Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
epilepsia ja alkohol
 
ann 20. mai 2003, kl 09.30
Mul on oma 30 a jooksul 2 epilepsia hoogu olnud ja need seoses alkoholiga. Praegult võtan juba 6 aastat rohtu (karbamasepiin).
Kuidas siis teha alkoholiga, üldse ei tohi juua või? Arst ütles kunagi, et klaas veini või nii ikka võib. Olen muidugi rohkem ka võtnud, siis olen õhtuse tableti vahele jätnud ja hommikul kohe rohtu. Ega ei tahagi alkoholi, sest kardan pohmelli ja äkki tuleb jälle hoog. Aga vahest harva ikkagi tahaks natukene purjakil koos ülejäänud seltskonnaga olla.
Aga teie, kellel on ka epilepsiat olnud, kas teil ei tule vahest tahtmist juua. Mida teete siis? Kuidas mõjub alkohol ja rohi koos?
 
mann 20. mai 2003, kl 09.48
Ann, epilepsia ja alkohol ei sobi kohe mitte kokku.Jah, vahel võib klaasi veini lubada, aga ega sellest ju purjakile ei jääda.Tundub, et armastad napsitada liialt, aga teed sellega endale karuteene-haigus võib süveneda.Kui ennast vähegi armastad ja austad, siis hoidu sellest pahest. Mina sain haigusest võitu(kui nii võib üldse öelda!) aastaid tagasi,murdeeas algas, siis sain ravi 5-6 aastat, nüüd ei võta ma ravimeid juba üle 10 aasta,tegelen aktiivselt spordiga,alkoholil minu üle võimust ei ole, mul pole ka vajadust selle järele, ja olen õnnelik.Hoidu seltskonnast, kes oskab pidutseda ainult alkoholi saatel.
 
epileptik 20. mai 2003, kl 14.54
Olen endale alkoholi liigtarbimisega sellise karuteene teinud, et ei taha sel teemal isegi rääkida - see oli kole. Nii palju ehk võrdluseks, et kui varem olid hood 2-3 aasta tagant, siis peale alkoholilembest perioodi juhtus seda kahe kuu jooksul 3 korda!
Loomulikult olen nüüd alkoholist täielikult loobunud ja seega hoidunud kõige hullemast, aga tervenemise lükkasin enda jaoks küLl aastate võrra edasi...
MITTE ÜKS TILK, kallid "kaaskannatajad"!!!
 
ann 20. mai 2003, kl 15.05
Ise vist väljendasin valesti - "tahaks olla natuke purjakil" - et minust valesti aru saadi. Küsimus vist selles, mida keegi napsitamiseks nimetab. Arvan küll, et kui mul poleks kunagi ammu neid epihooge olnud, siis jooks seltskonnas kahe klaasi veini asemel kolm klaasi. Mind huvitab, kas võin suvel piknikul siidrit juua või sünnipäeval šampust. Selge, et epilepsia ja alkohol koos ei käi. Ei õigusta end. Aga ikkagi tahaks teada, kui joon klaasi veini ja võtan peale seda kohe rohtu, kas see on ohtlik kuidagimoodi.
 
epileptik 20. mai 2003, kl 15.19
See on vägagi mittesoovitav, järelikult ka kahjulik.
Ja see, et sa tänu "napsutamisele" rohu võtmata jätad, on muidugi topeltlöök oma tervisele.
 
mann 20. mai 2003, kl 15.32
Üleüldse ravim ja alkohol ei käi kokku,sõltumata haigusest. Epilepsia vorme on palju, ütled et sul algasid hood seoses alkoholiga, ja siit peaksid tegema järelduse. Arvan, et ka arst ei vasta sulle sinu poolt esitatud küsimus(t)ele üheselt, aga kindlasti kohe soovitab tal sul alkoholist eemale hoida. Isegi sellest ühest pokaalist.Ja küsimus sulle- kuidas tunned end pärast klaasi veini joomist?On sul siis tõesti hea olla, või vastupidi-tuleb veel lisaks mure äkki-äkki algava hoo pärast...
Soovin sulle väga peatset paranemist, võta korralikult arsti ettekirjutusel ravimeid ja ela tervislikult. Mis kõige tähtsam-usk iseendasse.
 
.. 20. mai 2003, kl 16.29
mul oli ka ükskord öösel krambihoog peale mida ütles arst et epilepsia ja pani rohud peale, nüüd ma pole üle poole aasta rohtu võtnud ja krampe pole ka peale seda ühte korda olnud. kas need krambid käivadki siis väga harva või pole mul midagi viga lihtsalt?
 
Y 20. mai 2003, kl 20.51
Minul oli ka murdeeas paar krampi ja hakkasin ravimeid tarvitama. Haigus lõi välja aasta peale vanemate lahutust. Ema jõi ja tal oli endaga probleeme, isa võttis uue naise ja too ei sallinud mind eriti. Olin oma murega üksi ja õnnetu. Vanemad ei hoolinud minu haigusest. üldse mulle tundus, et nad ei hoolinud minust. Mul tekkisid sõbrad ja nendega koos hakkasime ikka napsitama, ma kardsin küll esialgu, aga siis proovisin ka. Ja kuna midagi ei juhtunud, siis aina rohkem. Peale rohtude tarvitamise algust ei ole midagi juhtunud. Jõin ikka kohe päris korralikult. Nüüd viimasel aastal, (seitsmendat aastat võtan ravimeid) olen väga vähe midagi tarvitanud, kuna olen leidnud kalli inimese, kes must hoolib ja ma ei vaja enam neid alko lembeseid sõpru ja alkoholi üldse. Kahetsen, et rikkusin oma tervist, aga ma kohe kuidagi muudmoodi ei suutnud, olin nõrk ja üksi ja õnnetu. Paar kuud tagasi käisin kontrollis, mul oli kõik korras, aga arst tahtis veel uuringuid teha ja ei taha veel tablette ära jätta. Halvasti ma ennast ka ei tunne ja mingeid sümptomeid ka nagu ei ole. Samas kunagi ei tea, mis juhtuda võib ja millas see välja võib lüüa. Samas on iga inimene eraldi juhtum ja kunagi ei tea, mis, kuidas ja kellele mõjub. Ise olen nüüd optimistlik ja eks ka haigused ole mõtlemises kinni ja kui kardad, et nüüd ta tuleb, vot sisi ta tulebki, peab olema positiivne.
 
mann 21. mai 2003, kl 08.49
Y! Just, sel haigusel on palju vorme,kellel kuidas kui tihti avaldub.Pole ma juba üle 10 aasta ravimeid võtnud, uuringud näitasid, et pole enam tarvis. Alkoholist need hood tingitud ei olnud- algasid murdeeas ja nii 5-6 aastat.Eks siin ole meditsiinivaldkonnas veel palju uurida. Vahel harva käib mõte peast läbi, et ei tea kas ja kuna võib hoog tulla, mis siis et olen terve. On väga tähtis, et su kõrval oleksid inimesed, keda armastad ja et ise oleksid elurõõmus ja optimistlik.Inimene võib ennast haigeks mõelda, aga nii ei saa elada.Kui kardad auto alla jääda, siis ükskord see ka juhtub! Aga mis elu see on!
 
abc 21. mai 2003, kl 14.20
klassiõel on... uute rohtudega keelati kategooriliselt joomine... oli päris kaua kaine ja siis jõi ühe nädalavahetusel mitu siidrit ja tulemus oli hoog jälle
 
L. 28. mai 2003, kl 09.04
Mulle kunagi arst ütles, et gaseeritud alkohol on kõige ohtlikum.
Ja šampus ja siider seda ju on. Mul küll krampe pole olnud, aga teadvusekaotusi küll. Tehti aju-uuring ja leiti epilepsiakolle.
Võtsin ligi aasta rohtusid, tehti uus uuring. Kolle oli kadunud ja rohud jäeti ära. Enam pole hooge esinenud, kuid vahel kisub ikka sinnapoole, et pilt tahab eest ära minna.
 
tali 09. veebruar 2018, kl 12.53
alko unusta ära,se vaid soodustab seda.
 
R 22. mai 2020, kl 19.53
Tean inimest, kes joob väga tihti ja palju juba aastaid ning tarvitab rohte. Ei ole tal tekkinud hooge. See vist väga individuaalne. Minul näiteks tekkisid hood ilma mingi provotseeringuta! Ei joo üldse ja ei joonud ka enne. Ei saa minu puhul see olla tingitud alkoholist. Hovitab ennastki millest see oli tingitud.
 
Rainis 19. oktoober 2021, kl 13.43
Jah ise armastan ka vahest ehk kuus korra klaasi või kaks punast veini õhtul teleri ees aga kangest alkoholist hakkan tasapisi eemalduma ehk ei olegi enam isu kangema kraami järgi,sest tarbin epilepsia ravimeid ning olen kõrvalt näinud inimesi kes krampide käes vaevlevad ja lihtsalt hirm tuleb peale ning soovin veel elada ja elamisest rõõmu tunda.Ei salga,et vahest kerge veiniuim on päris meeldiv kuid see rõve pohmell on küll vastuvõetamatu,sest kogemused räägivad iseenda eest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!