Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
mõõga neelamine
 
Pille 05. november 2009, kl 14.53
Olen kuulnud,et enne mõõga neelamist(mao uuringuks)antakse mingit tabletti,et ise nagu oled siis uuringu ajal kerges unes.Kas meil eestis ka selline asi toimib?
 
soni 05. november 2009, kl 15.28
Minu teada enne mao uuringut ei anta midagi. Kui mõõga neelamisel vaadatakse sapiteid (keerulisem uuring), siis saad süsti, mis tekitab kerge une.
 
fiona 05. november 2009, kl 20.31
Mitte midagi ei anta. Lõuad fikseeritakse ära, keeratakse lauale külili ja lükatakse see juhe suust sisse. Kui öögid, siis kedagi ei huvita, kui nutad, siis kedagi ei huvita. Väga ebameeldiv kogemus oli (eelmisest aastast, mitte NSV Liidu ajast). Kui toru välja tõmmati, kartsin, et kaotan mõistuse ja oksendasin sinnasamma toa põrandale. Selle peale sain pahandada, et noor inimene, võiks ennast kokku võtta.
 
no mida 05. november 2009, kl 22.26
ärge hirmutage , pole midagi nii jube. olin ka väga paanikas ja just tänu teistele , kes ajasid mulle oma jutuga hirmu nahka. kõige hullem kogu protseduuri juures oli tõsine ja kurja olekuga arst.pooletunniga oli kogu asi ununenud , ei mingeid järelmõjusid.
 
noo 06. november 2009, kl 10.21
no nii hull asi ka pole,,,, oksele ajab küll, aga oksendada ei saagi, sest enne uuringut ei tohi süüa/juua juba eelmisest õhtust saadik, seega pole midagi, mida oksendada....
protseduur ise lühike, kui suudad kiiresti vooliku alla neelata.... pisara võtab aga silma küll
 
fg 06. november 2009, kl 13.05
No on ikka hull kull. Pole mina hullemat asja oma elus kogend. Siia maani on meeles ja toesti ega ei halastatud kull.
Aga muidu kurku pritsitakse midagi. See oli sama oudne kui protseduur ise ja annaks JUMAL et ma elus kunagi seda enam tegema ei peaks.
Aga kull sa ule elad. Kindlasti! Moned asjad ongi elus vastikud. Ja ma kaldun arvama, et palju hullemaid asju on olemas veel kui see.
 
K 06. november 2009, kl 20.29
Läksin mõõka neelama tõelises kabuhirmus kuna olin lugenud delfist kõike seda mida ka eelpool lugeda võib.Minu ees kutsuti sisse umbes 20a vanune noormees-mõtlesin,et poiss annab otsad, agaõige pea ta tuli nägu naerul välja,millest sain pisut julgust.Ei ole ju valus,pisut ebamugav ja käib kiiresti.Mina näiteks küsisin,et kas 12sõrmikut ei vaadatagi,aga kõik oli juba valmis.Milleks kogu aeg sellega nii hirmutatakse? Mina väljusin samuti rõõmsalt.Kurku ei pritsitud midagi.Veelkord-ei maksa üldse karta-ei kuulu te kindlasti nende eriti ülitundlike inimeste hulka kes siin eespool hirmutavad. Pealegi teeb protseduuri teid suunanud arst ise.
 
siirus 06. november 2009, kl 20.40
On küll jube! Mul 2x tuimendati kurku..kui keeras seda voolikut, valgustas magu - see oli ikka väga valus - magu oli põletikus.
 
neelaja 06. november 2009, kl 20.51
5 minutit ebameeldivust,mitte midagi hullu...
 
siirus 06. november 2009, kl 20.57
eks oleneb siiski põletiku astmest..
 
triinim 12. jaanuar 2010, kl 09.01
ma ka täna sinna,eks paista kas olen siis see kel jääb uskumatult halb kogemus või olen see kes unustab!
 
ak 12. jaanuar 2010, kl 09.35
Hästi palju sõltub justnimelt inimese enda suhtumisest, kes ikka ise jube paanikas see ajab asja ka hullemaks, kes suudab end rahulikuks sundida sel läheb kergemini. Muidugi sõltub ka arstist-õest. Minule sattus viimasel korral PERH-is väga prof tandem, asjalik arst ja rahulik-rahustav õde. Minule isiklikult see tuimestus eriti ei istunud, ehk ta toru allaneelamist isegi kergendas aga samas see tunne et sa oma kõri nagu päris hästi enam ei kontrolli oli minule sama ebameeldiv kui toru neelamine. Kokkuvõtteks - ebameeldiv aga üleeletav.
 
triinim 12. jaanuar 2010, kl 22.55
käisin ära,oli ebameeldiv kuid kui olen kaks last ära sünnitanud siis ei hirmuta miski! Ei ma ei võrdle sünnitusega:).Aga arstid polnud ka mul just meeldivad pigem vastupidi ei soovinud kommenteerida,ega ka protsessist lähemalt rääkida! Ka tulemustest mitte,anti paber pihku ja nägemist! Hea muidugi see ,et kestis vähest aega,,nüüd juba õhtu aga kõhus ikka imelik tunne ja kurk ka valus!
 
... 13. jaanuar 2010, kl 00.26
Fionaga sama kogemus, ainult ei oksendanud. See oli küll mõned aastad tagasi, aga mingit vaigistit küll ei antud.
Kokkuvõtteks - ebameeldiv, üleelatav ja veel kord ebameeldiv. Arvestades viimaste kommentaari, siis vb on asi selles, et olen vaid üks kord sünnitanud :D
 
lol 13. jaanuar 2010, kl 04.26
miks te seda neelamas k2ite?
 
triinim 13. jaanuar 2010, kl 10.35
kõhuvalu välja selgitamiseks arst saatis!
 
K 13. jaanuar 2010, kl 16.28
Mina käisin kevadel mõõka neelamas. Lugesin siin kommentaare ja jube hirm tuli peale.
Astusin kabinetti, mingisugust tuimestavat asja lasti suhu...kurku see igatahes ei jõudnud.
pandi külili lamama ja suruti toru sisse. Vahepeal oli toru umbes 50cm sees...ja ütles ausalt, et selline tunne oli, et kohe s.... püksid täis.
 
triinim 13. jaanuar 2010, kl 17.29
oli ,oli jube,,kui toru kõus liigutati,,oli ikka õnnis tunne kui välja võeti.Mul senini kõhus õõnes ja kõri valus:(
 
suurte kogemustega 13. jaanuar 2010, kl 17.37
Kõri tuimus on ikka kõige hullem. Hakkad neelatama, aga hing jääks nagu kinni, tahad õhku ahmida, aga ei saa. see on kohutavalt jube tunne. ma ei lase mitte kunagi hambaarstil ka tuimendavat süsti teha, mitte kunagi. ainult siis, kui välja tõmmatakse, aga mingi tavalise puurimise pärast mitte kunagi.
see toru lükkamine pole üldse tunda, mul on suured 12-sõrmiksoolehaavandid ja kõht valutas hullult, aga see uuring kõhus küll midagi hullemaks ei teinud. Kõri tuimus oli väljakannatamatu, mingi 3 tundi pärast ahmid õhku, hingata ei saa. vastik-vastik-vastik
 
kodanik 28. juuni 2010, kl 12.29
käisin täna gastroskoopias n .ö [mõõka neelamas).protseduur kestis 7 minutit.Algul lasti kurku midagi,mis teeb kurgu ja keele täitsa tuimaks ja lastakse oodata 4 minutit.siis pannakse vasakule küljele ja hammaste vahele pannakse plastmass torbik et mitte voolikut hammustada.lükatakse voolik suhu ja korraks jääb hing kinni[umbes2sekundit).siis hingad sügavalt sisse ja hakkad hingama.on okse refleks ja röhatad pidevalt.Aga pole vaja karta.kindlasti ei tohi juua ega süüa ennam minekut umbes 10 tundi.
 
oeh 28. juuni 2010, kl 12.49
No ma arvan, et siin paljud on oma juttu ikka tükkmaad värvikamaks vürtsitanud või on tõesti hirmul nii suured silmad, et paanikas inimene mäletabki kõike võimendatult. Nagu keegi siin ütles, et oksendas põrandale - no mida lolli juttu, uuringule peab minema söömata-joomata nii, et magu on täiesti tühi, mida sa sinna põrandale oksendasid, huvitav küll?!
Ise olen käinud ja ei olnud mitte midagi hullu. Loomulikult ka mitte meeldiv ja mõnus, aga kohe kindlasti mitte selline hüsteeriku unenägu nagu siin kirjeldatakse. Kestab väge aega, kurku lastakse tuimestit (ei tea küll, mis imenarkootikume sellele lasti, kes hingata ei saanud, midagi sellist küll ei ole, võibolla tekkis temal lihtsalt allergiline reaktsioon. Hingata saad ilusti ja peale uuringut ei jää kuskilt midagi valutama, samuti ei ole mingeid hingamisprobleeme, mina sõin kohe peale uuringut juba all garderoobis shokolaadi). Ma lugesin ka enne minekut siitsamast foorumist kogemusi ja 24 tundi enne minekut ainult nutsin kodus, arvasin, et ongi nii hull nagu räägitakse, et sinna lauale ma kärvangi, tagasi koju enam ei jõua. Ukse taga oodates olin ikka täiesti paanikas, värisesin, tihkusin nutta, tahtsin ära minna. Aga no see oli selle hirmutamise kõrval naljanumber, polnud pooltki nii hull kui ette kujutasin. Ja mul oli ka väga kurja olemisega arst, mitte ninnunännutaja, aga sellegipoolest polnud midagi koledat. Paar korda ajas öökima, aga selle elab üle, see on nagu ise endale näppude kurku ajamine. Tuleb lihtsalt rahulikult hingata ja mitte neelatada, siis pole midagi.
 
,,, 28. juuni 2010, kl 13.06
,,,iial ei läheks enam, ennem suren, see oli jubedus kuubis elamus!peale seda jubedust oli pea üleni tatine ja olin krampides laual, minu puhul lõppes ikka väga hullusti, olin nädal haiguslehel. aga edu.
 
Kai 28. juuni 2010, kl 13.24
No mis pahad arstid teile küll sattunud on? Mina käisin Meremeeste haiglas dr.Külliki Suurmaa juures. Värisesin enne seal paar tundi ja vaatasin neid väljatulejaid- kõik olid elus. Protseduur kestis iseenesest vähe, vaatasin ekraanilt oma söögitoru ja mõtlesin õudusega, mis sealt kõik sisse on aetud. Ebakorrapärane toitumine, õhtune söömine. Kahju hakkas kohe sellest organist.
Samas hingata püüdsin rahulikult, vahepeal ajas öökima ja kõige hullem oli minu meelest toru väljatõmbamine. Arst ise väga sümpaatne, seletas ja kirjutas kohe ravimid ka.
 
kiku 13. juuli 2010, kl 01.00
ka mina käisin samas kus Kai.kogemus oli kohutav-suutsin kõik arstid ja õed täis oksendada ja ennast takkapihta.Tulemuseks oli väga halb haigus ja arsti poolt lause,et no 4 aastat ikka elate ja suunamiskiri onkosse.Ei mingit seletust ega lohutust!
 
käisin 13. juuli 2010, kl 09.16
Mustamäe haiglas on see kurja olekuga arst. kartsin arsti rohkem , kui mõõga neelamist.ei ole seal midagi nii hullu. ärge hirmutage teisi minejaid.
 
Kerli 17. juuli 2010, kl 21.32
Mõõga neelamine pole jube.
enne sinna minekut lugesin ka foorumeid ja siis kartsin nii et vähe polnud. aga ära käisin siis ei olnudki nagu midagi. Ebameeldiv, sest sellist asja ei neela iga päev ju.

Et ärge tundke hirmu ,.
 
Jouks 04. veebruar 2014, kl 17.30
Kui sul on näiteks mingid valud ja hingamisega on raske. Ning igast jama. Siis pannakse see sisse jne. See on kõige jubedam asi mis olla saab. Mulle tehti seda 2nädalat tagasi ja tehakse uuesti. Kuna mul kaksteistsõrme põletik jne.
 
Jouks 04. veebruar 2014, kl 17.31
Jaajah. Ma oleks peaaegu sussid püsti visanud. Asi oleneb sellest kui kannatlik sa oled.
 
hull ruudus 11. august 2015, kl 19.48
Mul ka see teekond uuesti ees.Viimati käisin 7a tagasi,ja lubasin,et vabatahtlikult seda ma enam ei tee???
Nüüd olen seisus kus pean seda uuesti tegema,kui soovin ühele probleemile vastust saada??
Kuid arst hoiatas,et lasevad ka makku õhku...?Ja ,et tema ei oska seda kähku teha..Eelmine kord käis kähku ja jube oli küll see kui midagi seal kõhus liigutati ja hingata ei saa.
Kohutav,mida ikka teheakse
 
Pille 12. august 2015, kl 09.49
Tänan, vastamast. Mina enam mõõka ei neela, sest sisikond nii ära oporeeritud, et sinna ei mahu enam midagi sisse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!