuta ette et pea läheb sinna masinasse. et siis jalad ees, no loodame et Pärnus ka samamoodi tehakse
 
MRT-uuring 11. juuni 2017, kl 00.00
http://www.itk.ee/upload/files/Patsiendi-infomaterjal/ITK415_Magnetresonantstomograafiline_uuring.pdf

https://www.medicum.ee/wp-content/uploads/2015/12/Info-patsiendile-magnetresonatstomograafia-MRT-teostamiseks-eesti-keeles-2.0-3.pdf

Põlvega vaevalt mingit kontrastainet manustatakse.
 
malle 11. juuni 2017, kl 21.29
nüüd olen mitu korda leidnud et inimesed kirjutavad, et neil on kole halb olla peale seda uuringut. pearinglused ja muud hädad. minul endal hakkab süda jukerdama näiteks kui kannan magnet käevõru ... ei tea kas selle pärast, et see käevõru on mingi vuffel või ma ei tea mis see on. nüüd kujutan endale õudust ette, et mis siis saab, kui mul pea terve keha seal aparaadis sees on, ja puha magnetid igal pool ...
 
toru 12. juuni 2017, kl 12.49
Hea, malle! Ära kujuta endale igasugu õudusi ette. Nii hakkab sul halb juba enne kui uuringule jõuad. Sa vist oled Pärnust. Mine sinna tervishoiuasutusse kohale ja uuri järgi, kuidas seal põlve MRT-d tehakse. Siin postituste järgi tundub, et erinevates haiglates tehakse erinevalt. Kui sa nii väga kardad, siis oleks varasemast teadmisest palju abi. Olen ise mitu korda MRT uuringul olnud ja midagi hullu ei selle ajal ega pärast seda ei juhtunud. Ka kodus võib pärast pooletunnist diivanil lamamist püsti tõustes pea ringi käia. Tee endale see teene ja uuri järgi kuidas tegelikult seal meditsiiniasutuses seda uuringut tehakse. Ära nii väga kruti enda närve lugedes teiste kogemusi. Sa ju ei taha, et see uuring tegemata jääks. Nii et tegutse!
 
Käinud, näinud 12. juuni 2017, kl 14.39
Minul on 2x tehtud peaaju uuringut. Enne ja pärast operatsiooni. Nüüd lähen 3 aasta pärast jälle jne. .. jäängi käima. Ma polnud ka enne esimest korda kokku puutunud selle asjaga ja ka ei teadnud, kuidas reageerin. Tegelikult, kui seal sees juba oled, siis kannatab ära. Pea uuring kestis kokku 45 minutit. Sinu põlve ei uuri keegi nii kaua-ehk 15 mintsa ja asi korras.Ja peaga on üldse ikka asi hullem, sest need "saed" saevad kohe pea juures. Põlvega pole nii hull kindlasti. Ja kõik on talutav. Ei maksa eelnevalt omale midagi ette kujutama hakata, siis läheb kõik hästi.
 
Teemaalgataja, 12. juuni 2017, kl 18.30
mis sa kräunud siin! Lase omal jalg alt ära võtta ja vaata kui hea hakkab! Tegelikult tuleks sul tõsised peakolu -uuringud teha, mingi ravi võiks juba su postituste alusel teha! :D
 
malle 13. juuni 2017, kl 14.07
viimasele ... kui minu jutt tundub kräunumisena, siis peaksid ise minema ravile. neid pikkade käistega särke ikka jagatakse kellel asi tõsine. ma olengi ühe jalaga, mul ei ole hea olla. ei tahaks teist kaotada, samas ma tean mis tunne on kui hirmus halb on olla. uuringu kartmine on põhjendatud. sest esiteks uuring ja teiseks ei tea mida sealt jälle leitakse.
 
MILLAL SA 13. juuni 2017, kl 17.43
siis ühe jalaga jäid ka? Valetada ka ei oska! :(
Igas oma kommis vigised , et
jalaD ja jalaD!!
Ükski mõistusega inimene ei käi siin juba nädal aega inimesi sõimamas vaid oleks ammu juba arsti juures, eriti kui nii tõsine häda ja halb olla!
 
malle 18. juuni 2017, kl 17.04
mul ongi kaks jalga, üks on oma ja teine protees. mul ei ole ilmselt nii väga tõsine häda, aga täna käisin siis sellel uuringul ära ja siiani klopib süda kuskil 180 lööki minutis, kuigi mulle anti juba seal apraadis nii vererõhurohtu, kui rahustit kui seda rohtu mis pulsi alla võtaks. ei võta alla. pea on imelik, aga õnneks ringi ei käi. ja jalg valutab kui põrguline. enne uuringut ei valutanud nii väga. nii et kõigile see tohutu toru ikka ei sobi ka. ma pole kedagi sõimanud. räägin vaid asju mis minuga on ja kuidas on. nüüd hilja. aga oleks pidanud ikka minemata jätma.
 
Trax 03. november 2019, kl 16.06
Tere!
Käisin täna põlvega MRT uuringut tegemas. Kartsin...hirmsasti!!! Oli teadmatus, kas jalad ees või pea ees või....
Kõigepealt täitsin registratuuris paberi
Siis ootasin oma nr ja kutsuti sisse. Õde andis 1* rohelise kostpüümi
Selga võis jääda vaid aluspüksid ja sokid. Ei ehtei ei prille ega ms.
Läksin aparaadi juurde, arst küsis nime ja täpsustas mida teeb. Andis suured kõrvaklapid mis suurt müra veidigi pehmendas ja nupu SOSi jaoks. Heli pold hullu midagi.
Ja protseduur algas. Arst arvas et läheb umbrs 15min aga läks 25min. Ahjaa
Sõitsin jalad ees pooleldi masinasse
Ei olnud hullu midagi!!!
 
kass musti 03. november 2019, kl 23.07
Päris lahe on lugeda kui palju meil ikka on täielikke lolle kes kardavad MRT uuringut.
Ehk peaksite üldse elama hooldekodus ,kus kõik teie eest ära tehakse.
 
SIIN POLE VAJA MIDAGI KARTA 04. november 2019, kl 07.35
kass musti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Päris lahe on lugeda kui palju meil ikka on täieli
> kke lolle kes kardavad MRT uuringut.
> Ehk peaksi
> te üldse elama hooldekodus ,kus kõik teie eest ära
> tehakse.
KÕIK KÄIB SEAL SEADUSTE JÄRGI,,, AINULT LAMA ::
 
ole nüüd 06. november 2019, kl 23.38
Mitte midagi hirmsat pole selles. Viimati tehti seljast. Lükati ka torusse ja sai edasi-tagasi sõita. Eelmisel korral tehti peast.Pandi puur pähe jah, eks ta natuke veider oli, aga palju hullem oli see mõte, et peale protseduuri ei öeldaks, et on jah sclerosis multiplex. See protseduur ise on köki-möki selle kõrva ja no ei ole põhjust midagi karta seal. Need kopsimise ja pinisemise jne hääled pole mugavad küll, aga hirmus nüüd ka ei ole. Mul ootab ka ees põlvega mrt, aga tegelikult ma tahaksin, et tehtaks üle kere ,kõik liigesed vaataks aparaat üle, sest kõik liigesed ragisevad ja kordamööda või korraga valutavad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!