Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
seroquel
 
haige 07. mai 2013, kl 09.11
Ma pean võtma seroqeli 600 mg ööpäevas tugeva ärevuse vastu. Ärevust see tõesti leevendab, aga muud hädad on juures-kaalutõus, pearinglus, jalad on paistes, süda klopib, nõrkus jne. Kas kellelgi on veel midagi sarnast.Tahaksin teada, kas kannatate ära või lasta arstil midagi muud kirjutada. Ärevust ja paanikat aga tunda ei taha.
 
mina to haige 07. mai 2013, kl 09.17
võtan õhtul 200 mg seroqueli magamise jaoks, ja on ka kaalutõus. Kas sa muid ravimeid ei tarvita?
 
haige 07. mai 2013, kl 09.46
Muid ei tarvita, kui xanaxit vajadusel. Helistasin arstile, ta ei osanud midagi öelda peale selle, et kui jalgade turse ei alane, tuleb annust vähendada. Alustasin just väikese annusega ja kohe lõi pahkluud paiste ja valusaks. Seega annuse vähendamine tulu ei too. Tal ei olnud ühtegi patsienti sarnase kaebusega. Mina, kas sul muid kõrvalmõjusi ei ole?
Peale selle on seroquelil tugevad äranäemanähud, ei julge isetegevust teha.
 
mina to haige 07. mai 2013, kl 09.51
ei ole muud kui see kaalutõus. Tarvitan ka xanaxit vajadusel. Kuidas sa seda seroqueli võtad? Kas hommikul ka siis pead võtma? Kas sul depressioon ka on?
 
haige 07. mai 2013, kl 09.58
Ei, depressiooni mul ei ole.
Võtan õhtuti kell 6 seroqel xr-i 400 mg ja enne magamajäämist 200 mg juurde. Olen nüüd kuu aega seda tarvitand, aga olemine on nii vilets. Loodan, et siia juhtub mõni, kellega kõrvalmõjudest rääkida, seda just suurema annuse puhul.
 
mina to haige 07. mai 2013, kl 10.04
kas sul see xr suukuivust ei tekita? Ma võtsin vahepeal 300 xr siis oli hommikul meeletu suukuivus. Nõrkus on mul ka aga ma ei tea, kas sellest seroquelist või haigusest. Ja iiveldab ka , kas sul ei iivelda?
 
haige 07. mai 2013, kl 10.14
Mis kell sa selle seroqueli sisse võtad, kas enne magamajäämist? Peab ütlema, et juba väiksemate koguste ajal tuli mulle nõrkus ja minestamise tunne peale. Iiveldust ei ole, aga süda taob 100 lööki minutis ja pea käib ringi. Vererõhk on madal. Ma ei tea, mida teha, kui arstid ka ei tea.
 
mina to haige 07. mai 2013, kl 10.20
võtan enne magamaminekut. Mul ka süda taob ja vererõhk on madal. Ma ka ei tea , mida teha, sest psühhiaater ütles, et seroquel on unehäirete korral hea ravim. Kas sul on ka unehäired siis või ainult ärevus?
 
haige 07. mai 2013, kl 10.32
Mul oli ärevus pikka aega laes, seroqueliga sain selle maha. Unehäired tekkisisd ka, võtan imovanet ööseks, unustasin ütlemata. Kui neid kõrvalmõjusid ei oleks, siis on seroquel küll hea ravim. Ma ei tea ka, mida teha, olen niigi Zombi.
 
mina to haige 07. mai 2013, kl 10.53
minul ainult seroquelist ei piisa , et ärevus maha saada, pean ikka xanaxit ka võtma päeval. Õhtuks on mul selle seroqueli kõrval veel esprital 30 mg ja levozin 25 mg ja rivotril 2 mg. Aga mind häirib see iiveldus ja kaalutõus .
 
haige 07. mai 2013, kl 11.01
No mul on suur kogus seroqueli kah, seepärast see avaldabki rahustavat mõju. Antidepressandid ja rahustid mul ärevust maha ei võtnud.
 
oi 07. mai 2013, kl 11.43
kullaksesed, kuidas te veel suudate normaalselt möeldagi, kui nii palju rohtusid vötate ?
ei laida teid, kuid olen üllatunud, sest ise unehäirega vötnud 100 mg. seroqueli 1/4 ja jäin, kui kott magama. arst andis prooviks 4 tk. hommikul ei olnud järelmöjusid, kui tudutund tuli ka 10 tundi. päev tööl tegus ja enesetunne väljapuhanud.
mul on nii kurb, et praegu nii paljudel on probleeme stressiga, mida ehk polegi vöimalik välja ravida ja hea, kui rohud aitavad normaalselt oma elu korraldada.
olge tublid.
 
kah ärevik-unetu 07. mai 2013, kl 11.53
Tõsi ta on, et seroquel tekitab uimasust, kaalutõusu ja jalgade turset. Ise võtan 100mg õhtul ja juba see teeb nii uimaseks, et magan vahest 12h järjest. Jalgadeturse väheneb päeva jooksul, aga mul paneb rohi veel käed värisema, mis on väga ebameeldiv. Mu soovitus oleks, et lihtsalt räägi arstile, et see ei sobi sulle ja katseta teis ravimeid. Kindlasti on olemas sulle sobiv ravim. Ole tubli, pea püsti ja saa terveks :-)
 
Ebameeldivad ajad 07. mai 2013, kl 11.56
Kasutasin Seroqueli 10 aastat tagasi ja kui ma õigesti mäletan, siis tekitas see südamerütmihäireid jm jamad sinna juurde, teadsin et kui rohu sisse võtan õhtul, siis 20-25 min pärast aju magab, sain veel toimetada enne, kuigi voodisse minek oli tihti peale nii nagu niidaks uksepiitu :) ja und jätkus ikka kella 13-14ni. Mingil ajal tahtsin ise ära lõpetada, sest polnud enam tarvidust, tundsin nii ja nii ma tegingi, sest tunnen ennast kõige paremini ja niisama neelata ei taha midagi. Aga oma ülesannet see rohi täitis küll, kuid võttis ikka pika-pika aja et ennast kombe saada, nö elama taas mitte ainult eksisteerima.
 
haige 07. mai 2013, kl 12.09
See seroquel xr on ju pika toimega, nagunii mõjub veel hommikulgi. 400-se peab sisse võtma kell 6 õhtul, nii on määratud. Mitu korda olen leidnud end telekat vaatamas nii, et tegelikult magan lahtiste silmadega. Väga õudne tunne on kannatada magamaminekuni. Sisuliselt on nii, et olen kogu aeg rohu mõju all, see on väga ebameeldiv ja häiriv. Helistasin uuesti arstile, aga polnud kasu, sest ta ei soovi midagi suurt kuulda kõrvalmõjudest. Käskis perearsti poole pöörduda jalgade tursega. Kõik oleks ok, ärevus annaks nüüd elada, aga on muud jamad.
 
Ebameeldivad ajad 07. mai 2013, kl 12.14
Aga sulle kirjutas Seroqueli ikka psühhiaater või saab seda teha ka keegi muu arst?
 
haige 07. mai 2013, kl 12.30
Ikka psühhiaater kirjutas, mitte perearst.Muutis kogused liiga suureks, ärevuse sain maha juba 300 mg-ga. Ma ei tea, miks aetakse ravimikogused nii suureks, et ei kannata olla. Teada ju on neist kõrvalmõjudest.Psühhiaater ütles veel, et peab vereproovi tegema perearsti juures ja kontrollima peale kuu aega ravimitarvitamist hormonaalset tasakaalu, veresuhkrut jms. Minu teada saab verd anda ka psühhiaatriakliinikus, miks aetakse asjad nii keeruliseks? OK, ma võtan siis nüüd vähem, vaatan, kas asi paraneb. Nii suure koguse ravimiga pole mingit elu.
 
seda et 07. mai 2013, kl 15.02
jalgade turse tuleb suurest kehakaalust ja valest toitumisest. ärge seda rohtude kaela niiväga ajage. ja söögiisu ei pruugi ka alati ainult ravimitest olla, ta on sellest ärevusest ka. olen proovinud olla ilma rohtudeta ja pole see söögiisu kusagile kadunud, vaata, et veel hullemini ei söö ja kui vähem süüa, eriti soolast, kaob ka jalgadest turse.
 
imelikud lood 07. mai 2013, kl 15.03
ilemikud lood on nende rohtudega, tean mõnda kes tarvitab ka hobuse annnsutes Seraqueli ja nad ikka ei söö ja mõnel on jalle selline Seraquel mis pane sööma ennast 200 kiloseks. Imelik on see ravimtootmine, igaühele vist on erineva sisuga ravimid.
 
Olen kah 07. mai 2013, kl 15.23
Ma pean tarvitama Amitrtyptilini ja Solpidemi saksa firma oma ja samamoodi jalad paistes ja käsi ja halb tunne ,ei ela ei sure.
Aga 600 Seraqueli on ikka tappev annus, kes küll selliseid annuseid välja kannatab, ma oleks sellise annusega teises ilmas juba ammu
 
haige 07. mai 2013, kl 16.50
Minul ärevus ei lasknud üldse süüa, vägisi pistsin midagi põske, söögiisu oli täiesti kadunud. Poole aastaga võtsin alla 20 kg, see on ärevuse algusest kuni siiani. Nüüd hakkasin sööma,ennast paneb ka ahastama, kui palju selle ravimi tulemusel võib juurde võtta. Kogu aeg on nälg. Ei imesta, kui just rohtude tagajärjel paksuks minnakse, ikka sunnib näljatunne midagi närima. Veel üks jube kõrvalmõju.
 
hullusioon 07. mai 2013, kl 16.54
Seroquel on antipsühhootikum mida kasutatakse skisofreenia, bipolaarsuse ja teatud sorti depressiivsuse raviks. Ärevuse raviks teda ei kasutata, samuti mitte unetuse puhul. Ju arst arvab, et teie tervise hädad on pigem vaimuhaiguse laadi.

Inglise keelne seletus mis see seroquel on- http://en.wikipedia.org/wiki/Quetiapine

Eesti keelne info-"Seroquel kuulub antipsühhootikumideks nimetatavate ravimite gruppi. Selle rühma ravimid leevendavad
teatud tüüpi vaimsete tervisehäirete sümptome, nagu hallutsinatsioonid (nt seletamatud hääled), võõrad
või hirmutavad mõtted, muutused käitumises, üksildus- ja segasustunne.

Samuti kasutatakse Seroqueli vahelduvalt kõrgenenud ja langenud meeleoluga kulgeva haiguse ehk
bipolaarse häire raviks. Seda haigust iseloomustavad pikad, mitmeid kuid kestvad perioodid, kus inimene
on kas ülierutusseisundis või depressioonis. Ülierutuse perioodi ajal võivad inimesed arvata, et nad
vajavad tavalisest vähem und, on jutukamad ja nende mõtted või ideed vahelduvad kiiresti. Samuti võivad
nad tavapärasest kergemini erutuda. Depressiooni perioodi ajal langeb meeleolu ja elurõõm, inimene
tunneb aktiivsuse ja energia kadumist."
 
haige 07. mai 2013, kl 17.16
Neuroleptikume kasutatakse ka ärevuse raviks, mitte ainult vaimuhaiguste puhul. Neil on rahustav toime. Nt. ärevuse vastu anti haloperidooli tilkasid, mis siis, et see ka vana vaimuhaiguse rohi on. Poole aasta jooksul olen proovinud antidepressante, aga tulutult. Nagu ma ütlesin, rahustid ka ei aidanud, ainult korraks. Nüüd on mingisugune väike värin ainult järgi, ei aja enam ärevusest mööda seina üles ronima. Ju siis proovitakse kõike, alustasin ju väikesest kogusest, proovin veel kella 6 ajal 400 mg ja see on kõik. Peaasi, et ärevus tagasi ei tule, see on jube.
 
viiimasele 07. mai 2013, kl 19.05
haloperidool tekitabki ärevust ,selle rohuga ei saa inimene ei istuda ei pikali olla. Ja sama toimega on ka seraguel. need mõlemad hävitavad aju, Peale 20 a ravi oled nii haige, et ei saa enam mitte millegiga hakama. Oled vaid koormaks endale ja oma lähedastele. Tean mida räägin, sugulane on hävinud selle ravi tagajatjel. Ei suuda isegi enda eest enam hoolitseda.

Ja fakt on see, et seda Seraqueli kirjutatakse peaagegu igale teisele,kes pöördub psühhiaatri vastuvõtule. Oled depressioonis või muus haiguses, kõik ühe luuaga pühitud. Ketipinoor Seraguel Leponex. Tulus äri et hävitada inimkonda
 
haige 07. mai 2013, kl 19.56
On mul valikuid?
 
viimasele 07. mai 2013, kl 20.07
valikuid on, ei tasu igaühele neid kohe pähe määrida .
 
seda et 07. mai 2013, kl 21.26
Ja sama toimega on ka seraguel. need mõlemad hävitavad aju, Peale 20 a ravi oled nii haige, et ei saa enam mitte millegiga hakama. Oled vaid koormaks endale ja oma lähedastele. Tean mida räägin, sugulane on hävinud selle ravi tagajatjel. Ei suuda isegi enda eest enam hoolitseda.
--------------------
ravimid on meile, haigetele, välja mõeldud selleks, et ikka paremini ennast tunda ja et elu oleks siiski elamist väärt. mina ei kujuta ettegi, mida ma ilma ravimiteta teeksin, ma olen õnnelik, kui ma saan selle 20 aastat elamisväärset elu ravimite najal. ega su sugulane rohtusid ka niisama heast elust tarvitanud, kes teab, mis piinad ilma nendeta oleksid olnud.
mina tarvitan seroqueli ärevuse, hirmu, bipolaarsuse ja unetuse vastu. kui midagi sellist pead taluma, siis oled nõus võtma sisse ükskõik mida, peaasi, et piinast lahti saada. see on ju sama, mis valuvaigistite puhul. nad võivad ju olla mürgised ja tekitada sõltuvust, kuid valu taluda on veel jubedam.
 
oi 07. mai 2013, kl 22.01
mina sain 4 tbl. perearstilt, ka tema vöib seda välja kirjutada, kuid siiski vist ikka pshhühiaatri rida.unetuse jaoks sain proovida, mulle piisas sellest terveks kuuks, et saada end jälle normaalselt magama, oligi vaja korraks sügavat ja tumma und, et ihuliikmed ja meeleolu rivisse saada.oli kord keerulisem elu see aeg.
ikkagi ei möista ma hukka neid, kes arsti soovitusel vötavad ja proovivad sobitada enda järgi rohtusid, parem, kui olla ärevuses ja paanikas, kurnatud magamatusest ja keerelda eiteamillepärast otsides väljapääsu. ei usu, et arstid nii meeleldi ikka nii kangeid rohtusid kirjutavad, küllap on neid siis niimoodi vaja, igaüks tunneb ja tarvitab endale parimas koosluses rohtu.igal asjal on kaks poolt, kes suudab end aidata rohtude toel, on juba vöitnud, kes ilma on samuti vöitja.
kahju, et praegune elu sedasi mätsib nii noori, kui vanu-puudub turvatunne ühiskonnas-ilmselt sellest ka inimene saab raputada üleliia teenimatult.
köigile parimat !
 
no jah 07. mai 2013, kl 22.03
elamisväärset elu.... liiga hästi öeldud.....
 
oehh issand 08. mai 2013, kl 02.33
Minu arst ( psühhiaater olnud 40 aastat ) teab ikka vast paremini....see rohi pole nii ohtlik, ja une jaoks kasutatakse igalpool ja palju.

See, et mõni uimane ja jalad paistes- küllap siiis ei kannata see inimene seda.

Ei maksa kuskilt lugeda ja siis arvata, et arstid ise väljamõelnud selle rohu. Arste on ka jah rumalaid ja mittehoolivaid, aga osad ikka teavad ka , mida räägivad !!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!