Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kogu tõde epilaatoritest
 
Mai 16. september 2003, kl 23.26
Mind ajab hulluks, et pean iga päeva tagant ikka ja jälle ennast raseerima - täiesti surnud ring karvakasvu takistamise osas. Kasutan alati külmemal perioodil "soodsat olukorda" ära ning kannan pikki pükse, mistõttu vajadus iga päev raseerida on laiskusest paratamatult nädalapikkuseks veninud. See pole muidugi otseselt tervisemure, ehkki kui filosofeerima hakata, siis tasapisi ajab see karvateema mul värvi mustama küll, mis võib omamoodi tervist kahjustama hakata;)

Igal juhul, olen kuulnud väga palju positiivset epilaatorite kohta ja tahan endalegi ühte sellist soetada, ent olen ka paras tumbajumba sellel alal. Olen midagi kusagilt kuulnud, ent täpne info puudub. Muidugi võiksin ka vanu teemasid lappama hakata, aga nendes on see info teemade kaupa laialivalguv, nii et sellest ka uus teema, mis siis koondaks kõike epilaatoritega seonduvat.

Küsin järgnevalt mõned küsimused ja loodan, et mõni teist leiab ka viitsimist nendele vastata ja mind harida.

1) Kas see on tõesti tõsi, et epilaatorit kasutades ei pea nii tihti raseerima kui tavaliste teradega? Umbes kui pikk aeg see on? Olen kuulnud, et 2-3 kuud? Või on see utoopiline liialdus? Kuidas see mehhanism siis üldse toimib? Et aparaat "tirib" karva naha seest koos juurega välja?

2) Kui ma olen ühe korra juba raseerinud, kas siis järgmine kord saab raseerida alles siis, kui karvad on "suhteliselt" ülipikaks tagasi kasvanud või saab raseerima hakata just siis, kui ise tunnen, et nüüd on jälle vaja.

3) Kas epilaatorit kasutades peab tarvitama ka mingit kreemi (a la Veet vms) või toimub see ikkagi palja naha peal? Vist ikka palja naha peal, sest vastasel juhul ummistaks see kreem ju aparaadi..

4) Kas epilaatoriga raseerimine on tõesti niiii valus nagu räägitakse? Kas sellega üldse saab ära harjuda? Sellega hirmutatakse küll jubedalt..

5) Kas võib olla nii, et epilaatorit kasutades võivad järgmised karvad naha sisse kasvada?

6) Kas igasugune epilaator sobib ka bikinipiirkonna raseerimiseks või on selleks eraldi masinavärk leiutatud?

7) Viimaseks.. millist aparaati te soovitaksite osta + selle umbkaudne hind? millist kohe üldse ei soovita?

Suuuur aitähh kõigile, kes võtavad vaevaks minule, rumalukesele, nii mõndagi selgitama:)
 
murjan 17. september 2003, kl 07.54
1) Aeg on pikem küll, algul ilmselt peab seda aparaati tihedamini kasutama, hiljem vast harvem, sest kõik karvad ei kasvagi tagasi. 2-3 kuud küll vastu ei pea, aga see sõltub ehk ka karvakasvust. Kui nad juba loomulikult hõredamad ja peenemad on kui minul, kelle esivanemad vist alles hiljuti puu otsast alla tulid, võib ehk vahet suht pikaks venitada. Mul on küll peale kitkumist kasvavad karvad hulka peenemad ja vähem märgatavad.
2) Ei pea ülipikaks kasvama
3) mina panen pärast Panthenoli peale, see loodetavasti desinfitseerib ja kaotab need punased täpikesed kiiremini ära. Võid ju kasutada ka mingit karvakasvu takistavat kreemi, enne raseerimist küll mitte.
4) Valus on küll, aga iga korraga pisut vähem, sest karvu jääb vähemaks. Mina üritan peale sauna endast kihi üle käia, siis on nahk pehmem ja nagu vähem valus, ehk on ka ainult ettekujutus ;))
5) Mõned võivad küll
6) Olevat vist jah mingi eriline, aga ma eriti ei usu neid valuvähendajaid, mida reklaamitakse, sest ausalt öeldes mina küll mingit olulist vahet ei tunne
7) Ei oska soovitada, sest ainult ühte proovinud. Mul vist Philipsi Sensitive, mingi kummiharjake toksib, nagu ütlesin, ei saa kasust aru. Ehk on see parem, millel pidi mingi jääga jahutus olema, ei tea...
 
keski 17. september 2003, kl 08.24
1)on tõsi, sest tõmbab välja koos juurega, 1x nädalas on minul rahuldav tulemus, sagedamini ei viitsiks.
2)vastupidi väga pikki karvu on halvem epileerida, lähevad sassi, tegelikult väga pikki ei saagi, seega kui häbemekarvade või kaenlaaluste kallale tahad esmakordselt asuda, peaks esimese korra raseerima, siis natuke kasvatama ja alles siis epileerima hakkama nii 3mm pikkust karva.
3)mina ei kasuta midagi, aga nahk peaks enne värskelt pestud olema, sest tekkivad ju väikesed haavakesed ja mustus võib sisse mina
4)oleneb kohast, aga kannatab välja, sääred on suht tuimad, aga kaenlaalune oli alguses küll õudukas, nüüd on täitsa ära harjunud.
5)jah, aga ise olen avastanud, et neid kohti "vastukarva" künnega kratsides väldib päris hästi seda. Soovitatakse ka koorivaid kreeme, ise laisa inimesena ei viitsi nendega jamada.
6)päris all on minul küll nii õrn nahk ja ise hästi ei näe ka, et seda ma ei epileeri
7)minul on 400 kroonine Philips ja täitsa OK
 
pall 17. september 2003, kl 08.44
Minul on Philips Satinelle - üks odavamatest, ostsin paari kuu eest. Praeguseks võin öelda, et kõige paremini õnnestub mul kaenlaaluste ja bikiinipiirkonna (ainult see osa, mis jääb aluspükste äärtest väljapoole)karvadest puhastamine - on küll natuke valus (tõesti ainult natuke), aga üllatavalt kaua on sile. Jalgade epileerimisel valu praktiliselt ei tunne, aga sääred hakkavad sügelema päev-paar pärast epileerimist. Olen kreemitanud, see nagu aitab. Karvad kasvavad ka kiiremini tagasi kui mujale, aga siiski aeglasemalt kui raseerides. Karvade sissekasvamist veel ei ole märganud, üritan jalgu aeg-ajalt koorida, pidavat aitama.
 
Lonni 17. september 2003, kl 10.01
Minul on päris hea karva kasv ning nüüd ajan korra nädalas või 1,5 nädala tagant, noh kuidas viitsin ja talvel ka tiba harvem. Paar esimest korda oli valus, aga siis harjus ära ja on täiesti normaalne, punaseid punne ka ei teki,aga jah peale sauna või pesemist on nahk pehmem ja valu väisem. Pärast kasuta kindlasti niisuatavat kreemi, sest minul muutus nahk küll kuivaks. Peale esimest korda oli karvade sisse kasvamine meeletu ja arvasingi, et ei sobi. Laisn neil siis veidi kasvada, koorisin nahka ja katsetasin uuesti ning nüüd on vaid üksikud, mis sisse kasvavad.
Igaljuhul olen rahul.
 
n35 17. september 2003, kl 11.24
Valus on algul ikka küll. Mina suudan reie pealt vaid väikese tüki korraga puhtaks ajada, kuigi aparaadil on vibra küljes, mis nahka lõdvestab. Peale pikka sooja vee all olemist on tiba kergem. Peale väljakitkumist on nahk vähemalt päeva hästi kole ja kusagile minna nii ei saa. Olen vist ise laisk proovija, sagadamini löön käega ja raseerin.
 
n 46 17. september 2003, kl 14.10
eks see valulikkus sõltub vist ikka inimesest ka. mõne korra järel pole enam miskit valu, ammugi säärtelt ajades, kaenla alt oli veidi harjumist vaja aga igatahes mugav on. ajan nii 10 päeva tagant, suvel nädalas kord. eks see sõltub jällegi inimesest, tema karvakasvust ja kui puhas ta olla tahab. bikiinipiirkonnas kasvab vahel küll mõni karv naha alla aga pidi aitama kareda švammiga pesemine sellise asja vastu. kohe ma küll kreemi ei kasuta, alles järgmisel hommikul, arvan, et nahapoorid on lahti ja ei mõju hästi see kreemitamine. nahka ilmselt kuivatab, sest aastaid on sääred kuivad, aga kui leian sobiva kreemi niisutamiseks, siis on kõik OK. aparaat on philips satinelle ilma igasuguste müügiargumentideta (st. valuleevendavate lisaosakesteta), ise olen kasutanud juba umbes 7 aastat ja tütardel on ka miskit taolised aint uuemad aparaadid. raseerimist ei kannata silmaotsas, kui karvad kasvama hakkavad, siis nii vastikult see mets torgib ju ja peale kõige muu pidin siis vist pea iga päev ajama. niisiis igati soovitan ise ja mu tütred ka.
 
Ai-ai 17. september 2003, kl 16.20
Minul on Philips Satin Ice. Maksis 1300 krooni. Kasutada ei saa. Valu on metsik isegi jalgade peal. Kaenlaaluste ja bikiinipiirkonna juurde ei julge üldse aparaati panna. See jääjublakas seal küljes on praktiliselt kasutu. Kardan, et mahavisatud raha, kuna raseerin ikka teradega.
Ega keegi vist ei oska arvata, mida valu leevendamiseks teha?
 
triin18 17. september 2003, kl 21.59
ostisn samuti selle masina...esimest korda kasutasin ema sõbranna oma, sellega karad sisse ei kasvanud...aga endale osstisin odavama masina, nüüd on sisse kasvama hakkanud...
 
naiska 18. september 2003, kl 15.10
mind on loodus "õnnistanud" korraliku kehakattega. Lootsin epilaatorist suurt abi, aga oma kogemuse põhjal ütlen, et kõige puhtama töö teeb vaha, kuum veic paremini aga külm on ka hea. Epilaatoriga puhastades kasvavad mul mitmed karvad sissepoole (isegi kui regulaarselt koorin) ja epileerimisel paljusid karvu ei tõmba mitte masin juurega välja vaid tõmbab naha pealt katki. Nii pean jonnakamad karvad ei epileerima asumist pinsetiga eemaldama. Siis jääb enam-vähem.

Kasutan silk-e-pili.
 
karvatu 18. september 2003, kl 16.35
tunnen teile kaasa:(
üks asi ometigi, mida loodus mulle "kinkinud" on karvatud sääred, mul pole vaja selle koha pealt tõesti muret tunda :)
 
Algaja 14. aprill 2020, kl 21.23
Minul on karvakasv väga kiire, mida on märgata juuste ja kehakarva kiirest tootmisest.
Varem kasutasin zileti terasid ja kui vaja, kasutan edaspidigi. Otsustasin proovida epilaatorit Silk'epil Xpressive Braunilt. Alustasin epileerimist täiesti esimest korda ja see on lihtsalt kohutav. Jalgade ja käte pealt tõmmates elab üle hambaid kokku surudes, aga ma ei kujuta ette, mis valu aparaat võib põhjustada kubeme ja kaenlaaluses piirkonnas. Võibolla on asi aparaadis, sest ei saa võrdluseks midagi muud tuua.
Rasseerimine ziletiga tundub praegu meeldivam variant.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!