Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas keegi on kokku puutunud fibromüalgiaga?
 
kasslövi 23. juuli 2005, kl 21.56
Tere,olen see inimene,kes teema algatas ja olen teile köigile tuhat tänu völgu.
Olin 18a. kui Tartus diagnosis prof. Päi sen.südamereuma ja reumatoidartriidi.Olin pool aastat Maarjamöisa haiglas ja mingid kuud isegi voodihaige...
Nüüd siis tean,et minu fibromüalgia on selle köige jätk.Aitähh.Uuringud kompuutris näitasid ka just alaselja traumast tulnud kahjustusi vms..,samuti tuvastati alguses hoopis krooniline müopaatiline sündroom..??
Köik algas vasakust säärest,edasi reis ja parem säär ja reis ja nüüd juba ka vahel käed annavad tunda.Külmetavad käed,jalad ja nina on minuga alati kaasas.Vöimatu on autoga pikka maad söita ja öhtuti on uinumine önneasi.Vahel tunnen lihastes kohutavat nörkust ja üldiselt on pidevalt tunne,nagu lihast jääks väheks.Sirutusharjutused alguses aitasid,nüüd mitte.Ka massaash igakord enam ei leevenda.Hommikuti tööle minnes on tunne,nagu jalad ei kuulaks söna,justkui oleks purjus aga see läheb tööle jödmise ajaks üle.olen vaevelnud selle paharetiga juba aastaid ja öppinud seda varjama.Enamus tuttavatest ja töökaaslastest ei tea midagi.
Üldiselt ma ei virise.Alla anda ei tahaks.Muide,mul puudub igasugune söögiisu ja vahel on köik Lihased just paistes.Sääreluud on kuidagi paksenevaid mühke täis.Kas ka sellest?
Söön paar aastat juba "seroxat`i"(paroxetin) ,see aitab mul päeva mööda saata,vähemalt ei tunne suuremaid valusi ja ise ka rahulikum ja teovöimelisem...aga öhtud on kurvad,kahjuks.Töepoolest,diazepam aitab uinuda.
Olen 40.aastane ja EI TAHA ALLA ANDA.Sellepärast tänan teid köiki nöuannete eest.
Sügav kummardus,Teile, - hol.med !,sain palju targemaks.:))
 
hol.med. 24. juuli 2005, kl 19.51
Mul on väga hea meel, kui sain kasvõi moraalseltki toeks olla. Selle tõve puhul tühja lootust äratada, oleks vast ebaaus.
Täielikku paranemist vaevalt et saab - leevendust aga ikkagi, kui õigeid, enda jaoks valitud võtteid kasutada.
Tunnistan - olete kangelanna! Paljud oleks alla andnud!
Isu vähesus on arvatavasti tingitud rohtudest - see on paratamatus.
Muhud säärtes on vist luuümbrise läheduses paiknevate lümfikanalite "paisud", sest lümfi liikumine on paraku takistatud... Võiksite proovida ise teha lümfidrenaaži - imekerge massaaž alt ülespoole, pigem silitamine, sest nagu varemgi mainitud, lümfi saab "meelitada", mitte sundida.
Jalgade puhul katsuge enne läbi, kas kubemepiirkonnas ei ole kõvemaid või suurenenud sõlmi: kui on, siis ettevaatust! Alustage siis masseerimist kubemesõlmedest ülalpool asuvate kanalite "lahtisilitamist" ikka ainult ülespoole. Vaadake kusagilt lümfiskeemilt järele kanalite suunda ja ainult "pärikarva". Vastukarva silitades surute sõlmed kinni!

Kõike head, vastupidavust ja edu! Hol.med.
 
kasslövi 24. juuli 2005, kl 21.29
Suur tänu Teile - Hol.med.!!! :))
Andsite kindlust ja teadmisi juurde!
Oh,oleks keegi kohe probleemi ilmnemisel seda köike suutnud nii lahti seletada,oleks elus olnud märksa lihtsam. - OLEKs -
Loodan,et te kuhugi ei kao ja ehk suhtlete meiesugustega ka edaspidi...
Parimate soovidega,Teie austaja,
 
Valu 22. august 2013, kl 01.08
Kõik eespool kirjutatu oli ka mulle suureks abiks - sain lõpuks teada, mis toimub mu kehaga juba 40 aastat ja millega saan end nüüd lõpuks aidata (kuid lausa ime on see, et olen nii mitmegi abistava asjani ise läbi oma katsetuste jõudnud). Suur-suur tänu Sulle Hol.med., andsid palju enesekindlust juurde!
 
sama haige 22. august 2013, kl 20.52
mul on samad valu,tarvitan ka amitryptiliini aga üle 25 mg ei kannata võtta kuna tuleb kõhukinnisus. aga valud on koguaeg vahest isegi läbi une oigan. kas tõesti ei ole enam mingit muud ravi mis aitaks valudest vabaneda? olen alles 38.Ja iga päev nutan valudest
 
Peaks aitama 23. august 2013, kl 06.17
D-vitamiin 100 µg/päevas !!!, magneesium, kaltsium, foolhape, B6- ja B12- vitamiinid …

Liikumine

Positiivsed emotsioonid

Rahulik uni
 
johanna 23. august 2013, kl 08.32
lisaksin fibromüalgia kohta ühe väite...nii see haigus kui ka muud autoimmuunsed haigused on ikkagi tihtipeale millegi tagajärjed, meil kiputakse ikka ravima tagajärgi, mitte ka ravima, vaid vaigistama sümptome valuvaigistitega jne...tuleb leida tõeline põhjus, mis on inimese haigeks teinud,,,samas see võibki olla ka geneetiline,,,seega üks leivinumaid põhjusi on gluteeni talumatus, varjatud kujul, ei ole tavalisi ei seedeelundkonna ega naha sümptomeid, kuid siis esineb, võib teha veretesti selle kindlaks tegemiseks...
 
mina2 14. september 2023, kl 02.21
Kuidas läheb? Kas on keegi, kel on paremaks mineku märke?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!