Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Helicobacteri ravi
 
Helico 30. november 2016, kl 23.31
Kas keegi on teinud selle ravi läbi,olen kuulnud,et väga kehv enesetunne pidi ravi ajal olema? On ka nii? Mis on kõrvalmõjud?
 
jah, olen 01. detsember 2016, kl 01.01
isegi 2 korda olen teinud 5 aastase vahega. Mis kehv enesetunne??? Kolmandal päeval peale raviga alustamist kadusid vaevused ära. Ainult lust ja lillepidu. No seedimise kordasaamiseks tuleb miskit keefiri larpida hiljem, aga muidu polnud miskit jama.
 
Helico 01. detsember 2016, kl 08.22
No loodame,et siis läheb ka hästi,mis sümptomitega muidu avastati bskter? Mul iga päev kõht valutab 24/7 ja rinnus raske tunne,loodan,et see bakterist,vähemalt arst srvas kuna test näitas 182,norm on 8
 
Naaber teadis 01. detsember 2016, kl 08.43
Seda bakteri olemasolu arvamisega kindlaks ei tehta.
 
Dr 01. detsember 2016, kl 09.11
Võta antibiootikumiga paralleelselt probiootikume!!!
 
mina tean 01. detsember 2016, kl 09.20
Bakter elab kõigil soolestikus, aga probleemiks kujuneb asi neil, kellel maos või 12-sõrmikus haavandid juhtuvad olema. Sel juhul kinnituvad helico bakterid haavandi serva külge ja ei lase haaval enam kinni kasvada. Ravi käib robustsel meetodil - antibiootikumiga tapetakse kõik bakterid (kahjuks ka nn head bakterid, mis sooles elavad), teine rohi on haavandi kinnikasvatamiseks ning kolmas rohi oli selleks, et tõmmata soolestik kokku või "krimpsu", et see kokkukasvamine paremini õnnestuks. Kuna on 3 erinevat rohtu korraga, siis nimetatakse kolmikraviks. Omal ajal said paar teadlast selle avastuse eest lausa Nobeli preemia, kuna enamus maovaevusi ongi vaid helicobakterist tingitud ja oma avastusega muutus lõpuks maohaiguste ravi väga tulemusrikkaks.
 
Helico 01. detsember 2016, kl 09.24
Maovaevusi mul pole,haavandeid ka mitte,lihtsalt on kõhuvalud mis ära ei lähe ning arst arvas,et võib olla sellest bakterist tingitud...loomulikult ei pruugi sellest olla,aga pole ka midagi muud leitud peale selle bakteri :((
 
no-no 01. detsember 2016, kl 09.38
Kui kõht valutab kogu aeg, siis ei saa küll kindel olla, et seal haavandit pole.

Helico on aga selline kaval bakter, et kui on oht, et haavandikoht hakkab kinni kasvama, siis nad hakkavad hulgakesi koos gaasi eraldama, mis ajab soolestiku punni ja need haavandi kohad rebenevad uuesti lahti.
 
Kas sa 01. detsember 2016, kl 13.45
ikka nn. mõõka neelamas käisid?
 
naine 02. detsember 2016, kl 10.05
Minul avastati seoses pidevate peavaludega, puhitustega jne. Kõht on koguaeg halvalõhnalist gaasi täis, väljaheide ja suu lõhn oli juba peaaegu sama, keelel oli pidevalt paks katt (pesin mitu korda päevas kaabitsaga jne, aga abi polnud). Koguaeg olin väsinud ja uimane, haigutasin. Ikka väga segab normaalset elu. Lisaks on ka juba depressiooni ilminguid. Perearst hakkas vaatama, tegi vereproovi. Vereproov oli korras ja puudu vaid d-vit. Aga seoses peavaludega ja suuhaisuga soovitas teha väljaheiteproovi. Sealt leitigi, et HP bakteri antikehad ülikõrgel tasemel. Kirjutati välja kolmikravi. Kogu aeg oli iiveldus ja paha olla, rohumaitse suus, kuigi jõin tablettidele peale ohtralt vett. See kõik oli 1,5 kuu tagasi. Nüüd täna lähen viin väljaheiteproovi, siis selgub, kas oli ravist abi või peab taas ravima. Igatahes keelekatt on vähenenud, peaaegu polegi enam. Suuhais pole küll veel päris kadunud, aga seoses katu kadumisega palju "värskem". Peavalusid praktiliselt enam ei esine. Väsimusega on nagu on, koguaeg enam ei haiguta, aga päris värske ka pole.
Perearst arvas, et väsimus, depressiivsus jms on tingitud bakteri väljaheitest - toksiinidest, mis mürgitavad keha vaikselt aga kindlalt. Ei tea, mida nüüd proov näitab ja kas pean hakkama depressiooniraviks kasutama AD, aga enesetunne on igal juhul parem kui 1,5 kuud tagasi.
 
Helico 02. detsember 2016, kl 11.53
Käisin uuesti arstil ja arst arvas,et ravi pole vaja kuna ei usu,et mul sellest koht valutab,pean minema soolte uuringule,kuna nö sooled valutavad,kõht valutab iga päev,. Kuna magu oli korras siis öeldi,et see ikkagi elab maos ja mul magu korras ja rai nad tegema ei hakka. Iga arst räägib oma versiooni kahjuks
 
Helico 02. detsember 2016, kl 11.56
Naine,mis su näitajad siis olid,et ülikõrge oli. Normaalne näit on kuni 8, mul oli 182, aga perearst ei arvand sellest näidust midagi,ytles,et see näitab,et mul kokkupuude old selle bakteriga ja see meis kõigis,et magu mul korras siis pole ka see põhjustaja,kuna käisin nö mòõka neelamas
 
Minuloli 20. juuli 2020, kl 06.30
Vana teema kyll, ags minul olid nätajad 640.. ei oska midagi arvata kas ylikörge v mis ? Huvitaks kh mis teistel..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!