Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
otoskleroos . On veel neid erilisi inimesi ?
 
Suss 08. jaanuar 2020, kl 18.06
Sain algse diagnoosiks otoskleroos pärast teise lapse sündi.
Pärast esimese lapse sündi hakkasin kuulma peas mootori hääli eriti esile tõstis see kui ma hakkasin teledoniga helistama ja kutsumise tooni rütmis tundsin oma peas vibratsiooni tunnet ja kuulsin auto mootorit meenutavat heli. Pärast teise lapse sündi tekkis tinnitus. Mingi hääl koguaeg kõrvas segas.
Peas olid pidevad tuksumised mis olid kohati päris valjud kui püsti tõusin ja siis aegamööda taas vaiksemaks jäid. Tänaseks olen harjunud sellega ja koguaeg kõrvas hääli pole.
Olen tundlik helidele. Ei talu näiteks rongi häält mis õuest tuppa kostub. Mõnikord isegi laste hääled mõjutavad mu kõrvu. Mul hakkan peas kostma mootori häält ja see on väga ebamugav.
Kõrvakuulmine pole veel langenud aga olen arsti jälgimise all selle haigusega.
Kas on veel inimesi kes selliste muredega ?
 
Blue magic 10. jaanuar 2020, kl 03.01
Oi see on õige peen haigus,meil siin peamiselt põiepõletikud,tupeseened ja depressioonid.Need on kolm haigust mis on kõikidel.
Mootori heli peas viitab ehk skisofreeniale? Ma arvan et mingi seos on ikka närvidega.Ehk see on tingitud stressist.Tänapäeval on kõikidel närvid läbi.Psühhiaatri konsultatsioon ei tee nüüd küll paha.
Kas peast pilt on tehtud?
 
Suss 10. jaanuar 2020, kl 23.49
Olen ka psühhiaatri vastuvõtul käinud ja tema saatis mu mrt uuringule. Leiti ajust tsüst ja kutsuti aasta pärast uuesti kontrolli ning soovitati taas kõrvaarsti juurde pöörduda. ( aasta möödas ja endiselt kõik sama)
Läksin siis kolmanda kõrvaarsti vastuvõtule kes ütles ,et võimalik,et mul on otoskleroos ja pidin aasta pärast tagasi minema kuid läksin veidi varem (10kuu pärast) ja arst ütles endiselt ,et on tõenäoline ,et tegemist on algava otoskleroosiga kuna kõrvades esines juba refleks ja mul pidi olema viimase kontrolliga mõlemas kõrvas kuulmeluukeste jäikus .
Olen ka psühholoogi juures käinud kuna alguses oli see kõik nii häiriv.
Arsti juures jooksin ma suht palju ,et teada saada mis mul viga.
Kõrvaarst ( kohalik)
Kõrvaarst (Tartu)
Nahaarst
Allergioloog
Neuroloog
psühhiaatri
Neurokirurg
psühholoogi
Kõrvaarst (tallinn)
Ei tahaks enam mõelda ,et arst eksida võiks. Olen küll mõelnud ,et äkki see tsüst põhjustab peas selliseid hääli aga kuna tsüst on nii väike ja võimalik ,et see sünnist alates nagu arst ütles .
Kui on vaikus siis ka hääli pähe ei teki.. madalad hääled tekitavad kõrvadesse ebamugavusi.

Aga ega ometi ma ei saa ainuke olla sellise murega
 
Suss 10. jaanuar 2020, kl 23.52
Kompuuter uuring ei näidanud midagi aga MRT uuring näitas ajus tsüsti. Pikemalt kirjutasin järgmises postituses.
 
Blue magic 11. jaanuar 2020, kl 12.05
Siis on sinu hädade põhjustaja tsüst ikka.
Imelik et arstid ei suuda seisukohta võtta.
 
Õuna Siider 12. jaanuar 2020, kl 03.16
Minul oli kunagi tugev insult.Vasak kehapool jäi tuimaks.
Kohe tehti peale MRT uuring.Ja uuring oli leiuta.Kõik oli normis.Käisin ka siis erinevate arstide juures.Ja arstid ei tea siiani mis insult see oli.Või millest minu häda tekkis.Järgmised 5 aastat iga aasta tehti peale MRT uuring.Ja mitte midagi ei leitud.Eriti rumalad olid neuroloogid,need minu arust kõige rumalad arstid üldse.
Nii et mul oli suht sama seis-arstid laiutasid käsi ainult.Aga ma paranesin ise,see võttis aega ikka aastaid.
 
Suss 12. jaanuar 2020, kl 17.19
Täna tegin arvutis raamatupidamist ja nüüd teen ka uue postituse siia kuna hetkel on kõige parem kirjeldada mida ma tunnen.
Lapsed toas jooksevad , kilkavad ja laulavad.
Kuidas see mulle mõjub ? : trampimine tekitas madalat mütsu mu kõrvadesse. Lapsed kilkavad ja kõrvadesse jõuab see heli nagu kõlar mis liiga valjult keeratud ja tekitab sellist sisinat.
Lapsed laulavad : See heli käib mu kõrvadest läbi ja mõjutab ka pead.. kus korraks kuulen tummist madalamat undamist mis meenutab auto mootori häält mis kostub mu kõrvadesse/pähe vaid korraks ja taas kaob ära ja see siis vaheldumisi kuidas helid mu ümber on.
Tunnen ,et mu kõrvad tahaksid puhata ja need on juba väsinud.
Neurokirurg näitas mulle pilti tsüstist ja kuna see on kõigest 4mm ja millegi vastas see polnud siis ütles ,et see teile seda kaebast põhjustada ei tohiks.
Loomulikult tahan ka seda uskuda kuid peale lapse sündi see kõik alguse sai ja ka kajavaid ruume ma ei kannata kuna see tekitab kõrvades ebamugavus tunnet.
Kuna psühhiaatri konsultatsioonil ma juba olen käinud siis kindlasti närvidega midagi pistmist olla ei saa kuna tema pigem lasi mulle teha MRT uuringu kaelast-peast-ajust.
Võibolla peaks uue kõrvaarsti otsima kes veel kinnitaks ,et tegemist on otoskleroosiga kuid hea oleks leida inimene kellel on juba otoskleroos ,et pärida kuidas temal kõik alguse sai.
 
blue magic 12. jaanuar 2020, kl 22.02
Kui probleem algas peale sünnitust siis võib olla sünnitusjärgne depressioon.Depressioon ei avaldu alati masendusega.See on kaval haigus millel mitu nägu.Samas ei taha ka psühhiaatrit õpetada kuid ikkagi....
Mida kaelale tehtud uuring näitas?
 
Midnight sprinter 12. jaanuar 2020, kl 22.22
Sul võib olla ka tugev stress.Ehk närvid on väga pingul.Las perearst või psühhiaater kirjutaks rahustit.(Xanax,DIazepex) Ma pakun et peale rahusti võtmist kaebused kaovad.Ja kui kaebused kaovad on asi selge- probleeme tekitavad sinu närvid.Ja närve ravib psühhiaater.

Siis samas foorumis keegi kaebas kõhuvalu mis kestab pikka aega.Talle on tehtud juba kõik mõeldavad uuringud kõhule.Ja lõpuks ta suunati ikkagi psühhiaatri poole.Nii et palju asju võib närvidest olla.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!