Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
peet - kas kahjulik tervisele?
 
ingrid 16. oktoober 2011, kl 22.33
Ma olen segaduses.. kas peet on tervisele rohkem kasulik või kahjulik. Olen lugenud artiklit, kus ülistatakse peeti tema üliheade omaduste tõttu ja soovitatakse seda kasutada iga päev ja mida haigem oled, siis seda rohkem. Aga olen lugenud ka seda, et peedis on väga palju nitraate ja tema kauaaegne tarvitamine võib olla lausa kahjulik. Olen peeti söönud viimastel aastatel no väga palju ... Kas keegi on peedi söömisest ka teadjate inimestega - näiteks arstidega, rääkinud? Tahaks väga teada, kas tõesti olen ennast aastaid mürgitanud?
 
no 16. oktoober 2011, kl 22.36
tean, et toorelt eriti ei soovitata. Igasuguste nitraatide sisaldus sõltub ju ka sellest, kui palju on kasvu ajal väetist uhatud. Siinkohal ei saa iialgi kindel olla, kui just ise pole kasvatanud.
 
Nii ongi 16. oktoober 2011, kl 22.59
...ju iga köögiviljaga,mida me kaubandusvõrgust ostame.Pole aimugi,kuidas neid on kasvatatud,millega pritsitud.Sõnapaar TERVISLIK TOIT on saavutatav ainult oma aias kasvatatud köögivilja puhul,kahjuks.
 
ingrid 16. oktoober 2011, kl 23.18
..aga peet on üks köögiviljadest, mis tõmbab nitraate paremini endasse ..
 
Koduperenaine 16. oktoober 2011, kl 23.32
Mulle meeldib süüa peeti keedetult.Mõjub hästi seedimisele.
 
ingrid 16. oktoober 2011, kl 23.55
.. üks lõiguke artiklist, mida lugesin:

Teadlaste sõnul vähendavad infarkti ja insuldi riski kõige paremini lehtköögiviljad, näiteks lehtsalat, ja punapeet, sest need sisaldavad rohkesti mullas leiduvatest nitraatidest pärinevaid anorgaanilisi ühendeid.

Olen ikka segaduses.
 
joobert 17. oktoober 2011, kl 00.20
see ajab jah segadusse natuke, et lehtköögivili punapeet. tegelt on muidugi olemas ka mingi lehtpeet, aga selle nimi vist ikka ei ole punapeet. aga no delfist saadud teadmistesse tulebki alati ettevaatusega suhtuda:D
 
ingrid 17. oktoober 2011, kl 00.29
Teadmisi olen püüdnud koguda kogu internetist (nagu see viimanegi artikkel- see ei ole delfist).
 
mida tean 17. oktoober 2011, kl 01.07
Isegi kui ise kasvatad, on ikkagi nitraate täis!!!
Peeti ei tohi süüa iga päev, aga kui näiteks maksa ravida, siis teha peedimahla kuure, nädala jood, siis pikem vahe, siis võib jälle nädala. Aga - peedimahlaga on nii, et korraga üle poole kl. ei tohi juua ja külmikus peab seisma mahl vähemalt 12h. Kui juua värsket ja korraga palju, võib sattuda haiglasse!!!
Edasi - keedupeedi salatit süüa ka natuke ja üle päeva, teeb seedimise korda.
Ja saab teha toore peedi jooki, mis tuleb lahja aga seedimise panebtööle - riivida toores peet ja panna see keedetud või allikaveega külmikusse, seda juua igal hommikul klaas.
Edu!
 
ingrid 17. oktoober 2011, kl 09.54
No aga see, et ma olen mitmeid aastaid praktiliselt iga päev peeti söönud - salatina kartuli kõrvale, seda mitte eriti palju ja joonud poest ostetud peedi toormahla - seda mitte iga päev, isegi mitte iga nädal, vahel on vahe ka kuu aega olnud --- kas see tähendab, et ma olen mürki parajalt täis? Kuidas sellist mürki kehast väljutada?
 
liisu 17. oktoober 2011, kl 10.14
ongi nii et peet on seepärast kasulik et korjab mürke
ja seepärast ei tohi teda väetistega kasvatada sest korjab ka maa seest mürke
samuti on kasulikud vaid mahedana kasvatatud roheline ja brokkoli
toores mahl ärritab tõesti seedimist ja ei tohi kohe juua
ka värske sõnnikuga ei peaks peeti kasvatama
mahedalt kasvatatud peet on väga kasulik
 
jallan 17. oktoober 2011, kl 11.08
kas kyss on selle joogi, mida peedikaks nimetatatse kohta.seda läheb pakkide ja pudelite kaupa iga päev
 
soovitus 17. oktoober 2011, kl 12.29
Ireen (kl 11.08) - no mis sa selle ankaroozi poja nime kasutad moonutatud kujul? Sa kriba ikka enda õige nime alt, ära häbene seda, Ireen on ju su nimi. Kui enda nime alt postitad, saavad inimesed paremini aru, kui haige ebard sa oled ja kui tõsine on su vaimuhaigus, onju.
 
! 17. oktoober 2011, kl 14.59
soome pedofiilide jalamatt ei ole soovituste jagaja.
mis haigus see on kui ei talu et tehakse seda mida ise teinud oled.
nüüd asu seeneämbri mänge mängima jallani ja cirzmuniga, hakkab kergem
 
jallan 17. oktoober 2011, kl 15.02
empsu su kommentaarist ununes tavajutt: värdjas, urood, idikas, biomass, shi..umine mida alaliselt röögid.

annellyrimmingroozile, "ebard "on see mida su kohta ebaseaduslikult pealtkuulatud telefonivestlustes öeldakse.
 
illi 17. oktoober 2011, kl 17.49
to ingrid, see lehtköögiviljade jutt on ju ka jama, me teame ju,et rohelised köögiviljad sisaldavad palju K vitamiini,seega teevad vere paksuks ja tekitavad trombe, vanematel inimestel 50 pluss ei ole üldsegi hea neid palju süüa, peedi suhtes on see tõsi,e t korjab nitraate endasse ja üldjuhul ongi mürgised, sest kui ikka ise ei kasvata, siis eriti ära söö
 
ärge pabistage 17. oktoober 2011, kl 18.09
No näiteks isekasvatatud kurk, mis vähe päikest näinud on ka nitraate täis, üle lubatud normi. Ilma igasuguse väetamiseta, lihtsalt tekib ja kõik. Ärge uurige ja põdege mööda netti. Sööge mis maitseb ja olete tervemad kui ei närveeri iga peedi pärast. Ots tuleb ju niikuinii, nitraadid tekivad ka niikuinii, loodus on selline, ei ole üldse väetised süüdi. Muide rukola salati lehti ei tohiks inimene üle paari-kolme päevas süüa, ei mäleta mida sealt kahjulikku sai aga sai, üldse söömata olla oleks kõige õigem.
 
vihik 17. oktoober 2011, kl 21.17
dok film oli ühest taimetoitlasest neiust, kellel paari aastaga läks vereloome nii nässu, et ta viidi haiglasse tilgutite alla. ise ta rääkis, et kaal kukkus kolinal, lihasmass energia kadus, rääkimata juuste, hammaste, naha probladest.
teadin kanget naist, kes ravis maovähki peedimahla ja toore maksaga. kaks aastat vaevles, siis andis otsad.
juurikatega üle doseerides ei tule tervisele midagi head.
 
olen mõelnud 17. oktoober 2011, kl 22.56
Ei tea, mis aine on punapeedis selline, et mul aegajalt tekib tohutu isu punapeedi järele. Tekib võibolla iga 1,5-2 kuu tagant ning siis võin nädal aega igapäev pool pakki keedetud punapeeti süüa. Ühegi teise asja suhtes mul selliseid isusid ei käi.
Või ongi, et organismi koguneb mürkaineid ja keha tahab ise punapeedi abiga organismi puhastada?
 
jätke jama 18. oktoober 2011, kl 00.35
See organismi puhastamise jutt on üks paras pa-k, ausalt ära tüütab juba. Kui organid normaalselt töötavad ja te pole oma maksa ega neerusid alkoholiga ära rikkunud, siis PUHASTUB organism ise ja punkt!
Need juurikasööjad ja lehtede närijad - teete oma kerele palju rohkem kahju, kui omnivoorid, nii et jätke oma jama, kui soovite juuksed ja luustiku säilitada. :D, saate neist välismaistest juurikatest-puuviljadest üldse mürgituse ja vedelete kuua aega tilga all.
Peedist siis niipalju, mul on oma aiamaa ja olen ka seda kasvatanud, aga see on mõttetu, pole mingit vahet, kas oma või lihtsalt eestimaine, ostke juurikad kuskilt suurest talust, mis elukohale lähedal, sama mis oma aiast. Egas palja mulla peale ei kasva essugi, sõnnik on kahjulik, ka vätis, milleta üldse midagi ei kasva, on kahjulik, milleks üldse vaeva näha, jama!
Punapeedimahl on kasulik aga jah - kuurina, vereloome ja maksa jaoks kasulik, ka seedimisele. Aga mitte OMETI poest pudeli oma!!! Ise peab mahlapressiga tegema, siis 24h külmikusse ja alles siis tohib juua 3 korda päevas 50-100ml. korraga, nii on hoopis lood.
Kui isu tuleb, siis sööd. Kere ise ütleb tavaliselt, mida sööma hetkel peab, mina näiteks sõin searasvaga praetud hapukapsast, kui rase olin, sest kere nõudis, kui seda kodus polnud, läksin hilja poodi ja ostsin selle purgi ja sõin ära kahh.
Ja mis veel-praegu vahelduvad arvamused tervisliku toidu suhtes iga tunniga, küll on ruukoli, küll on brüsseli...ja mida veel, vot kodumaine kapsas, tavaline, see on kasulik ja isegi väga, ka mahl ja seda tohib ka kohe juua, nagu õuna- ja porgandimahla. Iga hommik selline koktail: porgand, õun ja kapsas ja tervis korras.
 
kellel 18. oktoober 2011, kl 08.41
on väga madal vererõhk peab olema peedimahlaga ettevaatlik, see vb järsult alandada vererõhku.
 
öisele ärritunud joobertile 25. mai 2012, kl 10.11
kirjuta edaspidi nimede alt jallan ja cirsatman ning ära unusta ahmida rasvaseid pihve ja verehurmarohu/ floxivedelikku
 
Terapeut 14. jaanuar 2020, kl 16.24
Minu vanaema sõi kah koguaeg peeti ja elas ikka 93 aastaseks ja lisaks kõvasti rasvast sealiha ja munasid.
 
Punapeet 15. jaanuar 2020, kl 14.18
Punapeet on sellepärast huvitav juurvili, et ta kogub endasse küll palju nitraate, kuid ta neutraliseerib need. Ja peet neutraliseerib ka teiste juurikatega kõhtu sattunud nitraadid - mida on eriti palju ka, näiteks, tumedaks või siniseks keenud kartulites.
Seega - peet KAITSEB teie organismi nitraatide eest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!