Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kuidas saada ruttu nohust lahti?
 
Nohune 27. detsember 2002, kl 23.00
No ei mäletagi, et kunagi nii hirmus nohu oleks olnud nagu praegu. Lihtsalt võimatu! Käi kogu aeg taskurätt ninas ringi, nina on nii kinni, et ninakaudu ei saa absoluutselt hingata. No jube vastik on! Igasugu gripiteesid olen niipalju joond, et juba paha hakkab, apteegist öeldi, et ninatilku pole mõtet osta, need ei aita üldse. Palun andke nüüd nõu, kuida saada nina lahti ja ruttu nohust priiks!! Aitäh!
 
kiska 27. detsember 2002, kl 23.48
Ma ei tea, äkki mul pole nii hirmsat nohu olnd, aga Pinasol ninatilkadega olen elu ikka rõõmsamaks saand. Need on õli baasil ega kuivata limanahka nii väga. Lõhn on kah võimas, võtab hingamise ikka lahtisemaks. Ja Sudafed ja miskid tabletid veel on kah nohu leevenduseks retseptita saadaval. Ega ta ruttu kuhugi ei taandu - kui ravid, kestab ainult 7 päeva, kui ei ravi, siis terve nädala. Ole tubli!
 
Betty 28. detsember 2002, kl 00.47
On üks hea nohuravim - neljakandiline riide(paber)lapp, millega aeg-ajalt nina pühkida ja 7 päeva pärast oled nohust prii :)))

Aga tõsiselt rääkides - endal ka ninaga jama. Oli nohu, selline kinnine, nüüd nina koorikuid täis, hommikul nuuskan vahepeal verd :( Aga ega õieti muu kui neljakandilise paberrätiga ravinud ka pole.
 
mari 28. detsember 2002, kl 08.01
var 1: enne magamaninekut jalavann sinepipulbriga, ikka nii tuline kui vähegi kannatab, pärast villased sokid jalga ja voodisse;-)
var 2: sinepiplaaster kasta korraks kuumast veest läbi, aseta jalakandade peale, sokid k6ige otsa. Hoia u. 30 minutit. Siis v6ta plaastrid ära, kuivata jalad, villane sokk jalga ja magama.

Hommikul ärkad teise inimesena, aus6na. Kasutan ise m6lemaid variante juba lapsep6lvest saadik.
 
H. 28. detsember 2002, kl 09.54
Koorikutele ninas hea astelpaju+saialille õli. Just proovisin. Parandas hästi nina seest kui väljast. Kodumaine toode apteegis.
Head paranemist! Ja tabletid pidid olema vist Sinupret.
 
Holly 28. detsember 2002, kl 10.50
kõige paremini aitab,kui paned küüslauku ninna!mul ka praegu nohu ja ma käin kodus koguaeg küüslauk ninas ringi!see võtab umbes 2 päevaga nohu ära ja muidugi söö mett ja küüslauguleiba!
üxkord,kui mul oli väiksem nohu,sain sellest küüslaugu abil 1 päevaga lahti!
 
väike nõu 28. detsember 2002, kl 12.49
Nohu tuleb kindlasti kohe ravima hakata, et ei leviks põsekoopasse edasi.
Mina olen söönud nii küüslauku kui sibulat, olen sibulat ka tuppa pannud, et pisikuid hävitada.
Pea peab magades kõrgel olema, et takistada tati allavalgumist.
Hinga pliidi kohal kuuma auru, lisa sinna üks või kaks tilka eukalüptiõli(rätik pane üle pea) aga võid panna ka ravimteed nt kummel, piparmünt jne.
Apteegi rohud ei aita kui on väga kinnine nohu, oma laste puhul olen saanud retspetiravimi arsti käest (segatakse apteegis valmis), seejärel võtnud pulgad ja pannud ninna pulgad koos salviga ja alles see aitas.
Nohu on väga nakkav ja tuleb ka korralikult käsi pesta. Kui tõuseb kõrge palavik ja otsmikul tekivad valud, siis kindlasti räägi arstiga. Antibiootikumi ei soovita (oma ja laste peal proovitud kogemuse põhjal), aga apteegis valmissegatud rohi on alati aidanud.
Kui ninas on pulgad veidi aega olnud selle salviga (pulgad on vatitupsudega, müüakse igalpool) ja võtab lahti, siis hinga kuuma auru, soenda pannil veidi meresoola, pane taskurätikusse ja aseta vastu põski (nina lähedale)
ainult siis soenda jalgu , kui palavikku ei ole!

Loodan, et ma väga segaselt ei kirjeldanud, aga kõiki selliseid võtteid olen kasutanud, sest mu tüdrukul jäi ükskord nohu välja ravimata ja lõi põsekoopasse, pärast seda kipub tal nohu väga kergesti tulema.
Kui praegu arsti juurde ei saa, siis katsu saada mõni hea salv apteegi käsimüügist, mis sisladab mentooli, seda pane pulkadega ninna ja hoia kohe kaua aega.

Igaljuhul soovitan ravida
ja loodan, et paraned kiiresti!!
 
mai 28. detsember 2002, kl 13.05
Tõmba soolvett ninna.Alul pigista üks ninasõõre kinni ja teisega tõmba soolvett ninna siis vastupidi. See on vastik protseduur aga tõhus. Minule õpetas seda arst.
 
Nohune 28. detsember 2002, kl 13.08
Suur tänu kõigile kes vastasid! Praegugi on jalad jalavannis ja ema saatsin just apteeki salvi järgi. Aitähh ja tervet aastalõppu!
 
minni 29. detsember 2002, kl 17.11
Soolvesi on hea profülaktikaks - kui juba tugev nohu käes, siis enam hästi ei aita.
Kuid: küüslauguküüned KÕRVADESSE - haigus tuleb seestpoolt väljapoole ajada! Olen jätnud küüned koorimata, lõiganud ära ainult otsa, ja torganud kõrvadesse. Fütontsiidid lenduvad sealt nina-kuulme käikudesse ja tapavad viirused. Seespidiseks tarvitamiseks: 2...3 küüslauguküünt katki pigistada, lisada 1 tl. mett ja veidi alkoholi.
Head paranemist!
 
jupats 30. detsember 2002, kl 06.16
joogad soovitavad teha 3x päevas loputust. lased korraga umbes pool liitrit sooja vett kummastki ninasõõrmest sisse, kust ja kuidas aga välja... ma ei mäleta ;)

aga ega vesi ja muu vedeldatud kraam sisse jää, küll ta ise leiab väljapääsukanali
 
Ally 30. detsember 2002, kl 11.47
Sudafed 3 x päevas ja kahe päevaga peaks korras olema.
 
M 23. august 2015, kl 09.44
kui on nohu ja köha siis jooge kuuma puljongit. minul aitas ja olin umbes 2-3 päevaga terve.
 
johanna 24. august 2015, kl 21.17
lisaksin juurde eelnevatele, et aerosool ookeaniveega olg mitu korda päevas ninna lasta,,sudafed abiks, kui väga kinni on,,,ja vipsise ninatilgad, on väga raviva toimega, sellise süsteemiga peaks neli päeva ja nohu möödas,,,aga kui nina väga kinni,siis veel võtta allergia vastast tabletti, see alandab turset ja aitab palju
 
jah 25. august 2015, kl 19.11
Ja peedimahl pidi kõige paremini aitama. Seda siis ninna tilgutada.
 
Merit 09. juuli 2016, kl 15.12
Tere, mina piinlen ka nohus, põskedel valus, kas järelikult põletik sees? :O See nohu ajab ikka pea täiesti valutama, mind väsitab see väga, et tahaks aind magada. :( Mida ma teen?
 
... 06. oktoober 2016, kl 21.29
Holly Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kõige paremini aitab,kui paned küüslauku ninna!mul
> ka praegu nohu ja ma käin kodus koguaeg küüslauk
> ninas ringi!see võtab umbes 2 päevaga nohu ära ja
> muidugi söö mett ja küüslauguleiba!
> üxkord,kui m
> ul oli väiksem nohu,sain sellest küüslaugu abil 1
päevaga lahti!

Tegelikult teeb küüslauk ninas palju rohkem halba, kui head. See kahjustab limanahka ja sellega kaasnevad teised vigastused.
 
tamme kliinik : tartus 09. oktoober 2016, kl 08.49
Nohune Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No ei mäletagi, et kunagi nii hirmus nohu oleks ol
> nud nagu praegu. Lihtsalt võimatu! Käi kogu aeg ta
> skurätt ninas ringi, nina on nii kinni, et ninakau
> du ei saa absoluutselt hingata. No jube vastik on!
> Igasugu gripiteesid olen niipalju joond, et juba
> paha hakkab, apteegist öeldi, et ninatilku pole mõ
> tet osta, need ei aita üldse. Palun andke nüüd nõu
> , kuida saada nina lahti ja ruttu nohust priiks!!
> Aitäh!
AITÄH KÜLL--aga TASULINE ARST ON TARTUS: HEA TARTU ARST ON , TAMME KLIINIKUS TÖÖL
- OLI vist dr, HANI -- INTERNETIS--TEENUSTE NIMEKIRJA JA AEG KINNI PANNA?
SIND POLE VEEL ISEGI UURITUD -- Kurgu-Kõrva ja Nina ARSTI juures --- viimased 1-3aastat ? SIIT tulebki SIIT KÄHKU alustada ,VÕI on KA olnud
põsk-koopa põletikud ja läbi nina hingamis
probleem ja Sain ka mina sealt abi ,,
 
vaata ::: Tamme kliinik tartus; Kungla-tn., 09. oktoober 2016, kl 08.52
Merit Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tere, mina piinlen ka nohus, põskedel valus, kas j
> ärelikult põletik sees? :O See nohu ajab ikka pea
> täiesti valutama, mind väsitab see väga, et tahaks
> aind magada. :( Mida ma teen?
KUI PÖÖRDUD TAMME -kliiniku
SAAB dr, Hani --- sind Ja sinu haigust KINDLASTI aidata!
 
RAVY 31. märts 2020, kl 22.05
Purk hanerasva tõrvik õõnespuit ja kaabu! Kui sul need asjad on olemas, oled õnnega koos nagu särk percega ja võid ennast kindlana tunda. Koroona isegi ei vaata sinu poole rääkimata, et tuleb nuusutama. Tõrviku võid kodustest vahenditest ise valmistada. Hanerasva pähe aga esitada suvalise möginaga purki kirjutad peale HANERASV R 500gr ega koroona nagunii lugeda ei mõista. Ainult ettevaatust kui kellelgi tuleb pähe ennast sellega sisse määrida! Sa ei taha sellest teada, mis siis juhtub kui ämm on ennast tavotiga või poslamslaga sisse hõõrunud, koroona on selle kõrval puru suunurgas ja sügelised taevaõnnistus. Seejärel sõida 10 km eemale võta kindad ja mask eest peereta kõvasti ja hinga sügavalt sisse ning kontrolli kas haistmismeel veel töötab siis pole koroonat ja seejärel võta taskust Orbit ja pane suhu kui ka maitset tunned siis oled tõesti terve
 
Pärakagripp 19. aprill 2020, kl 19.10
Minu meelest viirused on väga targad ja nendega sõdimine on kahtlane. Ise olen mõne grippi viirusega sõbralikult asjad läbi arutanud ja peale juttuajamist on ta lahkunud. Selles mõttes on viirused nagu venelased nendega on mõistlik asju arutada 90% piirituse või õuka klaasi taga Ühe kahjustuse on need viirused sulle siiski jätnud kirjaosksue kahjustuse. Eks ikka gripiviirusega ja jutuajamist. Ära järgmine kord lase sellel juhtuda Keegi küsis kord gripiviiruse käest õukat tahad? Ei tahtnud põgenes ja karjus et appi tapetakse
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!