Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
ekstrasüstolid
 
kummaline 07. november 2014, kl 11.44
hetkel täiskuu, jõnksud kohe platsis.
 
johanna 08. november 2014, kl 13.36
südamerütmihäired mis on küllaltki tõsised vajavad korralikke kilpnäärmeuuringuid
 
-.- 10. november 2014, kl 13.36
väga paljudel inimestel on rütmihäired terve südame juures sellest, et elektrolüüdid, vitamiinid, mineraalid paigast ära. tehke vereproov, mis määrab sisalduse veres. enamal juhtudel on kaaliumist magneesiumist abi, rõhutan et kaaliumi peab ikka kõvasti sisse sööma kui abi tahate 4700 mcg päevas ehk siis 4 banaani, ube, tomateid, kartuleid (koorega), kooksevett. mul aitas. mõnikord tunnen et kipuvad tagasi tulema kui palju stressi või haige või päevad ja halb toitumine, palju kohvi, siis söön banaane joon kooksevett loobun kõigest halvast ja korras. kui ehho näitab, et süda terve, siis see kõige tõenöolisem ravi ja lahendus, aga arstid seda millegipärast ei lahenduseks ei paku.. kuigi toitudes me ei saa kõike piisavat kätte
 
votnjh 10. november 2014, kl 17.39
minul kõik näidus super,aga vahelöögid eksiteerivad!
 
^ 11. november 2014, kl 11.45
siis proovi erinevaid trikke vb midagi aitab, alati veri ei näita täpselt kuidas olukord tegelikult rakusiseselt
 
votnjh 11. november 2014, kl 22.00
katsetangi,nii ja naa no päris sarnane juhtum kui loen siin eelnevat kirja,kus liigutustega ,kummardustega,söömisega teki vahelööke.Ka 4sensitiivi läi käidud,aga tulemust pole
 
Hm 01. aprill 2016, kl 23.02
Sattusin vanale teemale - kas mõni siinkirjutajaist on vahepeal abi saanud? Kas need tihedalt esinevad vahelöögid panevad teid ka väsinuna tundma?
 
teadja 02. aprill 2016, kl 11.13
vahelöögid iseenesest ei väsita ei südant, ei neid tundvat inimest. väsitab stress, mis tekib vahelööökide hirmust või nende kannatamisest. tegelikult peaks üle vaatama oma päevakava, võimalik et väsimus tekib hoopis ülekoormusest ja vähesest magamisest.
 
sama häda 03. aprill 2016, kl 17.12
olen jälgind,et vahelöögid tulevad söömisest ja soolestikust.Ei talu täis kõhtu ja siis kui kõhu mikrofloora pole korras.Muidugi aitab mõõdukas sport,ülekoormust ei taha.
 
viimasele 03. aprill 2016, kl 18.18
sama hädale..täpselt minu tundmused.Aga kuidas seda arstile rääkida?Äkki hoopis refluks?
 
Hm 04. aprill 2016, kl 20.51
No on alles nõmedad asjad. Päeval lasen ringi nagu põder, aga nagu õhtul rahulikult maha istun, on vahelöögid platsis nagu viis kopikat. Ja mite paar-kolm, vaid ikka seitse-kaheksa tükki minutis.
 
teadja 05. aprill 2016, kl 11.10
nii ongi. põdraks olemise ajal süda pingutab ja pingutab tibake üle. ja siis rahuolekus on ta nii väsinud, et elekter südames läheb sassi ja hakkabki vahelööke viskama. Nii kaua kui neid on ühekordseid 10 tk minutis ei ole vaja põdeda. kui sekka hakkab viskama kahe ja kolmekordseid, siis peaks üle vaatama eelneva põdrana ringilaskmise koormuse.
mina pole arst, aga sama asjaga olen maadelnud 28 aastat, enne kui ära kadusid. jutu järgi tunnen et pole põhjust muretsemiseks isegi mitte selle 7-8 minutis. sest see olukord ei ole ju ööpäevaringselt aga siis õhtuti rahuolekus eksole? minul oli samamoodi ja pruukis ainult süüa, kui kohe oli jama majas ja nii mitu korda päevas 2-3 tunnised seeriad. aga elus ma olen ja kui sain närvisüsteemi stabiilsemaks siis kadusid ka need hood ja lõpuks üldse vahelöögid kui selliseid. nüüd ikka väga harva on mõni üksik. aga kahe või kolmeseid mul ei tuvastatud kunagi.
 
Hm 07. aprill 2016, kl 20.14
Kuidas sa oma närvisüsteemi stabiilsemaks said? Minu probleem ongi tõenäoliselt selles, et olen ülitundliku närvisüsteemiga, stressitaluvus on null, aga elu ei saa ju ilma stressita elada. Püüan küll hingamist õppida ja joogat teha ...
 
andke abi 09. aprill 2016, kl 13.06
Sekkun teemasse, kuna arvan, et mul on ka vahelöögid. Kirjeldus järgmine:tekib tunne, nagu pitsitaks keegi näpitsatega kõri kinni, samal ajal jääb pulss seisma. Nii kordub mitmeid kordi.Siis muidugi tõusevad rõhud ja pulss, tekivad hirmsad külmavärinad.Kõige tipuks lööb mingi jõnks keset kõhtu nagu hiiglaslik pulsilöök, need ka korduvad.Tänane öö möödus just nii, magada sain vaid tunnikese.Kas on tegu ekstrasüstolitega?
 
teadja 09. aprill 2016, kl 14.34
võivad olla küll jah vahelöögid sul andke abi. see näpitsatega kõri kinni pitsitamise tunne võib olla seotud ärevusega, mis tuleb meie enda tahtest sõltumaltult kallale. see hiiglaslik pulsilöök on tegelikult hoopis vahekoht, aga kuna magu asub väga lähedal südamele, siis pakun et rohkem esineb sellist olukorda väga madala peaalusega või rohkem täis kõhuga? proovige magada väiksema kõhutäiega ja natuke kõrgemaks tõstetud voodipeatsiga. madratsi alla saab risti üle voodi panna mingi puidust prussi või laua, mis tõstab koos madratsiga voodi peatsi osa kõrgemale
 
hullvärk 10. aprill 2016, kl 21.14
jh see suur paus on vahelöök.See ikka kõva mütsatus minul vähemalt.Ja rinna pealt on näha seda pausi..viimasega 100% nõus..täis kõht ja pikali siis kindlasti,,mul aga ka püsti asendis.ÖÖsel pigem tahhükardia siis hingan tagasi rytmi
 
Lg 19. aprill 2016, kl 19.21
Hirmuga, stressiga hoiab inimene hinge kinni, see põhjustab samuti ekstrasüstoleid. Kord aitas kui arst vaatas pikalt silma ja ütles läbi lillede, et asi peas kinni. Võttis maha kuid tagasi :( iga päev tuleks teha keha ja meelt rahustavaid harjutusi. Joogaõpetajad aitavad.
 
kah häiretega 06. juuni 2016, kl 01.18
Mul oli ca 12 a tagasi nii palju vahelööke, et olin nädala haiglas. Uuriti, sain diagnoosi ärevushäired.Oli ikka nii, et iga teine oli vahelöök ja ma tundsin iga jumala kui ühte neist. Eriti rahuleolekus ja õhtul voodisse heites.Sõin erinevaid ravimeid. Olen nüüd mõned aastad ärevushäirete probleemi lahendamisega tegelenud (antidepressantidega). Ja oh imet, kui ärevushäired vähenesid, vähenesid ka vahelöögid. Ja mis peamine, ma ei tunne enam neid. Viimane HOLTER näitas ainult 190 VESi ,mis on pea olematu, (mõned küll ka SVESid)ja ma ei tundnud ise ühtegi. Kõige hullem oligi see, kui neid ise tunned kogu aeg. Nii et minul aitas ärevushäirete ravi.
 
Siidi 23. september 2016, kl 15.58
Tere. Minu lugu. Olen terve elu olnud alakaaluline. 4 aastat tagasi sain esimese lapse, 1a7k hiljem sündis teine, imetasin esimest aasta, teist natuke kauem. Rütmihäired hakkasid teise raseduse ajal, siis läks see madala ferritiini näitaja arvele. Midagi hullu polnud. Kui teine laps oli aastane, läks rütm nii korralikult välja, et vajasin kiirabi. Keha oli kurnatud, mineraalainetest vitamiinidest tühi, mitu aastat poolunetuid öid, mehega järjest kaugenev suhe, armastuse ja rõõmu puudus - see oli minu diagnoos endale. Arstid muidugi naeravad selle peale, et süda võib haigeks jääda puhtalt magneesiumi- või rõõmupuudusest. Sellest hirmust läks enesetunne ikka päris hulluks, aasta aega nuiasin perearstilt proove ja vastuseid, ta saatis mind otse psühhiaatri juurde, kardiloogile mitte. Käisin ka rütmoloogi juures ja mulle tundus kummaline, et ilma südant uurimata lauale ablatsioonile soovitati. Keeldusin. Lootsin ikka kardioloogile saada, sest mu jaoks oli mõistuse vastane, et ma olen 30 aastat supervitaalne ja siis ühe rütmihäire põhjal, mis kiirabi paberile sai, öeldakse, et kaasa sündinud rike. Perearst pressis ikka psühhiaatrit peale. Aga läksin psühholoogi juurde, kellelt sain ausa vastuse, et tema ei näe, et ma vajaksin AD ravi. Aga kuna minu vahelöögid on nii tugevad ja ma olen pidevalt lapsega päeval üksi, mu paanika kasvas. Täpselt aasta hiljem vajasin jälle kiirabi ja peale seda panin kohe ablatsioonile aja, kui aega hiljem nuiasin ka kurguarstile aja, selgus, et mandlid on pahad. Käisin mandliopil. Vahetasin perearsti, sain ka kardioloogile. Irooniline eks, et alles pärast neid protseduure. Kuna ma olen alakaaluline, ei talu ma ka ravimeid. Aga kuna enesetunne on nii halb, olin nõus lõpuks ka AD ravi alustama. Siis läks päris hulluks. Süda tegi niisuguseid hüppeid ja trikke ja vibreerimist. Ja siis arst ütleb läbi lillede, et see on kõige ohutum ravim, et ma enamvähem kujutan seda endale ette. 2 nädala pärast viskasin AD nurka ja sain kardioloogi konsultatsioonile. Tema ütles kohe, et ei mingit AD-d, need sagedasti võimendavad rütmihäireid, ekstrasüstoleid. Uuringu tulemused viitasidki kokkuvõttes sellele, et olen põdenud müokardiiti või kroonilist tonsilliiti. Mandliopist möödas 6 kuud, ütlevad, et selle mõjust südamele tervenebki aasta või rohkemaga. Minu kogemus on see, et mind isiklikult on aidanud magneesium, Q10, väga kvaliteetne kalaõli ja E-vitamiin ehk nisuiduõli. Trimetazidine tegi enestunde väga halvaks, betaloc pani südame kloppima, rahustavad taimsed preparaadid kipuvad vererõhu nii alla lööma, aga osadest saab leevendust. Arsti soovitusel plaanin proovida ära nüüd ka viirpuu tilgad, sest viimased päevad kukkus enesetunne kolinal, ekstrasüstoleid jälle igapäevaselt rohkem ja väsimus ka. Inimesed, kuidas te niimoodi tööl käia saate?? Ma saadan nooremat last lasteaeda tasapisi ning alustan taas tööd juuksurina. Olen julgenud maksimaalselt 5 tundi tööd teha ja kord nädalas, mul on juba 3nda lõikuse ajal vahelöögid kohal, see on nii jube. Keha läheb nõrgaks ja pooma hakkab ja hingeldama hakkad ja siis püüad hullult rahulik olla ja ootad, et saaks koju voodisse põgeneda. Hiljuti sain teada ka, et hammaste ja igemete tervis mõjutab väga tugevalt südant. Käisin viimati raseduse ajal hambaarstil, väga pikk vahe on jäänud ja ma tunnen, et mul juba ammu pole suus kõik korras. Ka eelmine perearst sai analüüsist, et streptokoki bakteri näitaja oli normist suurem. Hiljem arvasin, et ju oli mandlitest, aga tõenäoliselt on kaaries oma pesad kuskile pununud ja hoopis sellest. Mina lähen nädala pärast hambaarsti juurde. Ma olen juba nalja teinud, et ma olen nii viimase piirini viidud, et kui mul munad oleks, laseks need ka maha lõigata, kui lubataks, et ma saan siis terveks. Tahaks oma lastega joosta, hüpata, tahaks kohvi juua, tahaks sõbrannadega veini juua, tantsima minna, tahaks uuesti elama hakata!!! Ja ma tahaksin teile öelda, et kõik arstid ei ole targad, selle aasta jooksul olen ma mitmel korral tundnud pärast mingi ravimi kasutamist, et nüüd ma surengi ära. Arstid ei arvesta alati sinu iseärasusi, nad ei uuri sind tervikuna, nad ei uuri su tausta, et mõelda loogiliselt miks selline seisund on tekkinud. Rütmoloog ütleb, et ainult kaasasündinud ja muu ei loe, mandlid ei mõjuta, psühhiaater ja perearst ütlevad, et sul on paanikahäire, mitte haige süda jne jne. Muidugi kogu selle saaga jooksul olen ma kohanud mõnda head arsti ka, aga väga palju on selliseid, kes naeruvääristavad, kui sa ütled, et ma ei talu seda ravimit või kas võiks olla see hoopis sellest-tollest jne. Kardioloog Evi Tamm on super arst! Ja ma usaldaksin ja usaldangi kõige rohkem oma sisetunnet ja enesetunnet. Vahepeal, kui mul läks paremaks pärast toidulisandite kuuri, polnud mul paanika- ja ärevushäiret, kas pole naljakas. See ei kao ju niisama ära
 
Jussike 23. september 2016, kl 18.50
Viirpuu tõmbab samuti rõhku alla. Sa ise ütled, mis sul on - armastuse ja rõõmu puudumine. Varjatud? depressioon, hüpohondria ja ärevus. Keha läheb nõrgaks, pooma hakkab (puhas ärevus)- aga püüa sellele mitte tähelepanu pöörata, isegi oled tubli, et läksid tööle ja suudad seal seista 5 tundi. Mida rohkem ootad/kardad, seda rohkem neid tuleb, seda olen ise täheldanud. Püüa mitte mõelda oma tervisele pidevalt, ära loe igasugu haiguste kohta, ära otsi mingit materjali mis aitaks, hakkagi elama nii nagu enne. Hakka otsast peale. Kohvi ja alkoholi pole ainult juua vaja.
Agne Tamm 23. september 2016, kl 19.22
Rahustas maha?
 
:) 23. september 2016, kl 22.57
Vahepeal, kui mul läks paremaks pärast toidulisandite kuuri, polnud mul paanika- ja ärevushäiret, kas pole naljakas. See ei kao ju niisama ära
-------------
Tead see kaobki just niisama ära, kui usud ravimisse/toidulisandisse või millessegi, mida su meelest hea arst on soovitanud. Või tabab sind niisugune emotsionaalne olukord, et lihtsalt pole aega/põhjust pidevalt oma hädadele mõelda. Täitsa niisama need häired kaovadki! Enamasti see ongi su oma aju teha. Aga panna aju tablettide abil soovitavas suunas tööle - vaat see on väga raske.
 
Ann 15. november 2016, kl 22.17
Tere.Teema on küll väga vana aga hakkasin googldama. Muidu arstid ütlevad küll, et ära sa seda tee aga... Äratundmis rõõm oli meeletu. Olen viimased kuus aastat käinud arstide juures. Kolm korda on tehtud kogu kompott uuringut- koormus, EKG, Holter, 24 h EKG jne. Ainult, et ühe korra olen saanud nii arstile, et on olnud korralikud vahelöögid. Muidu ikka alles siis number, kui pole see periood. Mul käib täitsa perioodiga. Näiteks 2 nädalat kuni kuu ei ole midagi ja siis nädal on nii, et iga kord mõtlen, mis mul viga on :/. Hirm on selle ees. Aga arstid ütlevad iga kord, et süda korras. Viimane kord sain rohu ka aga see aitab paariks tunniks siis tunnen, et jälle vahelöögid. Plaan ise ka minna sentsitiivi juurde. Olen sünnitanud ka kaks last. Mõlema raseduse aeg ei olnud ühte lööki ka vahel. Vähemalt ei tundnud.
 
ka hädaline 18. november 2016, kl 22.19
Ann,proovi nõelravi näiteks Tooma Tiik,mul üks välismaa viirpuu aitab..see eesti oma ei mõju.https://www.amazon.co.uk/Fushi-Hawthorn-Berry-Organic-Tincture/dp/B00205EAHM
proovi seda!!!!
 
niion 14. veebruar 2017, kl 19.20
olen ka hädas..no tunnen kui läheb korraks välja.Ka kõikvõimalikud toidulisandid proovitud.Ka käidud ablatsioonil..kuid olen ka nii väsinud nendestei lähe nad ie kuskile ära.7a pidev tegelemine nendega.Öösel magades ei kontrolli neid...tunnen,et käib rütmist väljas aga paanikat enam ei tule.Ka tööl istudes surun magu ja vahelöögid..kiiremad liigutused.Olen lasknud vereproovid teha raud,b12 korras ,,östrogeen on kõrge olnud.
Proovind toidulisandeid jne.Seniks olen veel rohuvaba
Epic 20. august 2022, kl 23.34
Südame vahelöökide vastu aitab Ibumetiin.Miks? Sest Ibumetiinil on põletiku vastane toime. Vahelööke võib tekitada mingi väike põletik organismis mis mõjutab südame tööd.Ja Ibumetiin vähendab põletikku. Minu kardioloog ütles et see on täiesti võimalik ja ütles et Ibumetiin ei ole halb valik kui aitab. Pealegi mul on sageli kerge palavik 37.4 ja arstid ei tea miks.Kuigi enesetunne ei ole haiglane.Nii et proovige vahelöökide vastu Ibumetiini ehk aitab. Mind küll aitab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!