Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Parodontoos
 
kannataja 07. november 2004, kl 21.45
Mul on alati olnud nñrgad igemed, mis hambaid pestes alatasa veritsevad ja alumiste hammaste juurede tekib hambakivi, mida arstid regulaarselt eemaldavad. Aastatega on igemed hakanud taanduma, jättes hambajuured rohkem paljaks. Juba paar nädalat valutavad mul pidevalt igemed ja ei julge õieti enam hambaidki pesta, kuna iga puudutuse peale muutuvad nad veriseks. Kasutan hambapastat parodontaks, mis varem leevendas veidi igemepõletikku ja veritsemist, kuid viimasel ajal ei ole enam abi märgata. Sain kahe nädala pärast järjekorranumbri Tallinna Kaarli Hambaravisse, aga kardan, et selle ajaga võivad mul esihambad hoopis välja kukkuda. Olen tõesti väga mures ja valudes - kas oskab keegi soovitada mõnda ravimit või head spetsialisti, kelle juurde võiks pääseda kiiremini kui novembri lõpus?
Kas parodontoos on üldse ravitav või on väljakukkuvad esihambad paratamatus??? Minu hambaarst oli üsna skeptiline ja oskas soovitada vaid hambapastat, aga mulle tundub, et haigus on juba liiga progresseerunud ja seda eriti viimase paari nädala jooksul!
 
ehh 08. november 2004, kl 08.49
proovi küüslauku-lõikad küüne pooleks ja sellega hõõrud igemeid.Valus ja ebameeldiv on,aga tulemus on ka positiivne.Paar korda päevas teed seda protseduuri ja iga päev kuniks haigus on taandunud.Esimesed korrad on küll väga valus ja paha,aga see ebameeldiv tunne möödub ruttu.Head paranemist!
 
bite 08. november 2004, kl 10.06
Minu arst ütles, et veritsemist ei tohi karta, vaid tuleb pesta-pesta-pesta ning kasutada alati ka hambaniiti. Parodontoos tekibki kehvast suuhügieenist. Eemaldamata hambakatt kivistub ning lükkab igemeid hambast eemale. Igemeid tuleb masseerida, et parandada nendes verevarustust. Eriti ägedas faasis saad hambaarstilt kindlalt abi, aga esmatähtis on ikkagi hügieen.
Vaata ka www.hambaarst.ee, seal on ka küsimused-vastused ning sellele teemale on mitmeid vastuseid.
 
ka 08. november 2004, kl 13.50
Mul oli mõni aeg tagasi sama jama olin täiesti paanikas.Ostsin arsti soovitusel parotantax hambapasta ja nädala pärast oli juba parem nüüd kõik korras.Soovitatakse ka taruvaiguga hõõruda.Ei tea kas mingi viirus liikumas mu tutvuskonnas päris mitmetel sama mure olnud.
 
kannataja 08. november 2004, kl 13.57
Pabistan rohkem sellepärast, et hambajuurte kohast on igemed justkui ära sulanud ja hambajuured on näha (noh, valus on muidugi ka). Aga kas kellegil on igemed jälle tagasi kasvanud või jääbki nii nagu on?
 
ka 08. november 2004, kl 15.09
Valu läheb üle kui põletik järgi annab ja ige kasvab ka tagasi aga sellega läheb tunduvalt rohkem aega.
Esimestel päevadel valutasin nagu kõik hambad ja lõualuud.
 
hambutu 08. november 2004, kl 17.18
Minu kogemus- paradontoos ei ole ravitav, saab ravida, et veidi leevendust saada, lõpp tulemus on ikka proteesid. Olen selle haiguse käes kannatanud poole oma elust. Avastati juba ülikooli ajal ja siis hakkas pihta, tugevad igemepõletikud, üksikute hammaste loksumine jne. Tegin läbi 2 igemete operatsiooni (kõik igemed võetakse lõualuuni lahti ja puhastatakse hamba ümbrused ära, pärast nõelutakse igemetaskud kokku ja siis paar nädalat on ikka hirmus olemine küll. Nüüdseks on jäänud veel 3 oma hammast alalõuas, need on ka täielikult lahti ja paljad, lähen järgmisel nädalal ka neid ära tõmbama,. Lõpuks saab see vaev otsa, ma ei ole veel 50 täis.
Tunnen kaasa neile, kes sellise hirmsa haiguse küüsi sattunud. Nii palju hambavalu ei kannata ükski teine.
 
poku 08. november 2004, kl 18.03
Võtan südame rindu ja julgen soovitada GNLD C-vitamiini suuremas koguses päevas. Just nii sain mina ja mu ema oma igemeprobleemidest lahti. Kasutame ca 6-8 tükki päevas praegugi(või nii palju kui rahakott võimaldab).
Kui kõik muud variandid on proovitud, siis proovige see ka järgi.
 
mumm 09. november 2004, kl 11.45
to poku ja kõik teised GNLD soovitajad
Miks räägitakse nii vähe mitmekesisest söömisest.
Näiteks, kellel sügavkülmad, koguge sinna sügisel aia/metsamarju jne.
 
Inn 28. detsember 2019, kl 04.56
Kui oodata,et arstid terveks teeksid,siis ei muutu midagi paremuse poole. Kõik head soovitused tuleb ära proovida. Kohe ja korralikult.Olen mitme häda korral loodusravimitest abi saanud. Nendega tuleb olla järjekindel ja kannatlik,sest võtab aega,aga tasub ära. Kasuta mitut meetodit korraga,et ravi oleks intensiivsem:küüslauk,c-vitamiin,igemete masseerimine,päevalilleõliga loputamine jne.--kõik täiendavad üksteist. Kiiret paranemist!
 
Abivajaja 28. detsember 2019, kl 22.20
Kui ikka asi on juba kaugel,siis kõigepealt tuleb ikkagi arsti juures käIa,lasta köik ära puhastada ja siis hakata muid asju tegema
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!