Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
implantaadi kruvide paigaldamine
 
marta 05. aprill 2007, kl 21.49
Mul see esmaspäeval ees, suisa 4 tk. Kas on väga jube operatsioon ja kuidas pärast olemine on? Arst soovitas mul võimalusel vaba päeva võtta, aga vist päris koju jääda ei õnnestu.
 
m 05. aprill 2007, kl 22.07
tavaliselt jah soovitatakse peale seda mõned päevad haiguslehel olla. Põhjuseid on mitmeid- võib tekkida turse, mis segab rääkimist, lisaks on vastunäidustatud füüsiline pingutus, kuumus.
 
bv 05. aprill 2007, kl 22.13
mul pandi eelmine aasta titaan hamba sisse - nüüd hamba juure all pisted , tuleb vist hammas välja tõmmata
 
marta 05. aprill 2007, kl 22.41
eelmisele: mis asjad on pisted? ja miks sulle titaan hamba sisse pandi?
 
????? 05. aprill 2007, kl 22.48
Vinge ettevõtmine, 4 tk. ja korraga? Suu lahtihoidminegi ju väsitav ja kurnab. Aga jah, mõned päevad ikka valus ja halb,aga nädala pärast OK!
 
marta 05. aprill 2007, kl 22.54
noh jah, arst arvas, et pole probleem, parem korraga ära panna, siis saavad rahus luustuda, aega kusjuures on plaanitud 2 tundi (sellest 30 min tuimestuse mõjumiseks). mul esimene kord, muidu olen küll hull hambaarstifoobik, aga nüüd samas kohas juba tükk aega käinud, ravi ja uuringud tehtud, seega vaja viimase sammuga pihta hakata :-)
kas see 4 tk korraga on siis nii jube...?
 
????? 05. aprill 2007, kl 23.04
Kas just jube,aga hiljem võtab paiste ja antibiots peab nagunii peale minema. Trauma on ikka trauma ning op on op! eks inimene kannatab vajadusel kõik ära.
Mul küll 2 tk kõrvuti ja korraga tehtud,aga ebameeldiv lugu ikka.
 
marta 05. aprill 2007, kl 23.11
to ????: mul veel nii, et ühel pool 3 (!) kõrvuti - ühe vana trauma tagajärg - ja teisel pool siis 1...kas oli TEGELIKULT väga ebameeldiv...?
 
maiu 06. aprill 2007, kl 08.46
Mul pandi küll ainult kaks kruvi korraga, aga midagi meeldivat küll polnud. Õnneks ei pea valu taluma, kui üks tuimestus hakkab
kaduma, tehakse juurde. Pigem on selline tunne, et oled justkui autoremondi töökojas. Lõualuud puuritakse el. trelliga. On muidugi väiksem mudel, aga see müra on sama .
 
bv 06. aprill 2007, kl 10.08
sellised valu pisted on juure juures tekkinud sellel aastal, titaan eelmisel aastal hambasse pandud selleks et hammas püsti seisaks.
juhul kui see panek läheb palju maksma siis uuri, mis metalli või ainet nad kasutavad ja kas sa üldse talud seda, vastasel juhulul tuleb hambad eemaldada ja kõik tühi töö. allergiatestid jne soovitan ühe kaupa teha sest sa ei tea, kas sa üldse talud neid asju !
 
bv 06. aprill 2007, kl 10.08
sellised valu pisted on juure juures tekkinud sellel aastal, titaan eelmisel aastal hambasse pandud selleks et hammas püsti seisaks.
juhul kui see panek läheb palju maksma siis uuri, mis metalli või ainet nad kasutavad ja kas sa üldse talud seda, vastasel juhulul tuleb hambad eemaldada ja kõik tühi töö. allergiatestid jne soovitan ühe kaupa teha sest sa ei tea, kas sa üldse talud neid asju !
 
marta 06. aprill 2007, kl 11.59
küsisin, mis siis, kui organismile ei sobi see metall, arst vastas, et seda ei saa juhtuda, siis pidavat see nende töö viga olema. titaan pidi olema see kruvi. no palju läheb maksma loomulikult, kallis kliinik kah - aga ainuke, mida usaldan (hambaarstifoobik olen, nagu eespool ütlesin)
 
Ann 06. aprill 2007, kl 12.01
mul pandi implantaat neli päeva tagasi, õnneks vaid üks kruvi. op polnud üldse valus ja hiljem valuvaigistit võttes polnd ka midagi tunda. täitsa ok. mul paiste ka ei läinud. põhimõtteliselt oleksin võnud teisel päeval tööle küll minna. oleneb inimesest ja valutundlikusest ja kas tekib tüsistusi.
 
bv 06. aprill 2007, kl 13.04
palju see kõik siis maksma läheb
lugesin, et ühe implataadi paigaldus 8000 kuni 12000 krooni

ise sain hakkama 400 krooniga
 
... 06. aprill 2007, kl 13.48
sama siin,järgmine nädal tehakse ka 4 tk korraga,kahele poole kaks.Eks ikka nädal pisut paistes ja ebameeldiv, aga arvan ka,et parem korraga ära kannatada, on üks rohtude sõõmine ja kannatus.Suu lahtihoidmine saab minule köige raskem olema, sest on korra juba luu siirdamist ka tehtud. Loodan,et saan hakkama.
 
marta 06. aprill 2007, kl 15.00
palju läheb :-( üks hammas 20-22 tuh.
 
kj 06. aprill 2007, kl 15.29
minul küll sellist raha pole!
 
sissi 06. aprill 2007, kl 16.34
Loen ja imestan, mina pääsesin siis küll kergelt: ei valu ega valuvaigisteid, ei paistetust - mitte midagi!!!! Kõik kokku läks nii 18 000, olen rõõmus, et asja ära tegin!!
 
marta 06. aprill 2007, kl 18.08
to kj: minul ka pole :-( laenuga, paraku... sest arvan, et see on investeering. loodan ka väga, et ei tule valu ega paistetust, sest lähen otse arstilt tööle, pole lihtsalt hetkel võimalik koju jääda. arst vähemasti annab lootust, et läheb suht valutult, kuna eelnevate raviprotseduuride puhul olen kah kergelt taastunud.
 
Kuu ulgur 03. detsember 2020, kl 00.27
Tõenäoliselt on vahe sees kas pannakse implantaadi kruvi üles või alla.
Alumine lõualuu on keerukam ja seal võib hiljem tekkida valu või paistetus.Üleval on pigem probleemi vaba.
Aga minu jaoks on hilisem valu või paistetus mitte kui midagi.Sööd Ibukat ja kogu lugu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!