Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Sooleuuring - koloskoopia
 
Murelik 36 29. aprill 2021, kl 15.28
Tere,

kes on käinud viimase aasta jooksul Tartus sooleuuringul? Eriti kõhnemad inimesed? Kuidas on, kas väga valus, kaua on kestnud, mis on olnud põhjused ja kuidas pärast taastumine.
Ennast ka saadeti proov oli halb ja nüüd omal hirm. Valu ei kannata võin minestada.
 
www 20. mai 2021, kl 18.57
Kuidas sul läks ? olen ka minemas-kõhn ja peenike sammuti ;)
 
Ära karda 21. mai 2021, kl 03.03
Pole see uuring midagi nii hullu. Minu arust oli palju hullem selleks ettevalmistamine. See eelnev sööke puhastamine ja söömisega reguleerimine ning pärast lahtist sisse võtmist, see WC vahel jooksmine on palju hullem. Enne seda on vaja veel juua teatud kogus vett, et sool saaks seest korralikult puhtaks. Pead meeles pidama, et neli päeva enne protseduuri ei tohi võtta verevedeldaja, vahet pole kas arsti poolt kirjutatud või käsimüügi st ostetud tabletid. Kui vaja, siis arst saab võtta sooles proovitükke.
Protseduur pole hullu midagi, enne antakse spets püksid, mis paned jalga, neil on taga lõhik. Heidad vasakule küljele ja õde määrib selle koha korralikult geeliga kokku, et sond sujuvalt sisse läheks ning arst hakkab sondi (umbes 1 cm diameetriga) sulle tagantotsast aeglaselt sisse. lükkama. Sees on muidugi gaasid, kuid mulle ütles õde alguses, et laske puuksud julgelt valla. Keerutab seda sondi seal sees umbes kümme minutit ja siis tõmbab selle välja ning õde aitab su istukile ja saad pesema minna end, kui see võimalus seal on olemas.
Mina olin protseduuriga väga rahul, õde oli väga asjalik ja arst oli samuti tore. Ühtegi paha sõna pole mul nende kohta öelda.
Ära pabista ja kõik läheb hästi! Õnn kaasa!
 
www 23. mai 2021, kl 14.15
Kas sa palun viitsiksid lühidalt kirjutada oma söömisest. Kas hakkasid juba nädal enne söömist piirama ja just eriti huvitab mida sõid 48 tundi enne ja mida eelmisel hommikul. Mul hemmoroidi op ka tulekul ja toda paranemis perioodi ja edasist toitumist kardan väga.
 
Ära karda 24. mai 2021, kl 00.58
Kas sinu op on varsti tulemas? Mina sain juhendi oma perearstilt. Mina kirjutasin muljeid oma uuringu kohta Tallina ühest haiglast. Teistes haiglates võivad olla teised kombed ja tavad kuid üldiselt peaks kõik olema igal pool ühesugune. Võib-olla on hemoroidide opil midagi teisiti. Minul oli tähtis, et ei tohtinud nädal enne süüa seemneid sisaldavat toitu. Sõin kergesti seedivat toitu ja jõin läbipaistvat vedelikku, näit vesi või värvitu tee. Tumedad vedelikud olid keelatud. Toiduks
 
www 25. mai 2021, kl 21.14
Terve nädala sõid lahjemalt või? Seemneid ei lubatud mul ka süüa, aga muuga ju kui nagunii soolte puhastamine käib ? 2 päeva enne, mis need lahjad toidud sul olid ?
 
Ära karda 26. mai 2021, kl 16.07
Ma ei saa siia midagi kirjutada, sest moderaator on väga usin ja kirjutab, et minu kommentaar sisaldab sõnu, mida ei tohi kirjutada. Ma ei tea, millised need keelatud sõnad on, mida ma ei tohi siia kirjutada.
 
www 06. juuni 2021, kl 08.54
Mina käisin ka just . Enne loomulikult uurisin dr. google juurest mis mind ees ootab. Enamus infot oli väga karm. Mingit süsti ei tehtud, Läksin ka väge täis, et ükskõik kui valus on kannatan ära, aga oi kurjam oma 4-5 korda tegin ikka päris kõva häält. Iga kord mõtlesin, et enam hullemaks minna ei saa, aga sai ikka küll, aga samas mitte midagi nii hullu ja täiesti välja kannatatav. Mõtlesin ise, et mida rahulikum olen seda rutem saab see läbi. Õde kes arsti aitas ja soolikaid läbi kõhu toetas oli väga super ja arst sammuti. Ees on hemmoroidide op. vot selle taastumist kardan hulga rohkem.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!