Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Naisel karvad näol
 
Mures naine 20. november 2010, kl 19.50
Sooviksin oma mure ka siia postitada ja loodan, et ehk keegi oskab midagi soovitada.

Palun teid, kui teil vähegi on aega, siis lugege mu jutt läbi ja andke nõu, kui vähegi oskate ja suudate! Tänan juba ette.

Minu mure algas siis, kui olin 16 (hetkel olen 26). Siis leidsin lõualt üksikuid musti karvu, mille ma pintsettidega välja tõmbasin, sest need kasvasid väga pikaks (u 1 cm). Aegamööda hakkas neid aina rohkem juurde tulema. Kui varem piisas sellest, et u korra nädalas neid välja tirisin, siis nüüd pean seda tegema iga päev. Vahel isegi mitu korda päevas. Tavaline on olukord, kui näen, et keset lõuga jookseb naha all must joon - sissekasvanud karv. Ja tavaliselt peale nende karvade väljatõmbamist jääb ka nahk koledaks, nii et ma ei mäleta enam aega, kui mul oli ilus ja sile lõug Ja viimasel ajal on hakanud neid ka kaelale tulema.

Kui rääkida üldisest karvakasvust, siis muidugi on mul ka väike vunts, mis aga kõige muuga võrreldes väga ei häiri, põskedel on sellised heledad, kuid suhteliselt pikad karvad. Aga käed ja jalad - no hoia ja keela. Põhimõtteliselt lühikeste varrukatega pluusi ma kanda ei julge - alati on mingi kampsun või boolero peal. Suvel on olukord parem, sest siis saan päikest ja nad pleegituvad. Jalgu olen raseerinud põlvedeni, et saaks kapripüksegi kanda, kuid kui õhtul raseerin, on hommikuks kohe selline okas püsti, et endal piin olla.

Muidugi olen ka arsti juures käinud, sest eeldasin, et hormonaalne tasakaal peab ikka väga paigast ära olema. Seal tehti siis vajalikud testid ja öeldi, et õnneks või kahjuks on kõik korras. Nii nad mind vaatasid, raputasid kaasatundvalt pead ja saatsid koju. Üks arst ütles ka, et muidugi võiksin hakata pille võtma, aga siis peaksin seda tõenäoliselt kogu elu tegema, sest kui pooleli jätaksin, siis arvatavasti läheks kõik aina hullemaks.

Ja lõpuks siis küsimus - kas siin on veel kedagi, kes tundis minu jutus iseenda ära? Kui jah, ning sa ei soovi seda siin avalikult öelda, saada mulle palun kas või teada ja räägi, mida sina ette oled võtnud.

Kas näiteks laserist võiks kasu olla? Ma küll veidi kardan seda ja olen ebausklik ses osas, sest olenevalt karvakasvust on ju vaja võib-olla mitukümmend korda käia ...
 
H 20. november 2010, kl 20.03
Minu teada on võimalik kehakarvu jäädavalt eemaldada fotoepilatsiooniga (laseriga). Seda teenust pakkuvaid ilusalonge on mitmeid, aga näiteks üks neist: http://www.medemis.ee/est/teenused/laser--ja-fotoepilisatsioon/
 
H 20. november 2010, kl 20.05
4-8 korda on vaja käia, ei ole vaja mitukümmend korda. Kuigi, hinnad on soolased...
 
Mures naine 20. november 2010, kl 20.28
Aga ei tea, kas see laser ohtlik ei ole?
 
ww 20. november 2010, kl 21.33
Aga kas mingid rasedusvastased tabletid ei leevenda olukorda?
 
Mures naine 20. november 2010, kl 23.07
Nad võivad, aga ei pruugi. Lisaks võib nendega kaasneda kõikvõimalikku muud jama. Ja on oht, et kui nende võtmine lõpetada, siis võib veel hullemaks see karvakasv muutuda.
 
Duunja 21. november 2010, kl 01.49
ei aita pillid, olen pikalt neid tarvitanud ja lõpuks loobunud, pealegi pillidest tulevad muud hädad.
tumedakarvalised võiks siiski pisut rõõmustada, neid aitab laser, heledakarvalistel seda rõõmu ei ole:(
 
reet 22. november 2010, kl 21.02
Kas keegi reaalselt ka laseriga karvad on ära saanud ja põletust pole tekkinud. raha isegi leiaks, aga julgust pole sinna minna. Ei aita need antibeebipillid midagi.
 
Mures naine 22. november 2010, kl 22.13
See laser tundub tõesti selline kahtlane värk olevat, nii et hea meelega loeks kellegi sellise inimesi postitusi ka, kellel selline protseduur endal läbitud on.
 
kahh 22. november 2010, kl 22.34
mind aitasid rasestumisvastased pillid - diane35. aga nende mõju hakkas tasapisi ilmnema umbes poole aasta pärast ja kahe aasta pärast olin karvadest lahti. nüüd on vaja ainult säärtelt raseerida. muudest kohtadest kadusid ära - näolt, reitelt jne. mind laser ei aidanud, kuigi käisin seal mingi 10 aastat tagasi, kuid võibolla nüüdsel ajal on paremad laserid, ei tea.
 
. 23. november 2010, kl 00.56
mind see diane ei aidanud, 10 aastat neid tarvitatud. võibolla natuke punnidele aitab, näokarvad täies hiilguses aga alles.
 
annalyssa 23. november 2010, kl 10.40
aastaid see proble ja olen lausa pikkade vuntsidega,sääred on paksud ja needki karvu tihedalt täis. testosterooni nii palju.
point veel selles et kaenlaalustega on päris hull.lausa hulluks ajab et suvel see välja paistab mis seal on.seenetanud,karvased, hauduvad.ültse ei saa paljas olla,absull
 
x 23. november 2010, kl 10.53
aga miks näiteks vahaga ei tee, ise olen samuti hädas ja ega see vahaga just kõige meeldivam pole aga vähemal püsib nädal-paar korras, muidu tõesti kasvõi igapäev raseeri. Laserist on siin eelnevalt juttu olnud, ise olen ka mõelnud minna aga koguaeg tuleb midagi ette, ei ole tln ja igaühe juurde ausalt ei julge minna ka.Aga muidu on jah juttu siin olnud ja üks vist ütles, et temal tulid tagasi, ülejäänud olid rahul.
 
kintskoib 01. detsember 2010, kl 11.55
mul näol valged karvad ja vuntsid ka, eriti häirib kui päevitunud olen, siis ju eriti näha. Ma olen pikemaid karvu ka pintsettidega välja tõmmanud aga muud ei oskagi nagu ette võtta. Mind hakkas huvitama see vaha värk. Kas seda saab kodus ka teha ja kas selleks mingi eriline toode? Kas pärast punne ei tule.
 
karvand 01. detsember 2010, kl 13.13
No minul püsib isegi vahatamine vaid päeva-paar, enne kui tüügas jälle väljas.

Aga muidu on mu lugu sarnane kui teemaalgatajal - 16-aastaselt märkasin esimesi karvu näol, ka jalgadel ja kätel karvakasv tihenes, ja nüüd on olukord selline, et iga päev pean "vuntsi" pintsettidega kitkuma, et vähemalt suuremadki karvad ära saaks, kogu nägu on aga paksult kaetud pikkade udemetega. Karvased on ka kõht, selg, jalad, käed on eriti inetud (lühikeste käistega riideid pole aastaid kandnud, ka suvel mitte) - karvutud ongi vaid peopesad ja jalatallad! Jube on nii elada, kogu aeg on hirm, et teised märkavad, ei kannata üldse, kui keegi mul lähedal seisab, või mind puudutab (suhted ja intiimelu on mul "fantastilised", nagu ette kujutada võite). Lahendust ei oskagi nagu leida, sest arst nähvas vaid, et see on minu eripära ja harjugu ma ära. Karvaeemaldusmeetodit, mida kogu kehal kasutada saaks, pole vist ka olemas ja laseri või fotoepilatsiooni jaoks ei ole mul lihtsalt raha.
 
Leelo 13. oktoober 2019, kl 10.12
Mul on kaela peal täpselt kõri juures üks karvane koht... On lihtsalt pikemad karvad ja neid on palju ja seehäirib väga. Mida ma tegema peaksin?
Agne Tamm 24. oktoober 2019, kl 00.28
Vahtamine lõpuks kaotab karvad, aga võib ka stimuleerida alguses, kui pooleli jätta! Igatahes hea looduslik! Minu emal olid karvased jalad ja ta ka alguses eemaldas raseerimisega ja pärast kui jättis hooletusse, läks hullemaks! Aga mind steriliseeriti ja billidega hakkasid varvastel karvad ja ülahuulel, aga praegu ei midagi, käisin ilusalongis, aitas ülahuulel, aga mõnel hullemgi!
Agne Tamm 24. oktoober 2019, kl 00.42
Kahtlane tunne nagu huulepulgast ja juuksevärvidest see algas! Või hambapastast, küürisin hoolega!
 
üks mees aitab...Usu mind --karvad enam ei kasva 04. november 2019, kl 06.08
Leelo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul on kaela peal täpselt kõri juures üks karvane
> koht... On lihtsalt pikemad karvad ja neid on palj
> u ja seehäirib väga. Mida ma tegema peaksin?
Tule ja teeme rohkem -- seda voodirõõmu koos ,,küll need karvad ka kaovad !
 
Ann 04. november 2019, kl 09.39
Leelole, ei kao need karvad selle meetodiga mitte kuhugilegi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!