Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
higihais paar min peale pesemist :S
 
n30 22. august 2005, kl 11.24
no mida teha?? käin pesemas ära, kaenlaalused raseeritud ja juba paari minuti pärast tuleb higilehka... selleks ajaks kuni tööle jõuan, on häbi riideid vahetada (enne töö on riiete vahetamine), särgi seljastvõtmisel on terve tuba haisu täis. just sai mu parfüüm ka otsa, julgesin ilma minna ja nüüd sihuke piinlikkus, et sure ära. kusjuures, mind ei vaeva higistamine selles mõttes, et kaenlaalune lainetab ja on märg, vaid just see higihais.
 
äkki 22. august 2005, kl 11.31
tõenäoliselt mingi ebakõla hormaalsüsteemis. Mul nt on enne päevi. Kasuta alati Lady speed sticki
 
M 22. august 2005, kl 11.50
Parfüüm ei aitagi ju higilõhna vastu. Aitab secret või LSS.
 
hol.med. 22. august 2005, kl 11.55
N30 - 11:24

Küsimus: higiHAIS või higiLÕHN??? Kuidas lood seksiga? Rahuloluga iseendaga?

Rahuldamatuse puhul tundub oma keha feromoonide lõhn ebameeldivana.
Kui sööd teravaid sööke-vürtse, palju sibulat jne. teeb higilõhna teravaks.
Kui need põhjused langevad ära, võib olla tegu neerupealse alatalitlusega - lase teha aldosterooni (hormooni) uuring.
 
t 22. august 2005, kl 12.23
oot aga higipulka ikka kasutad või?
 
mh 22. august 2005, kl 13.28
keegi soovitas mulle sama probleemi korral kasutada meeste higipulka, tead, täiesti aitab.
 
w 22. august 2005, kl 13.44
kristalldeokas - ei lõhna, aga higilõhn kaob jäljetult. Higistamist ei takista.

vahel sama häda, nii kasutangi mitut deokat paralleelselt: kristalli ja Avoni lõhnatut higistamise vastu.
 
lambuke 22. august 2005, kl 14.16
Väga hästi võtab higihaisu ja üldse higistamine ära tavaline söögisooda.
Olen samuti meeletu higistaja ja järgi proovitud kõik kristallid ja Maxim. Kui väga hulluks läheb siis kasutan soodat või Lavilini ja mure pea 2 nädalaks murtud.
 
ty 22. august 2005, kl 14.17
Mul oli ka enne sama jama, et peale pesemist hakkas suht ruttu haisema, selle vastu aitab tõesti kristalldeodorant kristalli kujul, mitte vedeliku. Kohe peale pesemist määrid peale, pärast mingit tavalist deodokat, ja mul hoiab isegi 8-12 tundi haisu ära.
 
jane 22. august 2005, kl 15.53
kohe pärast pesemist mingit meeste higipulka peale! ausalt ka. mul paljud sõbrannad kasutavad, sest meeste omad on ju palju tugevamad. ära lõhna pelga, sest ega see ei jää tegelikult ju tunda.
 
häbi siiani 22. august 2005, kl 16.06
kristalldeodokas igaühele ei mõju. minu puhul oli see raharaiskamine. ostsin selle puhkuse ajal ja kodus justkui aitas. läksin tööle, seal jõin ohjeldamatult must kohvi+närviline õhkkond ja paari tunni pärast haisesin nii võikalt, et jube!
osta antiperspirant.
 
jane 22. august 2005, kl 16.57
jah kristallid tõesti ei sobi kõigile. minul ei mõika need ka üldse.
 
keegi 22. august 2005, kl 17.42
soovitan ka meeste higipulka!
 
Tusklik 22. august 2005, kl 20.34
Mul on sama lugu, nagu väike haisupilv ja pesen vägagi korralikult 3 x päevas (tarvitanud kõikvõimalikke deodorante ja antiperspirante ja puudreid).
Jube piinlik on tööl käia, nii tahaks sellest "kuulsusest" juba lahti saada. Muidu olen kena ja tore inimene kui ainult ei haiseks! NUUKS!
Aga otsin edasi, ma ei ole käegalööja...
 
hol.med. 23. august 2005, kl 15.14

Kulla higistajad!
Poleks arvanud, et nii paljud selle vaevuse all kannatavad. Lõin lahti
http://www.medizinfo.de/hautundhaar/druesen/hyperhidrose.htm

ja sain vastuseks, et (ka tugev) higistamine on normaalne ja vajalik nähtus;

liigne higistamine = HÜPERHIDROOS (Hyperhidrose) võib vihjata haigustele, nagu tuberkuloos, diabetes mellitus, kilpnäärme ületalitlus (hüpertüreoos), Hodgkini lümfoom (lümfipais ja/või -kasvaja), ravimite kõrvaltoimele = antidepressiiva, kofeiin, teofülliin või kolinergika ning mürgistused (elavhõbe);

see haarab tervet keha või on lokaalse iseloomuga - kaenlaalustel, kätel-jalgadel - siis on tingitud psüühikast;

võib olla tingitud sobimatust riietusest;

kirurgilisel sekkumisel ei peatu;

hüperhidroosi iseseisev (ala)haigus on eriti tugeva haisuga higieritus = bromhidroos; siin on tegemist higi lagundavate nahabakteritega, mis toimivad psüühiliste üle-, väärpingete puhul. Seda haigust ravivad dermatoloogid (nahaarstid). Kui kaenlaalused on raseeritud, tuleks need töödelda alkoholi sisaldavate hooldusvahenditega; allergia vältimiseks võtke kuulda arsti nõu.

Kui ükski vahend ei aita, jääb viimase radikaalse võimalusena üle op.
 
Teine Eesti 05. juuli 2023, kl 12.10
Higista kui siga ja haise kui tõhk
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!